Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2017., 11:11   #2081
Jel se moze zahtjev za izdavanje nove osobne podnijeti u jednom gradu a da se podigne u drugom?
elnino3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 18:23   #2082
Pozdrav, treba mi pomoć.

Ubrzo mijenjam mjesto prebivališta, iako osobna vrijedi još godinu dana. Pročitala sam već da se poništi kod podizanja nove, ali ovdje se ipak mijenja adresa prebivališta. Hoće li mi staru odmah poništiti ili tek kod podizanja nove? Treba mi osobna za prelazak granice. Ili ne mogu maknuti dok ne dobijem novu? I koliko to traje, mjesec dana?

Hvala!
mihaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 19:45   #2083
Poništit će kad ti izdaju novu.za najduži i najeftiniji postupak je do 30 dana a imaš i ubrzani do 10 i žurni za 3 dana.Čim mjenjaš prebivalište mjenjaš i osobnu bez obzira koliko važi.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 17:48   #2084
Quote:
-SOMEBODY- kaže: Pogledaj post
Jel ovo dobar zahtjev za izdavanje osobne ili neka stara verzija?

https://www.mup.hr/UserDocsImages/up...brazac2_oi.pdf
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Nema zahtjeva više.
Onda treba samo stara osobna, uplatnica i fotografija?
chica bomb is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 18:38   #2085
Quote:
chica bomb kaže: Pogledaj post
Onda treba samo stara osobna, uplatnica i fotografija?
I mene ovo zanima
__________________
There Is No Real Me Only An Entity Something Illusory And Though I Can Hide My Cold Gaze And You Can Shake My Hand And Feel Flesh Gripping Yours And Maybe You Can Sense Our Lifestlyes Are Probably Conformable I Simply Am Not There
MShadows is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 10:12   #2086
Quote:
-SOMEBODY- kaže: Pogledaj post
Jel ovo dobar zahtjev za izdavanje osobne ili neka stara verzija?

https://www.mup.hr/UserDocsImages/up...brazac2_oi.pdf
Zastarjelo.
novo https://narodne-novine.nn.hr/clanci/...6_63_1213.html

https://www.mup.hr/gradjani/osobna-iskaznica
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 15:37   #2087
evo iz petrinjske od danas bila oko 13 h, nema guzve, rijesila sve za 20-ak minuta

treba:
potvrda o uplati (pdf od int. bankarstva ili uplatnica tamo iz poste)
stara osobna
1 fotografija
formular ima teta/stricek na salteru i oni to ispune, vi se samo potpisete

ako ste mijenjali prebivaliste, onda treba i ta potvrda
fotografija u nekim slucajevima cak i ne treba (ako ste vec mali osobnu sa cipom i oib-om, osim ako bas zelite novu sliku)

dobije se kartoncic, staru osobnu mi nisu probusili i uzeli su broj za sms kad nova osobna bude gotova)
__________________
This time next year, we'll be Millionaires
ellaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 15:55   #2088
Quote:
ellaria kaže: Pogledaj post
...
dobije se kartoncic, staru osobnu mi nisu probusili i uzeli su broj za sms kad nova osobna bude gotova)
Slijedi blesavo pitanje
Hoću dobit kakvu kaznu ako nisam podigla osobnu kad su mi javili da je gotova? :/
coma black is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:13   #2089
Quote:
coma black kaže: Pogledaj post
Slijedi blesavo pitanje
Hoću dobit kakvu kaznu ako nisam podigla osobnu kad su mi javili da je gotova? :/
mislim da sam negdje vidjela rok od 90 dana, nakon cega se ta osobna ponisti, pa treba sve ispocetka, ali nemoj me drzati za rijec
ajde citati ona njihova uputstva

evoga
Quote:
PAŽNJA!
Osobnu iskaznicu se preuzima osobno unutar roka (90 dana od isteka roka u kojem je policijska uprava/postaja bila dužna izraditi iskaznicu - redovni 120, ubrzani 100, žurni 93 dana). Ako se ne preuzme poništava se novoizrađena osobna iskaznica i potrebno je napraviti novi zahtjev. U iznimnim slučajevima osobnu iskaznicu može preuzeti opunomoćenik uz ovjerenu punomoć.
https://www.mup.hr/gradjani/osobna-iskaznica

Quote:
Kako bi osoba kontinuirano posjedovala važeću osobnu iskaznicu, zahtjev za njeno izdavanje može podnijeti i prije isteka roka važenja osobne iskaznice koju posjeduje.
ako ti je stara osobna istekla, onda ne znam jel ide neka kazna
__________________
This time next year, we'll be Millionaires

Zadnje uređivanje ellaria : 06.12.2017. at 16:37.
ellaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:42   #2090
E hvala ti, onda imam još dosta vremena.
Nije mi stara istekla.
coma black is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:49   #2091
ma nista, samo pazi da ne istekne
__________________
This time next year, we'll be Millionaires
ellaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 23:39   #2092
Zna li netko postoji li neko odredjeno vrijeme dokad se mora predati zahtjev za izdavanje osobne i/ili putovnice u zgu a da bude gotovo isti dan? Npr ako predas iza 10 sati, bubam, onda nece biti gotovo taj dan, i sl.
Otium is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 00:11   #2093
Koliko znam, ne može isti dan. Najkraći rok je 3 dana za osobnu, 48 sati za putovnicu (samo u Zagrebu).
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 00:07   #2094
Može li se podnijeti zahtjev za izradu nove osobne iskaznice ako stara nije istekla?
Ne radi se o promjeni osobnih podataka niti promjeni mjesta prebivališta?
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 08:02   #2095
može.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 18:22   #2096
našao sam mup-ovoj stranici da za osobnu trebam platit 79 kn, dal treba još nešto platiti, neki biljeg ??
alkatraz123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 23:20   #2097
Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
Može li se podnijeti zahtjev za izradu nove osobne iskaznice ako stara nije istekla?
Ne radi se o promjeni osobnih podataka niti promjeni mjesta prebivališta?
Radi odlaska u inozemstvo nova osobna mi treba prije nego što će isteći stara? Osobna mi ističe 27.02. ali s obzirom da bih prije toga išao van koja mi je opcija? Da prelomim staru pa da tražim novu? (jel postoji neka kazna?) ili mogu zatražiti novu već sad pa da po ubrzanom postupku ju dobijem za tjedan dana?
veco009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 08:58   #2098
Ne trebaš lomit,samo zatražiš novu
Quote:
alkatraz123 kaže: Pogledaj post
našao sam mup-ovoj stranici da za osobnu trebam platit 79 kn, dal treba još nešto platiti, neki biljeg ??
Ništa više
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 01:15   #2099
Imam pitanje ako netko zna da mi odgovori.
Podnijet je zahtjev za izdavanje nove osobne karte zbog promjene prebivalista. Nisam jos podigla novu jer ne znam sta napraviti. Naime stanodavac koji mi je dao prebivaliste za novu osobnu prije mjesec dana sada zeli da odjavim osobnu jer mi vise ne zeli izdavati stan.
E sad, moja stara osobna vrijedi jos nekoliko godina, fizicki je jos uvijek kod mene i nije ponistena.
Da li da ne preuzmem novu i cekam 90 dana da mi je poniste i ostane mi vrijediti stara koju dalje mogu koristiti? Da li bi meni tom slucaju opalili kakvu kaznu?
Forumašica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 07:01   #2100
Podigni tu novu izrađenu. Iako ti tu koju imaš nisu probušili u sustavu će se vidit da je bilo izmjena podataka. Možda ti neće trebat pa nećeš imati problema, a možda nekad budeš išla u inozemstvo pa primijete... Nikad ne znaš.
Uzmi tu novu, ne moraš odmah ni mijenjat opet. Kad/ako budeš opet selila i trebala ti izmjena PK ili nešto onda izradiš na nove podatke.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:08.