Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2011., 01:01   #1
Stvari koje žena ne može radit!

Kad vidim ove papčine na cugi što dovedu svoje ženske dobijem neki neugodan osjecaj kad te babe počnu izvaljivat svoje duge radosti što su "pozvane" u društvo starih znanaca.

Nije riječ o babama sad niti o tim papčinama, u šta su se pretvorili majko mila, i što zovu svoje (ubaci odvratan pridjev) ženske jer im je dosadno.

Počeli smo priču o brijanju nekad, kako su bile one stare brijačnice di dođeš, razmijeniš koju pametnu i odeš glađe brade nego je boca hladne pive u znojnoj ruci.
One brijačnice pristupa samo za muške di si mogao uživat daleko od baba i u dobrom društvu istohedonistika, obrijat se pa i ošišat za neku siću:



I nenormalno, javi se ova jedna frendova zaljubljena, kaže ona njemu da će ona njega obrijat tako kad dođu u stan, bit ce ko nekad, britva njegovog djeda, pred ogledalom i starija muzika.

Ne mogu vam opisat taj osjecaj, te slike pred očima, nje smotane kako drzi britvu i glumi bricu, brije bradu po prvi put. Mi muški se tiho zgrozili nad njom, što ćeš joj govorit kad ona sama ne kuži

To je jedna od onih stvari koje žena ne može radit, premorbidno je.
Futhark is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 01:10   #2
nije valjda papak pristao na to, pa da ga ova zakolje?!?
metalmaniacjb is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 02:53   #3
Hvala na dozi smijeha za večeras
marković car is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 07:37   #4
u poznatoj zd brijačnici, ispod sv.Šime do negdi 86-7 radila muška ekipa i uvik bila gužva, starija ekipa dolazila na brijanje šišanje, novine mukte, ogovaranje pomorčevih žena, bižanje od svojih žena...
onda došla ispomoć u obliku ženskog bića i eto vraže brijačnica izgubi dušu. nema više nigdi nikog
žensko će radit britvom...pih
kao da na kolinju vidiš chilku kako uzima nož u ruke i viče muškima: ajd pridr'žte malo prase ( a more bit da to i je njen posa )
SEALION is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 07:43   #5
Ja svoju više ne vodim skoro nigdje sa sobom a i ona polako olabavlja i niti mene ne poziva puno u svoja društva.
Darko_S is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 07:50   #6
Quote:
SEALION kaže: Pogledaj post
kao da na kolinju vidiš chilku kako uzima nož u ruke i viče muškima: ajd pridr'žte malo prase ( a more bit da to i je njen posa )
e, tob stvarno bilo bezvz..ja i nož il ja i britva , nismo drugari..meni paše samo evenčuali pošadica kad nako finjaka režem šniclu ili sjeckam petrosimul..
A da su te brijačnice imale dušu, jesu i baš sam se nekidan s čilitatom o tome pričala i veli i on kako ova generacija nema taj gušt ko nekad naši didovi. U mojoj bivšoj ulici je bila jedna brijačnica pa smo mi dica s poštovanjem virkali ( pored nje slastičarnica na kantunu, silajone, znaš ona kod suda, sad u njoj hipici prodaju pačuli štapiće) i divili se potezima britvom..ma ko na filmu, sad mi se plače , matereti što si sad upalijo taj post, mulac jedan..

Te su brijačnice samo jedan biser u ogrlici lijepih običaja koje pamtim. Odma se sitim i onih žvaka u kockicama i mliječnog restorana i jogurta u visokoj bočici .ali neću više...
__________________
sponza u penziji
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 09:56   #7
proslo ljeto sam u jednoj dalekoj zemlji bio u dobroj staroj brijacnici
od vrucih rucnika, masaza lica i vrata, brijanje rukom majstora , pa zavrsno sa ravnanjem stolca i masazom leda i ramena
dozivljaj kakav je tesko i opisati onima koji to nisu iskusili
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 10:19   #8
Quote:
SEALION kaže: Pogledaj post
kao da na kolinju vidiš chilku kako uzima nož u ruke i viče muškima: ajd pridr'žte malo prase ( a more bit da to i je njen posa )
To mi je isto proslo kroz glavu, kad mi je baka bila ziva i jos uzgajala svinje, na kolinju se skupila cijela familija, to je bila jedna od onih stvari koja je mogla okupit sve tetke i strine i bratiće na jedno mjesto.
Zenske su tocno znale svoje mjesto a to nije bilo nigdje vani, sto ce one tamo?

Quote:
chilimama kaže: Pogledaj post
Odma se sitim i onih žvaka u kockicama
Oprosti za regresiju ; jesu to bile one zvakace ?:


Ne mogu zamislit ženu vulkanizerku, posve neprirodno. Zamisli da je pitaš nešta pa ti ne zna odgovorit? Svaki put kod vulkanizera je prilika da nesta i naučiš
Futhark is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 10:24   #9
Quote:
Futhark kaže: Pogledaj post
T

Oprosti za regresiju ; jesu to bile one zvakace ?:


Ne mogu zamislit ženu vulkanizerku, posve neprirodno.
Nisu te , bazooka su došle kasnije. Ove kojih se ja sjećam nisu ni imale neko ime nego si bile bezimene. Izgledale su najsličnije bombonima kiki ali manje i kockastije. Bile su bez ukusa i arome ali nama je to bilo to.
Ja mogu ženu zamisliti da radi sve, ali ne znam zašto bi to radila... Istina da u muževnijim poslovima više dolazi do isticanja ženstvenosti, ali ne znaju sve žene to cijeniti nego se podjenjuju pa se užasno uvrijede kad im spomeneš da su zgodne. ali to je opet druga priča, msilim da mrčko tu nastupa. Mrčko?

__________________
sponza u penziji

Zadnje uređivanje chilimama : 11.08.2011. at 10:56. Reason: višak slovaca :o
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 10:54   #10
hvala na ideji

otvorit ću brijačnicu i zaposlit samo brice. imal koji zainteresiran




plata po dogovoru
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 11:03   #11
Quote:
Futhark kaže: Pogledaj post

Ne mogu zamislit ženu vulkanizerku, posve neprirodno. Zamisli da je pitaš nešta pa ti ne zna odgovorit? Svaki put kod vulkanizera je prilika da nesta i naučiš
Ali znam ja jednu zenu mehanicarku. I nebi nikad rekao al zna sve o autima, nabojat ce ti razlike u alfinim motorima kroz sve generacije, a radi vec nekih 7 godina sad, nastavila u radioni od starog, skolovala se za to i tako :P Reko bi da zna vise o
mehanici od vecine mehanicara i kvazimehanicara koje znam, a i stalno je u radioni
a jos k tome i zgleda bombonchek
Misek_Chipsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 11:58   #12
Kak nemre?
Samo ću reći da su u rodilištima sestre, najčešće cure na praksi, da stvar bude gora, s tim britvama brijale žene prije poroda.
Pa ti vidi
Sad se odjavljujem s teme
ptica_dodo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 12:20   #13
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
hvala na ideji

otvorit ću brijačnicu i zaposlit samo brice. imal koji zainteresiran




plata po dogovoru
a za koga ces otvoriti brijacnicu?
danas se ide u frizerske salone , gdje te pederko odmjerava i trazi broj, a vjerujem da sam ja jedna od zadnjih generacija koja uopce ima pojma kako bi brijacnica trebala izgledati i cemu sluzi
danas bi vjerojatno dolazili da im se obriju prsa i ispod pazuha i bikini zona
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 12:37   #14
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
a za koga ces otvoriti brijacnicu?
pa vidi kol'ko vas ima tu zainteresiranih

osim toga, emocije najbolje prodaju sve (nostalgija i tako to), a retro je uvijek in
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 12:38   #15
Quote:
chilimama kaže: Pogledaj post
Nisu te , bazooka su došle kasnije. Ove kojih se ja sjećam nisu ni imale neko ime nego si bile bezimene. Izgledale su najsličnije bombonima kiki ali manje i kockastije. Bile su bez ukusa i arome ali nama je to bilo to.
Jel možda misliš na Čunga lunga žvake?



Nažalost ja se nisam nikad imao priliku brijati u brijačnici, čak ni britvom, sam. Jel ih se može gdje kupiti kod nas, ali pravih britvi, ne onih "britvi" u koje se umeću žileti?.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 12:50   #16
Quote:
Futhark kaže: Pogledaj post
I nenormalno, javi se ova jedna frendova zaljubljena, kaže ona njemu da će ona njega obrijat tako kad dođu u stan, bit ce ko nekad, britva njegovog djeda, pred ogledalom i starija muzika.

Ne mogu vam opisat taj osjecaj, te slike pred očima, nje smotane kako drzi britvu i glumi bricu, brije bradu po prvi put. Mi muški se tiho zgrozili nad njom, što ćeš joj govorit kad ona sama ne kuži

To je jedna od onih stvari koje žena ne može radit, premorbidno je.
Prvo mi je pala ova scena na pamet kad sam pročitala ovaj uvodni post.

http://www.youtube.com/watch?v=g-wNe...eature=related

Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
pa vidi kol'ko vas ima tu zainteresiranih

osim toga, emocije najbolje prodaju sve (nostalgija i tako to), a retro je uvijek in
Dobra ideja, mislim da ju je netko več i sproveo u djelo, baš u Zagrebu, klasična brijačnica, samo za muškarce naravno u modernom ruhu, sjećam se po slici da je pod bio bijelo-crni, vizualno je super izgledala, ali ne mogu ju naći na netu-možda su i zatvorili do sad
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 12:53   #17
Quote:
Libertango kaže: Pogledaj post

Dobra ideja, mislim da ju je netko več i sproveo u djelo, baš u Zagrebu, klasična brijačnica, samo za muškarce naravno u modernom ruhu, sjećam se po slici da je pod bio bijelo-crni, vizualno je super izgledala, ali ne mogu ju naći na netu-možda su i zatvorili do sad
onda je sigurno super ideja ako su zatvorili
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 13:31   #18
Quote:
Futhark kaže: Pogledaj post
Kad vidim ove papčine na cugi što dovedu svoje ženske dobijem neki neugodan osjecaj kad te babe počnu izvaljivat svoje duge radosti što su "pozvane" u društvo starih znanaca.

Nije riječ o babama sad niti o tim papčinama, u šta su se pretvorili majko mila, i što zovu svoje (ubaci odvratan pridjev) ženske jer im je dosadno.

Počeli smo priču o brijanju nekad, kako su bile one stare brijačnice di dođeš, razmijeniš koju pametnu i odeš glađe brade nego je boca hladne pive u znojnoj ruci.
One brijačnice pristupa samo za muške di si mogao uživat daleko od baba i u dobrom društvu istohedonistika, obrijat se pa i ošišat za neku siću:


I nenormalno, javi se ova jedna frendova zaljubljena, kaže ona njemu da će ona njega obrijat tako kad dođu u stan, bit ce ko nekad, britva njegovog djeda, pred ogledalom i starija muzika.

Ne mogu vam opisat taj osjecaj, te slike pred očima, nje smotane kako drzi britvu i glumi bricu, brije bradu po prvi put. Mi muški se tiho zgrozili nad njom, što ćeš joj govorit kad ona sama ne kuži

To je jedna od onih stvari koje žena ne može radit, premorbidno je.
a ti jadan jedini papak koji nema (ubaci pogrdan pridjev) žensku pa je zajedljiv na ove ostale koji imaju

ma proći će te, čim naleti neka žemska pred čijom češ britvom u ruci jecati ko tomspon pred domoljubnim obilježjima

on topic ne idem na isključivo muška druženja, dosadni su mi ko porez
isto kao što ja njega ne zovem na isključivo ženska
naravno dobrodošli smo uvijek na sva druženja, dapače njegovi frendovi su mi strašno simpatični ali držim se na nekoj zdravoj distanci jer zbilja ne moram znati u koje doba dana svaki od njih drka doma pred ogledalom
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 13:38   #19
Quote:
Futhark kaže: Pogledaj post

Počeli smo priču o brijanju nekad, kako su bile one stare brijačnice di dođeš, razmijeniš koju pametnu i odeš glađe brade nego je boca hladne pive u znojnoj ruci.
One brijačnice pristupa samo za muške di si mogao uživat daleko od baba i u dobrom društvu istohedonistika, obrijat se pa i ošišat za neku siću:
Quote:
Libertango kaže: Pogledaj post
Dobra ideja, mislim da ju je netko več i sproveo u djelo, baš u Zagrebu, klasična brijačnica, samo za muškarce naravno u modernom ruhu, sjećam se po slici da je pod bio bijelo-crni, vizualno je super izgledala, ali ne mogu ju naći na netu-možda su i zatvorili do sad

Mislim da je jedna takva retro brijačnica na uglu Branimirove i Draškovićeve.
Mei_Li is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 13:54   #20
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Jel možda misliš na Čunga lunga žvake?

Nisu ni čunga lunga, ali da se ne mučite, te se žvake sigurno neće na netu jerbo su bile jako, jako davno kad su se kupovale za 20 din.. Mogao si ih 5 kupit za 100 din koji je postao 1din negdje oko 1965 godine...

Kasnije smo te žvake kupovali za 20 para tj 0,20din...
On T:
Međutim, riječ je o brijanju na britvu ili točnije o oazama muških zanimanja i zanimacija koje žene nisu preotele.

Da bi sve bilo efektno treba se nasapunat sapunićem uz pomoć četkice a ne ove moderne sprejeve s gotovom pjenom. Ja sam moga dida brijala sapunićem četkicom i britvom kad sam imala 7 godina i bila sam jaka faca jer drugi unuci to nisu smjeli jer nisu znali. I dobila bi par dinara ili čokoladu seka. Inače je redovito išao u brijačnicu.

Da me sad neko pita da se time pozabavim, ne znam bi li...
__________________
sponza u penziji
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:46.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger