Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2008., 00:14   #1
Kreatin + Grožđani Šećer

Pozdrav, redovito imam treninge u teretani i odlucio sam isprobati Kreatin, za kojeg inace cujem same pohvale.

Mislio sam uzeti 100 kapsula kreatina od Weidera za 100kn, sto mi je dovoljno za mjesec dana, no svi mi preporucaju da doze uzimam sa mnogo ugljikohidrata jer se tako povecava uncinkovitost samog kreatina, te su na kraju i puno bolji rezultati.

No dati sada jos 200kn za visokougljikohidratne napitke mi je previse...

Pa sam se odlucio za jeftiniju varijantu, koju sam cuo od jednog trenera.
A to je da kupim grožđani šećer (jer preko inzulina kreatin najvise dospijeva u misic) u DM-u za 10kn i tako si uštedim poprilično novaca, a rezultati su isti kao da kupim za 200kn ugljikohodrate od Weidera.

Pa sam mislio sto se doziranja tice, otopiti, 2-3 zlicice grozdanog secera u casi vode te uz 3 pilule kreatina popiti svako jutro prije dorucka.

Zanima dali se ovdje netko bolje razumije u ovo od mene, da je ovo mozda vec isprobao, ili da me upozori ako ima neki bolji nacin uzimanja kreatina.

Unaprijed Hvala!
dr. Zlatija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 00:35   #2
Quote:
dr. Zlatija kaže: Pogledaj post
Pa sam mislio sto se doziranja tice, otopiti, 2-3 zlicice grozdanog secera u casi vode te uz 3 pilule kreatina popiti svako jutro prije dorucka.

Zanima dali se ovdje netko bolje razumije u ovo od mene, da je ovo mozda vec isprobao, ili da me upozori ako ima neki bolji nacin uzimanja kreatina.

Unaprijed Hvala!
Grozdani secer + creatin je jako dobra kombinacija. S tim da bude izmedu 50-100 g grozdanog secera. Ne znam kakav je ovaj Weiderov kreatin i kakve kapsule. Kupi u prahu.

BTW, u jednoj epizodi CSI-a (Las Vegas, ne), pita frajer je l' uzimao steoride, na stu mu picka odgovori da nije, ali da je uzimao drugu drogu - creatin. I jos je napravila pauzu da poveca dramatiku. Kriste mili debila. Kaj je najbolje, ni steroidi nisu droga.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 01:11   #3
pričao prošle godine sa amerom jednim i on mi je provalio da je creatin u nekim državama SAD nedozvoljeno sredstvo... sad dal je to istina....

naj ti je kreatin u prahu... sam nemoj uzimati onaj šumeći od sciteca (odvratan okus). jedina je štanga kaj je malo teže topiv u vodi al mi se čini i da grožđani šećer pomaže pri tome
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 01:43   #4
Quote:
magjar07 kaže: Pogledaj post
pričao prošle godine sa amerom jednim i on mi je provalio da je creatin u nekim državama SAD nedozvoljeno sredstvo... sad dal je to istina..
Ne da nije istina, nego se creatin daje oboljelima od Alzheimera jer ima vrlo dobar ucinak na memoriju. Osim toga, u svakom mlijecnom i mesnom proizvodu ima creatina. To je isto kao da zabrane, kaj ja znam, maslinovo ulje.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 18:08   #5
Istina je, u nekim državama konzumiranje creatina je zabranjeno.
__________________
Pressure build diamonds
Scroll is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 00:04   #6
Quote:
Scroll kaže: Pogledaj post
Istina je, u nekim državama konzumiranje creatina je zabranjeno.
To mi zvuci kao znanstvena fantastika. Ali ajde, u nekim americkim saveznim drzavama je zabranjen i seks u nekim danima, pa me nista ne moze iznenaditi.

U kojim to drzavama?
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 11:37   #7
Hvala na odgovorima

No zasto bas Kreatin u prahu? Procitao sam negdje da je kao bolje uzeti u kapsulama jer se prah previse rasprsuje.

Mozda sam nesta krivo procitao...
dr. Zlatija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 11:53   #8
Quote:
dr. Zlatija kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima

No zasto bas Kreatin u prahu? Procitao sam negdje da je kao bolje uzeti u kapsulama jer se prah previse rasprsuje.

Mozda sam nesta krivo procitao...
Previše se što?

U prahu je najbolji jer je prah za istu količinu najjeftiniji, sastav je isti.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 04:15   #9
Quote:
dr. Zlatija kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima

No zasto bas Kreatin u prahu? Procitao sam negdje da je kao bolje uzeti u kapsulama jer se prah previse rasprsuje.

Mozda sam nesta krivo procitao...
Istina, dobro si pročitao, frend mi je otvorio firmu i drži proizvode od jedne nizozemske firme, zove se gold-nešto. I ima kreatin u kapsulama, koji možeš konstantno piti bez pauza. I čitao sam nešto o tome ,navodno zbog toga što je u kapsulama, najbolje se rasprši, sad ne znam dal u crijevu ili u želucu sa žući.
Znate da i ovak i onak trećina toga kaj pojedemo ode u krvotok ,ostalu na guzicu
__________________
Pressure build diamonds
Scroll is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 16:03   #10
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Grozdani secer + creatin je jako dobra kombinacija. S tim da bude izmedu 50-100 g grozdanog secera. Ne znam kakav je ovaj Weiderov kreatin i kakve kapsule. Kupi u prahu.

BTW, u jednoj epizodi CSI-a (Las Vegas, ne), pita frajer je l' uzimao steoride, na stu mu picka odgovori da nije, ali da je uzimao drugu drogu - creatin. I jos je napravila pauzu da poveca dramatiku. Kriste mili debila. Kaj je najbolje, ni steroidi nisu droga.
Ne uopće, samo šta se navučeš na njih u roku tjedan dana, a onda ti je potrebno bar mjesec dana da se skineš sa njih.
Ne, uopće nisu droga.
Joaquin_Sanchez is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 16:17   #11
O Boze
bill is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 16:25   #12
Quote:
Joaquin_Sanchez kaže: Pogledaj post
Ne uopće, samo šta se navučeš na njih u roku tjedan dana, a onda ti je potrebno bar mjesec dana da se skineš sa njih.
Ne, uopće nisu droga.



-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 16:38   #13
Jel zna netko di se moze u HR kupiti creatin U-BOSS proizvođaca,citao sam na jednom forumu,i jako hvale taj Anabolic Fuzion.

Btw: jel ga netko koristio,iskustva?
DoctorX1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 17:15   #14
Quote:
Joaquin_Sanchez kaže: Pogledaj post
Ne uopće, samo šta se navučeš na njih u roku tjedan dana, a onda ti je potrebno bar mjesec dana da se skineš sa njih.
Ne, uopće nisu droga.
Junkie na steroidima e to bi bilo zanimljivo za vidjeti
Vepar123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 20:20   #15
Quote:
Vepar123 kaže: Pogledaj post
Junkie na steroidima e to bi bilo zanimljivo za vidjeti
pa gledaš ih stalno, pro BB....
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 20:38   #16
Quote:
Inesy kaže: Pogledaj post
pa gledaš ih stalno, pro BB....
Steroidi stvaraju fizicku ovisnost?
DoctorX1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 20:49   #17
dolazi ljeto i pune se teme o kreatinu
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 20:56   #18
jel itko igdje vidio g.šećer nema ni u jednom dm više?
__________________
Avanture i poutovanja - blog
gljivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 20:58   #19
Quote:
DoctorX1 kaže: Pogledaj post
Steroidi stvaraju fizicku ovisnost?


ovo mi je vrhunac dana,stvaraju ovisnost o ogledalu
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 21:23   #20
Baš to
__________________
Majkemi!
zzo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:58.