Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Motori i skuteri

Motori i skuteri Vrum, vrum. Koji skuter! Zakon!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2017., 21:05   #1
Cross motori - održavanje?

Pozdrav svima.
Zadnjih par dana me puca neka ideja da kupim nekakvog krosera kojeg samo povremeno vozio, kada sam slobodan sa posla.

Dakle, držao bi ga ne selu čisto zato jer ima dosta makadamskih puteva sa lijepim krajolikom. Tako da na asfalt praktički neću ni ići, eventualno nešto malo. Bez registracije.

E sad, pošto nemam nekog većeg iskustva sa takvom vrstom motora (dosad sam vozio jedino skutere), zanima me kakvi su troškovi održavanja? Servisni intervali, gume? Pošto se neće puno voziti, pretpostavljam da nebi trebalo biti previše skupo, a i nije mi problem malo šarafiti.

I što uopće gledati, koju marku i do koliko kubika? Može li se iskopati nešto za kakvih 1500-2000 eura?
dd15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 14:19   #2
možeš za 2k € kupit kojekakva drla

Ja sam prodao yamahu yz450f 2004 prošle godine za toliko. Na motoru je bila napravljena generalka (novo: klip, klipnjača, svi ležajevi i semerinzi, korpa i lamele, poštelani ventili), nove plastike i naljepnice, nove gume, reparirana prva vilica i servise sam redovito radio svakih cca 5rh. Vrijednost nabrojanoga je veća od cijene koju sam tražio za motor. Ali eto, stid i sramota bi me bilo uvaliti nekome sranje pred raspad. A realno na njuškalu je većina takvih. Pogotovo onih koju prodaju motore starije po par godina od onoga kaj navedu u oglasu.

sta se tice odrzavanja, to ovisi kako se vozis. Da ne divljaš komotno možeš svakih 10rh promjeniti ulje i filter i očistiti i nauljiti zračni filter kad je prljav. Ako misliš voziti enduro, računaj da ćeš svaku vožnju nešto sjebati (što estetski, što mehanički)

Imam ti sad yz250f 2009 isto u jako dobrom stanju (kupljen od ovlaštenog prodavača i servisera) ali za nešto više od 2k €
Prob1em is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 23:34   #3
Pripazi i na onaj dio "bez registracije" ..

Svaki ucrtani šumski put se smatra prometnica i mogu (i hoće) te zajebavati oko tablice ... možeš čak i bez motora ostati .. (nebi bio prvi)

A ostalo ti je manje više "problem" sve rekao .. Iako znam ekipice koja je pokupovala kante i za manje od 1000€ i vozili su se još dugo i uspješno ... ali to su bile takve "kemije" da je to strašno ..
__________________
Ako vam nekim slučajem nisam odgovorio na post, to ne znači da ste upravu, već da mi se ne troši vrijeme na vaše gluposti ... ;)

Ja nabavio novi aparat ... Proinstal Dupli Pulsni Co2 aparat za varenje MIG TIG MMA 200A i baš mi dobro dođe .. :)
strasilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 23:41   #4
Ja sam našao jednu XL 500 iz 80-ih , REGANU za manje od soma eura, u super stanju, nejebovatno. Trebao sam s jednim bivšim frendom po pola to kupit ali eto, frend je bivši, tj. ispao je da i nije baš frend (ne radi kupnje motora naravno) tak da to nisam nikad realizirao.

Inače ta XL-ka doslovce nepoderiv motor a za amatersko offroadanje više nego dobra.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 23:50   #5
Ja bih jednu takvu volio imati više nego nutelu u palačinki ...

ali to je stara teška kravetina na kojoj ćeš dobiti upalu mišića prije nego ju upališ na kurblu ...

Ali bih ju i dalje volio imati ..
__________________
Ako vam nekim slučajem nisam odgovorio na post, to ne znači da ste upravu, već da mi se ne troši vrijeme na vaše gluposti ... ;)

Ja nabavio novi aparat ... Proinstal Dupli Pulsni Co2 aparat za varenje MIG TIG MMA 200A i baš mi dobro dođe .. :)
strasilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 05:29   #6
Mislim da je ova bila dualka, elektrostarter i kurbla.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 08:33   #7
pravilo broj jedan ....

Ako motor ima kurblu, na kurblu ga i pališ .. :P
__________________
Ako vam nekim slučajem nisam odgovorio na post, to ne znači da ste upravu, već da mi se ne troši vrijeme na vaše gluposti ... ;)

Ja nabavio novi aparat ... Proinstal Dupli Pulsni Co2 aparat za varenje MIG TIG MMA 200A i baš mi dobro dođe .. :)
strasilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 23:55   #8
Pravilo broj dva, ako si prepij...ovaj umoran da kurblaš, fala bogu da ima elektrostarter
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 08:12   #9
eeee, da znaš samo koliko se janjića okrenulo zbog (ne)paljenja na kurblu .... i to baš XL600 i TTR600.... i svaki od ta dva je spremio po 4-5 nogu u gips ...

A ja ih oba palio u japankama ...
__________________
Ako vam nekim slučajem nisam odgovorio na post, to ne znači da ste upravu, već da mi se ne troši vrijeme na vaše gluposti ... ;)

Ja nabavio novi aparat ... Proinstal Dupli Pulsni Co2 aparat za varenje MIG TIG MMA 200A i baš mi dobro dođe .. :)
strasilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 00:13   #10
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:25.