Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2017., 19:37   #5621
Quote:
biser s mora kaže: Pogledaj post
Možda je kriva tema, ali, moram se nekom pojadat.

Priča ide ovako, bili smo u vezi skoro 6 godina. Kad smo se upoznali, bili smo mladi i zeleni. Ja tek na početku faksa, on negdje na pola. Sve je bilo divno, novo, uzbudljivo, savršeno. Bio je, i dalje jest, odličan dečko, pažljiv, pun ljubavi, strpljenja. Ja sam bila ta koja je bila sjebana, nepovjerljiva s ljudima, oštećena i trebalo mi je dosta vremena dok shvatim da me on voli, da me želi. S druge strane, on je bio sjeban sa svojim privatnim problemima koji su ga sprječavali da živi punim plućima. Nažalost, tu se i nije moglo puno promijeniti jer nije bilo do njega, nego do obiteljske situacije...
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
On nije muškarac za tebe. Tebi treba netko poduzetniji i manje mlitav. S druge strane, motivirala si ga na krivi način. Nitko ne voli da ga se kritizira i da se nad njim vrši presing. On je to trebao uraditi radi sebe, ne radi tebe, a ti si trebala stajati sa strane i eventualno ako te pita, biti mu podrška.

Nema ništa od toga, vozi dalje. Ne možeš biti nečija štaka. Niti to sliči na ispunjavajuću sretnu vezu. Samo natezanje. Ako si s njim pola osobe kakva si inače, onda ti to sve govori. Trebaš biti s nekim tko u tebi budi bolju osobu ili makar osobu kakva jesi, zbog koga si na svom maksimumu, a ne ispod minimuma. Je, teško je to naći, ali biti s nekim s kim se osjećaš gora osoba nego jesi, nema smisla.
Da, on nije muškarac za nju, ali ne zato što nije dobar i zaljubljen u nju, nego jer ona nije zaljubljena u njega, nego je zaljubljena u njegovu ljubav prema njoj.

Od početka njenog posta se vidi da se uvijek trudio i očito bio jako zaljubljen - on.

On je nju uspio privoliti u vezu, na kraju joj se svidjela njegova pažnja i dobrota i to je ono što joj sad pred blagdane fali, a ne on, a to što je pri kraju faksa i s bolesnom majkom, (nisam shvatila jel još i radi uz faks??), je njoj negativno, jer nije zaljubljena u njega, zaljubljena cura bi rekla: on je vrijedan, ako radi, radi i studira i brine se za bolesnog člana obitelji i uz sve te velike teškoće je pri kraju faksa i pred diplomom, a ovako nezaljubljena i zaljubljena u samu sebe kao ona će reći: ima privatnih problema i još nije završio faks, a to što je njemu u stvari ostao ispit i završni rad uz bolesnog roditelja - kojeg je još i živcirala je njoj onda kad ne osjeća nešto dublje i gleda negativno, nešto što kritizira.

Autorice, kani se dečka za njegovo dobro, neka druga samo može sanjati takvog i bila bi do neba zahvalna na njemu.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 22:41   #5622
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Da, on nije muškarac za nju, ali ne zato što nije dobar i zaljubljen u nju, nego jer ona nije zaljubljena u njega, nego je zaljubljena u njegovu ljubav prema njoj.

Od početka njenog posta se vidi da se uvijek trudio i očito bio jako zaljubljen - on.

On je nju uspio privoliti u vezu, na kraju joj se svidjela njegova pažnja i dobrota i to je ono što joj sad pred blagdane fali, a ne on, a to što je pri kraju faksa i s bolesnom majkom, (nisam shvatila jel još i radi uz faks??), je njoj negativno, jer nije zaljubljena u njega, zaljubljena cura bi rekla: on je vrijedan, ako radi, radi i studira i brine se za bolesnog člana obitelji i uz sve te velike teškoće je pri kraju faksa i pred diplomom, a ovako nezaljubljena i zaljubljena u samu sebe kao ona će reći: ima privatnih problema i još nije završio faks, a to što je njemu u stvari ostao ispit i završni rad uz bolesnog roditelja - kojeg je još i živcirala je njoj onda kad ne osjeća nešto dublje i gleda negativno, nešto što kritizira.

Autorice, kani se dečka za njegovo dobro, neka druga samo može sanjati takvog i bila bi do neba zahvalna na njemu.
Svatko ima pravo na svoje misljenje pa tako i ti. Ja se ne mislim pravdat jer jedino nas dvoje znamo sto je i kako je bilo izmedu nas. Ja sam tu napisala samo jedan mali dio nase price, dok je puno veci dio ostao neizrecen. Ali najlakse je osudivat nekog na temelju par recenica koje napise.

Inace, za tvoju informaciju, ja za njega nikad nisam rekla da je on los. On je divan decko i on to zna, samo ima svoje okove kojih se moze rijesit, a iz nekog razloga ne zeli i pritom ne mislim na bolesnog clana obitelji, nego na masu drugih glupih problema oko kojih on mjesecima razbija glavu i ima nocne more. Ja sam tip osobe da, ako mi netko stvara stres i maltretira me, maknut cu se od te osobe i dat joj to do znanja. On ljudima koji su mu stvarali probleme to nije mogao rec jer je ocito imao neki strah. Ja sam kriva jer sam digla ruke i nisam htjela biti vise dio te price u kojo se sve stalno vrti u krug, a nitko nista ne poduzima. Ako me treba zbog toga popljuvati, samo daj.

Na kraju krajeva, on je pogrijesio jer mi je lagao i on je toga svjestan, a ja sam pogrijesila sto mu ocito nisam bila onoliko velika podrska kolika je njemu trebala. A to koliko sam ja njega voljela i koliko ga i dalje volim znamo samo nas dvoje.

I, odakle ti informacija da sam ja zivcirala njegovo bolesnog clana obitelji, jer, koliko se ja sjecam, nigdje to nisam navela. To samo govori o tome kako neki ljudi imaju potrebu napisat bilo sto, samo da napisu, a pritom uopce ne procitaju cijeli tekst do kraja.

Svjedno, hvala ti na tvom komentaru.
biser s mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 22:57   #5623
Quote:
biser s mora kaže: Pogledaj post
Svatko ima pravo na svoje misljenje pa tako i ti. Ja se ne mislim pravdat jer jedino nas dvoje znamo sto je i kako je bilo izmedu nas. Ja sam tu napisala samo jedan mali dio nase price, dok je puno veci dio ostao neizrecen. Ali najlakse je osudivat nekog na temelju par recenica koje napise.
Gle, ja prosuđujem prema napisanom. Napisala si poduži post, nije baš par rečenica...

Quote:
biser s mora kaže: Pogledaj post
Inace, za tvoju informaciju, ja za njega nikad nisam rekla da je on los. On je divan decko i on to zna, samo ima svoje okove kojih se moze rijesit, a iz nekog razloga ne zeli i pritom ne mislim na bolesnog clana obitelji, nego na masu drugih glupih problema oko kojih on mjesecima razbija glavu i ima nocne more. Ja sam tip osobe da, ako mi netko stvara stres i maltretira me, maknut cu se od te osobe i dat joj to do znanja. On ljudima koji su mu stvarali probleme to nije mogao rec jer je ocito imao neki strah. Ja sam kriva jer sam digla ruke i nisam htjela biti vise dio te price u kojo se sve stalno vrti u krug, a nitko nista ne poduzima. Ako me treba zbog toga popljuvati, samo daj.
Joj, pa nisam ja ni rekla da ti misliš da je loš, nego je problem u tome što mi se čini da ga voliš onako kao kućnog ljubimca, drag ti je, ali nema strasti.

OK, ne znam o kome i čemu se točno radi u tom suprotstavljanju, ali zar je to baš toliki problem da ti je i to motiv za prekid?? Pa ljudi kad nekog istinski vole pregrme i puno gore stvari.

Quote:
biser s mora kaže: Pogledaj post
Na kraju krajeva, on je pogrijesio jer mi je lagao i on je toga svjestan, a ja sam pogrijesila sto mu ocito nisam bila onoliko velika podrska kolika je njemu trebala. A to koliko sam ja njega voljela i koliko ga i dalje volim znamo samo nas dvoje.
Nije on tebi možda ni lagao, nego jednostavno suočen s takvim teškim izazovima možda nije mogao? Trebaš ti moći izvršiti obećano i položiti ispite, a misli ti lete na bolesnu majku doma i lud si od brige. Jbg, ako si s nekim u vezi, očekuješ podršku, znaš i sam da ti je loše na faksu, a doma još puno gore i sigurno ti ne treba još da ti voljeni partner stavlja sol na ranu.

Zato mislim da ga ne voliš dovoljno, nije on tebe varao i mlatio, nije čovjek kriv što ima teške životne okolnosti i traži da mu partner bude uz njega kad mu je najteže. U ovakvoj situaciji će ga osoba koja ga istinski voli voljeti još više, a ne ga još i ostaviti, kao da mu nije dovoljno teško.

Što da uopće ne studira? Bi li se ti mogla zaljubiti u nekoga tko ne studira, nije ambiciozan, ili jednostavno bi studirao, ali fin. situacija nije dopuštala?

Quote:
biser s mora kaže: Pogledaj post
I, odakle ti informacija da sam ja zivcirala njegovo bolesnog clana obitelji, jer, koliko se ja sjecam, nigdje to nisam navela. To samo govori o tome kako neki ljudi imaju potrebu napisat bilo sto, samo da napisu, a pritom uopce ne procitaju cijeli tekst do kraja.
Napisala si da si se suprotstavila njegovoj majci, jer se ona bojala da ćeš razdvojiti njega i nju. Vjerujem da je to suprotstavljanje bilo za nju veliki stres, jer je bolesna.

Gle, najbolje ćeš razumjeti kako je njemu ako se pokušaš staviti u njegovu situaciju. Probaj zamisliti kako bi tebi bilo davati ispite ako imaš bolesnog roditelja doma, rekla si da i radi preko praznika i pazi: uz sve to davati ispite nije neuspjeh, nego uspjeh i to veliki.

Moraš shvatiti da bi ti cijela psiha bila drukčija da su ti najdraži bolesni i ti ih njeguješ, da si pod tolikim stresom kao on. Netko drugi ne bi uopće niti bio zainteresiran za faks, niti imao snage pod takvim okolnostima davati ispite, ma koliko taj 3-godišnji faks nezahtjevan bio.

Quote:
biser s mora kaže: Pogledaj post
Svjedno, hvala ti na tvom komentaru.
Na usluzi.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 23:39   #5624
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Gle, ja prosuđujem prema napisanom. Napisala si poduži post, nije baš par rečenica...
Ti ne prosudujes, ti osudujes.

Ne znam kako na temelju hrpe recenica ti mozes ocijeniti 6 godina veze i moju ljubav prema nekoj osobi, a ne poznas nijedno od nas. I odakle ti zakljucak da sam ja njega voljela kao kucnog ljubimca??? Ne znam kakva je to uopce teorija i na temelju cega zakljucujes da nije bilo strasti. Zar sam trebala napisat sve do u detalj sta je i kako je bilo u nasem odnosu? Stvarno te ne kuzim.

Ajde da ti pojednostavim. Ako si s nekim prosao sito i reseto, kao sto smo nas dvoje prosli, onda je za ocekivati da smo bili iskreni u tom odnosu. Ja njega nikad nisam lagala i on je tocno znao moje misljenje o nekim stvarima, kao sto sam i ja znala o njegovima. Znala sam oko cega cu dobit podrsku od njega, jer dijelimo isto misljenje, a isto tako sam znala stvari koje ce bez zadrske popljuvat jer to nije njegova cup of tea. Tako je bilo i s moje strane. On je u samom startu znao da ja nisam tip koji ce mirno sjedit, studirat faks koji kosta pun kufer novaca i uz to zavaravat cijelu obitelj da cu se ja "ove godine" konacno rijesit tog sranja. Ja sam tip kojem kad ne ide ili nade nacin ili odustane, ako nema drugog rjesenja. Ja sam njemu tijekom tih 6 godina nastojala bit podska i uvijek sam mu pomagala oko seminara i svih drugih stvari pa cak i oko diplomskog s literaturom, na njemu je bilo samo da uzme mjesec dana, sjedne i nauci za ispit. On to nije bio u stanju jer je bio lijen. I to je bilo onda kad on nije ima nikakvih briga, ali kad su dosle brige i problemi, onda je postalo jos gore. Uz obiteljske probleme, probleme s faksom, financijama, razne druge gluposti koje su ga snasle, ja sam bila jedna od rijetkih ljudi koja je bila uz njega, pomagala mu sto fizicki, sto na druge nacine, osim financijski jer nisam ni za sebe imala. Uvijek sam se trudila biti tu za njega, cak i u gluho doba noci, ako je trebalo. Kad god je trebalo njemu i njegovoj mami pomoc, bila sam tu. Daleko od toga da si i oni bili tu za mene i to cijenim i zahvalna sam. Samo, stvari u zivotu nisu crno bijele.

Nas dvoje smo imali planove vezane za buducnost. Realne planove, ostvarive. Nesto sto je, nakon toliko godina veze bilo za ocekivati. On je uvijek govorio da me ne zeli izgubit i da zeli sve sa mnom. Vjerovala sam mu i zeljela isto. Znao je da imamo jos 2 god fore i da nakon toga ja odlazim iz Zg i pitanje je hocu li se vratit. Znao je da ako treba napravit neke temelje za buducnost da to treba sad zapocet. Mislim da je za sve bilo rjesenja. Ja njega nisam namjeravala izgubit, niti mi je to bilo u nagorem snu, ali stvari su izmakle kontroli. On je opet poceo s muljanjem oko faksa i s obecanjima da ce ucit i rijesit to. A da ne kazem da kadgod sam ja imala slobodono vrijeme i htjela ga provest s njim, on bi spominjao ucenje pa bi ga ja teske volje pustila, a kad sam ja imala posla preko glave, znao me je zivkat i prigovarat da se ja ne zelim nac s njim. Ali da, ti imas pravo, ja njega nisam voljela, on je meni bio kao psic, ocito.

Prema tvojim rijecima zakljucujem da ljudi iskljucivo trebaju prekinut vezu u slucajevima nasilja jer nije bitno jel se ti vidis s tobom osobom u buducnosti i mozes li ti racunat na nju, bitno je da te ne tuce pa trebas s tim bit zadovoljan.

I za tvoju informaciju, i moji su roditelji bolesni pa ne znaci da ja ne radim nista i zajebajem se s faksom i zivotom. Trudim se sto prije zavrsit faks i olaksat im koliko god mogu.

P.s. odakle ti da mu je majka bolesna?


Quote:
Što da uopće ne studira? Bi li se ti mogla zaljubiti u nekoga tko ne studira, nije ambiciozan, ili jednostavno bi studirao, ali fin. situacija nije dopuštala?

Napisala si da si se suprotstavila njegovoj majci, jer se ona bojala da ćeš razdvojiti njega i nju. Vjerujem da je to suprotstavljanje bilo za nju veliki stres, jer je bolesna.
Ovo uopce nema smisla komentirat jer se opet vidi da nisi procitala predugacak post i da nemas pojma o cem pricas. Inace, zaljubis se u osobu i njen karakter, a ne u njezin dzep i pare.

Quote:
Gle, najbolje ćeš razumjeti kako je njemu ako se pokušaš staviti u njegovu situaciju. Probaj zamisliti kako bi tebi bilo davati ispite ako imaš bolesnog roditelja doma, rekla si da i radi preko praznika i pazi: uz sve to davati ispite nije neuspjeh, nego uspjeh i to veliki.
Znam kako je to. Nije ista situacija, ali znam kako je i trudim se koliko mogu.
biser s mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 00:01   #5625
Quote:
biser s mora kaže: Pogledaj post
Prema tvojim rijecima zakljucujem da ljudi iskljucivo trebaju prekinut vezu u slucajevima nasilja jer nije bitno jel se ti vidis s tobom osobom u buducnosti i mozes li ti racunat na nju, bitno je da te ne tuce pa trebas s tim bit zadovoljan.
Naravno da ne, samo mi ovaj razlog za prekid ne djeluje dovoljno dobar za nekog kog navodno voliš i dugo si s njim i poznaš ga, kako kažeš, u dušu.

No ja tu ne vidim neki problem. Pa valjda će dati taj ispit i diplomski u skoro vrijeme, puno prije nego ti završiš, pa i da završite u vezi na daljinu, nije ni to smak svijeta, bila sam i ja, funkcionira, ako ste kompatibilni.

A očito se i ti preispituješ, jer negdje u sebi te kopka jesi li učinila pravu stvar.

Nemoj ovo shvatiti kao nagovaranje da mu se vratiš, ja mislim da on zaslužuje nježniju, osjećajniju curu.

Quote:
biser s mora kaže: Pogledaj post
I za tvoju informaciju, i moji su roditelji bolesni pa ne znaci da ja ne radim nista i zajebajem se s faksom i zivotom. Trudim se sto prije zavrsit faks i olaksat im koliko god mogu.
Onda isprike, zato se i možeš staviti u njegovu kožu, ali i shvati da nismo svi isti, netko je više osjetljiv, netko manje. Nekog nešto lakše slomi, nekog teže.

Quote:
biser s mora kaže: Pogledaj post
P.s. odakle ti da mu je majka bolesna?
Pa nekako si opisala to kao da ona ima neke probleme s raspoloženjem, ili..? Nešto na bazi psihe?

Quote:
biser s mora kaže: Pogledaj post
Ovo uopce nema smisla komentirat jer se opet vidi da nisi procitala predugacak post i da nemas pojma o cem pricas. Inace, zaljubis se u osobu i njen karakter, a ne u njezin dzep i pare.
Pitala sam zbog ambicioznosti, ne nužno zbog love. Ako tebe rajcaju neki probitačni, ambiciozni, a on to nije, nećeš ni ubuduće biti zadovoljna, pa ćeš mu prigovarati.

Quote:
biser s mora kaže: Pogledaj post
Znam kako je to. Nije ista situacija, ali znam kako je i trudim se koliko mogu.
Još jednom isprike.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 00:29   #5626
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Naravno da ne, samo mi ovaj razlog za prekid ne djeluje dovoljno dobar za nekog kog navodno voliš i dugo si s njim i poznaš ga, kako kažeš, u dušu.
Svatko ima svoje glediste. Ti si ocito osoba koja moze trpit lazna obecanja i osobu koja je pasivna, a ja ne mogu. Meni je bio problem da osoba u vec 4 godine polaze zadnja dva ispita na tako skupom faksu i laze da uci, a ne uci. Jer ako se sad tako ponasa, oko tebi banalne stvari, sta se tek moze ocekivat od njega za koju godinu? Uostalom, ja bih shvatila da on ima 24, 25 godina, ali on ima puno vise, nema ni sekunde radnog staza, a od srednje godine je reado samo 3 ljeta. Ja sam bila naivna i povjerovala mu da se promijenio jer kad smo se pomirili, on je radio, rijesio predzadnji ispit i rekao mi kako je razmisljao o svemu i da stvarno misli da je sve zajebao izmedu nas jer je shvatio da su svi njegovi vrsnjaci debelo napredovali, dok on stagnira.

Ne, on je odmah rekao da veza na daljinu ne funkcionira i da on ne bi to mogao hendlat. Njemu je i bio problem kad sam ja isla kuci preko ljeta i praznika.

Ne, ja se ne preispitujem, samo mi nije jasno kako si netko moze dat za pravo da vrijeda i pljuje na nekog koga uopce ne pozna. Ja se njemu ne mislim vratit jer znam da je ovako najbolje za oboje. Jednostavno vise nije islo jer smo dosli do tocke u kojoj su se nasi putevi razisli. On je i dalje ostao na razini 18-20 - godisnjaka koji ni sam ne zna kud bi i sta bi, a ja sam odrasla. Ja vise nisam ona ista cura koja je s njim stupila u vezu jer sam ja pretpostavljala da ce se on, nakon prekida i pomirdbe, promijeniti. Mislila sam da ce konacno stat na svoje noge i ne zivjet od tudih para i napravit nesto za sebe. Jer ako se nesto dogodi hranitelju njegove obitelji, on ce ostat u hrpi dugova i sam samcat. On je bio taj koji je i dalje bio pasivan.

Oprosti sto za tvoje standarde nisam dovoljno osjecajna. Mozda bi stvarno trebao naci neku koja ce sjedit kraj nejga, tapsat ga po ramenu i reci da ce sve bit ok, bez obzira kako stvari realno izgledale.

Quote:
Pa nekako si opisala to kao da ona ima neke probleme s raspoloženjem, ili..? Nešto na bazi psihe?
I dalje pises gluposti koje nemaju veze s vezom. Zena je samo jako privrzena njemu, to je jedino sta je napisano. Ocito imas problema s citanjem.

Quote:
Pitala sam zbog ambicioznosti, ne nužno zbog love. Ako tebe rajcaju neki probitačni, ambiciozni, a on to nije, nećeš ni ubuduće biti zadovoljna, pa ćeš mu prigovarati.
Zaljubis se u osobu onakvu kakva jest, druga je stvar kad si mlad i neiskusan i onda se zaljubis preko usiju i nadas se da ce doc vrijeme da ta osoba odraste i ozbiljno pocne shvacat neke stvari. Recimo ja nisam ista osoba s 18 godina i sad. Sad sam puno odraslija i ozbiljnija i ne gledam na odredene stvari isto. Sa 17, 18 nisam razmisljala o tome kako cu za par godina zivjet i hocu li imat kruha na stolu, jer su drugi vodili racuna o tome, sad znam da ako se ne pobrinem sama za sebe,nece to napravit nitko drugi.

Quote:
Još jednom isprike.
Sve pet
biser s mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 00:41   #5627
Quote:
biser s mora kaže: Pogledaj post
Jer ako se sad tako ponasa, oko tebi banalne stvari, sta se tek moze ocekivat od njega za koju godinu?
Ne mora značiti, nekoliko mojih prijatelja je završilo oko 30.-e, recimo jedna cura dosta težak faks s 28, jer nije baš bila s lovom, itd i normalno dalje radi i relativno je uspješna.

Znam i neke ženske koje rade, a muž ne, ono uzdržavaju ga i u braku su, ali one su takav tip, ti nisi, no ne znači ni da bi on bio takav, jedno je kad imaš struku, a drugo kad nemaš.

Quote:
biser s mora kaže: Pogledaj post
Ne, on je odmah rekao da veza na daljinu ne funkcionira i da on ne bi to mogao hendlat. Njemu je i bio problem kad sam ja isla kuci preko ljeta i praznika.
Dobro, to sad ne možete znati, treba jedno vrijeme da se privikne. Ti ne bi ostala tu gdje si sad? Ono, jesi razmišljala ostati gdje je on?

Quote:
biser s mora kaže: Pogledaj post
Ne, ja se ne preispitujem,..
Ipak si zbog nečeg otvorila temu na Forumu.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 00:52   #5628
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Ne mora značiti, nekoliko mojih prijatelja je završilo oko 30.-e, recimo jedna cura dosta težak faks s 28, jer nije baš bila s lovom, itd i normalno dalje radi i relativno je uspješna.
To su tvoji prijatelji, vjeruj mi, on nije takav tip. I da, problem jest u tome sto nema struku, zavrsio je gimnaziju. Inace, ja ne znam u kojoj ti drzavi zivis, ali u Rh ljudi koji zavrse 5 godina dobroh faksa nemaju posla, a kamoli kad nakon 10 god studiranja zavrsis 3 godine faksa koji je no.1 po nezaposlenosti.

Quote:
Znam i neke ženske koje rade, a muž ne, ono uzdržavaju ga i u braku su, ali one su takav tip, ti nisi, no ne znači ni da bi on bio takav, jedno je kad imaš struku, a drugo kad nemaš.
Opet da te ispravim, ti ne znas kakav sam tip. To sto sam sad "pukla" ne znaci da sam to radila cijelo vrijeme. Ja sam tu pasivnost tolerirala godinama i sad vise ne zelim jer zelim puno vise od svog zivota i mislim da imam na to pravo. Kao sto on ima pravo na to da bude s nekom koja ce mu u apsolutno svemu ic niz dlaku jer je on to tako navikao. Ja nisam pasivna osoba, ja sam borac, ali to ne znaci da drugima ista namecem. Druga je stvar kad me ta osoba gleda u oci i govori mi da zeli to, to i to i da ce to tad i tad napravit, a onda promijeni plocu. On je bio tip koji je govorio da je odredeni ispit tezak i da ga on zato pada, a tek mi je na predzadnjem roku rekao da on nije naucio jedan veci dio gradiva za taj ispit.


Quote:
Dobro, to sad ne možete znati, treba jedno vrijeme da se privikne. Ti ne bi ostala tu gdje si sad? Ono, jesi razmišljala ostati gdje je on?
Mozemo znat jer smo imali prilike biti razdvojeni neko vrijeme i shvatili smo da to ne funkcionira. Uostalom tu nije stvar toga da ja nisam htjela ostat s njim, stvar je toga da ja ne bi imala izbora i da bi se morala vratit kuci. Zato i jesmo imali odredene planove sta cemo i kako cemo.

Quote:
Ipak si zbog nečeg otvorila temu na Forumu.
Jesam. Mozda mislis da sam bezosjecajna i ne znam kakva, ali biti toliko dugo u vezi s nekim, hjela ne htjela, mora ostavit tragove na meni. I da, pitala sam se sta ce drugi ljudi, koji objektivno gledaju na sve, reci na tu temu.
biser s mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 01:10   #5629
Quote:
biser s mora kaže: Pogledaj post
To su tvoji prijatelji, vjeruj mi, on nije takav tip. I da, problem jest u tome sto nema struku, zavrsio je gimnaziju. Inace, ja ne znam u kojoj ti drzavi zivis, ali u Rh ljudi koji zavrse 5 godina dobroh faksa nemaju posla, a kamoli kad nakon 10 god studiranja zavrsis 3 godine faksa koji je no.1 po nezaposlenosti.
I ovi moji su u Hr, kao i ja i znam sve to.

A šta recimo da završi uskoro, ono, da stvarno znaš da je završio i traži posao, ili da već radi u struci, bi li bila s njim?
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 01:32   #5630
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
I ovi moji su u Hr, kao i ja i znam sve to.

A šta recimo da završi uskoro, ono, da stvarno znaš da je završio i traži posao, ili da već radi u struci, bi li bila s njim?
Ako znas to sve, onda se nadam da shvacas sto ti zelim reci.

Ne! Ja sam s njim zavrsila. Zelim mu svu srecu ovog svijeta, ali ja vise niti zelim, niti mogu biti s njim. Shvacam da u zivotu ima uspona i padova i da ljudi ne gledaju na iste stvari jednako, ali ja sam s njim provela jako puno vremena i kroz taj period on meni nije uspio pokazat da je on cvrsta osoba koja je spremna sa mnom prolazit kroz pricu zvanu zivot. Ja mogu bit svakakva, ali nisam osoba koja laze i daje lazna obecanja. Za ljude do kojih mi je stalo, sve cu ucinit i bit cu 100% uz njih, ali ako vidim da njima nije stalo, cemu da se trudim.

Tu vise nije stvar faksa jer ce ga on zavrsit prije ili kasnije, tu je stvar puno drugih stvari koje ja nisam u svom predugackom postu navela. Faks je bio jedan od razloga. Nismo vise bili kompatibilni i to je sve.
biser s mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 11:21   #5631
A sta si ti Majka Tereza?

Toliku količinu samoživih upisa rijetko vidiš. Ja, ja pa opet ja sam u pravu. On, on, pa opet on je kriv

tebe se ne smije suditi jer te ne znamo, ali eto trebamo suditi njemu na osnovu tvojeg pisanja na ovom forumu

Inace odlike svih jakih boraca u zivotu su da dodju na forum tražiti potvrdu svojeg mišljenja i jos se iskompleksirano upecaju na svaki upis koji njima ne ide niz dlaku. Bitno da si ti navela da će on naći neku takvu
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 14:13   #5632
[QUOTE=biser s mora;66896921]Ako znas to sve, onda se nadam da shvacas sto ti zelim reci.

Ne! Ja sam s njim zavrsila. Zelim mu svu srecu ovog svijeta, ali ja vise niti zelim, niti mogu biti s njim.

Ako je ovo točno čemu onda sve ovo tvoje pisanje ovdje?
Još se preispituješ ili imaš neke dvojbe? Ako je gotovo onda je gotovo
ozirus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 14:33   #5633
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
A sta si ti Majka Tereza?

Toliku količinu samoživih upisa rijetko vidiš. Ja, ja pa opet ja sam u pravu. On, on, pa opet on je kriv

tebe se ne smije suditi jer te ne znamo, ali eto trebamo suditi njemu na osnovu tvojeg pisanja na ovom forumu

Inace odlike svih jakih boraca u zivotu su da dodju na forum tražiti potvrdu svojeg mišljenja i jos se iskompleksirano upecaju na svaki upis koji njima ne ide niz dlaku. Bitno da si ti navela da će on naći neku takvu
Nisam, niti sam to igdje rekla. Grijesila sam i ja i to jako i stvarno mu se divim kako je, u pojedinim situacijama, imao snage tolerirat moje hirove i ostale stvari. Kao sto sam rekla, on je stvarno divan decko, ali nas dvoje vise nismo kompatibilni jer smo se promijenili, netko vise, a netko manje. Inace, ja sam tu napisala svoje videnje cijele situacije, koje je opet previse subjektivno s moje strane i logicno je da necu napisat da sam ja 100% kriva. Kriva sam za puno stvari, ali za taj prekid smo oboje krivi. Barem ja tako gledam.

Ja sam ljude pitala za misljenje, ne za osudu i vrijedanje. Trebalo mi je misljenje ljudi koji objektivno gledaju na cijelu situaciju da ja sama dobijem uvid u neke stvari koje zbog tolike subjektivnosti ne vidim.

Samo zelim da on bude sretan s nekom curom koja mu pase u apsolutno svemu i pruza mu podsku koju ja nisam mogla. Niti ga mrzim, niti mislim ista ruzno o njemu. Logicno je da sam i ja povrijedena, a pogotovo on jer da je sve funkcioniralo, bili bi i dalje u vezi.

Quote:
ozirus kaže: Pogledaj post
Ako je ovo točno čemu onda sve ovo tvoje pisanje ovdje? Još se preispituješ ili imaš neke dvojbe? Ako je gotovo onda je gotovo
Zbog objektivnosti. Na pocetku sam imala neke dvojbe, ali sam preko ovih komentara objektivnije sagledala na sve i sad mi je stvarno ok jer sam shvatila da smo, u ovom trenutku, nas dvoje dva razlicita svijeta. Sad sa sigurnoscu znam da je gotovo i ne zelim se vise opterecivati s tim.

Hvala na komentarima.
biser s mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 15:06   #5634
Da kažem svoje stajalište iz svog iskustva, teško je izaći iz dugogodišnje veze u kojoj jedna strana ništa ne poduzima da se pokrenemo s mrtve točke. Nekima paše kolotečine, neki idu naprijed.
Nakon mirnog prekida s moje strane (po njoj je bio sporazumni prekid), ja sam nastavio dalje. Patio, bio u razmišljanjima, preispitivanjima. Ali trebao sam mir. Poštovao sam drugu stranu i nastavio dalje.
Kako je i autorica napisala, meni se bivša javi nakon tjedan dana da me pita kako sam? Obrišem poruku. Onda opet pošalje poruku, brišem. Onda me uporno zove. A bilo mi je teško i onda shvatiti da sam bio budala u vezi zadnjih godina. I slušati da sam kriv.
To sam uspio proći i oporaviti se. Pustio sam ju na miru. Ali nakon mjesec dana zove radi svojih privatnih problema koje sam godinama slušao, a nije rješila, nego ignorirala. Onda mi se ispričava radi stvari koje mi je radila u vezi. I pita me da li mi fali? Ja budala kažem da, pitam nju, ona kaže jedva da, ali da joj treba vremena i to... Pokušavam pristojno prekinuti jer sam bio na kiši, u gradu i želio sam samo doma poslije napornog prekovremenog i čekanja vlaka.
I mjesec dana poslije, uporno me zove na kavu preko fejsa jer sam blokirao broj.
Jednostavno, ako prekineš, pusti me na miru i poštuj to. Jedanput kada se dogodi sranje ispričava se radi stvari koje mi je radila, a kad je sve opet po starome, govori mi da sam ja kriv i da pretjerujem.
Na kraju se nije maknula s mrtve točke, a ja sam nastavio dalje i napravio puno toga. Ali čovječe, ako tijekom prekida mi govoriš: Moram prestati biti sebična i pustiti me, onda poštuj to i pusti me. Tko to nije prolazio, ne zna kako je to.
__________________
Sudija mora biti strog, ali mora umeti i da pokaže milost.... To je lice pravde.
Constantine is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 21:10   #5635
Quote:
biser s mora kaže: Pogledaj post
Ako znas to sve, onda se nadam da shvacas sto ti zelim reci.

Ne! Ja sam s njim zavrsila. Zelim mu svu srecu ovog svijeta, ali ja vise niti zelim, niti mogu biti s njim. Shvacam da u zivotu ima uspona i padova i da ljudi ne gledaju na iste stvari jednako, ali ja sam s njim provela jako puno vremena i kroz taj period on meni nije uspio pokazat da je on cvrsta osoba koja je spremna sa mnom prolazit kroz pricu zvanu zivot. Ja mogu bit svakakva, ali nisam osoba koja laze i daje lazna obecanja. Za ljude do kojih mi je stalo, sve cu ucinit i bit cu 100% uz njih, ali ako vidim da njima nije stalo, cemu da se trudim.

Tu vise nije stvar faksa jer ce ga on zavrsit prije ili kasnije, tu je stvar puno drugih stvari koje ja nisam u svom predugackom postu navela. Faks je bio jedan od razloga. Nismo vise bili kompatibilni i to je sve.
dobro si napravila. zrela i jaka osoba
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 17:13   #5636
Zbunjenost s prekidom

Pozdrav svima, nisam mislila da cu traziti ovdje savjet ali evo zamolila bih mekoga ako je ikad imao slicnu situaciju da mi kaze svoje misljenje. Bila sam 4,5 godine u vezi koja nije imala vecih problema, svi su govorili kako smo mi idealan pr i stvarno smo se slagali i nasli kompromise u svemu i prije svega slagali smo se. Medutim s obzirom da je to i njemu i meni bila prva veza vidjela sam da ga muci to sto se mije izivio i nakon nekoliko razgovora odlucili smo da nema smisla biti u vezi ako njega muci da mora jos “nesto proci” i sve bi bilo u redu da on nije ponavljao puno puta da on mene kasnije zeli zeniti, da sam ja primjer idealne i da jedino se sa mnom vidi u braku, mislila sam to prica jer smo prekinuli sad ali nakon pola godine on je ponovio istu stvar. Nakon godinu i malo vise on i dalje tvrdi svojim bliznjima da sam ja jedini primjer zene koju bi on zenio i kad smo se vidjeli nakon godinu dana rekao je daima nervozu u trbuhu kad me vidio i da je njemu jos kaos u glavi i nije na cisto s tim da je naglasio da nije imao bas vezu jer se ne vidi s nikim makar mozda i htio s nekim biti i da je sve bilo samo avantura ali da nikog ne gleda kao sto je mene. Od prekida se nismo culi jer smo prekinuli svaki kontakt osim za bozic rodendane ... i onda alo znacda je meni mesto bitno on posalje poruku, ali u principu i dalje je sve kao i kad smo prekidali .. on ima kaos u glavi a ja sam divna krasna cura ... mene to jako pogada jer bi mi bilo lakse da je rekao da se ohladio, ovako koliko god ja to ne zelim u meni tinja nada i to me ubija jer ja nakon svega i dalje imam osjecaje prema njemu al znam da to ocito nema smisla samo ne razumijem zasto onda mene idealizira, zasto ljudima oko sebe mene stavlj kao primjer i zasto mi govori da nisu osjecaji nestali ? Meni je ovo tesko i vise ne znam ni sto misliti ni kako se nositi sa tim svim. Bila sam skroz okej dok nisam nedavno cula da on i dalje tvrdi da se nije ohladio od mene i da ima nervozu kad me vidi. I drugi su vidjeli na njemu da on ima neke osjecaje... al eto. Hvala svima.
Redcherrypie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 18:40   #5637
Čovjek bi htio i ovce i novce, a to ne može. Razumijem da se mlađi tip želi iživjeti, ali odlučio je riskirati dobru osobu i dobru vezu i treba prihvatiti posljedice do kojih je došlo. Mislim da ti svakako ne bi trebala razbijati glavu o njegovim osjećajima kakvi god da bili jer vi zapravo niste jedno za drugo. Da je to bilo to on nikad ne bi otišao. Najbolje je prošlost ostaviti u prošlosti i krenuti dalje.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 19:30   #5638
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Čovjek bi htio i ovce i novce, a to ne može. Razumijem da se mlađi tip želi iživjeti, ali odlučio je riskirati dobru osobu i dobru vezu i treba prihvatiti posljedice do kojih je došlo. Mislim da ti svakako ne bi trebala razbijati glavu o njegovim osjećajima kakvi god da bili jer vi zapravo niste jedno za drugo. Da je to bilo to on nikad ne bi otišao. Najbolje je prošlost ostaviti u prošlosti i krenuti dalje.

Via Tapatalk
Hvala ti puno na ovako lijepo sazetim rijecima. Vise i od svega to zelim samo me nekad pokolebaju osjecaji jer je uvijek bio dobar prema meni. Ali znam da ce s vremenom nestati i to. Hvala jos jednom.
Redcherrypie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 20:47   #5639
Quote:
Redcherrypie kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno na ovako lijepo sazetim rijecima. Vise i od svega to zelim samo me nekad pokolebaju osjecaji jer je uvijek bio dobar prema meni. Ali znam da ce s vremenom nestati i to. Hvala jos jednom.
Tebe najviše muči što on tebe i dalje spominje u nekom idealnom kontekstu i onda se ti uhvatiš za to jer ga još uvijek nisi preboljela. Mislim da smo to svi prošli, držiš se nečega, a nekad su riječi prazne, nemaš ti ništa od toga kad djela nisu na mjestu. Očito da je on zbrčkan i ne zna ni sam što bi htio i gdje bi krenuo, to je njegova stvar. Ti zamoli svoje da ti ne prenose što on priča jer će ti tako biti lakše. Što manje znaš, to bolje.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 23:13   #5640
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
A sta si ti Majka Tereza?

Toliku količinu samoživih upisa rijetko vidiš. Ja, ja pa opet ja sam u pravu. On, on, pa opet on je kriv

tebe se ne smije suditi jer te ne znamo, ali eto trebamo suditi njemu na osnovu tvojeg pisanja na ovom forumu
Takav utisak sam i ja dobila. Osim toga, oni ne prihvataju jedno drugog onakvim kakvi su, njih goni navika i to ih vezujem kao i cinjenica sto nemaju druge partnere, pa onda gledaju da povrate staru romantiku, koje nema, jer su oboje skinuli maske. I to sto se pojavilo se nikome od njih ne dopada, pa pokusavaju da izgrade nesto na staroj slavi, ali to je odavno polomljeno. Oboje se mrcvare neresenim stvarima iz proslosti, umesto da podvuku crtu i krenu ispocetka. Ali, ne, oni radije pronalaze sta im se sve ne svidja kod partnera, da bi sebe pokazali u lepom svetlu pozrtvovanog partnera. Ja ne vidim tu neke srece, ni mirne i lepe buducnosti, a ponajmanje ljubavi. Zao mi je kada se bas ovako jasno vidi konacni kraj necega sto su ljudi sami medju sobom upropastili.
__________________
*Per aspera ad astra.*
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:08.