Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2016., 16:27   #21
Quote:
fridda kaže: Pogledaj post
...
On se cudi kako ja nisam vidla neku dlaku na podu, obraca mi se tonom ko da sam ne znam sta napravila i tako... luda sam vec. Sekiram se, i moram mislit na svoje zdravlje najprije

dobro je dok se čudi...
ja mojem kažem koji ku**c nisi pokupio tu dlaku...
nije lako živjeti s picajzlama,smori to,sama sam takva,izludim s tim čišćenjem samu sebe ponekad...

Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post
Ok, onda je samo on krivac. Ajmo ga tuzit nekome, 'oces? Ima li kakav medjnarodni sud za one koji su krivi u vezama sa onima koji u tim vezama ostaju i vicu - kriv, je, kriv je, JA sam u pravu!!!
u pravu si!!
Meadow Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 16:29   #22
Quote:
fridda kaže: Pogledaj post
Evo danas mi je rekao da je on moj batler a u zivotu ga nisam trazila niti da mi donese ista niti da me posluzi. Ja sam ta koja kuham, ja radim i voljela bi imat malo vremena za sebe, svoj mir, i onda on poludi cim se nista ne radi, i eto, sad nam je sjebo cijelu nedelju svojim vikanjem i prigovaranjem jer ja to ne mogu slusati i otisla sam gore u sobu jer mi je stvarno potreban mir. I sad se umjesto neke setnje, nekog izleta ili gledanja filma on dolje duri.
Znaci, ti si njegova zrtva.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 16:32   #23
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Ti imaš 2 fakulteta i zaposlena si, u vezi si s likom koji ima 3 razreda srednje škole, nezaposlen je i kritizira te jer se želiš odmarati na svoj neradni dan jer je on vidio jedno zrnce prašine na regalu?

Kako ste se odlučili na zajednički život s obzirom da on nema prihode? Zar ga ti financiraš?
Sad si me nasmijao/la
U Hrvatskoj ne radi. Ima posao vani, i ode tamo na 4,5 mjeseci di zivi u sobi koju mu poslodavac da na koristenje i onda se vrati s lovom i zivi tu u Hrvatskoj dok mu opet ne zatreba pa opet ode van
__________________
sve <3
fridda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 16:33   #24
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Ti imaš 2 fakulteta i zaposlena si, u vezi si s likom koji ima 3 razreda srednje škole, nezaposlen je i kritizira te jer se želiš odmarati na svoj neradni dan jer je on vidio jedno zrnce prašine na regalu?

Kako ste se odlučili na zajednički život s obzirom da on nema prihode? Zar ga ti financiraš?
To se i ja pitam?
Nije mi jasno zašto idu u zajednički život ljudi ako oboje nisu zaposleni?
Pa nije to kao prije 50 godina kad je žena kod kuće kuhala i rađala djecu, a muž je radio i sve ih hranio. Ok ako netko u toku zajedničkog života ostane bez posla, ali zašto bi cura ili dečko hranili jedno drugo i plaćali režije za nekog? Pusti ti ljubav i sve te šarene laže, život je realnost.
Ili još bolje kad cura ne radi i zatrudni, onda počnu zajednički život i on hrani nju i dijete. Pa gdje je tu pamet? Valjda ide prvo posao, pa zajednički život, onda dijete. Najlakše se nekome uvaliti da te hrani i financira.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 16:36   #25
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Autorice, teško će ta veza opstati.
Imam primjer u susjedstvu. Rastali se nakon pet godina braka i dvoje djece.
Ona 'normalna' kao ti, posprema kad mora i kad joj se da (što je meni potpuno ok), a on voli 'sve na crtu' i to svaki dan. Naravno da nisu mogli zajedno jer to izluđuje.
Jebeš život ako stalno moram glancati i ribati. Stan mora biti čist i uredan, ali to ne znači da ga svaki dan treba satima pospremati.
Što misliš kako će ti biti kad dođe dijete? Nakon posla i brige sa djetetom ti neće biti do ničega, a kamoli do svakodnevnog lickanja stana.
On je odrastao u takvoj obitelji gdje sve mora biti 'na crtu', a ti nisi. Zašto bi ti mijenjala svoj način života zbog njega?
Sada ti se čini da je samo to problem, kasnije će biti sve više toga jer će se stvori jaz između vas (kad više ne bude svakodnevnog seksa i maženja).
Razmisli dobro želiš li takav život?
Ima puno ljepših stvari u životu koje možete raditi zajedno od stalnog pospremanja i prigovaranja koje će na kraju izazivati svakodnevne svađe.
Ja osobno to ne bi mogla.
Btw imaš dva faksa, ako možeš priušti si kućnu pomoćnicu, pa će možda biti mir.
Da, ni ja nebi mogla drukcije ni samu sebe savjetovati. I sve sto si pisala stoji. Ali se opet nekako nadam da cemo nac zajednicko rjesenje jer sam nepopravljivi romantik i samo zelim ljubav i mir
__________________
sve <3
fridda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 16:37   #26
Quote:
fridda kaže: Pogledaj post
Tako je, znaci meni ne smeta njegov stil zivota, niti mu to predvacujem i ne govorim mu da meni bas nije normalno u nedelju nakon cijelog tjedna ic ribat wc skoljku koju je on oribao proslu nedelju, jer jednostavno nema potrebe za tim, jer je cisto. Moji su to radili mozda svaki mjesec a ne svaki tjedan. Uopce ne stavljam krivicu na njegovu majku, niti krivim to sto on ima toliku volju za ciscenjem nego upravo to - sto meni to toliko namece i stvara mi osjecaj krivnje. Evo danas mi je rekao da je on moj batler a u zivotu ga nisam trazila niti da mi donese ista niti da me posluzi. Ja sam ta koja kuham, ja radim i voljela bi imat malo vremena za sebe, svoj mir, i onda on poludi cim se nista ne radi, i eto, sad nam je sjebo cijelu nedelju svojim vikanjem i prigovaranjem jer ja to ne mogu slusati i otisla sam gore u sobu jer mi je stvarno potreban mir. I sad se umjesto neke setnje, nekog izleta ili gledanja filma on dolje duri.
Isto tako, nije da ja ne napravim kad in meni kaze dta treba ocistit. Ali on ima tendenciju meni rec da treba oribat wc skoljku, oribat radijator, usisat donji dio stana i pobrisat stepenoce, i kad ja to sve napravil i sjednem, opet dodje i zvoca da treba jos i stolice pobrisat i na balkonu pomest i slicno. I onda ga ja pitam zasto mi to prije nije naveo prije nego sam zavrsila i sjela da se odmorim, onda mi kaze da uvijek nesto naiđe. I iskreno, po tom pitanju mi je malo manijacki nastrojen. Eto
školjka se mora ribati svaki dan,osim nedjelje
kakva je školjka koja se ne oriba tjedan,mjesec dana
Meadow Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 16:38   #27
Quote:
fridda kaže: Pogledaj post
Da, ni ja nebi mogla drukcije ni samu sebe savjetovati. I sve sto si pisala stoji. Ali se opet nekako nadam da cemo nac zajednicko rjesenje jer sam nepopravljivi romantik i samo zelim ljubav i mir
Udaj se za njega
Brak ce sve to pozlatiti i on ce se sigurno promijeniti u princa
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 16:39   #28
Quote:
fridda kaže: Pogledaj post
Hodamo vec neko vrijeme, uselili smo zajedno i nema apsolutno nikakvih problema doli ovog.
Izludujemo jedno drugom nacinom zuvota koji smo do sada vodili.
Ja radim, poslje posla idem u teretanu, i nakon teretane se volim otusirat i otic u krevet. Ako vidim da je nesto neuredno pospremit cu, ako vidim da je nesto prljavo pobrisat cu, ali ne odmah nego kad uhvatim volju i vrijeme za to. S druge strane, on je bas manijak sto se tice ciscenja. Stan mu izgleda kao apoteka u mojim ocima i svejedno svaki dan usisava, cisti, pere, nesto radi, nadogradjuje i ok, ja nemam nikakav problem s tim, s obzirom da on trenutno ne radi, logicno mi je da ce se on pobrinuti za stan. Problem nastaje kada se ja legnem odma me pocne grditi i koooonstantno nesto prigovara. U potpunosti ubaci negativnu energiju u prostor i izgleda kao da se ljuti. Stalno prigovara, evo danas je nedelja kad se ja zelim opustiti od cijelog tjedna i kad ni dragi Bog valjda ne radi, i on cijelo jutro ruzi po stanu i nesto popravlja, usisava, i naravno prigovara meni da kak se sam tak mogu uvalit u kauc i citat knjigu.
Znam da je bolje biti uredan nego neuredan, ali ovo je meni postalo vec jedno veliko maltretiranje, a bome se nedam nikom zajebavati. Na zalost, sad smo se evo po ne znam koji put opet posvadjali, vice da je stan u svinjcu a moze se s poda jest, i potpuno pokvario nedelju koju smo recimo mogli lijepo provest.... i onda mi kaze "da, ja trenutno ne radim, ali i kad imam posao poslje posla cistim" a meni se dize kosa na glavi, ja cijenim i volim mir, opustanje, ne smeta mi tu i tamo koja stvar koja nije na svom mjestu (jer znam da cu pospremit) i sl. On se cudi kako ja nisam vidla neku dlaku na podu, obraca mi se tonom ko da sam ne znam sta napravila i tako... luda sam vec. Sekiram se, i moram mislit na svoje zdravlje najprije
Ja rješenje tog vašeg problema vidim na način da lijepo sjednete za stol i lijepo bez svađe odredite prioritete. Ako je njemu čistoća stana jako bitna stvar a to se ne uklapa u nekakva tvoja mjerila, neka se on uhvati krpe i usisavača, pranja suđa nakon jela te čiščenja kupaonice. Neka tvoj zadatak bude sve ono što se može ostaviti za kasnije, dakle pranje rublja, peglanja, slaganje, pranje prozora, možeš staviti i kuhanje recimo..
Po meni oboje rješavate dogovorno svoj dio kućanskih poslova, i vuk sit a ovce sve na broju.
Ukoliko će on tebe prisiljavati da ti bude bitno ono što ti ni u ludilu nije bitno, ewo gledam na sat i dajem vam nekoliko (tje)dana zajedničkog života...
U životu pokušaj stvari rješavati zaobilaznim putem, ako ti je partner teška osoba, karikirano, možete se natezati tri dana da ti vrati 50 kuna a on u novčaniku ima samo jednu novčanicu od 200, no može se netko spustiti u dućan promjeniti u sitno a može on tebi dati 200 kuna pa da si ti njemu dužna 150, ako je tebi tako draže.. Važno je da se oslobodite tenzija i nabijanja rogova...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 16:41   #29
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post
Znaci, ti si njegova zrtva.
tek su počeli živjeti zajedno i normalno je da dolazi do svađa jer imaju
potpuno različito gledište kako treba izgledati uredan i čist stan.
nek si podijele obaveze i bez prigovaranja kako bi trebao bit krajnji rezultat.
iako.nekome tko je sklon pedantnom čišćenju uvijek će biti još neki dio
koji treba očistiti-pa nek si onda sam se uhvati tog.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 16:42   #30
Quote:
Meadow Flower kaže: Pogledaj post
školjka se mora ribati svaki dan,osim nedjelje
kakva je školjka koja se ne oriba tjedan,mjesec dana
Mislim sa ne pricamo o istom ribanju skoljke
Nije isto "pocistit iza sebe" i kleknut pred wc skoljku s rukavicama i rucnik ribalom i strugat po skoljci na kojoj se nema sta strugat svaki tjedan.
__________________
sve <3
fridda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 16:42   #31
Quote:
fridda kaže: Pogledaj post
Sad si me nasmijao/la
U Hrvatskoj ne radi. Ima posao vani, i ode tamo na 4,5 mjeseci di zivi u sobi koju mu poslodavac da na koristenje i onda se vrati s lovom i zivi tu u Hrvatskoj dok mu opet ne zatreba pa opet ode van
OK, kužim.
Onda nije nezaposlen.

Gle, jedini način na koji možete funkcionirati je da nađete kompromis. Dakle, da ti prihvatiš da je on picajzla i zezaš ga na tu shemu, tipa LJubavi, jesi ti meni opet našao dlaku? Ili Dušo, što je opet zrnce prašine došlo na ormar i tako u tom stilu.

U svakom slučaju, od durenja nemate ništa.

Kada se smiriš, odi dolje, pozovi ga u šetnju i reci mu to što si tu rekla - da su tvoji kriteriji drugačiji, da ne vidiš smisao u pretjeranom čipćenju, da je život samo jedan i to, da je stvar odgoja, percepcije bla bla
...
Možda se on složi da je manijakalni čistunac, pa probajte zajedno raditi na tome da on "olabavi".
Možda možete dogovoriti nekakav raspored čišćenja, pa ostalo vrijeme radite druge stvari.

U svakom slučaju, bitno je da prihvatite jedno drugo i da možda svatko malko popusti - ti da počistiš kada možda i ne bi, a on da se nauči da savršeno čisto - ne postoji.

Ovo baš nije mali problem po meni,ako ga ne riješite lako vas može koštati veze.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 16:46   #32
Quote:
Meadow Flower kaže: Pogledaj post
školjka se mora ribati svaki dan,osim nedjelje
kakva je školjka koja se ne oriba tjedan,mjesec dana

to se i ja pitam.
postoje čak i sredstva manje nametljivog mirisa za čišćenje,
tako da partner/ica bude pošteđen velike koncetracije mirisa i može se u miru
popiškiti
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 16:50   #33
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
OK, kužim.
Onda nije nezaposlen.

Gle, jedini način na koji možete funkcionirati je da nađete kompromis. Dakle, da ti prihvatiš da je on picajzla i zezaš ga na tu shemu, tipa LJubavi, jesi ti meni opet našao dlaku? Ili Dušo, što je opet zrnce prašine došlo na ormar i tako u tom stilu.

U svakom slučaju, od durenja nemate ništa.

Kada se smiriš, odi dolje, pozovi ga u šetnju i reci mu to što si tu rekla - da su tvoji kriteriji drugačiji, da ne vidiš smisao u pretjeranom čipćenju, da je život samo jedan i to, da je stvar odgoja, percepcije bla bla
...
Možda se on složi da je manijakalni čistunac, pa probajte zajedno raditi na tome da on "olabavi".
Možda možete dogovoriti nekakav raspored čišćenja, pa ostalo vrijeme radite druge stvari.

U svakom slučaju, bitno je da prihvatite jedno drugo i da možda svatko malko popusti - ti da počistiš kada možda i ne bi, a on da se nauči da savršeno čisto - ne postoji.

Ovo baš nije mali problem po meni,ako ga ne riješite lako vas može koštati veze.
Ajde idem probat. Pa se javim s novostima
__________________
sve <3
fridda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 16:55   #34
Quote:
fridda kaže: Pogledaj post
Mislim sa ne pricamo o istom ribanju skoljke
Nije isto "pocistit iza sebe" i kleknut pred wc skoljku s rukavicama i rucnik ribalom i strugat po skoljci na kojoj se nema sta strugat svaki tjedan.
što znači po tvom pojmu počistiti iza sebe?
ok,i meni ribanje znači to što si ti navela,a počistiti iza sebe mi znači uzeti ajax na krpu i obrisati komplet školjku.



Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
OK, kužim.
Onda nije nezaposlen.

Gle, jedini način na koji možete funkcionirati je da nađete kompromis. Dakle, da ti prihvatiš da je on picajzla i zezaš ga na tu shemu, tipa LJubavi, jesi ti meni opet našao dlaku? Ili Dušo, što je opet zrnce prašine došlo na ormar i tako u tom stilu.
meni je pauk jutros sišao na nos....

Quote:
U svakom slučaju, od durenja nemate ništa.

Kada se smiriš, odi dolje, pozovi ga u šetnju i reci mu to što si tu rekla - da su tvoji kriteriji drugačiji, da ne vidiš smisao u pretjeranom čipćenju, da je život samo jedan i to, da je stvar odgoja, percepcije bla bla
...
Možda se on složi da je manijakalni čistunac, pa probajte zajedno raditi na tome da on "olabavi".
Možda možete dogovoriti nekakav raspored čišćenja, pa ostalo vrijeme radite druge stvari.

U svakom slučaju, bitno je da prihvatite jedno drugo i da možda svatko malko popusti - ti da počistiš kada možda i ne bi, a on da se nauči da savršeno čisto - ne postoji.

Ovo baš nije mali problem po meni,ako ga ne riješite lako vas može koštati veze.
teško će izaći s njim na kraj,ako je zagriženi čistunac.
Meadow Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 16:58   #35
Quote:
fridda kaže: Pogledaj post
Ajde idem probat. Pa se javim s novostima
U svakom slučaju moj prijedlog je šetnja, ,koračanje zajedno nekako smiruje tenzije.

Sretno!
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 17:01   #36
Quote:
fridda kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem na odgovorima
Da, iako bi ja rekla da OKP je vise usmjeren na slaganje nego ciscenje, no nisam psiholog/jatar?
Naime, on ima i takve roditelje. Njegova Majka je takodjer takva, i sam mi je ispricao svoja sjecanja iz djetinjstva, gdje je Majka i kuhala i prala, i radila duze od 8 sati i kad se vratila doma opet cistila i gledala di sta treba oprat i slicno.
Ja jednostavno nisam takva, moji su doma vise usmjeravali na neko obrazovanje (evo me s dva faksa) i uglavnom sam provodila vrijeme za knjigom, za seminarima i sada, za potrebe firme radim zaista sve. Znaci posao i obrazovanje su bile moje smjernice. S druge strane, on ima vise ovu "zivotnu skolu" gdje se ne smije mljacnuti kad se jede, pokupit odmah sve mrvice, odmah oprat sudje, i bacit se na kucanske poslove. Znaci red rad i disciplina. Ja nemam "osjecaj" za to, nemam osjecaj za kucu, za pospremanje konstantno, za gledanje jel moram nesto pocistit, oprat, hocu li pravilno drzat vilicu dok jedem. Tako da je tu problem. No smatram da sam ja u pravu i razlog zasto se zalim jer sam ja naucena da nikad prva ne pocinjem svadju. Nisam svadalacki tip i uzrujam se jako kad me netko pocne optuzivat, napadat, i prigovarat mi kad znam da ne radim nista drustveno krivo. Dakle imam obrazovanje, imam posao, i slobodno vrijeme mi sluzi izricito za odmor i tjelovjezbu. A doma ako cistim to su uglavnom ili generalke ili operem sudje, stavim robu prat. Ne pada mi napamet ic pod brisat iz cista mira ili polit cijelu kupaonu kiselinom... i rekla sam mu da nikad necu bit takva. A onda on mene pita "kako ces kad bude doslo dijete?" Tako da dovodi i u pitanje moje majcinstvo kojeg jos nema, i jednostavno njemu je uvijek sve prljavo, uvijek treba nesto cistit. I nije mu jasno kako ja to ne vidim, a meni nije jasno kaj se treba pocistit kad je sve cisto
meni nije jasno kako osoba poput tebe, normalno (po meni ) odgajana, obrazovana, voliš knjige, mir, sport, završi sa nekim ovako sjebanim (OKP), primitivnim ( ne osjeća da ne moraju svi se ponašati i osjećati kao on i da je to ok-npr oko čisćenja) i čini se ipak patrijalnim tipom (spominje već djecu i kakva češ biti majka-tu najviše uzdrmava tvoje samopuzdanje) ?
naravno da će te zajebavati sa prigovaranjem da se moraš ponašati kao i on, da nisi dovoljno dobra i da se moraš mjenjati, nikada nečeš to naravno uspjeti i sve više će te kritizirati, smanjivati ti očito smanjeno samopuzdanje, i proći će vrijeme kada češ shvatiti da si dugo nesretna, da nije problem u tebi, već u njemu, ali u tebi ima neki problem da si baš izabrala takvog partnera. u čemu je kvaka?
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 17:08   #37
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
meni nije jasno kako osoba poput tebe, normalno (po meni ) odgajana, obrazovana, voliš knjige, mir, sport, završi sa nekim ovako sjebanim (OKP), primitivnim ( ne osjeća da ne moraju svi se ponašati i osjećati kao on i da je to ok-npr oko čisćenja) i čini se ipak patrijalnim tipom (spominje već djecu i kakva češ biti majka-tu najviše uzdrmava tvoje samopuzdanje) ?
naravno da će te zajebavati sa prigovaranjem da se moraš ponašati kao i on, da nisi dovoljno dobra i da se moraš mjenjati, nikada nečeš to naravno uspjeti i sve više će te kritizirati, smanjivati ti očito smanjeno samopuzdanje, i proći će vrijeme kada češ shvatiti da si dugo nesretna, da nije problem u tebi, već u njemu, ali u tebi ima neki problem da si baš izabrala takvog partnera. u čemu je kvaka?
Mislim da pretjeruješ.

Pa ne može naći sijamskog blizanca - svaki par ima, osobito kada tek počne živjeti zajedno, izazova kako se uskladiti i živjeti harmonično. Vjerojatno su oboje i mladi, on može poraditi na svojoj naglosti.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 17:10   #38
Quote:
fridda kaže: Pogledaj post
Da, ni ja nebi mogla drukcije ni samu sebe savjetovati. I sve sto si pisala stoji. Ali se opet nekako nadam da cemo nac zajednicko rjesenje jer sam nepopravljivi romantik i samo zelim ljubav i mir
jesu već krenule usporedbe s njegovom majkom?

vjerojatno je njegov otac maltrao mater da mora sve biti bolesno čisto, a ona kao poslušna kućanica s kompleksom niže vrijednosti je to uredno izvršavala. Problem je što je tvog dragog tokom svih tih godina njegovog odrastanja isprogramirala da misli kako su sve drugačije žene lijene prljavice i kako se toga mora paziti. E sad ti imaš to što imaš doma. Pripremi se kad njegova mater dođe u goste pa navečer nazove sinčića da mu objasni kako mu žena ne valja. I tako svaki dan
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 17:13   #39
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
meni nije jasno kako osoba poput tebe, normalno (po meni ) odgajana, obrazovana, voliš knjige, mir, sport, završi sa nekim ovako sjebanim (OKP), primitivnim ( ne osjeća da ne moraju svi se ponašati i osjećati kao on i da je to ok-npr oko čisćenja) i čini se ipak patrijalnim tipom (spominje već djecu i kakva češ biti majka-tu najviše uzdrmava tvoje samopuzdanje) ?
naravno da će te zajebavati sa prigovaranjem da se moraš ponašati kao i on, da nisi dovoljno dobra i da se moraš mjenjati, nikada nečeš to naravno uspjeti i sve više će te kritizirati, smanjivati ti očito smanjeno samopuzdanje, i proći će vrijeme kada češ shvatiti da si dugo nesretna, da nije problem u tebi, već u njemu, ali u tebi ima neki problem da si baš izabrala takvog partnera. u čemu je kvaka?
Evo ovako, ovo mi nije prvi covijek u zivotu, i nekada iz mnogo zla trazis ono manje. Znali su mi se zalomiti nevjerni muskarci, muskarci koji su me htjeli djelit s drugim muskarcima, muskarci koji su pokusali bit nasilni, muskarci koji su sebicni, pa mamini sinovi, pa oni bez ikakvih planova za buducnost ili zajednicki zivot, pa i oni koji su trazili da ih ja kao zena financiran.Naravno, sve to sam sasjekla u korijenu i sada sam pronasla covjeka (njega) koji ima plan za buducnost, nije varljiv, nije nasilan, ima druge kvalitete s kojima se moze pohvaliti poput takodjer ljubavi prema sportu, ima dobar smisao za humor, u potpunosti lijep i harmonican odnos sto se tice raspodijele troskova (on rezije, ja hranu i potrepstine, okonostalog se uvijek dogovorimo) dakle nije sve tako crno, u krevetu se super slazemo i posvecuje mo dovoljno paznje kao zeni.
No taj dio kucanski, tu nailazimo na prepreku i smao se zbog toga znamo posvaditi i bas zato mi je van pameti prekidati nesto u cemu vidim potencijalno lijepu buducnost. Sisla sam razgovarat snjim ali nema ga, mislim da je isao do autopraone.
__________________
sve <3
fridda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 17:14   #40
Ja bih samo napomenula da se ona, prema onome kako sam ja shvatila, uselila u njegov stan.

Nema šanse da će to funkcionirati i da će naći neku prihvatljivu sredinu On ima osjećaj da ima uljeza u savršeno urednom stanu, koji *njemu* stalno radi nered.

Ona hoće nakon ručka malo ići leći, a ne prati suđe. Ne vidim tu sretno rješenje
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:43.