Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2016., 22:01   #4021
Citam vas malo, necu puno o iskustvu jer sam rodila prije skoro 3 godine ne vjerujem da nijedna nece u kadu. Meni je to bilo super, cim sam usla u vodu ssm osjetila koliko manje osjetim bolove, zbilja mi je pomagalo, plus sto sam se mogla namjestiti kako mi pase. Ekipa mi je bila super, mlada babica, vjerovatno mlađa od mene, hehe, nisam sigurna da li se zvala Anita, neka plava mlada doktorica i mislim dr. Maric, ako je to onaj crni zgodni

Uglavnom za prvorotku mi proslo odlicno! Probili mi vodenjak u 14:45 rodila u 18,27. Bebac bio skoro 4 kg i 54 dug i sad da opet idem, 1000% bi isla u vodu!!
__________________
Mirna sam samo kada sam ti blizu
Ako me pustiš ostat ću bez snage
Ako još tvoje dobrote ne ukradem...
Mariachi1007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 22:37   #4022
Quote:
Mariachi1007 kaže: Pogledaj post
Citam vas malo, necu puno o iskustvu jer sam rodila prije skoro 3 godine ne vjerujem da nijedna nece u kadu. Meni je to bilo super, cim sam usla u vodu ssm osjetila koliko manje osjetim bolove, zbilja mi je pomagalo, plus sto sam se mogla namjestiti kako mi pase. Ekipa mi je bila super, mlada babica, vjerovatno mlađa od mene, hehe, nisam sigurna da li se zvala Anita, neka plava mlada doktorica i mislim dr. Maric, ako je to onaj crni zgodni

Uglavnom za prvorotku mi proslo odlicno! Probili mi vodenjak u 14:45 rodila u 18,27. Bebac bio skoro 4 kg i 54 dug i sad da opet idem, 1000% bi isla u vodu!!
Ima nas, ima koje ćemo u kadu!

A i znam nekoliko cura koje su isto htjele u kadu ali im se nije potrefilo (povišena temperatura, bakterije u brisu i sl.)

Jesi li ti bila potpuno gola u kadi ili si imala nešto na sebi?
Da li možeš ti sama regulirati temperaturu vode?
I najbitnije pitanje: koliko je teško izaći iz te kade ako si malo smotan kao ja?
__________________
Things are tough all over, cupcake. It rains on the just and unjust alike.
Silk Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 23:48   #4023
Meni je plan ako brisevi prođu dobro trudove odraditi u kadi.
Najvjerojatnije ne smijem primiti epiduralnu zbog kičme tako da se nadam da će kada bar malo pomoći..

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
RosiePosie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 00:12   #4024
@Mariachi1007

Hvala što si se javila , baš mi je trebalo pročitati, nema nešto friških iskustava da..


I ja sam potencijalna kupačica!

Samo, strah me napisati da jesam da se nešto ne izjalovi, psssst.
.

Bila na pregledu kod dr. Finderlea neki dan, nema zapreka kaže, svi brisevi ok.
Nadam se da ćemo uspjeti, ako ništa bar malo da me opusti, ne moram obaviti izgon unutra ako ne ide.
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 00:34   #4025
Ja sam bila skroz gola. Temperatura se odrzava na 37 'C ne znam da li se moze mjenjati, meni nije trebalo, bas mi pasalo tako (rodila 19.4.) nije problem izaci, i ja smotana imas stepenicu, bar je bila prije jedini problem mi bio kad sam se nakon 3 h namakanja digla iz vode, tresla sam se ko siba bilo mi hladno vani na zraku . Nije prljavo koliko neke misli, a ionako te na kraju isperu sa tusem. Odradila sam sve u vodi do kraja, malo bude nezgodno jer nema onih naslona za noge, ali zato je tu muz i babica . Bili su mi preljubazni svi, mjuza svirala po mom gustu (otvoreni), pitali me da li zelim drip ili ne i da li cu izgon vani. I posteljica izasla bez problema odmah nakon poroda bez ikakvih kopkanja i guranja. Drip mi dali bas skroz na kraju jer mi bili kratki trudovi pa nisam mogla dovoljno istiskati bebu, ali tada me nije nista vise bolilo, tako i babica rekla jer je trebao samo radi produzenja truda da su bolovi bili na maksimumu - nije bilo prestrasno, vjerujem zbog vode. Cak mi pokusavali masirati međicu, ali nije islo jer me skakljalo Sorry zbog pisanja zbrda zdola, ovo su prisjecanja

Rosie- pomoći će sigurno. Dok sam cekala da se napuni kada bas me poceli loviti jaci trudovi i instantno nakon ulaska u vodu sam osjetila razliku. Btw, dosla u bolnicu bez bolova na nagovor drugih jer nisam iz Ri, bila otvorena 4cm, isla direkt u rađaonu, tamo mi probili vodenjak i tek tad poceli bolovi
__________________
Mirna sam samo kada sam ti blizu
Ako me pustiš ostat ću bez snage
Ako još tvoje dobrote ne ukradem...
Mariachi1007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 14:21   #4026
Quote:
Mariachi1007 kaže: Pogledaj post
Ja sam bila skroz gola. Temperatura se odrzava na 37 'C ne znam da li se moze mjenjati, meni nije trebalo, bas mi pasalo tako (rodila 19.4.) nije problem izaci, i ja smotana imas stepenicu, bar je bila prije jedini problem mi bio kad sam se nakon 3 h namakanja digla iz vode, tresla sam se ko siba bilo mi hladno vani na zraku . Nije prljavo koliko neke misli, a ionako te na kraju isperu sa tusem. Odradila sam sve u vodi do kraja, malo bude nezgodno jer nema onih naslona za noge, ali zato je tu muz i babica . Bili su mi preljubazni svi, mjuza svirala po mom gustu (otvoreni), pitali me da li zelim drip ili ne i da li cu izgon vani. I posteljica izasla bez problema odmah nakon poroda bez ikakvih kopkanja i guranja. Drip mi dali bas skroz na kraju jer mi bili kratki trudovi pa nisam mogla dovoljno istiskati bebu, ali tada me nije nista vise bolilo, tako i babica rekla jer je trebao samo radi produzenja truda da su bolovi bili na maksimumu - nije bilo prestrasno, vjerujem zbog vode. Cak mi pokusavali masirati međicu, ali nije islo jer me skakljalo Sorry zbog pisanja zbrda zdola, ovo su prisjecanja
Hvala na opisu!
Meni ti porodi u vodi uvijek zvuče tako divno i opuštajuće, a i imam osjećaj kao da nisam samo škatula iz koje izvlače bebu, nego da tu kao mogu i ja nešto sudjelovati.
Dakle, samo sada treba držati fige da nam ulete u termin babice kojima će se dati bućkati se sa nama u vodi i to je to!

Sretno nam bilo!
__________________
Things are tough all over, cupcake. It rains on the just and unjust alike.
Silk Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 15:02   #4027
Bas to opustajuce ma malo se one buckaju tako da im je to losa isprika uglavnom, drzim vam svima fige da vam se sve poklopi

E da, nakon nekog vremena dr uradi ponovni pregled da vidi kako je stanje sa otvaranjem, inace mi do kraja bila samo babica, dr dosao na izgon
__________________
Mirna sam samo kada sam ti blizu
Ako me pustiš ostat ću bez snage
Ako još tvoje dobrote ne ukradem...
Mariachi1007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 16:57   #4028
Samo kratka pohvala svima, ali svima u riječkom rodilištu. Od prerađaone, do rađaonice (porod u vodi), do ozloglašenog petog kata.
Predrađaonica - kao da sam kod kuće, fina fina žena. Od glasa, do podrške do "polako, kako vama paše...".
Rađaonica - babica je žena koja ima gomilu strpljenja, ne znam otkud joj i hvala. Porod u vodi - ne znam tko ga ne bi htio. Trudovi zanemarivi u odnosu na krevetu, sjajno je što je sve pod tvojom kontrolom i radiš ono što možeš i koliko možeš. Super stvar. Bez rezanja i pucanja.
Peti kat - nakon svih priča mislila sam da ćemo jest zapečni grah, kad ono sve sasvim ok. Imala sam osjećaj da stalno nose hranu. Posjeti - ako ste blizu lifta, može bilo kad. Nitko ne njurga, ni najmanje. Sestre dolaze na zvuk zvona i to prvog. Iako imaju cijeli kat rodilja.
Ja prezadovoljna.
Mabrouka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 10:24   #4029
Evo i mog doprinosa 
Moram pohvaliti svih. Stigla sam u rodilište pod sumnjom da mi curi plodova voda (nisam bila sigurna jer sam se tuširala u tom trenutku) primili su me odmah, pregledali i odmah poslali u rađaonu. S curenjem vode nema šale i svi odmah i hitno reagiraju, poslali su me na pregled preko reda. Dobila sam drip jer sam bila tek 2 cm otvorena, a kasnije i epiduralnu, iako sam zbog pojave zelene / mekonijske vode na kraju završila na carskom rezu.
Inače, ja sam ona kojoj su radili skoro sve: brijanje, klistiranje, prokidanje vodenjaka, praženjenje mjehura..., ali ne mogu reći da je bilo tko loše ili nestručno obavio posao, nije mi bilo ni bolno ni neugodno.
Pohvaljujem doktora Hrvoja Vlašića na ljubaznosti i strpljenju, kao i sve babice, Tamara, Željka, Nataša i Ivanka, i anesteziologinju Vlatku, ne mogu se sjetiti prezimena i njenog tehničara Igora. Dobila sam epiduralnu i moram reći da je to super stvar.
Svo osoblje je bilo ljubazno i stpljivo, od rađaone, do operacijske sale (bila sam budna na carskom), intenzivne njege i petog kata, jest da tamo malo gnjave s dojenjem a ja nisam imala mlijeka, ali ne mogu dati konkretnu primjedbu. Sestre i pedijatrica, svi su bili ok, na hranu nemam primjedbi, uzimaju u obzir i vegetarijanstvo (čula sam da je jedna mama bila vege) bez ikakvih problema.
Ako netko ima kakvih pitanja, slobodno... 
Nadam se da će svi imati dobro iskustvo kao i ja.
Fubuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 14:46   #4030
Drage mamice, s obzirom da sam u 28tt i već me lagano hvata panika od svega, dali mi neka od vas može opisati proceduru od dolaska u rodilište pa do samog poroda, suprug bi bio samnom na porodu pa me zanima dali je uvjet za to proći kakav tečaj i kad on ulazi u rađaonu. Stalno slušam i čitam o iskustvima sa poroda, ali nikako da mi netko objasni kakva je procedura i kako to sve ide, bila bi jako zahvalna na odgovoru
Lona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 14:53   #4031
Kad te ulove trudovi/pukne vodenjak/ili nesto trece, prolazis prvo pregled, onda prijem dole na ulazu, upisujes se. Tvoj muz je s tobom do ulaza u radaonu. Ceka te na trecem katu pred vratima, ti se presvlacis i predajes mu odjecu u.kojojj si dosla. I onda on noze van jel ti ispunjavas formular, ides na brijanje ako treba, klistir. Ja sam odmah isla u box ,neznam kako je u predradaoni,osim da tamo tvoj muz ne smije biti. Iz razloga privatnosti drugih rodilja.
Ja sam pitala u boxu kad bi mogao doci i oni su ga zvali. Nesjecam se di me cekao, dali su ga zvali ili je jos bio pred vratima. U boxu je s tobom cijelo vrijeme. Do sivanja. Ako te sivaju. Ja sam pred dvije god rodila tad se placalo prisustvo, sad ne vise, ali ne treba potvrda o tecaju toga u Rijeci nema. Valjda sam.dobro objasnila
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 11:06   #4032
Dodajem da ti trebaju samo papuče, svu odjeću i stvari puštaš mužu ili nekom tko je s tobom, ostatak stvari ti nosi nakon poroda.
Fubuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 11:07   #4033
Dodajem da ti trebaju samo papuče, svu odjeću i stvari puštaš mužu ili nekom tko je s tobom, ostatak stvari ti nosi nakon poroda.
Fubuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 17:51   #4034
Quote:
Lona kaže: Pogledaj post
Drage mamice, s obzirom da sam u 28tt i već me lagano hvata panika od svega, dali mi neka od vas može opisati proceduru od dolaska u rodilište pa do samog poroda, suprug bi bio samnom na porodu pa me zanima dali je uvjet za to proći kakav tečaj i kad on ulazi u rađaonu. Stalno slušam i čitam o iskustvima sa poroda, ali nikako da mi netko objasni kakva je procedura i kako to sve ide, bila bi jako zahvalna na odgovoru
Evo mogu ja
rodila sam u siječnju pa sam još friška.
Kad su ti trudovi na 5min ili manje krećeš za rodilište, tada još imaš vremena provjeriti ako si sve spremila u torbu Ako ti pukne vodenjak isto stigneš sve, ali krećeš odmah.
Ja sam već u autu imala torbu za 5.kat (s mojim stvarima) i manju vrećicu sa stvarima za rađaonu (mali ručnik, boca vode, vlažne maramice, uložak veliki, jednokratne gaćice, papiri od trudnoće iliti trudnička knjižica, papuče, gumica za kosu, papirnate maramice, malu vrećicu za robu koju sam predala mužu i sakrila sam 3cornyja koja sam pojela čim sam rodila)
(ovo sad opisujem ako imaš trudove ali čitav vodenjak, jer ne znam kako ide cijela procedura s puknutim vodenjakom. )Dođeš na kliniku za ginekologiju i na šalteru se prijaviš gdje te oni ispituju što je, kako je i bla bla, daješ zdrastvenu iskaznicu koju oni kasnije kad te zaprime vrate mužu. Onda ideš na 3.kat, pozvoniš zvonce i sačekaš da dođe sestra do tebe. Uvede te u sobu za pregled, tamo se skineš i odgovaraš sestri na pitanja, sestra ti daje spavaćicu njihovu i rade ctg i pregled. Nakon toga ti kaže što i kako dalje, daješ mužu svoju robu i on te ide prijavit na šalter. I onda ide predrađaona (tamo si bez muža, sama si ili s drugim rodiljama) i potom rađaona gdje može doći tvoj muž.
Nije potreban tečaj da bi bilo tko išao s tobom, ali s tobom može biti samo jedna osoba.
Emocionalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 22:18   #4035
Pozdrav!
Kao da sam jučer ovdje u panici čitala i pokušala skužiti što me čeka, a baš danas moja ljubav je napunila 5 mjeseci.
Dakle, moje iskustvo:
- dan prije termina stigla u bolnicu jer nisam bila sigurna curi li plodna voda. Stigla oko 7 ujutro, obavila upis i pregled (vidjela sve zvijezde). Tad (a mogli su mi to reći i prije nego sam trčkarala raditi briseve) su mi rekli da zbog trudničkog dijabetesa ne mogu niti jedan oblik alternativnog poroda. Kako sam htjela kadu, to je otpalo, ali na moju sreću. U predrađaoni sam bila do 15, kad su ustanovili da se ništa ne događa pa me poslali na 4.kat.
- na 4. katu sam bila od nedjelje do srijede, sestre predivne, a doktori profi. Npr. u utorak popodne sam opet sumnjala na curenje plodne vode pa su me odmah navečer pregledali. Inače, pregledi nisu svima nužno svaki dan. Valjda ovisi od situacije do situacije
- trudovi krenuli u noći s utorka na srijedu (oko 2-3 ujutro), na jutarnjoj viziti oko 7-8 bila otvorena 5 i pravac rađaona. Btw, pitao me doktor namjeravam li uzeti klistir pa sam odgovorila potvrdno. Kako sam već bila u bolnici, zvala sam muža da dođe
- 3. kat - pravac pripremna soba, nakon čekiranja zaključeno da nema potrebe za brijanjem (zahvalna svojoj kozmetičarki koja me dobro pripremila). Klistir. Milsila sam da će biti ful neugodno, ali nije. Sestra bila nježna. Stigla normalno do wc-a, poslije se otišurila.
Rađaona. Babica Anita. Ljubazna, draga, simpa. Odmah po ulazu (s vrata ) pitala sam "epiduralnu nudite ili ju moram sama tražiti?". To je bilo dovoljno da prime na znanje. Pregledao me dr. Finderle i stažistica/specijalizantica, što li je već, koju sam zamalo šutnula. Bolilo me k'o sam vrag, a ona je bila koncentrirana da impresionira doktora. Kao što ste mogli primjetiti, žalim se na bolne preglede - eto, to mi je bilo gore od trudova. Prokinuli vodenjak. Ne boli.
- Nakon toga stavili epiduralnu i taman je tu negdje došao i mm. Dakle, to je bilo oko 9 ujutro. Oko 10 - 10:30 sljdeći (napokon bezbolni) pregled, prof. Petrović. Otvorena do kraja. Rodila svoju ljubav u 12:55. Epiduralnu sam imala do kraja, imala epiziotimiju. Iako sam imala epiduralnu, valjda od hormona, emocija i svega, sve mi se odjednom počelo brzo događati. Nisam ništa primjećivala oko sebe. Samo sam čula mm kad mi je govorio da tiskam i kad je babica rekla da vidi kosicu. Odmah su mi ju stavili na prsa i od tad je ostatak svijeta prestao postojati. Super je što je bilo sve u redu pa mi su mi pustili epiduralnu i kad je posteljica izašla i kad su me šivali. Taj dan je bio ludnica. Rađale smo valjda na traci pa su me odmah poslije šivanja prebacili u sobu (nisam ostala na promatranju niti su čekali da piškim ili tako nešto).
- 5.kat. Nakon silnih priča, mene bilo strah. Da budem iskrena, kako sam rodila u 1, dok sam dosla do gore, mislima da je bilo negdje oko 3 i uskoro su bili posjete pa sam odmah starcima rekla neka donesu slatkiše za sestre, mislim si, je to njima radno mjesto i trebale bi biti profi jednako sa svima, ali svi smo mi ljudi, pa odmoći neće. Eto, sudim po sebi. Ali činjenica je da se izredalo milijon sestara u nekoliko dana i baš ta bombonjera nema magične moći, ali meni su sve sestre bile super. Bila je jedna malo "nja", onako preko volje nešto odgovarala s vrata, ali sve druge su bile odlične. A znamo da su plivale od posla jer sam bila u sobi do njihovog pulta i čula koliko im puta zvoni zvono - bez prestanka. Pomogle oko dojenja, a cura do mene imala sve neke komplikacije i bila u panici pa sam vidjela koliko su strpljive i koliko pomažu. Bila samo dva dana i čak su me pustili doma, a da nisam obavila veliku nuždu nego su mi dali laksativ prije otpusta. Iskreno, da danas biram, ja bih bila još ostala jer sam umirala od bolova od epiziotimije i tamo sam imala baš svu podršku. Eto, do te mjere imam riječi hvale.

Bottom line, na tri kata svi dokotori i sve sestre su mi bili super (osim one glupe stažistice, što li je već).

I epiduralna rules
__________________
svibanj 2009
Malavida is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 23:25   #4036
Puno hvala svima na odgovorima
Imam jedno malo glupo pitanje pretpostavljam da će mi mobitel biti zadnja stvar na svijetu u predrađaoni, ali dali to smijem imati sa sobom, mislim kako ću zvati muža da dođe kad sve to krene ili će ga oni zvati
Lona is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 23:53   #4037
Quote:
Lona kaže: Pogledaj post
Puno hvala svima na odgovorima
Imam jedno malo glupo pitanje pretpostavljam da će mi mobitel biti zadnja stvar na svijetu u predrađaoni, ali dali to smijem imati sa sobom, mislim kako ću zvati muža da dođe kad sve to krene ili će ga oni zvati
Oni ga zovu, ne brini , ja sam predala sve, ali kada je muž došao on je imao svoj mobitel pa sam zvala mamu,i slikali se a neke uzmu sa sobom malu kozmetičku torbicu sa par stvari,voda,stik za usne,mobitel...)meni su rekli da mi ništa ne treba pa onda nisam ništa ni uzela (dobro,to je bilo prije 5 god)
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 09:18   #4038
Nadam se da nećete zamjeriti ako piše jedan tata. Ženi je termin za porod 24.08., prva joj je trudnoća ali i 40 g. starosti. Unatoč tome do sada sve prošlo manje više u redu i jako dobro se drži (kaže da bi još trčala da smije)
U 34. tjednu imala je dosta jaku bol u predjelu bubrega, zbog toga bila i hospitalizirana 3 dana u bolnici. Ustanovili su da je bol od proširanja bubrežnih kanala ali da je to jedna od nuspojava u trudnoći. Nakon toga još nekoliko puta osjetila bol i poslije se uglavnom smirilo.

Interesira nas taj porod na stolčiću ili u kadi. Da li postoje kakve zapreke s obzirom na dob?
Tečajeve nikakve nismo prošli, živimo u malom mjestu pa nemamo prilike (ja jesam prije 7 godina, sa bivšom ženom).
Baš danas ide na pregled kod ginekologa pa će ga pitati u vezi stolčića a i kade.
Također, željeli bi da i ja budem prisutan na porodu.
__________________
Ne čini drugom ono što ne želiš da drugi čini tebi. Amen
Gorski is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 16:44   #4039
Pozdrav svima,
mene bi zanimalo ako je netko iz Pule ili okolice (a da je cijelo vrijeme preglede obavljao u odjelu pulske ginekologije) rodio u Rijeckom rodilistu?
I ako da,kako je to proteklo tj. da li su potrebne neke posebne pripreme i da li nekoga treba obavijestiti. Naime muz i ja bi sacuvali maticne stanice, a u pulskom rodilistu ne surađuju s tom firmom, tako da sada ozbiljno razmisljam o opciji Rijeke.
Hvala
lucky07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 09:50   #4040
Jos jedno iskustvo u rijeckoj
pohvala velika gin Predrag Dordevic odlican mladi gin ljubazan i njezan. Lijepo i smireno prica s pacijenticama
I babici Branki Gulja. Ona mi je puno pomogla !
5 kat vecinA je ok,ima dvije sestre skupa u smjeni neznam imena na zalost ali su odlicne. Pomognu max!!
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:47.