Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2011., 18:51   #21
Quote:
el_mariachi kaže: Pogledaj post
a eto kad romi slusaju cajke i kad se pokusaju etablirati u drustvo koje isto slusa cajke onda opet ne valjaju
kao što već spomenuh, meni ti malo ko valja

Quote:
nego djidji..da tebe nije bilo ne bih veceras slusao francuske cigane
evo da ne ispadnen totalna pizda, i ja ih volin...ali nisan znala da su vrancuzi, mislila san da su španjolci
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Old 12.11.2011., 19:10   #22
Quote:
điđe tortova kaže: Pogledaj post

evo da ne ispadnen totalna pizda, i ja ih volin...ali nisan znala da su vrancuzi, mislila san da su španjolci
misle i nijemci da je njihova himna nastala u njemackoj ali podrijetlom je iz dalmacije

bas men interesira gdje ce otici ovaj moj post
ne postoji nesto sto se zove cista nacija ili narodnost..mi smo svi izmjesani..pogledajte dalmatince i slovence ..razlika u visini 20cm.. srbi iz srbije i vlasko-pravoslavni element koji se izgradio u srpsku narodnost u rvatskoj i bosni..ogromna razlika u izgledu.. pa onda prvenstvo prve bracne noci u bosni kad su turci usadjivalji svoje sjeme u hrvatice i sl..zadar je tad bio bosna
a onda putovanja i seobe naroda..pustimo avare i nas koji ne znamo odakle dolazimo..arapi su bili na pirinejskom nekoliko stotina godina..opet s druge strane otomani su dosli do nasih krajeva ..zidovi iz spanjolske bjeze od tamo i donose zvuk koji je vec preko otomana isao juznom afrikom..sefdah... to nema nikakve veze s muslimanima kao sto vecina "tutleka" misli.. i sve je to neko potiranje ali i stapanje s drugim nacijama, narodnostima, plemenima i tako to.. gdje nestadose veliki narodi..nema vise vizigota..utopili su se..ali romi su jos uvijek tu.. i jus uvijek pricaju svoj jezik(sad obicno naidje negi bubator s filozofskog koji kaze prica se prica jezik se govori..majke mu ga nabijem)..a ne ko rvatske majke kad odu u drugu zemlju i kazu svom djetetu..pricaj jezik te zemlje da te svi mogu razumjeti..bljak..dijete bi svakako naucilo oba jezika ali rodjenja majka ce ga sjebati tako da nece znati svoj maternju..vec u drugoj generaciji..
praud tubi kroejsn..praud tu bi maj es
__________________
Izvukla si ciglu
el_mariachi is offline  
Old 12.11.2011., 19:24   #23
Cigani su nomadski narod i oni se uopće ne trude biti kao mi.
najsmješnije su mi spike kao da ih treba obrazovati, zaposliti i slično..njih to ne zanima..barem ne njih 999 od 1000.

Meni je također u opisu posla čest kontakt s njima i mogu reći sve najgore.
Oni su meni socijalno i društveno na nekoj margini da bi to uopće mogli nazvati ljudskim ponašanjem.
pričam o ekipi u romskim naseljima ili mjestima s pretežno romskom populacijom.
I to nije stvar predrasuda...to doživljavam i gledam skoro svakodnevno.

druga strana priče..normalno da svagdje ima izuzetaka..oni cigiči koji su se socijalizirali po ničemo ne odstupaju od ostatka rvacke populacije..ima smradova, ima dobrih ljudi i tako to.
decimation is offline  
Old 12.11.2011., 19:37   #24
Quote:
sin.palabras kaže: Pogledaj post
Eto posto stalno citamo o ciganima i na temama gdje se ne radi o njima
ajmo napraviti jedan thread samo za njih....again

Ja zivim malo van grada pa ih cesto i ne vidim ali bi me interesiralo malo saznati o njihovom lifestylu.

Dali ste ikad ikoga upoznali osobno? O cemu ste pricali? Kako ste uopce dosli u kontakt s njima?
I najvaznije kojim jezikom oni pricaju?
Koliko su imali godina...bracni status? Djece?
U kojim kvartovima zive...zive li li oni fakat u kicastim vilama na vrh nekog brda kao sto se prica i voze crne mercedese?
gdje se motaju , sta im je zivotni smisao i kuda idu?

navalite
imah kolegu u srednjoj skoli koji je bio cigan,iz pitomace je bio. pun zlata i lijepo obucen,ugodan i darezljiv,za razliku od nekih. taj covjek mi je ostao u super sjecanju. u trecem raz je napustio skolu iako je bio podosta inteligentan i dobro mu islo,valjda da se posveti obiteljskom poslu,sto god to bilo. cuo sam da se i ozenio. nismo ostali u kontaktu al i dalje mislim sve naj o njemu
__________________
Develop interest in life as you see it. In people, things, literature, music, the world is so rich, simply throbbing with rich treasures, beautiful souls and interesting people. Forget yourself.Henry Miller
Exploited is offline  
Old 12.11.2011., 19:40   #25
Prije rata cigani cergari dolazili su izmedju vikse mog starog i obliznje rijeke 'kampirati' i skupljati zeljezo....

U susjedstvu nikad nista nije nestajalo....

Moj stari, kao pravi demokrat, dozvolio im je da dolaze u dvoriste i uzimaju vodu na pumpi... Jesu malo kaljuze napravili, ali inace sve ok...

Na rijeku sam otisao blinkerisati, ulovio stukicu... klinci su toliko gnjavili da sam im ju morao dati.... Ali, opcenito, bili su ok....
Garofeeder is offline  
Old 12.11.2011., 20:12   #26
ciganka prodaje odjeću na štandu , dok cigo nešto preslaguje u kombiju
zatrči se lopov uzme jaknu i bježi
viče ciganka ...oode jakna..
po kojoj cjeni , pita cigo
po nabavnoj.......

eto ima većih cigana od cigana kad im kradu jakne
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Old 12.11.2011., 22:09   #27
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Najbolji su oni koji se "zgražaju" na činjenicu da u Međimurju postoje posebni razredi za cigane, i posebni za ostalu djecu... cigani ne znaju hrvatski i neće ga naučiti do 3. razreda, neki ni tada
I onda se javljaju neki "borci za ljudska prava" (čija djeca nikad neće ići u razrad sa ciganima) i traže mješane razrede... uskoro su izbori, mogao bi se neki koji je dežuran javiti da nešto prosere o tome
pa vani ti strance salju u mjesane razrede i tako najbrze nauce jezik ...brze neg ovi u posebnom razredu.
Nema frke djeca su ti kao spuzve i da uzmes 70% cigana 30 % hrvata jos uvjijek bi ovi mogli nauciti jezik


Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
jesam.
svi koje sam upoznala su mi bili okej, a neki i iznimno divni.
upoznala sam ih po vani i okolo naokolo, baka mi često dovlači kući neke žnj ljude koje putem pokupi. nekad mi se obrate u gradu pa čavrljamo.

žalosno bi bilo da se ova tema pretvori u opću pljuvačinu po ciganima.
slazem se
baka ti je ljudina
Quote:
el_mariachi kaže: Pogledaj post
hm..ovo dozivljam kao provokaciju..u el_emovom plemenu plemeniti muzevi ne tuku svoje zene vec ih postuju
Dali indici tucu svoje zene kao sto je to kadkad prikazano u filmovima?
Mozda tu lezi objasnjenje?



Slazem se da je malo kontraditkorno da trazimo da se oni nama prilagode a mi ih mrzimo.

Eto ja vidim jednu malu ciganku na placu stalno trazi novce a onda ih odnese materi koja sjedi u nekom kutu iza placa i pusi cigare.
Ak joj ne donese novce dere se na klinku.
Mala ima radno vrijeme cijeli dan.
Djete je uvijek za mene djete...pa nije ono krivo sto ga kadkad odgajaju asocijalni roditelji.

Zadnje uređivanje sin.palabras : 12.11.2011. at 22:32.
sin.palabras is offline  
Old 12.11.2011., 22:34   #28
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Najbolji su oni koji se "zgražaju" na činjenicu da u Međimurju postoje posebni razredi za cigane, i posebni za ostalu djecu... cigani ne znaju hrvatski i neće ga naučiti do 3. razreda, neki ni tada
I onda se javljaju neki "borci za ljudska prava" (čija djeca nikad neće ići u razrad sa ciganima) i traže mješane razrede... uskoro su izbori, mogao bi se neki koji je dežuran javiti da nešto prosere o tome
pa vani ti strance salju u mjesane razrede i tako najbrze nauce jezik ...brze neg ovi u posebnom razredu.
Nema frke djeca su ti kao spuzve i da uzmez 70% cigana 30 % hrvata jos uvjijek bi ovi mogli nauciti jezik


Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
jesam.
svi koje sam upoznala su mi bili okej, a neki i iznimno divni.
upoznala sam ih po vani i okolo naokolo, baka mi često dovlači kući neke žnj ljude koje putem pokupi. nekad mi se obrate u gradu pa čavrljamo.

žalosno bi bilo da se ova tema pretvori u opću pljuvačinu po ciganima.
slazem se
baka ti je ljudina
Quote:
el_mariachi kaže: Pogledaj post
hm..ovo dozivljam kao provokaciju..u el_emovom plemenu plemeniti muzevi ne tuku svoje zene vec ih postuju
Dali indici tucu svoje zene kao sto je to kadkad prikazano u filmovima?
Mozda tu lezi objasnjenje?



Slazem se da je malo kontraditkorno da trazimo da se oni nama prilagode a mi ih mrzimo.

Eto ja vidim jednu malu ciganku na placu stalno trazi novce a onda ih odnese materi koja sjedi u nekom kutu iza placa i pusi cigare.
Ak joj ne donese novce dere se na klinku.
Mala ima radno vrijeme cijeli dan.
Djete je uvijek za mene djete...pa nije ono krivo sto ga kadkad odgajaju asocijalni roditelji.
sin.palabras is offline  
Old 12.11.2011., 22:40   #29
Quote:
sin.palabras kaže: Pogledaj post
pa vani ti strance salju u mjesane razrede i tako najbrze nauce jezik ...brze neg ovi u posebnom razredu.
Nema frke djeca su ti kao spuzve i da uzmez 70% cigana 30 % hrvata jos uvjijek bi ovi mogli nauciti jezik
Da? U osnovnoj školi je sa mnom u razredu bilo par cigana pa znam što pričam
Krkimir is offline  
Old 12.11.2011., 22:44   #30
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Da? U osnovnoj školi je sa mnom u razredu bilo par cigana pa znam što pričam
nisu ti oni nista gluplji neg druga djeca.
ali dobro mozda je problem u stavu kojeg pokupe doma.
Dali su ta djeca bila redovita na nastavi?
sin.palabras is offline  
Old 12.11.2011., 22:48   #31
Quote:
sin.palabras kaže: Pogledaj post
Dali su ta djeca bila redovita na nastavi?
u prvom razredu jesu u drugom su se negdje izgubili pa su se opet pojavili u trećem da bi kao nastavili u istom razredu
Krkimir is offline  
Old 12.11.2011., 23:03   #32
isadora oš se ljutit il neš al tebe triba jebat s dvanaest godina da ostaneš trudna pa mi onda nastavi hvalit cigane?!?!

to je nevezano za njih.
oni imaju svoju kulturu i tu se mi koji slijedimo austro ugarsko mletačko rimsko etc etc kulturu nikako ne uklapamo i svako hvaljenje tog stila života jednostavno znači uvlakačko lizačko šupački stav

dakle da odgovorim uvodnom postu:

moja iskustva:
jednom ja po dvoru skupio sek. otpad nekih 400 kg i odvezem ja to na sekundarno otpadno sabirni centar koji drži moj frend MZ i velim koliko bude love ja kupim cuge. tako i bi i onda se mi zeru napili kad evo cige sa otpadom. sa njim žena od x godina kao naša 40-godišnjakinja. dobraguza za ubit se ( after party situacion) ja navalija na nju ka blento, a cigo na me; ej bre di češ ti. Ja njemu; aj ima tu za trojicu a kamoli za me i za te, kad on reče: daj dvista kuna i deri!

etot cige i ljudstva.

điđe ja san uza te uvik
SEALION is offline  
Old 12.11.2011., 23:52   #33
ako je to tako mene zivo zanima kako te porodice ciganske opstaju?
Cudno da naprimjer te zene ocito uvijek ostanu s tim jednim teistim ciganima.
sin.palabras is offline  
Old 12.11.2011., 23:55   #34
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
u prvom razredu jesu u drugom su se negdje izgubili pa su se opet pojavili u trećem da bi kao nastavili u istom razredu
e pa onda nije ni cudo sto nisu naucili jezik
ajde ti nauci kineski ako ides jednom godisnje na kurs.
Problem fakat nije u mjesanim razredima po mome

Dali se s time nebi trebale bavite socijalne sluzbe...provjeraviti ih doma i to
sin.palabras is offline  
Old 13.11.2011., 00:00   #35
opet ponavljam: da si išao u razred sa ciganima znao bi o čemu pričam i nebi govorio to što sada pričaš
Krkimir is offline  
Old 13.11.2011., 02:02   #36
Quote:
SEALION kaže: Pogledaj post
điđe ja san uza te uvik
a ono, moraš bit
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Old 13.11.2011., 07:16   #37
Quote:
sin.palabras kaže: Pogledaj post

Dali se s time nebi trebale bavite socijalne sluzbe...provjeraviti ih doma i to
a, socijalne službe trebao bi financirati...ja
pitam se , dali smo toliko bogati da trošimo na nečiji 'preodgoj'' mimo njegove volje , dok nam s druge strane naša djeca čiji su roditelji upali u krizu zbog općeg sranja u državi, nemaju za kruh...
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Old 13.11.2011., 07:24   #38
Quote:
decimation kaže: Pogledaj post
Cigani su nomadski narod i oni se uopće ne trude biti kao mi.
najsmješnije su mi spike kao da ih treba obrazovati, zaposliti i slično..njih to ne zanima..barem ne njih 999 od 1000.

Meni je također u opisu posla čest kontakt s njima i mogu reći sve najgore.
Oni su meni socijalno i društveno na nekoj margini da bi to uopće mogli nazvati ljudskim ponašanjem.
pričam o ekipi u romskim naseljima ili mjestima s pretežno romskom populacijom.
I to nije stvar predrasuda...to doživljavam i gledam skoro svakodnevno.

druga strana priče..normalno da svagdje ima izuzetaka..oni cigiči koji su se socijalizirali po ničemo ne odstupaju od ostatka rvacke populacije..ima smradova, ima dobrih ljudi i tako to.
Tako je. Ja što sam o ciganima naučio na ovom forumu je da: o ciganima moraš lijepo i pažljivo pisati inače - eto baniranja!!!! Zaštičena vrsta za razliku od drugih!
sony5 is offline  
Old 13.11.2011., 12:12   #39
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
u prvom razredu jesu u drugom su se negdje izgubili...
zaposlili se
decimation is offline  
Old 13.11.2011., 12:29   #40
Quote:
SEALION kaže: Pogledaj post
isadora oš se ljutit il neš al tebe triba jebat s dvanaest godina da ostaneš trudna pa mi onda nastavi hvalit cigane?!?



samo sam odgovorila na pitanje.
sva moja iskustva su bila okej i nemam ništa protiv cigana generalno.

imam protiv debila, ali to je pak univerzalna pojava, pa čak i kod velikog bijelog čovjeka.
isadora w. is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:45.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger