Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2018., 17:56   #1
Poslovna ideja?

htio bih vas priupitati naročito one što objektivnije i sa specifičnim iskustvom, koliko ima smisla i vjerojatnosti progurati proizvod koji me kopka... radi se o keksu, imena koji se lijepo veže na sam proizvod i dizajn koji bi dolazio u dva okusa, pakirao bi ih solo ili par komada u pakiranju i tako ponudio dućanima, prikladnim proizvođačima i eventualno kafićima, za dodatak uz čaj, kavu i što li već... e sad, da preskočim moje projekcije, zanima me vaše mišljenje kakva je moguća perspektiva takvog nekakvog proizvoda... ima li ikakvog smisla ponudit dm-u, konzumu, šparu i drugima, takav solo proizvod ili je to u startu gubljenje vremena? postoje li načini financiranja samog početka koji bi bili prikladan ideji jer nemam veći kapital...
nezovemsebojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2018., 11:23   #2
Quote:
nezovemsebojan kaže: Pogledaj post
htio bih vas priupitati naročito one što objektivnije i sa specifičnim iskustvom, koliko ima smisla i vjerojatnosti progurati proizvod koji me kopka... radi se o keksu, imena koji se lijepo veže na sam proizvod i dizajn koji bi dolazio u dva okusa, pakirao bi ih solo ili par komada u pakiranju i tako ponudio dućanima, prikladnim proizvođačima i eventualno kafićima, za dodatak uz čaj, kavu i što li već... e sad, da preskočim moje projekcije, zanima me vaše mišljenje kakva je moguća perspektiva takvog nekakvog proizvoda... ima li ikakvog smisla ponudit dm-u, konzumu, šparu i drugima, takav solo proizvod ili je to u startu gubljenje vremena? postoje li načini financiranja samog početka koji bi bili prikladan ideji jer nemam veći kapital...
Čim ti pitaš nas znači da sam ne vjeruješ u to pa tražiš ohrabrenje.

Što se tiče probne proizvodnje ne vidim neke troškove. Istjeraš ženu na jedno popodne iz kuhinje i obećaš joj da ćeš za sobom počistiti.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2018., 13:26   #3
sviđa mi se ideja, ali nemam pojma o tom sektoru, čuo sam priče da veliki lanci traže puno para za policu i da to ne bi mogao izdražat financijski, a ne da mi se zezat na sitno prodavat na fejsu i slično
nezovemsebojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2018., 14:20   #4
Quote:
nezovemsebojan kaže: Pogledaj post
sviđa mi se ideja, ali nemam pojma o tom sektoru, čuo sam priče da veliki lanci traže puno para za policu i da to ne bi mogao izdražat financijski, a ne da mi se zezat na sitno prodavat na fejsu i slično
Iskreno, ako nemaš pojma o tom sektoru, realno je ideja već propala.

Kako misliš "neda mi se zezat na sitno prodavat na fejsu" ? Koliko ti to možeš proizvesti?
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2018., 15:12   #5
Quote:
nezovemsebojan kaže: Pogledaj post
sviđa mi se ideja, ali nemam pojma o tom sektoru, čuo sam priče da veliki lanci traže puno para za policu i da to ne bi mogao izdražat financijski, a ne da mi se zezat na sitno prodavat na fejsu i slično
Znači ne da ti se zezat na sitno nego bi odmah prodavao na šlepere i to samo ponedjeljkom jer ostale dane si na skijanju. Trebao si odmah reći da znamo naći rješenje
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2018., 20:42   #6
Quote:
nezovemsebojan kaže: Pogledaj post
dizajn koji bi dolazio u dva okusa
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2018., 12:09   #7
Nemaš ti ni veze ni novce ni znanja ni količine da prodaješ trgovačkom lancu.

Nađi neki obrt/manju firmu koji prodaje online i na sajmovima manje količine pa probaj preko njih.
revelator is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2018., 12:17   #8
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Iskreno, ako nemaš pojma o tom sektoru, realno je ideja već propala.

Kako misliš "neda mi se zezat na sitno prodavat na fejsu" ? Koliko ti to možeš proizvesti?
zato i pitam ima li tko iskustva s dućanima, možda bio&bio ili tako nešto, dao bi se taj keks isfurat i kao bio/veganski proizvod...

frendica je već došla do prihvatljive izvedbe keksa, ali još radimo na tome... ona je inače prodavala svoje kolače, torte i kekse preko fejsa ali nije mogla živjet od toga pa se zaposlila u restoranu kao kuharica...

Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Znači ne da ti se zezat na sitno nego bi odmah prodavao na šlepere i to samo ponedjeljkom jer ostale dane si na skijanju. Trebao si odmah reći da znamo naći rješenje
kako si pogodio?!

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
ime keksa je vezan za sami oblik i okus, a logikom stvari konkretno taj oblik dolazi u dva okusa... sad sam sigurno jasniji haha, ne mogu ovdje o detaljima pa makar ideja nikad ne zaživi...
nezovemsebojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2018., 12:21   #9
Quote:
revelator kaže: Pogledaj post
Nemaš ti ni veze ni novce ni znanja ni količine da prodaješ trgovačkom lancu.

Nađi neki obrt/manju firmu koji prodaje online i na sajmovima manje količine pa probaj preko njih.
a oni su pretpostavljam male autokrate isto tako... je li se može što naplatiti od njih?

i je li neizvedivo i naivno pokušati na primjer otići u kraš ili na slično mjesto i ponudit im ideju?
nezovemsebojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2018., 12:39   #10
Quote:
nezovemsebojan kaže: Pogledaj post
i je li neizvedivo i naivno pokušati na primjer otići u kraš ili na slično mjesto i ponudit im ideju?
Da. Ideja ima ko šodera, puno bitnije je precizno definirati ciljano tržište, odnosno razmisliti koji ljudi bi kupovali te tvoje kekse, zašto i koliko često. Zatim radiš marketinšku strategiju (koja danas gotovo uvijek uključuje društvene mreže, blogove, web stranicu i sl.). Registriraš nekakav obrt, firmu i sl. kako bi sve bilo legalno, a budući da se radi o prehrambenom proizvodu tu su stvari nešto strože nego inače - ne možeš prodavati kekse koje si ispekao u kuhinji kojom plaze žohari, npr. Tek kada imaš uhodan biznis (u jednom trenutku možeš ideju prezentirati investitorima, dignuti kredit ili poticaje za razvijanje svega toga) možeš se nadati da će netko 'kupiti' tvoju ideju, odnosno tvrtku.

Imaš brdo literature i članaka o startupima, prouči si je malo ako misliš ozbiljno ići u to. Moja preporuka ti je da si uzmeš nekog pismenijeg suradnika jer mi se čini da već tu štekaš.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2018., 12:45   #11
hoćeš reći da je samu ideju nemoguće prodat?
nezovemsebojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2018., 12:46   #12
Quote:
nezovemsebojan kaže: Pogledaj post
hoćeš reći da je samu ideju nemoguće prodat?
1:400.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2018., 12:47   #13
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
1:400.


još 399 ideja...

to iz iskustva?
nezovemsebojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2018., 12:56   #14
Quote:
nezovemsebojan kaže: Pogledaj post
još 399 ideja...

to iz iskustva?
Nitko nece investirat u tvoju ideju. Ako se ti ne zelis pozabavit njom, zasto netko drugi bi?

U slucaju da kompletnu ideju imas detaljno razradeno itd. sanse su ti 1:400. Za skupit lovu/interes prije uhodanog posla.

Ideje su ti ko guzica, svatko ima jednu.

U tvom slucaju mislim da je jedini nacin financiranja: familija, frendovi, kredit.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2018., 13:03   #15
a gle, znam ženu koja od doma radi torte i živi od toga... možda baš ti kojima je nudila a oni je odbili danas jedu tu tortu...
nezovemsebojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2018., 13:07   #16
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post

U tvom slucaju mislim da je jedini nacin financiranja: familija, frendovi, kredit.
imam nasljeđe pola mil kuna, ali ne mislim od toga ulagat previše u nešto riskantno kao što je eventualna naplata realizacije navedene ideje...
nezovemsebojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2018., 14:07   #17
Quote:
nezovemsebojan kaže: Pogledaj post
hoćeš reći da je samu ideju nemoguće prodat?
Da. Prodaje se rad, proizvodi, usluge i slično. Ideje ne.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2018., 15:35   #18
Quote:
nezovemsebojan kaže: Pogledaj post
a oni su pretpostavljam male autokrate isto tako... je li se može što naplatiti od njih?
Svatko tko ima svoj obrt/firmu je autokrat. Ne znam kako drugačije očekuješ da se biznis vodi, glasanjem?

Quote:
nezovemsebojan kaže: Pogledaj post
i je li neizvedivo i naivno pokušati na primjer otići u kraš ili na slično mjesto i ponudit im ideju?
Da.
revelator is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2018., 15:59   #19
Quote:
nezovemsebojan kaže: Pogledaj post
a gle, znam ženu koja od doma radi torte i živi od toga... možda baš ti kojima je nudila a oni je odbili danas jedu tu tortu...
Drugo je torta a drugo keks u DMu ili Konzumu. A kamoli u Bio&Bio koji uglavnom drži "svoje" artikle.

Nabroji mi barem 5 svojih konkurenata, i ako to uspiješ evo ti 5% ostvarenja ideje tj. posla.
Kako misliš osigurati stabilnost prehrambenog proizvoda na polici i dovoljne količine za nekoga kao što je DM? To se ne peče u pećnici kod Kate.
Naziv (brend) nije 90% uspješnosti keksa ako nemaš milijune za promidžbu.


Dalje možemo kada napišeš koji brend keksiju smatraš konkurentom.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2018., 17:35   #20
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Drugo je torta a drugo keks u DMu ili Konzumu. A kamoli u Bio&Bio koji uglavnom drži "svoje" artikle.

Nabroji mi barem 5 svojih konkurenata, i ako to uspiješ evo ti 5% ostvarenja ideje tj. posla.
Kako misliš osigurati stabilnost prehrambenog proizvoda na polici i dovoljne količine za nekoga kao što je DM? To se ne peče u pećnici kod Kate.
Naziv (brend) nije 90% uspješnosti keksa ako nemaš milijune za promidžbu.


Dalje možemo kada napišeš koji brend keksiju smatraš konkurentom.

pa zato i pitam jer ne bih htio gubit vrijeme na posao ako je nemoguća misija ugurat se na tržište...

ne znam s čime bih ga usporedio... format pakiranja tipa tortica, a nešt kao crispy cookie... u dva okusa, dva pakiranja po mogućnosti... jedan voćni, drugi bijela čokolada u miksu s još nečim... oboje se veže na ime keksa, s obzirom da bi se dao napravit dobar i efektan dizajn pakiranja ideja je solo prodavat pri blagajni uz torticu, bananka, bounty, mars...
nezovemsebojan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:28.