Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2010., 19:42   #261
pa ne znam baš za međusobna dijeljenja sadržaja a pogotovo na stand by. U stand by nebi trebali vrtiti HDDe unutra.

Zar nije bolja opcija to sve pokopčat na PC (tu ideju imam ja u glavi - po sobama postavit medija plejere i povezat ih nekako da sa PCja vuku sadržaj (preko nekog switcha il rutera koji bi bio spojen na glavni Siemens 763 .
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 21:20   #262
Quote:
k-kekec kaže: Pogledaj post
pa ne znam baš za međusobna dijeljenja sadržaja a pogotovo na stand by. U stand by nebi trebali vrtiti HDDe unutra.

Zar nije bolja opcija to sve pokopčat na PC (tu ideju imam ja u glavi - po sobama postavit medija plejere i povezat ih nekako da sa PCja vuku sadržaj (preko nekog switcha il rutera koji bi bio spojen na glavni Siemens 763 .
ma trenutno imam takvu kombinaciju,al razmišljam o ovome,jer bi to em drastično smanjilo potrošnju,a i napravilo mjesta za nove Hardove

osim toga bilo bi zgodno rješenje da PC nemora bit upaljen.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 09:38   #263
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
ma trenutno imam takvu kombinaciju,al razmišljam o ovome,jer bi to em drastično smanjilo potrošnju,a i napravilo mjesta za nove Hardove

osim toga bilo bi zgodno rješenje da PC nemora bit upaljen.
a to ti sve poskupljuje cijeli projekt - svaki media svoj HDD

razmisli o mojoj opciji, ipak je preporuka da PC bude non stop upaljen pa samim tim imaš pristup sadržajima 0-24, iz bilo koje sobe.
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 09:59   #264
Quote:
k-kekec kaže: Pogledaj post
a to ti sve poskupljuje cijeli projekt - svaki media svoj HDD

razmisli o mojoj opciji, ipak je preporuka da PC bude non stop upaljen pa samim tim imaš pristup sadržajima 0-24, iz bilo koje sobe.
pa to i imam,međutim pomalo me zajebava,ako ode u stand by ,neće se dič iz njega,ako pak stalno radi previše se grije,doslovce je u prostoriji vruće jer je prilično mala,svega cca 8 m2.

sve u svemu nisam baš nešto extra zadovoljan tom kombinacijom

čak mislim da bi NAS bio bolje rješenje,al opet tu bi gubil neke funkcije i moral uzet Media Playere za sve telkače(ovak oni sami imaju DLNA,a WMS transkodira video u format koji određeni TV može prikazat)

naravno i sama potrošnja 4 media playera ili NAS servera je daleko manja od PC-a

PC = cca 150-200W x 24 sata x 365 dana = 1314 kw/h x cca 1 kn = 1314 kn i nije malo

NAS ima potrošnju od cca 35 W dok šalje materijale ,a svega par wata dok je u stand by modu,tak da je to onda zanemarivo,ovak je prilično skupo.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 12:44   #265
Odlična tema. I mene zanima kako složit multivision sustav sa tri/četiri zone u kojem bi klijenti (playeri) međusobno komunicirali neovisno o PC-u.
Antimon32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 17:27   #266
Ma mene prvenstveno zanima nekoliko pitanja,koja zbilja znaju čovjeka dovest na rub živaca

ubijao sam se sa raznim Media serverima i svim i svačim uglavnom došao do zaključka da je daleko najbolji WMS (Wild Media Server) i sve taman super,kad odjednom više nije besplatan

Sve u svemu onda sam se počel ponovno igrat
Izuzetno dobar se pokazal i PS3 (PS3 Media Server) al je isto tak zaheban za iskonfigurirat

Još gore instaliral sam Win 7 i doslovce poludel nikak ali baš nikak da napravim share diskova onak kak ja hoću i da ih uredno vide svi kompovi na mreži (al da ujedno neke stvari mogu i blokirat prema određenim PC-evima) ali da ih vide i playeri i TV-i u toj istoj mreži,kolko mi se vidi tu bi sve moralo radit na win 7 sustavu i onda bi bilo ok,al bilo kaj drugo automatski tona problema

e da ima neki turitorial s tim svim skupa to bi bilo idealno
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 17:52   #267
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post

PC = cca 150-200W x 24 sata x 365 dana = 1314 kw/h x cca 1 kn = 1314 kn i nije malo

NAS ima potrošnju od cca 35 W dok šalje materijale ,a svega par wata dok je u stand by modu,tak da je to onda zanemarivo,ovak je prilično skupo.
1314 kn na godinu što ti pojede PC ti je puno???

a koliko ti pojedu žarulje na godinu koje svjetle i kad treba i kad ne???

PS pa kakva ti je to soba od 8 kvdrata gdje držiš PC???
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 18:42   #268
Quote:
k-kekec kaže: Pogledaj post
1314 kn na godinu što ti pojede PC ti je puno???

a koliko ti pojedu žarulje na godinu koje svjetle i kad treba i kad ne???

PS pa kakva ti je to soba od 8 kvdrata gdje držiš PC???
sve žarulje mi nemreju pojest više od 200-300 kn godišnje

kompletna rasvjeta mi je napravljena sa LED sijalicama

neki imaju LED TV,ja imam LED plafone a Plazma TV

btw ukupna potrošnja godišnje mi je oko 2500-3000 kn (bez tog PC-a) extremno štedljiv objekt sa svim aparatima klase A+

a soba je samo za kompove,recimo da je to mali ured.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 18:47   #269
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post

btw ukupna potrošnja godišnje mi je oko 2500-3000 kn (bez tog PC-a) extremno štedljiv objekt sa svim aparatima klase A+

.
svi ti aparati u A+ su masno preplaćeni tako da imaš ti još rezerve dok oni počnu štedit

sorry na OFFu
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 08:59   #270
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
pa to i imam,međutim pomalo me zajebava,ako ode u stand by ,neće se dič iz njega,ako pak stalno radi previše se grije,doslovce je u prostoriji vruće jer je prilično mala,svega cca 8 m2.

naravno i sama potrošnja 4 media playera ili NAS servera je daleko manja od PC-a

PC = cca 150-200W x 24 sata x 365 dana = 1314 kw/h x cca 1 kn = 1314 kn i nije malo

NAS ima potrošnju od cca 35 W dok šalje materijale ,a svega par wata dok je u stand by modu,tak da je to onda zanemarivo,ovak je prilično skupo.
Kakav ti je to PC

Većina novijih procesora spušta brzinu kada su neopterećeni i puno manje troše,
a ako imaš onboard grafičku (od kojih neke imaju HW i akceleraciju za HD video)
potrošnja se kreće oko 50-tak W.

npr.
http://www.tomshardware.com/reviews/...nt,1997-5.html

A ako želiš minimalnu potrošnju ubaciš još i neki "green" model diska, npr.
http://www.tomshardware.com/reviews/...or,2554-8.html
grunft is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 09:35   #271
ne znam, meni su renderirala sva 4 procesora sa 100% snage i wattmetar je izmjerio 125W...

doduše, mislim da F1 ima i7
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 10:37   #272
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
ne znam, meni su renderirala sva 4 procesora sa 100% snage i wattmetar je izmjerio 125W...

doduše, mislim da F1 ima i7
jep i7 quad core ,međutim nutra je 6 diskova,i to mora trošit ,makar mislim da je največi potrošač i najviše grije grafička,barem mi se tak čini

a iskreno totalno mi je bezveze

nisam siguran bi li neka grafika (pasivna) bez ventilatora bila bolje rješenje po pitanju grijanja i potrošnje

recimo ovak nekaj http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=6746
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 11:35   #273
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
jep i7 quad core ,međutim nutra je 6 diskova,i to mora trošit ,makar mislim da je največi potrošač i najviše grije grafička,barem mi se tak čini

a iskreno totalno mi je bezveze

nisam siguran bi li neka grafika (pasivna) bez ventilatora bila bolje rješenje po pitanju grijanja i potrošnje

recimo ovak nekaj http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=6746
Tu ima podataka za potrošnju samih grafičkih kada su potpuno opterećene:
http://www.geeks3d.com/20100226/the-...raphics-cards/

Ali nove grafičke u normalnom radu ipak troše dosta manje, npr. 5750 je oko 16W:
http://www.tomshardware.com/reviews/...0,2446-15.html
tako da ona pasivna 4550 i ne troši puno manje, a s njom sigurno nećeš moći
zavrtiti niti jednu noviju igru...

Najbolje je imati poseban komp u koji natrpaš DVB tunere, green diskove, ploču i proc
koji malo troše i taj držiš stalno upaljen - snimaš ili streamaš DVB okolo po kući, vrtiš torrente, ...
a onda se sa svih ostalih uređaja/kompova spajaš na njega.

Inače diskovi najbolje rade kada su stalno upaljeni (naravno ako su adekvatno hlađeni),
i najviše im smeta paljenje/gašenje kod kojeg su najviše opterećeni.
grunft is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 12:50   #274
Quote:
grunft kaže: Pogledaj post
Tu ima podataka za potrošnju samih grafičkih kada su potpuno opterećene:
http://www.geeks3d.com/20100226/the-...raphics-cards/

Ali nove grafičke u normalnom radu ipak troše dosta manje, npr. 5750 je oko 16W:
http://www.tomshardware.com/reviews/...0,2446-15.html
tako da ona pasivna 4550 i ne troši puno manje, a s njom sigurno nećeš moći
zavrtiti niti jednu noviju igru...

Najbolje je imati poseban komp u koji natrpaš DVB tunere, green diskove, ploču i proc
koji malo troše i taj držiš stalno upaljen - snimaš ili streamaš DVB okolo po kući, vrtiš torrente, ...
a onda se sa svih ostalih uređaja/kompova spajaš na njega.

Inače diskovi najbolje rade kada su stalno upaljeni (naravno ako su adekvatno hlađeni),
i najviše im smeta paljenje/gašenje kod kojeg su najviše opterećeni.
Ma igre me doslovce ne zanimaju

kolko vidim i nije mala razlika između 5750 i 4550 ,dapaće ova 4550 mi se vidi jako dobra

mene čak i više brine taj ventilator i samo grijanje,jednostavno mi se čini da se ta grafička grije ko luda

doslovce mi zgrije cijelu prostoriju ,dobro nutra je još jedan komp,i hrpa i ispravljača i svega i svačega,al neznam kak to objasnit,jednostavno kao da je ta grafička ona kap koja preljeva čašu

mislim mene prvenstveno zanimaju dvije stvari po pitanju toga :

5750 (ventilator) vs 4550 (hladnjak)

- koja se više grije i može li se uopće nać taj podatak
- hoće li ta slabija kartica ikako utijecat na sharing,transkoding videa i općenite funkcije kompa koji se koristi isključivo kao server i za transkodiranje Videa iz recimo mkv-a u MPEG_PS
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 12:52   #275
Quote:
Megadon kaže: Pogledaj post
Evo sve radi, super štima, mede8er je za svaku pohvalu....
Dakle imamo,
Mede8er - povezan je žicom na DSl ht-ov modem i internet veza funkcionira.
Imamo dva Laptopa koja se preko gore navedenog modema bežično spajaju na internet.
Dali je moguce stvoriti neku mrežu u kojoj bi se jedan ili oba laptopa umrežila sa Mede8erom, a u svrhu bežičnog prebacivanja fajlova sa Laptopa na Mede8er? Tu bi modem funkcionirao i kao router.
I što mi je za to još potrebno?
Hvala unaprijed.
Frenki1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 15:24   #276
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
mislim mene prvenstveno zanimaju dvije stvari po pitanju toga :
5750 (ventilator) vs 4550 (hladnjak)

- koja se više grije i može li se uopće nać taj podatak
- hoće li ta slabija kartica ikako utijecat na sharing,transkoding videa i općenite funkcije kompa koji se koristi isključivo kao server i za transkodiranje Videa iz recimo mkv-a u MPEG_PS
5750 ima deklariranu max potrošnju od 86W (3D pri max opterećenju), inače je 16W u 2D-u tj. desktop u windowsima.
4550 ima deklariranu max potrošnju od 25W (dakle 3D), ali vjerojatno nije ni puno manja u 2D-u - sumnjam da je ispod 10W.

Ja imam pasivnu 3450 -> GPU-u je napravljen u istoj tehnologiji (0.55 mikrona) kao i 4550,
samo moja ima 61 milijuna tranzistora manje (181M vs 242M) i solidno se grije, a ova 4550 mora trošiti i nešto više

Tu imaš nešto podataka
http://www.geeks3d.com/20090618/grap...-tdp-database/
za ostalo google...


Inače u običnom radu ne bi smjelo biti razlike između kartica niti bi trebala ova "slabija" ikako utjecati na ono što si gore nabrojao.
grunft is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 21:02   #277
Quote:
Frenki1 kaže: Pogledaj post
Dakle imamo,
Mede8er - povezan je žicom na DSl ht-ov modem i internet veza funkcionira.
Imamo dva Laptopa koja se preko gore navedenog modema bežično spajaju na internet.
Dali je moguce stvoriti neku mrežu u kojoj bi se jedan ili oba laptopa umrežila sa Mede8erom, a u svrhu bežičnog prebacivanja fajlova sa Laptopa na Mede8er? Tu bi modem funkcionirao i kao router.
I što mi je za to još potrebno?
Hvala unaprijed.
Neka dobra dusa samo da kaze jel to hoda kako sam ja zamislio?
Frenki1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 22:21   #278
Quote:
Frenki1 kaže: Pogledaj post
Neka dobra dusa samo da kaze jel to hoda kako sam ja zamislio?
Zbilja nebi znao,ali znam da je sa popcornom bilo tolko problema oko prebacivanja fajlova sa PC-a na Hard u popcornu i obrnuto putem mreže (i to 1 Gb cijelim putem,a i kabeli su Cat 6 ,pa je svejedno bilo očajno sporo) da sam doslovce odustao
putem USB kabela na PC je sve radilo savršeno normalno , ovo ti je i bolja opcija

osim toga ako je klasična Wireles veza b/g to ti bu i užasno sporo,specijalno za HD materijale

uvjek ali uvijek ako možeš složi žičanu vezu,jer sa wirelesom em je hrpa problema,em je sporo

moj savjet,sklopi neki kramp od PC-a ,strpaj nutra par diskova,spoji mede8r UTP kabelom na router,isto tak i taj PC, napravi share , instaliraj Jdownloader i uživaj
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 15:38   #279
Ima neko ideju zakaj mi popcorn i svaki PC u mreži vidi moj server (Win 7) i on vidi njih ,dok dva TV-a niti vide server niti on vidi njih
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 10:37   #280
ako netko ima popcorna A-110 i instaliran win 7 na PC-u ima jedna nevjerojatna glupost u vezi ovog OS-a

izmaltretirao sam se doslovce dva dana,nebi li napravio share foldera i diskova i da ih PCH vidi ,uglavnom eto nekoliko gluposti

prvo:

mrežu treba postavit kao "Work" a ne "Home" jer u suprotnom bedasti windowsi ne vide nikaj pa tak niti XP PC u mreži,a kamli bilo kakav player

drugo:

ako imate PCH obavezno otič na "computer" desni klik,pa Services ,i sad UGASITE "Windows Live Sign-in Assistant" servis i stavite ga pod disable ,ova bedastoća iz nekog razloga blokira share prema PCH

iz prve i proradi,ali nakon nekoliko sati,server jednostavno nestane na vašem PCH.

ovo se odnosi na situaciju kada PCH koristite bez ikakvog "media servera - programa" za njega.

P.S. http://www.iboum.com/pr/dune-smart-d1.php
izuzetno mi se sviđa ovaj player ima apsolutno sve kaj se može poželjet i više od toga

Zadnje uređivanje The Best F1 Driver : 21.09.2010. at 10:43.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.