Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2012., 15:59   #81
Quote:
pikoc89 kaže: Pogledaj post
Hvala Alkemicharka.
Jos jedno pitanje.
Kupim auto tri mjeseca prije nego sto se vracam u Hrvatsku. Dofuram auto tu na SAD plocicama. Kako moram biti vlasnik najmanje 6 mjeseci, dali ostatak vremena do ispunjenja tog roka mogu voziti na SAD tablicama, pa do trenutka kad ga mogu uvest jednostavno to napravim?
Mozeš , napravio sam i osobno takvu stvar.

Nakon provedena 3 mjeseca u HR iziđeš iz HR npr. u SLO i pri ulasku u HR prijaviš uvoz vozila na taj dan (kada je već proteklo 6 mjeseci da si ti vlasnik vozila)

P.S. Ne zaboravi na to da iz konzulata ne području u inozemstvu na kojem si boravio moraš izvaditi potvrdu koja ti omogućuje korištenje povlastice.
signum is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 18:16   #82
Odrzavanje

Zanima me kako ljudi rjesavaju problem odrzavanja automobila koja uvezu iz USA. Razmisljao sam o uvozu (kao povratnik) ali se americki modeli ralikuju od evropskih, npr VW passat i cini mi se da bi popravci i nabava djelova mogli biti problematicni.

Ako neko ima kakvih iskustava, bio bih zahvalan na informacijama.
Ulfgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 19:21   #83
Quote:
Ulfgar kaže: Pogledaj post
Zanima me kako ljudi rjesavaju problem odrzavanja automobila koja uvezu iz USA. Razmisljao sam o uvozu (kao povratnik) ali se americki modeli ralikuju od evropskih, npr VW passat i cini mi se da bi popravci i nabava djelova mogli biti problematicni.

Ako neko ima kakvih iskustava, bio bih zahvalan na informacijama.
Ja bih ti samo preporučila da temu postaviš na podforumu Automobili jer ćeš tamo sigurno puno više doznati o popravcima i auto dijelovima
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 17:09   #84
prijenos automobila iz Srbije za Hrvatsku

dragi moji,
treba mi pomoc

HR sam drzavljanka, zivjela sam u SRB od 2003 ali imam samo privremeni boravak za strana.

ono sto me muci je to sto zelim iz Srbije svoj osobni automobil koji je registriran na PA tablice do 18.10.2012. prevesti u Hrvatsku i tamo ga registrirati na ZG tablice.

e sad ne znam koja je procedura, jer mi je registracija do 18.10.2012.

auto je 2004 god., Toyota Avensis i ako ga ovdje prodam dobit cu par tisuca eura a meni ce doma sluziti sigurno jos dosta godina (jer novi necu moci kupiti)

ako mi mozete pomoci savjetom ili nekom detaljnijom informacijom bila bi vam jako zahvalna

naravno da prodjem sto jeftinije jer mi je svaka kuna vazna ...

unaprijed hvala svima
kikicazag01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 22:59   #85
Quote:
kikicazag01 kaže: Pogledaj post
dragi moji,
treba mi pomoc

HR sam drzavljanka, zivjela sam u SRB od 2003 ali imam samo privremeni boravak za strana.

ono sto me muci je to sto zelim iz Srbije svoj osobni automobil koji je registriran na PA tablice do 18.10.2012. prevesti u Hrvatsku i tamo ga registrirati na ZG tablice.

e sad ne znam koja je procedura, jer mi je registracija do 18.10.2012.

auto je 2004 god., Toyota Avensis i ako ga ovdje prodam dobit cu par tisuca eura a meni ce doma sluziti sigurno jos dosta godina (jer novi necu moci kupiti)

ako mi mozete pomoci savjetom ili nekom detaljnijom informacijom bila bi vam jako zahvalna

naravno da prodjem sto jeftinije jer mi je svaka kuna vazna ...

unaprijed hvala svima
Pokušaj se snaći na ovim linkovima:
http://ca.mvp.hr/?mh=357&mv=2096
http://www.matis.hr/pravni_savjeti/c...povlastice.pdf
http://www.matis.hr/vijesti.php?id=1900
http://www.hak.hr/vozila/homologacij...anja#pitanje-3

U svakom slučaju vozilo ti je oslobođeno postupka homologacije, plaćanja PDV-a i carine, ali ne i trošarine ako ispunjavaš sve uvjete koje ćeš sigurno naći u ovim linkovima. Za registraciju vozila će ti biti potrebna strana prometna dozvola i carinska deklaracija na kojoj piše da je vozilo oslobođeno postupka homologacije i datum do kojeg ćeš imati zabranu otuđenja, a carini moraš predočiti gore navedene isprave (pod carinskim povlasticama).
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 23:27   #86
Quote:
kikicazag01 kaže: Pogledaj post
dragi moji,
treba mi pomoc

HR sam drzavljanka, zivjela sam u SRB od 2003 ali imam samo privremeni boravak za strana.

ono sto me muci je to sto zelim iz Srbije svoj osobni automobil koji je registriran na PA tablice do 18.10.2012. prevesti u Hrvatsku i tamo ga registrirati na ZG tablice.

e sad ne znam koja je procedura, jer mi je registracija do 18.10.2012.

auto je 2004 god., Toyota Avensis i ako ga ovdje prodam dobit cu par tisuca eura a meni ce doma sluziti sigurno jos dosta godina (jer novi necu moci kupiti)

ako mi mozete pomoci savjetom ili nekom detaljnijom informacijom bila bi vam jako zahvalna

naravno da prodjem sto jeftinije jer mi je svaka kuna vazna ...

unaprijed hvala svima
Hi
samo bi se nadovezala na ovaj post gore i napomenila da provjerite u Policiji jel tribate prijavit da vam auto izlazi iz zemlje ,jer ja san auto dovela iz usa i morali smo prijavit da auto izlazi iz zemlje i kad smo ga prebacili na hr tablice ,americke smo vratili smo ih nazad u usa .
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 14:07   #87
Pozdrav...

Imam jedno specifično pitanje i situaciju.

Rođak mi živi i radi u Švicarskoj i ima dva auta i oba su mu registrirana na švicarske tablice. Jedno auto ne želi više vraćat i registrirat u Švicarskoj nego bi ga rado ostavija u Hrvatskoj da ga ima dok je na godišnjem ukoliko dođe avionom. Auto je starije od 10 godina (1997. godište), on nije povratnik jer i dalje živi u Švicarskoj i posjeduje i švicarsku i hrvatsku osobnu iskaznicu.

Postoji li kakvo rješenje?
-RoR- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 05:31   #88
povratak iz Canade

trebam par informacija. radim par godina u Canadi na radnu dozvolu koja mi istice u Januar 2017. imam auto u vlasnistvu vise od 6 mj. auto je proizveden 1981. htio bi ga povesti u Hr i neke sitne stvari koje tu imam. zanima me postupak. kada dode auto u Rijeku sta mi je za raditi? koji vremensku rok za prebaciti auto na Hr table? kako dokazati da sam povratnik? sta imam od davanja? papirologija? hvala
hondaboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 20:45   #89
hondaboy...
Ovako...s obzirom da je Kanada treća zemlja, po carinskim propisima tj. Aneks C Istanbulske konvecije radi se o uvozu automobila iz trećih zemalja.
Moraš se javiti u nadležni carinski ured u Rijeci tj. prema mjestu stanovanja da dobiješ sve relevantne podatke za uvoz automobila.
Na automobil ćeš morati platiti carinu, PDV i trošarinu.
__________________
''Za onoga koji čeka, sekunde izgledaju kao vječnost''
m.inic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 01:32   #90
Iako povratnici ne placaju carinu ni pdv ako zadovoljavaju uvjete, izmuzu vas na sto drugih nacina tako da je skoro nemoguce da budete na nuli, a kamoli da se zaradi. I jos vas psihicki izlude sa svojim idiotarijama. Ne uvozite ni za zivu glavu.
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 15:57   #91
Quote:
zemljanin80 kaže: Pogledaj post
Iako povratnici ne placaju carinu ni pdv ako zadovoljavaju uvjete, izmuzu vas na sto drugih nacina tako da je skoro nemoguce da budete na nuli, a kamoli da se zaradi. I jos vas psihicki izlude sa svojim idiotarijama. Ne uvozite ni za zivu glavu.

Mozes li pojasniti na koje nacine izmuzu? Koja i kolika davanja moras jos platiti osim poreza. Koje je tvoje iskustvo?
enonenam is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 19:31   #92
helou drustvo..totalno ne znam nista o uvozu auta pa ako moze odgovor meni laiku..
naime imam UK drzavljanstvo I tu zivim dugo godina..
drzavljanin sam I hrvatske..
ako se odlucim preselit u HR za stalno znaci koristim povlasticu povratka koliko mi najvise auto moze biti star?
Tu sam negdje procitala da ga moram posjedovati barem 6 mj prije uvoza? da li je to tocno?
Ko povratnik sto sve placam kada se vracam?
ha ha vec pisem I u rimi.. :-)
I na sto jos vazno moram obratit paznju?
hvala svima na odgovorima...
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 21:21   #93
Otkad je HR u EU vise nema uvoza auta iz EU, sad je to unos i nema vise tih povratnickih povlastica, dakle placas sve kao i svaki drugi HR drzavljanin.

Povratnicke povlastice vrijede samo za ona koji se vracaju u HR iz neke ne-EU drzave, auto mora bit u vlasnistvu najmanje 6 mjeseci (registriran na tebe tj da je bio koristen tih 6 mjeseci) i u tom slucaju se ne placaju carina niti pdv ali se placa trosarina i posebni porez.

I mislim da ti nije pametno dovozit auto iz Engleske jer je kod vas volan na desnoj strani a u HR je na lijevoj strani i nezgodno je vozit auto sa volanom na pogresnoj strani, pametnije je kupiti auto u HR ili u nekoj EU drzavi gdje je volan na istoj strani kao i u HR.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 23:53   #94
Mislim da u UK mozes dosta povoljno doci do auta s volanom na lijevoj strani jer ih ljudi tu dofuraju pa ih se zele rijesit. Ili je bar tak nekad bilo.. Stoga to nije losa ideja ak se vracas na kontinent
sumrak200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 20:22   #95
74

Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Otkad je HR u EU vise nema uvoza auta iz EU, sad je to unos i nema vise tih povratnickih povlastica, dakle placas sve kao i svaki drugi HR drzavljanin.

Povratnicke povlastice vrijede samo za ona koji se vracaju u HR iz neke ne-EU drzave, auto mora bit u vlasnistvu najmanje 6 mjeseci (registriran na tebe tj da je bio koristen tih 6 mjeseci) i u tom slucaju se ne placaju carina niti pdv ali se placa trosarina i posebni porez.

I mislim da ti nije pametno dovozit auto iz Engleske jer je kod vas volan na desnoj strani a u HR je na lijevoj strani i nezgodno je vozit auto sa volanom na pogresnoj strani, pametnije je kupiti auto u HR ili u nekoj EU drzavi gdje je volan na istoj strani kao i u HR.
ok kuzim za eu I povastice...jos me samo zanima koliko auto max moze biti star?
mene zanima konkretno Chevrolet kojih ovdje iz USA ima dosta a taj se vozi istom stranom kao I kod nas tako da mi to nije problem,,,:-)
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 20:23   #96
44

Quote:
sumrak200 kaže: Pogledaj post
Mislim da u UK mozes dosta povoljno doci do auta s volanom na lijevoj strani jer ih ljudi tu dofuraju pa ih se zele rijesit. Ili je bar tak nekad bilo.. Stoga to nije losa ideja ak se vracas na kontinent
da da upravo tako... planiram kupiti upravo takav auto (Chevrolet);-) samo ne znam koliko moze biti najvise star?
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 21:09   #97
Ako legalno zivis u USA i imas taj auto u svom vlasnistvu i zelis se vratiti u Hrvatsku, onda za tebe vrijede povratnicka pravila, mislim da nema veze koliko je auto star, mora bit u tvom vlasnistvu i mora biti registriran na tebe najmanje 6 mjeseci prije povratka u HR, ne placas carinu ni pdv ali placas trosarinu i posebni porez.

Imas na pdf automobili bas takvu temu, covjek se nedavno raspitivao. https://www.forum.hr/showthread.php?t=1022125

Samo, mislim da ti imas jedan drugi problem, nisam siguran ako si u USA sa UK papirima da li mozes koristiti povratnicku povlasticu, to trebas pitat u HR ambasadi u USA.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 21:18   #98
44

Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Ako legalno zivis u USA i imas taj auto u svom vlasnistvu i zelis se vratiti u Hrvatsku, onda za tebe vrijede povratnicka pravila, mislim da nema veze koliko je auto star, mora bit u tvom vlasnistvu i mora biti registriran na tebe najmanje 6 mjeseci prije povratka u HR, ne placas carinu ni pdv ali placas trosarinu i posebni porez.

Imas na pdf automobili bas takvu temu, covjek se nedavno raspitivao. https://www.forum.hr/showthread.php?t=1022125

Samo, mislim da ti imas jedan drugi problem, nisam siguran ako si u USA sa UK papirima da li mozes koristiti povratnicku povlasticu, to trebas pitat u HR ambasadi u USA.
ne ne auto bi uvezla iz UK , krivo smo se razumjeli.. ja sam samo objasnila da ima ovdje u UK dosta auta iz USA koji voze desnom stranom pa ih mogu uvesti u Cro...meni je najvaznije da nema limit za godine,,,
hvala na linku, budem pogledala..pozdrav
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:25.