Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2017., 11:18   #1
problem s automehaničarem

pozdrav,

prije cca 3 tjedna sam odveo auto na popravak u jednu privatnu radionu i od onda se majstor uopće ne javlja. zvao sam ga 3-4 puta i jednom ga uspio dobiti te je rekao nazvati me sutradan s popisom dijelova koje trebam nabaviti. od onda ni bu ni be od njega, čak niti na moje pozive ne odgovara.

postoji li ikakav zakon koji štiti potrošača u ovoakvim slučajevima? jer nisam odveo auto štefu u šupu nego u prijavljeni d.o.o. koji bi, po mome mišljenju, trebao poštivati određene propise. barem bi u uređenom društvu tako trebalo biti.

ono što bih volio (osim da frajer odradi svoj posao) je imati nekakve argumente kada odem njemu osobno i kažem mu "ne napraviš li posao kako je i dogovoreno prijaviti ću te tamo i tamo".

da se razumijemo, nemam namjere prijaviti ga, samo ga na taj način želim malo prestrašiti da odradi posao pošteno.

hvala i pozdrav!
iznervirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 11:52   #2
nakon takvog ponasanja, ti jos uvijek uopce razmisljas dati mu da ti radi auto???
hajde razmisli jos jednom

prvo i osnovno, ako on sfusari, moglo bi se dogoditi da ga nema tko tuziti, jer bi ti mogao biti negdje spljeskan
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 11:53   #3
Quote:
iznervirani kaže: Pogledaj post
pozdrav,

prije cca 3 tjedna sam odveo auto na popravak u jednu privatnu radionu i od onda se majstor uopće ne javlja. zvao sam ga 3-4 puta i jednom ga uspio dobiti te je rekao nazvati me sutradan s popisom dijelova koje trebam nabaviti. od onda ni bu ni be od njega, čak niti na moje pozive ne odgovara.

postoji li ikakav zakon koji štiti potrošača u ovoakvim slučajevima? jer nisam odveo auto štefu u šupu nego u prijavljeni d.o.o. koji bi, po mome mišljenju, trebao poštivati određene propise. barem bi u uređenom društvu tako trebalo biti.

ono što bih volio (osim da frajer odradi svoj posao) je imati nekakve argumente kada odem njemu osobno i kažem mu "ne napraviš li posao kako je i dogovoreno prijaviti ću te tamo i tamo".

da se razumijemo, nemam namjere prijaviti ga, samo ga na taj način želim malo prestrašiti da odradi posao pošteno.

hvala i pozdrav!
Ne znam za pravnu stranu ali cijela ta priča debelo smrdi, za tri tjedna treba složiti auto iz totalke u vozno stanje a ne popraviti nešto. Postavi pitanje i na pdf automobili što da radiš.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 13:33   #4
ma nije nikakva teška situacija s autom da bi mogao tako jako sfušati. ima dosta popravaka, ali su jednostavni. istini za volju, rekao mi je odmah na početku da ima gužvu te ću morati pričekati malo, ali nije spominjao baš mjesec dana. izbjegavam otići tamo jer poznajem sebe i situacija bi lako mogla eskalirati pa bi rađe saznao neku pravnu mogućnost. jedan od primjera bi mogao biti rad na crno. moj bratić je nedavno bio kod njega i nije mu izdao račun. realno, to rade skoro svi i ne znam da li bi ga to zastrašilo, ali ako ne pronađem ništa drugo probati ću s tim.

@ zsash - sada sam se zainatio i ili će on to srediti kako treba ili ćemo riješiti situaciju na neki drugi način. something's gotta give a i ne gubi mi se vrijeme i novac na šlepanje auta drugom mehaničaru. a pošto imam drugi auto nije mi tolika stiska. da je on odmah rekao da će auto biti gotov nakon 3 mjeseca, ja bih rekao ok. ali ovakva zavlačenja nisu u redu
iznervirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 15:20   #5
kako ti kazes
moja oklada je da ces na kraju popusiti
ne napamet, iz iskustva govorim
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 15:28   #6
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
kako ti kazes
moja oklada je da ces na kraju popusiti
ne napamet, iz iskustva govorim
Potpisujem
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 12:54   #7
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
kako ti kazes
moja oklada je da ces na kraju popusiti
ne napamet, iz iskustva govorim
Jes, samo je pitanje koliko i kad će to shvatiti.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:28.