Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2013., 15:54   #281
Može li netko izbaciti približne cijene novih CASA (cargo verzija);212,235 i 295?
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 19:34   #282
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Može li netko izbaciti približne cijene novih CASA (cargo verzija);212,235 i 295?
može google..
http://www.flightglobal.com/news/art...rantes-208654/

http://www.defenseindustrydaily.com/...5-Fleet-06288/


http://www.flightglobal.com/news/art...sports-373626/
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 19:51   #283
ništa od toga,jer 235 po ovom izvoru košta preko 28 mil.eura a poljski su 295koštali 16 mil.$.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 20:30   #284
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
ništa od toga,jer 235 po ovom izvoru košta preko 28 mil.eura a poljski su 295koštali 16 mil.$.
Ovih 262 milijuna USD se odnosi na 5 aviona, ne na svih 16 tj. 17 koje je Poljska primila. Dakle, cijena C-295 je 52 milijuna , C-235 oko 38 milijuna, a C-212 oko 5.6 -8 milijuna USD.

Inače sam stava da bi nama Case 212-400 bile odličan izbor. Mogu se nabaviti u nekoliko varijanti - transportnoj, putničkoj, medicinskoj i patrolnoj. Za 30-35 milijuna dolara bi mogli nabaviti 4-5 takvih aviona koji su zbog ukrcajne rampe i mogućnosti nošenja 3.2 tone tereta daleko praktičniji i sposobniji od PC-12. Verzija MPA je također jako zanimljiva...

http://www.airforce-technology.com/projects/c212/

Zadnje uređivanje Mikojan : 08.12.2013. at 20:41.
Mikojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 22:49   #285
Da, znači 6-8, 38, 52 milijuna $.

Naše An 32 bi dali nekome za 1-3 milijuna $ po komadu(amortizacija, neispravnost,remont).Ništa ne razumijem, da mi nemamo kao ozbiljna vojska i držav potrebu za jednim tranasportnim zrakoplovom.Pa to svaka šuša od države po svijetu ima.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 23:12   #286
Thumbs up

Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Da, znači 6-8, 38, 52 milijuna $.

Naše An 32 bi dali nekome za 1-3 milijuna $ po komadu(amortizacija, neispravnost,remont).Ništa ne razumijem, da mi nemamo kao ozbiljna vojska i držav potrebu za jednim tranasportnim zrakoplovom.Pa to svaka šuša od države po svijetu ima.
Bravo pp5d6 na postu!!!
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 01:42   #287
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Da, znači 6-8, 38, 52 milijuna $.

Naše An 32 bi dali nekome za 1-3 milijuna $ po komadu(amortizacija, neispravnost,remont).Ništa ne razumijem, da mi nemamo kao ozbiljna vojska i držav potrebu za jednim tranasportnim zrakoplovom.Pa to svaka šuša od države po svijetu ima.
Kaže Ante da nema potrebe valjda on zna...

CASA 212 bi bio pun pogodak za nas i za HRZ i za obalnu stražu,ali ko nas pita ima tamo u MORH-u "stručnijih"...
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 10:29   #288
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Da, znači 6-8, 38, 52 milijuna $.

Naše An 32 bi dali nekome za 1-3 milijuna $ po komadu(amortizacija, neispravnost,remont).Ništa ne razumijem, da mi nemamo kao ozbiljna vojska i držav potrebu za jednim tranasportnim zrakoplovom.Pa to svaka šuša od države po svijetu ima.
Vrlo tesko da bi nasi An-32 postigli cijenu od 1 m $, mozda za oba....

Ne da ne trebaju, nego se prema njima odnosi (lose) kao i prema ostaloj
pokretnoj i nepokretnoj imovini u MORH-u i RH u cjelini.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 13:41   #289
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
Evo javlja mi prijatelj koji je prije par minuta izašao iz hangara na Plesu da je ministar obrane g. Ante Kotromanović kazao: „ Da zadržavamo eskadrilu transportnih zrakoplova te da se ide u nabavu nova dva transportna zrakoplova kao zamjena za An-32B“ sad treba vidjeti što i kakve. Ali možda je i let po Ukrajini u transportnim zrakoplovima došao našima mjerodavnima do glave da zaključu da RH s geografskim položajem kakvi ima ipak treba posjedovati dva transportna zrakoplova.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 13:49   #290
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
da se ide u nabavu nova dva transportna zrakoplova kao zamjena za An-32B“

kolko još imaju reursa 32jke

tu mi neš smrdi
ak se prije prodaje 32jki ne uvedu novi onda se neče ni uvest
isti K ko i sa migovima
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 14:13   #291
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
Evo javlja mi prijatelj koji je prije par minuta izašao iz hangara na Plesu da je ministar obrane g. Ante Kotromanović kazao: „ Da zadržavamo eskadrilu transportnih zrakoplova te da se ide u nabavu nova dva transportna zrakoplova kao zamjena za An-32B“ sad treba vidjeti što i kakve. Ali možda je i let po Ukrajini u transportnim zrakoplovima došao našima mjerodavnima do glave da zaključu da RH s geografskim položajem kakvi ima ipak treba posjedovati dva transportna zrakoplova.
Ako je to rekao, treba pozdraviti, međutim to samo pokazuje kakvi su smušenjaci, da nema tu ni vizije ni ideje, pred par mjeseci raditi i govoriti jedno, a sada drugo,...

Inače kao zamjena za An-32, po meni treba ići na neko višenamjensko i ekonomično rješenje. Budući postoji više potreba koje treba zadovoljiti, a resursi su nam ograničeni. Tako ja priželjkujem zrakoplov koji bi bio transportni, ali ujedno i Maritime Patrol Aircraft

Kao ambicioznije rješenje bih predložio C295 MPA Palletized Version, koji većinu vremena može služiti kao Maritime patrol zrakoplov, a kad se ukaže potreba za trasportom, brzo ga se može isprazniti od opreme... http://youtu.be/P475t_uZUUI

Kao manje ambiciozno rješenje, predložio bih Ruag Do 228NG, koji također može služiti kao MPA a po potrebi može se prenamijeniti u trasportni. http://www.do228ng.com/fileadmin/rua...Generation.pdf
many-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 14:46   #292
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
Evo javlja mi prijatelj koji je prije par minuta izašao iz hangara na Plesu da je ministar obrane g. Ante Kotromanović kazao: „ Da zadržavamo eskadrilu transportnih zrakoplova te da se ide u nabavu nova dva transportna zrakoplova kao zamjena za An-32B“ sad treba vidjeti što i kakve. Ali možda je i let po Ukrajini u transportnim zrakoplovima došao našima mjerodavnima do glave da zaključu da RH s geografskim položajem kakvi ima ipak treba posjedovati dva transportna zrakoplova.
Ne odlučuje on o tome... Možda on kuži da to nama treba i da bi nam bili korisni. No, ja ne vidim da bi mogli naći nešto cijenovno povoljnije od ovih An-32.
Sinji strijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 16:18   #293
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
Evo javlja mi prijatelj koji je prije par minuta izašao iz hangara na Plesu da je ministar obrane g. Ante Kotromanović kazao: „ Da zadržavamo eskadrilu transportnih zrakoplova te da se ide u nabavu nova dva transportna zrakoplova kao zamjena za An-32B“ sad treba vidjeti što i kakve. Ali možda je i let po Ukrajini u transportnim zrakoplovima došao našima mjerodavnima do glave da zaključu da RH s geografskim položajem kakvi ima ipak treba posjedovati dva transportna zrakoplova.
Evo i službeno:

Quote:
"Želimo održati naše sposobnosti, imati mlade, školovane pilote koji će štititi i jamčiti sigurnost Hrvatske i hrvatskog neba", kazao je ministar Kotromanović. Istaknuo je kako remont i modernizacija aviona i helikoptera idu svojim tijekom. Napomenuo je da je donesena odluka da se zadrži transportna komponenta zrakoplovstva te se nada da će se iduće godine pokrenuti proces nabavke 2 transportna zrakoplova. Ministar obrane je najavio i kako se u idućoj godini očekuje nastavak reformi te pokretanje drugih projekata opremanja i modernizacije.
http://www.morh.hr/hr/vijesti-najave...-12122013.html
many-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 16:27   #294
Quote:
many-m kaže: Pogledaj post
Ako je to rekao, treba pozdraviti, međutim to samo pokazuje kakvi su smušenjaci, da nema tu ni vizije ni ideje, pred par mjeseci raditi i govoriti jedno, a sada drugo,...
1) An-32 povučeni pa se sada odjednom traži zamjena.
2) Patrija naručeno 126 pa se govorilo o prodaji njih 40 pa ipak sada ostaju na svih 126.
3) Petar Krešimir 4. trebao na prodaju, a sada eto ide na remont i modernizaciju.
4) RBS-15 su čas perspektivne, čas nisu.
5) Strela 10CRO trebala na modernizaciju, sada ipak nabava novih PZO raketa.
6) Topništvo donedavno bilo na začelju interesa, a sad se spominju čak i PzH-2000.
...
Primjera je mali milijun, a zapravo svi potvrđuju kako nikakvog dugoročnog planiranja ni vizije ne postoji u MORH-u. Sva sreća da su ipak od ovih psutih povlačenja i umirovljavanja odustali, ali već i samim spominjanjeg toga pa odustajanjem štete sebi i ugledu OSRH.
Mikojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 16:53   #295
Naravno da je ovo dobra vijest jer je valjda nekom proradila siva masa...
E sad što bi se moglo kupiti novo ili polovno i da je za naše uslove C-235,C-212 ??
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 17:13   #296
Drago mi je da je vijest službeno potvrđena i na službenoj stranici: http://www.morh.hr/hr/vijesti-najzav...-12122013.html
Tt
Pisalli smo dosta puta na ovoj temi da je najgluplja stvar gašenje transportne eskadrile. Što gore da i razmišljanje o istoj se odgađa do 2020!

Dobro je da je i ovdje na ovom topiću koji se itekako prati i gleda između ostalog argumentirano pokazano da bi to bila ludost.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 18:10   #297
Mi ćemo sve dogodine......
Kako je pisalo na jednoj gostioni davno... "danas plati, sutra mukte"
pinco is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 18:30   #298
ako će ih zadržati,trebalo bi obavezno nabaviti sustave kao sherpa provider ili caylym guardian jer ovo za što su nam dosada služili nije imalo smisla...
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 21:03   #299
U.S. Air Force shelving brand new C-27J Spartan aircraft after spending millions
Quote:
A dozen aircraft have been sent directly into storage at the Davis-Monthan Air Force Base in Tucson, Ariz. The aircraft — which can take off and land on rough runways — has been deemed a luxury the Pentagon can't afford.

The C-27J Spartans can take off and land on rough runways, but the planes were deemed a luxury the Pentagon could no longer afford after budget cuts, according to Ethan Rosenkranz, a national security analyst for the Project on Government Oversight.
Možda Ameri doniraju jednog ili dva, a pare za IOB!
__________________
Ja sam disleksičan!

Zadnje uređivanje darkwood : 12.12.2013. at 21:11.
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 21:23   #300
Super je da imamo transportne zrakoplove. U to najviše treba ulagati para. Da možemo samostalno prebacivati svoju vojsku u Afganistan il di god Amerikanci narede.
lightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:19.