Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2011., 12:32   #1
Ruta Zagreb- Peroj

Prvenstveno pozdrav svima.

HAKMAP Zagreb-Peroj

Evo imam jedno pitanje u vezi jedne rute Zagreb-Peroj, imam jedan prijevoz za odradit sa autoprikolicom(teret na njoj cca 600kg). Pa me zanima kakva je ta cesta, nikad nisam isao njom, isao sam samo autocestom do Rijeke.
Usparam cca 400kn ako ne idem autoputom, ali ako je cesta jako losa onda ipak biram autoput. Hvala
gotovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 15:26   #2
Možda malo krivi podforum, ali nema veze.
Od Zagreba do Rijeke je cesta veoma solidna i ne bi trebalo biti nikakvih problema. Još i većinom svi idu autoputom, pa nema ni neke posebne gužve.
Dalje od Rijeke ovom cestom zna biti i gužve u određenim dijelovima dana oko Opatije i još dalje, a najveći je problem što su iza Labina radovi na dionici od oko 10 kilometara i tamo nema asfalta, nego je makadam što nikako nije pogodno za vožnju sa teretom. Jedva da se s običnim autom to prođe, smrt za amortizere. Tako je bilo kad sam zadnji puta tamo prolazio, ne znam da li je dosad što asfaltirano, ali znam da radovi sigurno još nisu gotovi.
Ova karta te je uputila da Rijeku prolaziš kroz centar grada, ali za to nema razloga. Može se ići obilaznicom, besplatno je, a i ako se već ide kasnije ovom cestom kroz Opatiju, može se sa obilaznice skinuti na čvoru Matulji.

Moja preporuka je, dakle, da ideš do Rijeke starom cestom, a dalje obilaznicom i onda kroz Učku na ipsilon. To će te doći mislim nekih 60 kuna u jednom pravcu. Kad iskrcaš taj teret onda se eventualno možeš vraćati preko Labina i Opatije kad ne budeš imao tereta.
slash is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 15:35   #3
Cesta će izdržati, čak i stara karlovačka. Kroz gorski kotar ideš ko od šuba, čak i prije Rijeke kad imaš unaj uspon ali i to je rutinski. Kroz centar Rijeke nemoj ić nego na zaobilaznicu a zadnji put kad sam išo nije bilo radova kod Labina tako da i da tamo ideš bez toga bi ti rekao da nema problema, ali ako je makadam 10 km što me začudilo, kak je sad makadam, kaj su digli asfalt skroz (?) onda nemoj ić. No priroda ti je prekrasna cijelim putem. I duže će ti trajat. Ako si strpljiv po naravi možeš uštedit pare.
__________________
That awkward moment kad te ženska pita kako se pali pegla.
KungFuMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 15:44   #4
KungFu, kada si isao? Krajem kolovoza je bio makadam od Mosta Rasa do malo prije Barbana (ali DOBAR makadam, moglo se uredno voziti 60) i 2 semafora.

Ja bih mozda na tunel Ucka pa kroz Cepic polje, cesta uz more je dosta zavojita i ako ides uz more, moras se taljigati kroz Opatiju i Lovran, dok je cesta s druge strane Ucke skoro cijela u odlicnom stanju i prilicno ravna i pusta.

Cesta ZG-RI je OK, hoce biti kamiona ako je vjetrovito na autoputu, ali tebe to ne dira jer vozis opterecen auto i pratis njihov tempo. Preporucam strudle i palacinke u hotelu Risnjak u Delnicama.
__________________
But she took me back to her courtyard, where magnolia perfume screams
Behind the gates and the granite, of the planet of New Orleans
Matesonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 15:49   #5
Quote:
Matesonik kaže: Pogledaj post
KungFu, kada si isao? Krajem kolovoza je bio makadam od Mosta Rasa do malo prije Barbana (ali DOBAR makadam, moglo se uredno voziti 60) i 2 semafora.
Uf davno, prije godinu dana.
__________________
That awkward moment kad te ženska pita kako se pali pegla.
KungFuMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 16:27   #6
Quote:
Matesonik kaže: Pogledaj post
KungFu, kada si isao? Krajem kolovoza je bio makadam od Mosta Rasa do malo prije Barbana (ali DOBAR makadam, moglo se uredno voziti 60) i 2 semafora.

Ja bih mozda na tunel Ucka pa kroz Cepic polje, cesta uz more je dosta zavojita i ako ides uz more, moras se taljigati kroz Opatiju i Lovran, dok je cesta s druge strane Ucke skoro cijela u odlicnom stanju i prilicno ravna i pusta.

Cesta ZG-RI je OK, hoce biti kamiona ako je vjetrovito na autoputu, ali tebe to ne dira jer vozis opterecen auto i pratis njihov tempo. Preporucam strudle i palacinke u hotelu Risnjak u Delnicama.
Bome sam ja jedva 20-30 mogao po onome voziti i stvarno mi nije bilo ni malo ugodno, a pogotovo još ako treba vući 600 kg tereta.

Sam tunel Učka košta 40 kuna za drugu skupinu vozila, pa mu to baš i nije nešto u duhu te štednje novaca. A i za još 20-ak kuna može ići ipsilonom do odredišta bez skidanja i gubljenja vremena poslije Učke.
slash is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 17:01   #7
Sredili su cestu.
Kud u Peroj brate mili, šta'š tamo?!
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 19:15   #8
@slash: vise citam nego pisem pa sam mozda zato fulao al opet lakse cu od vas dobit informaciju kad znam da vi citate najvise muski jel
ma mislim da cu svratit u rijeku jer imam neke kolege tamo pa da odemo popit nesta, al ako ne svakako na obilaznicu, da mislim da tako i budemo na istarski y i ucku.

@kung fu: ma malo me brinu ti usponi i to, znam kad sam iso autocestom da na nekim djelovima sam u cetvrtoj moro ic na nekih 80kmh jebiga vozim duju benzinca al bogami izgleda da je ravno a ono dugacka uzbrdica ni nevidis je dok se ne popnes. No no samo pomalo bez zurbe

@matesonik:ako je cesta dobra mogo bi i tako, al kak mi se cini da se bolje isplati dat 60kn za Y. Prikolica + teret cca 1tona. Palacinke i strudle za desert, treba neka mesina da izdrzimo sav taj put

@ame4: ma neka stara zaprezna kola trebamo vozit, transport koji spada u laksu skupinu, sta smo sve vozili ovo je kikiriki

edit: inace picimo iz virovitice, do zagreba rutina na bjelovar pa na brzu cestu.
gotovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 19:25   #9
Idi na ipsilon, i izaći ćeš odmah kod Vodnjana i 1 km dalje ti je cesta za Peroj.
Bez obzira što je cesta kod Labina gotova, nemoj riskirati. Ili riskiraj ako želiš, tko te šiša
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 19:36   #10
Quote:
ame4 kaže: Pogledaj post
Idi na ipsilon, i izaći ćeš odmah kod Vodnjana i 1 km dalje ti je cesta za Peroj.
Bez obzira što je cesta kod Labina gotova, nemoj riskirati. Ili riskiraj ako želiš, tko te šiša
Tak i bude ja mislim
gotovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 19:38   #11
Quote:
gotovina kaže: Pogledaj post
Tak i bude ja mislim
Pa ajd onda, sretno ti bilo
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 19:40   #12
piše na hak.hr da je D66 Most Raša - Barban skroz zatvorena
uglavnom, ako ideš perko Barbana, onda produlji po D66 do Marčane pa tamo skreni desno prema Vodnjanu. nije baš neka ludnica od ceste, ali tih 10-15 km preživiš, jer je ono čudo od Barbana direkt prema Vodnjanu, kako si stavio na toj karti, vrlo upitno.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 19:44   #13
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
piše na hak.hr da je D66 Most Raša - Barban skroz zatvorena
uglavnom, ako ideš perko Barbana, onda produlji po D66 do Marčane pa tamo skreni desno prema Vodnjanu. nije baš neka ludnica od ceste, ali tih 10-15 km preživiš, jer je ono čudo od Barbana direkt prema Vodnjanu, kako si stavio na toj karti, vrlo upitno.
A da, kud sam ja onda išla?
Očito tom drugom rutom....
(ne krivite me, bio je mrak, i bila sam u busu)
Onda neka definitivno ide ipsilonom!
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 19:51   #14
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
piše na hak.hr da je D66 Most Raša - Barban skroz zatvorena
uglavnom, ako ideš perko Barbana, onda produlji po D66 do Marčane pa tamo skreni desno prema Vodnjanu. nije baš neka ludnica od ceste, ali tih 10-15 km preživiš, jer je ono čudo od Barbana direkt prema Vodnjanu, kako si stavio na toj karti, vrlo upitno.
Ma to me i jebe zato i pitam. Jebiga treba se usparat kolko mos al mislim da makar kad budem isao idem na istarski Y, a kad se budem vraco budem vidio.
gotovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 21:14   #15
Quote:
ame4 kaže: Pogledaj post
A da, kud sam ja onda išla?
Očito tom drugom rutom....
(ne krivite me, bio je mrak, i bila sam u busu)
Onda neka definitivno ide ipsilonom!
a gle, i ja sam nedavno isto ko debil obilazio D2 između Suhopolja i Slatine preko Sopja jer je pisalo na hak.hr tak i stvarno su bili iskrižani znakovi, izgubio pol sata obilazeći, a kad sam se vraćao pitao sam policijsku patrolu jel se može - kažu može, nema problema, samo po danu rade. i stvarno se moglo.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 21:17   #16
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
a gle, i ja sam nedavno isto ko debil obilazio D2 između Suhopolja i Slatine preko Sopja jer je pisalo na hak.hr tak i stvarno su bili iskrižani znakovi, izgubio pol sata obilazeći, a kad sam se vraćao pitao sam policijsku patrolu jel se može - kažu može, nema problema, samo po danu rade. i stvarno se moglo.
Da rade ja sam prolazio par puta ovaj tjedan sam isao za Osijek preko miholjca, ali sam prolazio bez problema, skinili su cestu pa se vozis po "makadamu" al ide. Naizmjence ima semafor postavljen.
gotovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 21:37   #17
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
a gle, i ja sam nedavno isto ko debil obilazio D2 između Suhopolja i Slatine preko Sopja jer je pisalo na hak.hr tak i stvarno su bili iskrižani znakovi, izgubio pol sata obilazeći, a kad sam se vraćao pitao sam policijsku patrolu jel se može - kažu može, nema problema, samo po danu rade. i stvarno se moglo.
Ok, ali nisam osjetila nikakvo drndanje (što bi vjerojatno trebala ako smo išli tud). A možda to nisam skužila zbog toga što sam skoro dušu koje nemam ispovraćala od onih zavoja....
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 21:54   #18
Quote:
ame4 kaže: Pogledaj post
Ok, ali nisam osjetila nikakvo drndanje (što bi vjerojatno trebala ako smo išli tud). A možda to nisam skužila zbog toga što sam skoro dušu koje nemam ispovraćala od onih zavoja....
Ma nije tako strasno, tak da nisi ni skuzila + ako si isla busom sa njim ni ne osjetis to
gotovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 22:00   #19
Quote:
gotovina kaže: Pogledaj post
Ma nije tako strasno, tak da nisi ni skuzila + ako si isla busom sa njim ni ne osjetis to
A što ti znaš kako je, zar nije tema da ne znaš kakva je cesta pa si se tu došao raspitati?
Vozila sam se prije toga s busom i mogu ti reći da se osjetilo, pogotovo onaj prijelaz s ceste na makadam, a ovaj put ništa.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 22:11   #20
Quote:
ame4 kaže: Pogledaj post
A što ti znaš kako je, zar nije tema da ne znaš kakva je cesta pa si se tu došao raspitati?
Vozila sam se prije toga s busom i mogu ti reći da se osjetilo, pogotovo onaj prijelaz s ceste na makadam, a ovaj put ništa.
Pa jesam tuda izmedju suhopolja i slatine a i preko sopja sam iso neki dan, zato pricam.
gotovina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:15.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger