Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2008., 11:54   #61
Sorry curke, muchas gracias na pohvalama, ali "preostala" su jos dva Mjesecica, a kako je onaj u Biku u egzaltaciji, njega cemo kao secer za kraj.

Dakle, Mjesec u Djevici.

Za Mjesec u Djevici moglo bi se reci da je prilicno jednostavan Mjesec....a opet, uvijek ispada tako kompliciran. Rijetko tko ga doista razumije, njegove motive i potrebe, a on zapravo uvijek zeli dati samo najbolje od sebe. Ponekad se toliko trudi da djeluje kao da je izgubio svu spontanost i iskrenost.....no on instinktivno tezi jednoj nevinoj, cistoj, ali REALNOJ osjecajnoj bajci.

Odagnavsi sa sebe svu neiskrenost, sebicnost i iluzije, bez nekih nerealnih zahtjeva prema drugome, spremno daje najvise sto moze. Nije to naivan, neiskusan Mjesec, naprotiv, on vrlo dobro zna sto je potrebno za iskrenu predanost, koliko davanja, toliko primanja, koliko lijepoga, toliko i zrtve i odricanja. I nikada nece dopustiti da pogreske iz proslosti utjecu na buducnost, vec ce spremno uciti na njima, ukoniti sve ono sto mu smeta na putu, procistiti sam sebe iznutra i tako ponovno svjez spremno potrcati u zagrljaj onome u kome prepoznaje to isto. Nesto cisto i neokaljano.....ili ono sto se trudi da takvim postane. Svakoj novoj prilici posteno daje novu sansu, kao sto je daje i sebi.

Prije svega, on krece od sebe. Jer svjestan je da ukoliko nije sam sebe upoznao i sam sa sobom razrijesio stvari, jos ce to teze uspjeti kroz emotivnu isprepletenost s drugim. Zato cak i kada se poveze, ovaj Mjesec ponekad djeluje kao da je emotivno suzdrzan ili odvojen.....a koliko se samo procesa tada u njemu odvija: trazenje, analiza, cicsenje, sinteza..... Ovdje se susrece sa svim svojim vrlinama i svim svojim mogucnostima, ali isto tako i sa svim svojim sitnim imperfekcijama, koje ce kroz jasno priznanje i prihvacanje pokusati pretvoriti u nesto pozitivno. Pritom ne zeli dozvoliti da neki vanjski utjecaji modificiraju tok njegove vlastite emotivne igre. Zeli naposlijetku biti siguran da je to on - Mjesec u Djevici, autentican i iskren te jedino kao takav spreman se dati.

Ono cega je Mjesec u Djevici svjestan jest da ljubav i emocije opcenito ne postoje samo u zraku. On trazi i pruza njihovu manifestaciju i na materijalnoj razini, kroz konkretne situacije. Nije on bezosjecajan ili uskracen za divotu neizrecivog i neopipljivog emotivnog prozimanja, on samo istovremeno uzima u obzir i onu manje bajkovitu stranu, onu realnu, konkretnu.....jer zna da koliko god daleko na oblacima plovili, surova stvarnost moze nas u trenu baciti na zemlju. Istovremeno se trudi i s jedne i s druge strane.

Zna da ljubav nisu samo leptirici u stomaku, nego cesto odricanje, trud i duznost. Kao sto nije dovoljno da majka samo voli i mazi svoje dijete, ona mora kompletno mijenjati svoj nacin zivota, odreci se vremena za sebe kako bi ga poklonila njemu. Njega vodi ideja da tek u stvarnim situacijama pokazujemo svoje prave osjecaje.

Tako da ovaj Mjesec najcesce svoju naklonost i brigu za drugoga izrazava kroz svakodnevnicu, ne teatralno i nametljivo s iscekivanjem zahvale ili pohvale, niti da nekoga ucini ovisnim o sebi, nego jednostavno iz iskrene zelje da ucini nesto korisno za drugoga iako on sam ne mora imati neke konkretne koristi od toga. Osim svog unutarnjeg mira.

Sa svoje negativne strane sposobna je prigovarati, kritizirati, histerizirati i jos sosta, vise nego bilo tko drugi, ukoliko se osjeca ugrozeno ili neshvaceno. Ali isto tako voljna je kontrolirati i mijenjati svoje nagone i ispade, osobito one koje smetaju njene bliznje, kako bi medjusobni odnosi bili sto ugodniji i kvalitetniji. Zna da emotivno moze funkcionirati na vise nacina, pa se i tu prilagodjava (Djevica je ipak promjenjivi znak). Ako se od nje ocekuju realni savjeti, ona ce ih spremno dati; ako se pak od nje ocekuje da njezno utjesi bez rijeci, i to moze nauciti i pruziti.

Iako ovako sama moze djelovati hladno, neobicno i neiskreno, on to zapravo cini iz topline svog srca, ocekujuci da ce se u tome prepoznati njezina iskrena naklonost.

To je taj neki vid usluznosti ili poniznosti, prilagodbe, kojem se ovaj Mjesec uci, da kroz njega shvati kako ta poniznost ne znaci nuzno vlastito nisko samopostovanje ili nesigurnost. Ne znaci da ce na taj nacin ugusiti sebe, prestati biti ON ili prestati zivjeti svoje potrebe, vec naprotiv, ukoliko to iskreno radi - ta je sposobnost dokaz da je to JOS BOLJI ON. A ovaj se Mjesec to uvijek trudi biti, stoga je ovaj nacin ujedno njegovo vlastito postignuce i zadovoljstvo kao i dar drugome. Ostati svoj, a prilagoditi se drugome.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 12:12   #62
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Sorry curke, muchas gracias na pohvalama, ali "preostala" su jos dva Mjesecica, a kako je onaj u Biku u egzaltaciji, njega cemo kao secer za kraj.
Nema frke.. kad uzmognes zaseceri nam..
Bunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 13:53   #63
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Mjesec u Lavu

To znaci da je cijela mjeseceva domena nesvjesnih emocija, instinkata i raspolozenja izbacena na svjetlo dana, u prvi plan te se jasno iskazuje.

Tako on jasno daje svima na znanje kako se osjeca, sto zeli i za cime cezne. Svoje emocije prozivljava "na van", jasno i glasno, uz mnogo rike, buke i energije.
Ovo je tako istina. Imam konjukciju sunca i mjeseca u lavu i jako teško mogu prikriti svoje emocije i raspoloženja, sve mi se čita s lica. A emocionalna prijetvornost mi je ionako odbojna i besmislena. Mislim, nije da ne shvaćam zašto se to radi ali mi često fali ne samo sposobnosti već i sklonosti da se tako ponašam. Ne moram ja ništa reći, tko god me pogleda obično lako može zaključiti kako se osjećam. Znam da bi mi bilo pametnije da ne nosam okolo srce na dlanu, ali onda to ne bi bila ja.

Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Mjesec u Lavu uziva u emotivnom izmjenjivaju energija, primanju i davanju a istinski se prepusta nekom odnosu samo ako mu je srce potpuno ukljuceno i "zagrijano". Ne voli povrsnost i ispraznost, tezi uistinu plemenitim i uzvisenim odnosima i osjecajima, necemu idealnom i vrijednom divljenja. Daje najbolje od sebe a (barem) toliko trazi i zauzvrat.
Hvala S.C., lijepo i poetski si to napisala.
thinair is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 14:47   #64
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Sorry curke, muchas gracias na pohvalama, ali "preostala" su jos dva Mjesecica, a kako je onaj u Biku u egzaltaciji, njega cemo kao secer za kraj.

Dakle, Mjesec u Djevici.

Za Mjesec u Djevici moglo bi se reci da je prilicno jednostavan Mjesec....a opet, uvijek ispada tako kompliciran. Rijetko tko ga doista razumije, njegove motive i potrebe, a on zapravo uvijek zeli dati samo najbolje od sebe. Ponekad se toliko trudi da djeluje kao da je izgubio svu spontanost i iskrenost.....no on instinktivno tezi jednoj nevinoj, cistoj, ali REALNOJ osjecajnoj bajci.

Odagnavsi sa sebe svu neiskrenost, sebicnost i iluzije, bez nekih nerealnih zahtjeva prema drugome, spremno daje najvise sto moze. Nije to naivan, neiskusan Mjesec, naprotiv, on vrlo dobro zna sto je potrebno za iskrenu predanost, koliko davanja, toliko primanja, koliko lijepoga, toliko i zrtve i odricanja. I nikada nece dopustiti da pogreske iz proslosti utjecu na buducnost, vec ce spremno uciti na njima, ukoniti sve ono sto mu smeta na putu, procistiti sam sebe iznutra i tako ponovno svjez spremno potrcati u zagrljaj onome u kome prepoznaje to isto. Nesto cisto i neokaljano.....ili ono sto se trudi da takvim postane. Svakoj novoj prilici posteno daje novu sansu, kao sto je daje i sebi.

Prije svega, on krece od sebe. Jer svjestan je da ukoliko nije sam sebe upoznao i sam sa sobom razrijesio stvari, jos ce to teze uspjeti kroz emotivnu isprepletenost s drugim. Zato cak i kada se poveze, ovaj Mjesec ponekad djeluje kao da je emotivno suzdrzan ili odvojen.....a koliko se samo procesa tada u njemu odvija: trazenje, analiza, cicsenje, sinteza..... Ovdje se susrece sa svim svojim vrlinama i svim svojim mogucnostima, ali isto tako i sa svim svojim sitnim imperfekcijama, koje ce kroz jasno priznanje i prihvacanje pokusati pretvoriti u nesto pozitivno. Pritom ne zeli dozvoliti da neki vanjski utjecaji modificiraju tok njegove vlastite emotivne igre. Zeli naposlijetku biti siguran da je to on - Mjesec u Djevici, autentican i iskren te jedino kao takav spreman se dati.

Ono cega je Mjesec u Djevici svjestan jest da ljubav i emocije opcenito ne postoje samo u zraku. On trazi i pruza njihovu manifestaciju i na materijalnoj razini, kroz konkretne situacije. Nije on bezosjecajan ili uskracen za divotu neizrecivog i neopipljivog emotivnog prozimanja, on samo istovremeno uzima u obzir i onu manje bajkovitu stranu, onu realnu, konkretnu.....jer zna da koliko god daleko na oblacima plovili, surova stvarnost moze nas u trenu baciti na zemlju. Istovremeno se trudi i s jedne i s druge strane.

Zna da ljubav nisu samo leptirici u stomaku, nego cesto odricanje, trud i duznost. Kao sto nije dovoljno da majka samo voli i mazi svoje dijete, ona mora kompletno mijenjati svoj nacin zivota, odreci se vremena za sebe kako bi ga poklonila njemu. Njega vodi ideja da tek u stvarnim situacijama pokazujemo svoje prave osjecaje.

[U]Tako da ovaj Mjesec najcesce svoju naklonost i brigu za drugoga izrazava kroz svakodnevnicu, ne teatralno i nametljivo s iscekivanjem zahvale ili pohvale, niti da nekoga ucini ovisnim o sebi, nego jednostavno iz iskrene zelje da ucini nesto korisno za drugoga iako on sam ne mora imati neke konkretne koristi od toga. Osim svog unutarnjeg mira.[/U]

Sa svoje negativne strane sposobna je prigovarati, kritizirati, histerizirati i jos sosta, vise nego bilo tko drugi, ukoliko se osjeca ugrozeno ili neshvaceno. Ali isto tako voljna je kontrolirati i mijenjati svoje nagone i ispade, osobito one koje smetaju njene bliznje, kako bi medjusobni odnosi bili sto ugodniji i kvalitetniji. Zna da emotivno moze funkcionirati na vise nacina, pa se i tu prilagodjava (Djevica je ipak promjenjivi znak). Ako se od nje ocekuju realni savjeti, ona ce ih spremno dati; ako se pak od nje ocekuje da njezno utjesi bez rijeci, i to moze nauciti i pruziti.

Iako ovako sama moze djelovati hladno, neobicno i neiskreno, on to zapravo cini iz topline svog srca, ocekujuci da ce se u tome prepoznati njezina iskrena naklonost.

To je taj neki vid usluznosti ili poniznosti, prilagodbe, kojem se ovaj Mjesec uci, da kroz njega shvati kako ta poniznost ne znaci nuzno vlastito nisko samopostovanje ili nesigurnost. Ne znaci da ce na taj nacin ugusiti sebe, prestati biti ON ili prestati zivjeti svoje potrebe, vec naprotiv, ukoliko to iskreno radi - ta je sposobnost dokaz da je to JOS BOLJI ON. A ovaj se Mjesec to uvijek trudi biti, stoga je ovaj nacin ujedno njegovo vlastito postignuce i zadovoljstvo kao i dar drugome. Ostati svoj, a prilagoditi se drugome.
hvala ti
već sam izučavala mjesec u djevici, al nigdje nije ovako spiritualno objašnjen kako bi i triba bit
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 03:21   #65
dal možete nešto napisati i za mjesec u jarcu?
__________________
"...Llevo una sonrisa, una fe, un amor, una certeza. Se perdonar, aguantar las calumnias, pedir por los perseguidores, compartir incluso lo poco que tengo..."
amanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 06:10   #66
sve pogođeno za mjesec u vodenjaku
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 14:42   #67
S.C.,podsjećam , fali mjesec u biku......Molim te, jel može, kad nađeš vremena? Hvala!
Baby Blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 16:39   #68
Quote:
Zbog toga, osobe s ovim smjestajem Mjeseca na neki nacin mogu osjetiti tudje emocije kao da su njihove vlastite, reflektirajuci ih, ali postoji opasnost da u tom procesu naprosto izgube sami sebe u tocki gdje vise ne znaju osjecaju li svoje potrebe ili necije tudje.
Eh..da je samo u pitanju osjetiti tuđe emocije u kombinaciji s Merkurom također u znaku Ribe(konjukcija)....jako je naglašena telepatija....na neki neobičan način uvidi lete kao bljede slike.....čitanje tuđih misli...potreba..raspoloženja

Još ako su Mjesec i Merkur u harmoničnom odnosu s Uranom - eto uvida toliko jakih....predosjećaja...munjevitih spoznaja...koje prelaze granice "dopuštenoga"
neptunus1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 11:17   #69
Quote:
amanda kaže: Pogledaj post
dal možete nešto napisati i za mjesec u jarcu?
Mjesec se u znaku Jarca ne osjeća najbolje, odnosno blokiran je u izražavanju svojih kvaliteta i osobina. Razlog tome je što je znak Jarca mjesto njegovog izgona, odnosno nasuprotni je znak njegovog prirodnog sjedišta u Raku.
Mjesec pokazuje spontane reakcije, a u ovom znaku reakcije su smirene i staložene. Osjećaji su suzdržani, osoba teško pokazuje i pozitivna i negativna unutrašnja stanja. Često izražava pesimizam i tamna raspoloženja, što negativno djeluje na okolinu pa time gubi privlačnost i popularnost.
U pozitivnom smislu uravnotežuje osjećaje, daje ozbiljnost, praktičnost, teži dugim i stabilnim odnosima.
Jarac je znak koji je usmjeren na ambicije i posao, pa se osobe s Mjesecom ovdje najbolje osjećaju kad su korisne, kad stvaraju, kad imaju priliku realizirati svoje ciljeve i ambicije.
U odnosima s drugima je važno da imaju smisao, tijek, važno ima je da odnos nekud ide, da postoji neka svrha, pa često mogu odavati utisak koristoljubivosti, pogotovo ako je prisutan aspekt sa Saturnom, onda je naglašena proračunatost i iskorištavanje drugih.
Primjetila sam da ljudi s Mjesecom u Jarcu na prvu loptu djeluju povučeno, zatvoreno i nepristupačno, tjeskobno nekako....ali sve zavisi od aspekata jer aspekt npr s Venerom može znatno ublažiti ovu hladnoću, a dobro položen Merkur više otvoriti osobu prema ljudima, barem što se tiče komunikacije.
Nije dobro kod ovog Mjeseca kad je loše aspektiran od malefika, npr od Marsa, Saturna, Urana, Plutona, jer uz hladnoću kojom ovaj Mjesec odiše, stvara neshvaćanje tuđih potreba i izvjesnu okrutnost.
Mjesecu u Jarcu nedostaje sve ono što Mjesec u svom prirodnom znaku Raka jest, toplina, ljubav i privrženost obitelji, empatija, brižnost...i to mu je i zadatak - razvijati upravo te osobine.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 00:13   #70
Odlicno S.C. :klap:

Sve navedeno potvrdilo moje iskustvo, narocito osobno s Mjesecom u vagi (tesko i oprostit' al' zaboravit nikad iako mi se,iskreno, taj moj dio ne svidja). No, ono sto mene zanima jest kuca u kojoj je Mjesec. Naime, jednom mi je old lady astrologinja (mislim da je nasa najstarija) bacila bubu u uho (ne znajuci da sam tad bas ulazila u tajne ove znanosti) dok smo u nekom nevezanom razgovoru provodile vrijeme uz caj...rece ona meni da je Mjesec u 6. kuci najgora moguca njegova pozicija ( a da je tek znala da mi je ukvadratu sa Suncem i jos neke aspektice . Od tad, a ima tome nekoliko godina, povremeno se sjetim te informacije i nikako da je do kraja odgonetnem...Je li samo u pitanju svakodnevna (6.k.) pre/osjetljivost na sve i sva? Ili jos nesto Inace, majka mi je vaga i zanimljiva mi je ta mogucnost da znak u kojem je Mjesec cesto to otkriva...Sto jos?
mamolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 00:39   #71
Quote:
mamolina kaže: Pogledaj post
Odlicno S.C. :klap:

Sve navedeno potvrdilo moje iskustvo, narocito osobno s Mjesecom u vagi (tesko i oprostit' al' zaboravit nikad iako mi se,iskreno, taj moj dio ne svidja). No, ono sto mene zanima jest kuca u kojoj je Mjesec. Naime, jednom mi je old lady astrologinja (mislim da je nasa najstarija) bacila bubu u uho (ne znajuci da sam tad bas ulazila u tajne ove znanosti) dok smo u nekom nevezanom razgovoru provodile vrijeme uz caj...rece ona meni da je Mjesec u 6. kuci najgora moguca njegova pozicija ( a da je tek znala da mi je ukvadratu sa Suncem i jos neke aspektice. Od tad, a ima tome nekoliko godina, povremeno se sjetim te informacije i nikako da je do kraja odgonetnem...Je li samo u pitanju svakodnevna (6.k.) pre/osjetljivost na sve i sva? Ili jos nesto Inace, majka mi je vaga i zanimljiva mi je ta mogucnost da znak u kojem je Mjesec cesto to otkriva...Sto jos?
Ma nema najgoreg polozaja, svaki polozaj koji imas u natalnoj karti je najbolji za tebe, jer ti upravo takav treba i takav je tvojom zaslugom (u ovo dalje necu ulaziti ).

Za tumacenje Mjeseca ili bilo kojeg drugog planeta po kucama potrebno je prethodno znanje tumacenja kuca. A kako sada znamo i sto Mjesec predstavlja, uz kucu u kojoj se on nalazi dobivamo sliku podrucja u zivotu u kojem su najvise izrazene Mjeseceve sklonosti. U nekoj mjeri takva tumacenja slice i ovima po znakovima (jer Ovan je ionako prirodni vladar prve kuce, stoga Mjesec u prvoj kuci dijeli neke karakteristike samog Mjeseca u Ovnu...itd.), iako ne bih ti preporucila da to shvatis tako doslovno i zdravo za gotovo.

Pokusat cu ukratko o tvom Mjesecu u 6. kuci:

Kako je sesta kuca povezana s tom nesretnom svakodnevnicom , odnosno radom na sebi, spoznavanjem vlastitih mogucnosti, granica i covjekove materijalne nesavrsenosti, upravo na tom podrucju i svim aspektima zivota koji bi se odnosili na spoznaje navedenog ti izrazavas svoju nesvjesnu, emotivnu stranu. Moglo bi se reci da zapravo osjecas koliko covjek treba raditi na sebi, i kao takav postati zadovoljniji sobom. A sto je bitno i za jedan Mjesec - steci unutarnju stabilnost i ispunjenje. Nije bas preosjetljiv samim time sto je u sestom polju, naprotiv, to polje ga moze cak i ocvrsnuti na neki nacin, skupa s tom kvadraturom Sunca.

Bitno je opet pogledati dalje, imas li kakvu konjunkciju, u kojem je to znaku (OK, Vaga), neki drugi bitniji aspekt.

Da ti dam primjer: moj Mjesec jest u Jarcu, no on je u sedmom polju (polje Vage). Kao sto sam pisala za Mjesec u Vagi, meni je takodjer jako bitno to partnerstvo za osjecaj ispunjenosti i zadovoljstva. Zaprepastila sam se i sama koliko se prepoznajem u tom tumacenju. Ipak, kako je u Jarcu, ne pristajem na bilo sto, tek toliko da bude. Sto ne znaci da prestajem zudjeti.
Takodjer i konjunkcija s Neptunom puno govori: neki bi rekli da imam nerealne zahtjeve te da gajim suvise idealiziranu sliku o ispunjenju svojih snova. Opet, to je Mjesec u Jarcu i on ne odustaje, ma sto tko rekao. :mrgud dobra srca: ()

Evo, nadam se da shvacas kako to ide.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 01:14   #72
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Ma nema najgoreg polozaja, svaki polozaj koji imas u natalnoj karti je najbolji za tebe, jer ti upravo takav treba i takav je tvojom zaslugom (u ovo dalje necu ulaziti ).
Zasluga je moja rijec - jarac to najbolje zna

Quote:
Za tumacenje Mjeseca ili bilo kojeg drugog planeta po kucama potrebno je prethodno znanje tumacenja kuca. A kako sada znamo i sto Mjesec predstavlja, uz kucu u kojoj se on nalazi dobivamo sliku podrucja u zivotu u kojem su najvise izrazene Mjeseceve sklonosti. U nekoj mjeri takva tumacenja slice i ovima po znakovima (jer Ovan je ionako prirodni vladar prve kuce, stoga Mjesec u prvoj kuci dijeli neke karakteristike samog Mjeseca u Ovnu...itd.), iako ne bih ti preporucila da to shvatis tako doslovno i zdravo za gotovo.

Pokusat cu ukratko o tvom Mjesecu u 6. kuci:

Kako je sesta kuca povezana s tom nesretnom svakodnevnicom , odnosno radom na sebi, spoznavanjem vlastitih mogucnosti, granica i covjekove materijalne nesavrsenosti, upravo na tom podrucju i svim aspektima zivota koji bi se odnosili na spoznaje navedenog ti izrazavas svoju nesvjesnu, emotivnu stranu. Moglo bi se reci da zapravo osjecas koliko covjek treba raditi na sebi, i kao takav postati zadovoljniji sobom. A sto je bitno i za jedan Mjesec - steci unutarnju stabilnost i ispunjenje. Nije bas preosjetljiv samim time sto je u sestom polju, naprotiv, to polje ga moze cak i ocvrsnuti na neki nacin, skupa s tom kvadraturom Sunca.

Bitno je opet pogledati dalje, imas li kakvu konjunkciju, u kojem je to znaku (OK, Vaga), neki drugi bitniji aspekt.
Samo se bori sa Suncem, nista drugo. Doduse samo sam osnovne (kvadrat,trigon,konj. opozicija,sekstil) aspekte gledala.
Quote:
Da ti dam primjer: moj Mjesec jest u Jarcu, no on je u sedmom polju (polje Vage). Kao sto sam pisala za Mjesec u Vagi, meni je takodjer jako bitno to partnerstvo za osjecaj ispunjenosti i zadovoljstva. Zaprepastila sam se i sama koliko se prepoznajem u tom tumacenju. Ipak, kako je u Jarcu, ne pristajem na bilo sto, tek toliko da bude.
Oooo, pricaj jednom jarcu o tome...imamo slicnosti. Jel' ti ono i ASC u blizancima kao i meni, a Jupiter na desc? Ili sam pomijesala s nekim drugim?
Quote:
Sto ne znaci da prestajem zudjeti.

Kod mene sanjati iliti mastati, zamisljati (Neptun u 7.k. a i Venera). No, njih sa samog kraja 6.k. vrema Mars u skorpionu pa uglavnom samo mastam, a u stvarnosti neptunovski dobro ne vidim tko je zapravo predamnom, pa na kraju taj mars lako ugrozi cijelu stvar. Jesam li to dobro povezala?

Takodjer i konjunkcija s Neptunom puno govori: neki bi rekli da imam nerealne zahtjeve te da gajim suvise idealiziranu sliku o ispunjenju svojih snova. Opet, to je Mjesec u Jarcu i on ne odustaje, ma sto tko rekao. :mrgud dobra srca: ()

Evo, nadam se da shvacas kako to ide.

Uh, nesto sam krivo kliknula i to mi se sad sve ne da ponavljati. Nadam se da ces shvatiti da sam ti pisala u tvom postu. Sorry
mamolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 13:05   #73
Htjedoh reci Neptun ti je u 7.k. kao i meni pa te razumijem i po tom nerealnoocekivanomidealnog. Bar to sto ocekujes je konkretno - jarcevski, a moje - em neptunovski em strelacki...ne znas jel' privid il' ti je samo magla pred ocima il' je mozda samo san
mamolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 18:47   #74
Mjesec u biku?
Baby Blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 19:48   #75
ovo za mjesec u Strijelcu je apsolutno točno i lijepo sročeno

kako je topic krenuo s pitanjem o tome kakav bi mjesec trebao partner imati s obzirom na naš mjesec, evo samo da nadodam. moj partner ima mjesec u škorpionu i jako je težak po pitanju iskazivanja emocija - vulkan iznutra, santa leda izvana. opet s druge strane razumije u potpunosti moju prirodu koja traži prostora (mjes.u strijelcu). razumije i u potpunosti uvažava ali sve dok je to u okvirima granica njegovog nadzora (što meni ne smeta). ja sam sve u svemu nekako stekla dojam da se ta naša dva mjeseca jako dobro razumiju (često i bez riječi) iako ponekad poželim da je malo pričljiviji po pitanju emocija, ali mi se više čini da su ljudi s takvim mjesecom, ljudi od djela ne riječi.
naravno da uza sve treba gledati i dr.aspekte, ali mjesec je po pitanju emocija, obitelji i veza nekako ključan.
Sundust is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 18:36   #76
Mjesec u skolrpiji!,
Ono sto je tipicno za Mjesec u Skorpionu jest da sve dozivljava intezivno, cjelovito i - ekstremno. Intenzivne simpatije i antipatije, intenzivne fascinacije i gadjenja, intenzivne ljubavi i mrznje.
On voli snazno, divlje i potpuno, ali jednako tako i mrzi. A sto ne treba zacuditi jest ako vam u istom zivotu pokloni obje ove strane svoje "naklonosti".

Totalno istina za mene.
Sunce u strijelcu
lillt is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 00:51   #77
ja mjesec u blizancima-točno je to 1000 zašto,1000 zato,i zašto baš ti zato koji jesu
on mjesec u djevici,-točno je sve što je napisano o tom mjesecu,on je tako predivan ko osoba i nemmogu se prestati diviti njemu,volim i njegove mane
Maddie is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 14:25   #78
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Sorry curke, muchas gracias na pohvalama, ali "preostala" su jos dva Mjesecica, a kako je onaj u Biku u egzaltaciji, njega cemo kao secer za kraj.
Ovaj moj mjesec u biku biva sve nestrpljiviji i dimi mu se polako iz usiju ( ), dok se sunce u rakicu bezbrizno valja po djetelini i prica sa bubamarom..


Skruseno molim skorpicu ( ) da napise koje slovo o mjesecu u biku..
Bunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 17:02   #79
Bik?
Baby Blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 18:40   #80
Mjesec u biku,zbog svoje mirnoce i strpljivosti(drugima to djeluje kao tromost),cesto biva ostavljen da ceka
I taj blago teleci pogled
Mjesec u biku je u znaku svoje egzaltacije,sto bi znacilo sklon pretjerivanju u dobrom.Donosi duboke i cvrste osjecaje,sposobnost istinskog suosjecanja,posebno kad je glad u pitanju,sazaljiv,prasta.Ne baca nista nego dijeli,skuplja materijalno da bi usrecio sebe i druge.Ima smiso za kuhanje,voli fina pica.Zena ima onoliko djece koliko je materijalno sigurna i bez straha.U svojoj masti uredjuje svoju kucicu u cvijecu.Lako je Mjesecu u Venerinom znaku,sve sto
voli nalazi se tu.On je doma u Raku,Bik mu je omiljena gotinska kuca.Znate kako je lijepo u gostima kod naj boljeg i voljenog prijatelja.
__________________
Vi ste vazni.Ljudi vas ne razumiju u potpunosti.Vasi poroci su u biti vrlo dragi.
AnsticiaGrande is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:06.