Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji

Ostali mediji O medijima, bez televizije. I novinarima. Podforumi: Tisak, Radio, Internet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2014., 20:21   #1
Bombastični naslovi hrvatskih medija

Baš mi je čudno što ovakvu temu nisam pronašao na Forumu, ali ovo tema je zasigurno potrebna. Ponajviše zbog portala Net.hr, Dnevnik.hr i Dnevno.hr. To je postalo katastrofalno. Možda vijesti nisu uvijek bombastične, ali ono otvoriš link pa ti dođe da se pukneš: plaćeni oglas, sex glamur, glavna vijest koja nikoga ne brine kada otvori clanak, i ostalo.. Žele tvoj klik, a kada klikneš nemaš što pročitati. Izdvojit ću par naslova koje sam zamijetio zadnjih par dana..

Facebook vas je izmanipulirao: EVO što su vam napravili! (dnevnik.hr) .. ova vijest bila pola dana preko cijele naslovnice

FOTO: Tko to krije orla u GAĆICAMA? (dnevnik.hr) .. pretpostavljam i plaćeni oglas, iako to ne piše.

FILM KOJI NE BI SMJELI VIDJETI: U nekoliko dana pogledali ga milijuni iako je zabranjeno njegovo reklamiranje! (VIDEO) (dnevno.hr)

Na Hvar stigao jedan od najpoznatijih parova na svijetu (net.hr)
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 16:39   #2
Quote:
mezzzzzo kaže: Pogledaj post
FILM KOJI NE BI SMJELI VIDJETI: U nekoliko dana pogledali ga milijuni iako je zabranjeno njegovo reklamiranje! (VIDEO) (dnevno.hr)
Jbt,pa ne znaš tko je tu lud..?!
Ovaj anketar ili ovi ljudi?
Mislim da nije teško pronaći glupe ljude..Odeš u Ameriku i pitaš ih da li je zemlja okrugla?!
Arjen Bluitden is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 12:18   #3
Bilo je poodavno prije nekih 10-ak godina, ali jasno se sjećam, povodom neke zajedničke vojne vježbe na moru, ogromni naslov na Jutarnjem:

"Hrvatski Migovi će slijetati na američki nosač aviona!!!"

Kako bih to mogao zaboraviti
Skeewe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 19:45   #4
Quote:
mezzzzzo kaže: Pogledaj post
Žele tvoj klik, a kada klikneš nemaš što pročitati.
upravo tako...

imaju i spiku: POGLEDAJTE ŠTO SE DOGODILO KAD JE ...

klikneš i flop

nita (sinkronizacija mesića )


sramotno u svakom slučaju... otkad su mi to prodali par puta, nema više šanse da im klikam na takve gluposti...

to je jedini način borbe, ignore na maksimalu - to ih najviše boli
jaqen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 20:30   #5
nažalost mediji Hrvatske su postali toliko žutilo da me nijedan naslov ne bi iznenadio
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 08:54   #6
Bio je nedavno u novinama preko cijele naslovnice – 15% manji turistički promet, propast sezone, valjda i svijeta kakvog poznajemo. Kao da će zbog 15% sve propasti. Par dana nakon toga – turistička sezona bolja od prethodne, nadmašila sva očekivanja. Nisam siguran radi li se o istim novinama, ali barem jedne od njih su vrlo neozbiljne. Glavno je prepasti javnost bombastičnim naslovima. Isto kao kad netko pregazi ljude na cesti pa onda objave njegovu sliku na naslovnici i pišu da je on monstrum, ljudski izrod i općenito gori od Hitlera i ekipe. A svakome se može dogoditi.
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 06:42   #7
Jedna od nebuloza je naslovnica 24sata sa 'svjetskom ekskluzivom' - Serena Williams poput psa hvata kuglice sladoleda i svi ju snimaju. O ZORu jedva par riječi.
Užasavaju me 'članci' od 5 rečenica, tendencioznih naslova o slučajevima koji nas se uopće ne tiču te samo popunjavaju medijski prostor. Nije da nemamo materijala Ne treba prenesti baš svaki pojedinačni slučaj iz nekog sela u USA. To bi trebalo razbiti žutilo valjda. Premda više ne znam čitam li politiku ili showbizz.

Privlačenje pozornosti preko tuđe nesreće mi je bilo najgore u slučaju onog čovjeka koji je podletio pod vlak.
Jutarnji: 'Čudom preživio!'
24 sata: ' Tragično preminuo'

To me kao čitatelja zbunilo na prvu jer bih zaključila da se radi o 2 odvojena slučaja da gledam samo naslove. Obitelji je sigurno bilo 'ugodno'.

Quote:
Sepulchrave kaže: Pogledaj post
Bio je nedavno u novinama preko cijele naslovnice – 15% manji turistički promet, propast sezone, valjda i svijeta kakvog poznajemo. Kao da će zbog 15% sve propasti. Par dana nakon toga – turistička sezona bolja od prethodne, nadmašila sva očekivanja. Nisam siguran radi li se o istim novinama, ali barem jedne od njih su vrlo neozbiljne. Glavno je prepasti javnost bombastičnim naslovima. Isto kao kad netko pregazi ljude na cesti pa onda objave njegovu sliku na naslovnici i pišu da je on monstrum, ljudski izrod i općenito gori od Hitlera i ekipe. A svakome se može dogoditi.
S drugim dijelom se NE slažem, premda i od toga nastaje show. Sve češće objavljuju imena žrtava, ne samo okrivljenika. Mislim da se čak nedovoljno kvalitetno bave tom tematikom, a trebali bi nešto sadržajno napravit da ne liči na plaćeni članak - reklamu. Većinom se ne radi o nesretnom spletu okolnosti već o pijanim vozačima, neprilagođenoj brzini i bijegu s mjesta nesreće. Ne može ti se 'dogodit' da si mrtav pijan za volanom i da pobjegneš. To je odluka. Takvi su odlučili da je njihovo pravo na tulumarenje, kretanje autom i pumpanje ega važnije od tuđeg prava na život, zdravlje i hodanje.
Kako bolje informirati ljude o kulturi vožnje&boljoj reakciji kad već dođe do prometne bi bilo bolje od javnog linča. Ovako se samo dodatno insinuira da je 'sve loše, ljudi zli, sudovi korumpirani, policajci nesposobni, svud nepravda' i ljudi se imaju na kome ispucati.
Onda čitatelj sjedne u auto i napravi isto sranje jer se 'zapio od muke' te i sam dolazi na naslovnicu.
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 22:28   #8
Dnevnik.hr

http://dnevnik.hr/clanak/vijesti/zan...---345104.html



Vijest od proslog ljeta. Zar stvarno misle da su ljudi "idijoti" i da mogu reciklirati "senzacionalne" vijesti svakih par mjeseci?

Ovog I.D. koji je objavio članak išibat po leđima za primjer drugima koji bi mogli uskoro objaviti vijest da je potonio Titanic, npr...

my ATIV S using Tapatalk
__________________
Pali smo toliko duboko da moramo podići glavu da vidimo dno!
danijel0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 18:40   #9
Nedavno je neodgovorni obijesni luđak ubio dvoje potpuno nevinih ljudi u centru Rijeke.
Pregazio ih je na pješačkom prelazu, dijelovi tijela su bili do sto metara dalje.
Idiot je prošao kroz crveno i pobjegao.
Nakon par sati valjda mu je netko sugerirao da se javi policiji.
Sve naše odvratne novine od Novog lista preko Jutarnjeg i 24 sata imale su naslov:
Počinitelj se sam javio policiji.
O suosjećanju sa žrtvama ni traga, glavno da se manijak sam javio, nakon dva sata.
Tog izroda su pokušali rehabilitirat, dabogda njih trebalo rehabilitirati od najgore boleštine.
Svi znamo tko je divljak, neću trošiti nikakvo vrijeme na njegovo predstavljanje i ime.
Želim mu sve najgore, makar ne poznajem ni njega ni žrtve.
Kao i odvratnim novinarima.
A žrtve, počivajte u miru.
King Elvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 17:31   #10
Najkontroverznija prodaja u povijesti Reala: Izdaju svetinju za bogatstvo!? (net.hr)

Moj komentar na naslov članka, jednim smajlićem..
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:37.