Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2011., 09:34   #2061
Cudno mi je to sto ljudi ocekuju da se u Svajcarskoj ili negdje drugo izvan Hrvatske mora dobro zivjeti. Nekom je dobro, a nekom nije.

Neko se zadovolji sa malim, a nekome nikad nije dosta. Uglavnom sa dvije plate se svuda moze solidno zivjeti.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 09:47   #2062
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Pod 1 je STRAJK
Ma nikog ja ne plasim ja se samo bojim da ti i tebi slicni ne dodete u Svicarsku i vidite ovaj raj na zemlji i da ne uspijete bolje nego sto sam ja uspio i da ne napravite vecu kucu od moje jer ovog ljeta dizem 9 kat jer komsija me stigao sa osmim katom i gdje ce on imati vecu kucu od moje? A ne zelim ni da imas vise nego ja bilo cega jer ja zelim imati vise od tebe. Eto to je razlog.

Samo ti dodi, oni cekaju strance rasirenih ruku, odmah ti daju menadzerski posao u nekoj banci 5 soba stan poptuno sreden, placu 15 000 CHF (minimalac), dobijes novog Mercedesa ili BMW-a pozelji, mobitel, Internet najbrzu mogucu vezu, sluskinju koja ce ti cistit stan 3 puta tjedno ma ima toga jos to je nevjerojatno sto je ova zemlja dobra i sto ti sve da. Sve ovo sam ja dobio prije 15 godina a danas je to jos bolje nego prije daju jos i vise.
čoeče mudro zboriš
__________________
In Memoriam Nevenka Maras aka Nela Eržišnik 1922-2007
http://www.youtube.com/watch?v=AOUpARDUd9M
Carica Hrdalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 09:53   #2063
Quote:
dnhl kaže: Pogledaj post
vam je sad jasno zakaj je hrvatska u k*** i tko glasa za idiote
__________________
In Memoriam Nevenka Maras aka Nela Eržišnik 1922-2007
http://www.youtube.com/watch?v=AOUpARDUd9M
Carica Hrdalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 14:10   #2064
Quote:
mr X kaže: Pogledaj post
FANCY, jesi ti sa svojim šefom vezan pupčanom vrpcom?
nemožeš naći drugi posao?
strah te uprljati ruke?

meni, hvala bogu, plaća nije mala. trudio sam se i borio i na kraju i izborio, za moje mjesto, više nego korektnu plaću, trinaesta nikada nije nedostajala, od prekovremenih godišnje skupim četrnaestu (prekovremene skupim subotama a u tim sam se subotama više puta nalizao s dečkima nego uznojio) i dva puta godišnje dobijamo premije...meni dobro.

ostavio sam davnih dana posao u čistom i toplom i otišao na bauštelu. nikada nisam požalio. osim što je trebalo vremena bilo je dosta lako otisnuti se sa dna hijerarhijske ljestvice a tada se opis radnog mjesta stubokom mijenja. nabolje.

sjediti i kukati nije dovoljno. pokaži se dobrim, pokaži volju, doškoluj se, promijeni šefa, obrni situaciju - neka šef tebe pokuša zadržati...ima načina, ima.
Ne nije me strah uprljati ruke i posla se ne bojim ali u danasnje vrijeme dati otkaz a tu je zena i dvoje maloljetne djece to bas i nije najbolje rjesenje. I kod mene mozes radit prekovremeno ako zelis ali za to u zamjenu dobijes slobodno ali samo onda kad to firmi odgovara nema isplate u novcu. A mislis li stvarno da ce netko mene od 40 godina primit na baustelu o kojoj iskreno nema pojma? I onda cekati kad cu naucit posao pa dok se popnes i zasluzis svoje mjesto i taman dodes na nekakv nivo a ono otkaz jer si presao 50-55 hehehe
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 17:01   #2065
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Isto to pitanje ja postavljam ja tebi. Šta ti radiš u toj truloj Hrvatskoj kad su ti sve zemlje bolje. Skupi kofere i put pid noge pa da vidiš kako je lijepo. Lako je laprdati na forumu i sjedit na maminom i tatinom ognjištu gdje svaki dan dobiješ jelo i piće i interent pa sjedneš i onda samo otvaraš stranice divnih zapadnih zemalja i čudiš se kako je ovdje dobro a kako je tebi loše. Zamisli čak ti ni viza netreba, dođi CH evo ja te javno pozivam pred svima ovdje pa se nauživaj.
Za kraj loše i dobro su relativne stvari a ne utopija.
Jedini koji ovdje laprda si ti.

Ja nisam na maminom i tatinom ognjistu od svoje 19 godine, radio sam u 8 razlicitih drzava i sad sam u Njemackoj, sam placam svoje racune i ti ces za mene reci da laprdam??

Ajde pokrij se usima, u Svicarskoj si a kazes da samo prezivljavas????

Za razliku od tebe ja ne kukam na forumu, hvatam svaku mogucu priliku za zaposlenjem i uopce me nije briga gdje je to, bilo gdje u Evropi.

A to sto forumas mr X kaze da ima dva velika kredita i da je prezaduzen na kartici, jebiga, sam si je kriv, najlakse je dici kredit, treba ga vratiti, to vecina zaboravi a zeli visoki zivotni standard.

Ja bih rado dosao zivjeti i raditi u Svicarsku, iz ovih stopa, ali NE MOGU DOBITI RADNU DOZVOLU.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 17:04   #2066
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Ne nije me strah uprljati ruke i posla se ne bojim ali u danasnje vrijeme dati otkaz a tu je zena i dvoje maloljetne djece to bas i nije najbolje rjesenje.
Stara je izreka "tko ne riskira, taj niti ne profitira", ako vjerujes u sebe i svoje sposobnosti onda ne mozes imati strah.

Ti si ziheras, igras samo na sigurno, bolje imati malo ali sigurno nego se upustiti u "avanturu" zvanu promjenu posla, koliko god na nekom drugom poslu bili opcenito bolji uvjeti i zarada.

Uostalom, zasto se zena ne bi mogla zaposliti pa vam olaksati zivot??

Najlakse je samo traziti izgovore umjesto uciniti nesto konkretno za poboljsanje zivota.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 18:06   #2067
Pozdrav svima!

zanima me koji se papiri predaju pri davanju zahtjeva za vizu za CH
molim Vas da mi date tocne odgovore tko zna

hvala unaprijed
kroki_kroket
kroki_kroket is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 18:19   #2068
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
JA to sto forumas mr X kaze da ima dva velika kredita i da je prezaduzen na kartici, jebiga, sam si je kriv, najlakse je dici kredit, treba ga vratiti, to vecina zaboravi a zeli visoki zivotni standard.
nisi me skužio. ja niti kukam niti sam slijepo uletio u dugove. svoje sam kredite naveo samo kako bih pojasnio da čak i uz dva velika kredita kojima brzim koracima otplaćujem kuću još uvijek imam i više nego dovoljno za normalan život i to ovdje u švicarskoj, pored skupog stana i pored toga što supruga radi tek nekih 40%. that's my point.
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 18:29   #2069
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Ne nije me strah uprljati ruke i posla se ne bojim ali u danasnje vrijeme dati otkaz a tu je zena i dvoje maloljetne djece to bas i nije najbolje rjesenje. I kod mene mozes radit prekovremeno ako zelis ali za to u zamjenu dobijes slobodno ali samo onda kad to firmi odgovara nema isplate u novcu. A mislis li stvarno da ce netko mene od 40 godina primit na baustelu o kojoj iskreno nema pojma? I onda cekati kad cu naucit posao pa dok se popnes i zasluzis svoje mjesto i taman dodes na nekakv nivo a ono otkaz jer si presao 50-55 hehehe

ne zavaravaj se da je to što neznaš ništa prepreka. ja osobno više volim u svoju grupu uzeti nekoga tko uopće nije imao kontakta sa našim poslom nego one koji su već negdje naučili brljaviti jer njih je teže dovesti u red. vjerujem da nisam jedini takvog mišljenja.

da nisi tako daleko ja bih ti mogao srediti posao u mojoj firmi. siguran, ne težak posao u full korektnoj okolini. imao bi priliku doći, pogledati, vidjeti što ti se nudi i odlučiti...
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 19:12   #2070
Quote:
mr X kaže: Pogledaj post
nisi me skužio. ja niti kukam niti sam slijepo uletio u dugove. svoje sam kredite naveo samo kako bih pojasnio da čak i uz dva velika kredita kojima brzim koracima otplaćujem kuću još uvijek imam i više nego dovoljno za normalan život i to ovdje u švicarskoj, pored skupog stana i pored toga što supruga radi tek nekih 40%. that's my point.
Oprosti, pogresno sam shvatio.

Ustvari, ti ovime potvrdjujes ono sto ja govorim, da se u Svicarskoj moze jako lijepo zivjeti od radnicke place, naravno, tko hoce raditi.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 10:12   #2071
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Jedini koji ovdje laprda si ti.

Ja nisam na maminom i tatinom ognjistu od svoje 19 godine, radio sam u 8 razlicitih drzava i sad sam u Njemackoj, sam placam svoje racune i ti ces za mene reci da laprdam??

Ajde pokrij se usima, u Svicarskoj si a kazes da samo prezivljavas????

Za razliku od tebe ja ne kukam na forumu, hvatam svaku mogucu priliku za zaposlenjem i uopce me nije briga gdje je to, bilo gdje u Evropi.

A to sto forumas mr X kaze da ima dva velika kredita i da je prezaduzen na kartici, jebiga, sam si je kriv, najlakse je dici kredit, treba ga vratiti, to vecina zaboravi a zeli visoki zivotni standard.

Ja bih rado dosao zivjeti i raditi u Svicarsku, iz ovih stopa, ali NE MOGU DOBITI RADNU DOZVOLU.
Ja ne kukam ja samo kazem onako kako jest. Ne nedostaje mi nista ali nemam ni izobilje kako to mnogo zele reci. Da mi je znati tko je od obicnih smrtnika svojim ustedenim novcem uzeo u Ch kucu ili stan za kes a ima 30 godina poljubio bih ga tamo gdje ga nitko nije. Najmanje 400 000-999 999 CHF stancic, kuca 700 000- 2 000 000 CHF
Necu vrijedati pa necu ni komentirati to sto si napisao iako ti stoji kao lokacija Zagreb ali to je valjda greska. Nebitno ali meni eto ne treba 8 drzava da se dokazem ja sam se u jednoj snasao kako sam mogao i lose mi nije ali daleko je od idealnog a nije ni utopia. Da sam ostao u HR bilo bi mi isto jer imam dva brata u HR i ljudi zive sa obiteljima sasvim normalno, ponekad ih stisne ali koga ne stisne, iako ruku na srce, da ja zivim kako oni zive trebao bi jedno 4 place ovdje u CH.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 10:16   #2072
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Stara je izreka "tko ne riskira, taj niti ne profitira", ako vjerujes u sebe i svoje sposobnosti onda ne mozes imati strah.

Ti si ziheras, igras samo na sigurno, bolje imati malo ali sigurno nego se upustiti u "avanturu" zvanu promjenu posla, koliko god na nekom drugom poslu bili opcenito bolji uvjeti i zarada.

Uostalom, zasto se zena ne bi mogla zaposliti pa vam olaksati zivot??

Najlakse je samo traziti izgovore umjesto uciniti nesto konkretno za poboljsanje zivota.
Svi smo mi ziherasi kad ostarimo i imamo obitelj i djecu, tko je spreman zavrsit na ulici sa obitelji zbog pohlepe i vece zarade taj za mene nije normalan.
I moja supruga radi, doduse ne 100% jer imamo malo dijete. I ja nisam rekao da mi je zarada losa ili posao los stovise posao je odlican i zarada je u granicama ali ono sto zelim reci je da je to samo normalan zivot nikakva utopia nikakvi milijuni itd. Ali valjda si shvatio.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 10:19   #2073
Quote:
mr X kaže: Pogledaj post
ne zavaravaj se da je to što neznaš ništa prepreka. ja osobno više volim u svoju grupu uzeti nekoga tko uopće nije imao kontakta sa našim poslom nego one koji su već negdje naučili brljaviti jer njih je teže dovesti u red. vjerujem da nisam jedini takvog mišljenja.

da nisi tako daleko ja bih ti mogao srediti posao u mojoj firmi. siguran, ne težak posao u full korektnoj okolini. imao bi priliku doći, pogledati, vidjeti što ti se nudi i odlučiti...
Hvala na ponudi ali na zalost malo ih je koji razmisljaju poput tebe pri dodjeli posla. Pogotovo danas u ovo vrijeme.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 11:27   #2074
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Ja ne kukam ja samo kazem onako kako jest.
Nemoj se ljutiti, ali to bas zvuci kao kukanje.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 13:13   #2075
Quote:
bulthaup kaže: Pogledaj post
Nemoj se ljutiti, ali to bas zvuci kao kukanje.
Covjek kaze da mu u Svicarskoj nije bajno, za razliku od Malog zelenog koji se ocito u zivotu nije maknuo iz Hrvatske i misli da je ovo 90- ta i da je na zapadu raj.

ja tu ne vidim nikakvo kukanje
__________________
straight no more
Ell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 13:22   #2076
Quote:
Ell@ kaže: Pogledaj post
Covjek kaze da mu u Svicarskoj nije bajno, za razliku od Malog zelenog koji se ocito u zivotu nije maknuo iz Hrvatske i misli da je ovo 90- ta i da je na zapadu raj.
1. mali Zeleni je živio u 8 država i nije mu se problem preseliti zbog posla bilo kamo.

2. Zapad je raj za radničku klasu
dnhl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 15:26   #2077
Quote:
Ell@ kaže: Pogledaj post
Covjek kaze da mu u Svicarskoj nije bajno, za razliku od Malog zelenog koji se ocito u zivotu nije maknuo iz Hrvatske i misli da je ovo 90- ta i da je na zapadu raj.

ja tu ne vidim nikakvo kukanje
Cak ni kad pet puta ponavlja kako je osiguranje za auto skuplje za ljude sa Balkana.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 15:27   #2078
Quote:
dnhl kaže: Pogledaj post
1. mali Zeleni je živio u 8 država i nije mu se problem preseliti zbog posla bilo kamo.

2. Zapad je raj za radničku klasu
Nema nigdje raja za radnicku klasu.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 15:54   #2079
Quote:
bulthaup kaže: Pogledaj post
Nemoj se ljutiti, ali to bas zvuci kao kukanje.
Danas izgleda covjek nemoze reci istinu pogotovo ako ona nije dobra ispada kukanje ili se nisi snasao ili neznas itd. Ne radi uopce o kukanju niti kukam, rekao sam da mi je dobro ali nije ni blizu od onog sto neki zele natuknuti i sto sam ja mislio kad sam dosao ovamo da je zapad oaza izobilja i dzabaluka. Mozda je nekad tako bilo (ja to nisam ni vidjeo ni dozivio o nevjerujem da je ikad bilo tako) ali danas je potpuno druga prica. Ovdje dobro zive, doktori, odvjetnici, suci, politicari, bankari, privatnici koji su naslijedili firme od oceva ili djedova a sve drugo je obicna radnicka klasa koja eto moze dignuti malo bolji auto na kredit ako zaraduje dovoljno i ovdje se dobija redovno placa u odnosu na Hrvatsku te im sudstvo radi dosta dobro. A druge razlike bas i nema. Ali to ne moze reci ili potvrdit netko tko ovdje zivi godinu ili radi na crno nego onaj tko ovdje zivi deset i vise godina i ima boravak i sve drugo placa kao i domaci.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 15:57   #2080
Quote:
bulthaup kaže: Pogledaj post
Cak ni kad pet puta ponavlja kako je osiguranje za auto skuplje za ljude sa Balkana.
To se zove otvoreni rasizam. Recimo(banalni primjer) u Hrvatskoj izade zakon da ljudi Romske i Srpske nacionalnosti ili Slavonci ili Dalmatinci moraju placati vece auto osiguranje jer su "neka" rizicna skupina. ili recimo Kinezi koji imaju svoje trgovine u HR moraju placati vece osiguranje jer su rizicna skupina???
To se zove ljutnja na nepravdu i nista vise a nije nikakvo kukanje.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:39.