Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2011., 17:04   #1
Učitelji u osnovnim školama

Dakle, ne znam odakle da počnem. Priča je duga, pa neću o svemu, ali da polovite moram navesti neke detalje. Samohrana sam majka, podstanarka, ne radim momentalno, u traženju posla. Živimo s dečkom, od danas do sutra. (financijska koma). Djete mi je oslobođeno plačanja kuhinje.Friško se doselila u novi i drugi grad. Djete preselila u drugu školu.

Drugi dio: svako malo idu s razredom nekuda. Učiteljica zna moju priču. Tražila o socijalnog pomoć, ali za sada još ništa. Teška odluka je bila šta uraditi za školu u prirodi, idu na more u 5.mj. Dođe preko 1300kn za 5 dana. Pošto ide cijeli razred, ajde, upisala ja i svoje, pa valjda će nekako kapnut tih 200kn mj. da platim ratu.

I danas, išli u muzej u ZG (nismo iz ZGa). Sve ukupno 45 kn. Trebalo je potpisat odobrenje za put, posjet muzeju i uspinjaću. Ajde, potpisala i platila.
Da bi jučer doznala da planiraju ić i u McDonald.
A kupila mu jesti.

I zgundrala sam kako za to nisu tražili odobrenje roditelja! Pa valjda se i za to treba pitat roditelje pošto su to desetogodišnjaci.

I kažem djetetu, složila ti žemljice, a za MCd. nemam love. Kriza je. Dolaze režije i stanarina....momentalno je tak..buš drugi put išao...i ok.

I sad dođe djete doma i kaže, jeo sam!
Učiteljica mi dala 30 kn!
I kaže da joj sutra vratim!

Šokirana sam!
Em idu sutra u kino, još za to treba dati love...
Mada koliko shvatila, vratio joj kusur, pa je dug 21 kn. (heppy meal).

Znam da nije puno tih 21 kn, ali me šokiralo da me sad traži novce. (dok sam imala, brdo darova podjelila, pa nisam nikada tražila povrat).Znam da to sad nema veze, ali šta sad uraditi? Ne mogu od dečka stalno žicat lovu za svoje djete, nit on ima. Taman je pred plaćom.

Jel to ok?

Da li se još kome to desilo?
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 17:47   #2
Nije mi se dogodilo, ali imaš potpuno pravo.

Otiđi u školu i lijepo joj objasni da se nisi tako s djetetom dogovorila.

Nemoj se ustručavati i nemoj ništa uljepšavati.

I da, 21 kuna je puno onome tko okrene svaku lipu pet puta prije nego ju potroši. Slobodno joj to reci.

Možda je imala dobru namjeru, ali je izvedba zakazala.
__________________
"Heimat ist dort, wo ich verstehe und verstanden werde. " :)
LongoMai is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 17:50   #3
Radim u školi pa ću ti pokušati reći svoje viđenje stvari.

Vjerojatno ne bih tražila da mi dijete vrati novac, ali sigurno bih mu platila sendvic kad ostala djeca jedu. Malo bi mi bilo glupo da on gleda dok ostali jedu

E sad, zasto je vasa uciteljica zatrazila novac...mozda je to samo formalno rekla naspram druge djece, da ne ispadne da njega casti a njih ne...?
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 17:55   #4
naravno da nije u redu od učiteljice. kao prvo trebala je s roditeljima dogovoriti plan toga izleta i sve pojedinosti pa tako i financijsku stranu.
ti si svom djetetu spakirala hranu, dakle nisi ga ostavila bez ičega,a njena odluka da djeca jedu u mc donaldsu je trebala biti u skladu s dogovorom s roditeljima.
tvoje dijete nije bilo gladno na tom izletu ,a njena odluka da mu da novac za hranu kako bi bio kao svi drugi je nimalo pametna i vrlo ponižavajuća i za tvoje dijete i za tebe kao roditelja.
ja bih na tvom mjestu sutra otišla u školu i tražila objašnjenje od kuda joj pravo da ona kontra tebe odlučuje što će tvoje dijete jesti i od kuda joj pravo da mu daje novac i onda ga traži nazad.
u svakom slučaju ne bi trebala poslati novac po djetetu i prešutjeti joj ovo jer idući puta to može biti još gore.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 17:57   #5
Quote:
Kyra kaže: Pogledaj post
Radim u školi pa ću ti pokušati reći svoje viđenje stvari.

Vjerojatno ne bih tražila da mi dijete vrati novac, ali sigurno bih mu platila sendvic kad ostala djeca jedu. Malo bi mi bilo glupo da on gleda dok ostali jedu

E sad, zasto je vasa uciteljica zatrazila novac...mozda je to samo formalno rekla naspram druge djece, da ne ispadne da njega casti a njih ne...?
dijete je imalo što jesti jer je majka mu spakirala hranu. dakle učiteljica implicira da to dijete treba sažaljevati ako nema novca za mc donalds.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 18:00   #6
Quote:
Elich San kaže: Pogledaj post
dijete je imalo što jesti jer je majka mu spakirala hranu. dakle učiteljica implicira da to dijete treba sažaljevati ako nema novca za mc donalds.
Upravo tako.

Ma koliko joj prvotno namjera možda i bila dobra - mogla je malo razmisliti o poruci koju šalje. Ipak je ona pedagog.
__________________
"Heimat ist dort, wo ich verstehe und verstanden werde. " :)
LongoMai is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 18:02   #7
I kakav crni McDonald's? Jel' to uobičajena praksa - odvesti djecu na izlet i onda u bilo kakav restoran, fast food lanac i sl?
__________________
"Heimat ist dort, wo ich verstehe und verstanden werde. " :)
LongoMai is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 18:03   #8
Radim u školi...
McDonalds je trebao biti dogovoren s roditeljima...
Postoji mogućnost da je dijete molilo učiteljicu da posudi...
Mogla je to riješiti s restačom jer se da dogovoriti gratis meni...
Svakako porazgovaraj s učiteljicom...
Svi smo mi ljudi i griješimo...
Sigurno nije imala loše namjere...
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 18:07   #9
Quote:
LongoMai kaže: Pogledaj post
I kakav crni McDonald's? Jel' to uobičajena praksa - odvesti djecu na izlet i onda u bilo kakav restoran, fast food lanac i sl?
Nažalost najčešće i je McDonalds...
pogotovo ako klinci dolaze iz mjesta gdje ga nema...
vole taj junk food...do sad je svaki moj pokušaj uvođenja zdravije opcije završio punim tanjurima i praznim želucima...
a ono imeđu 2 zla biraš manje - to mi je bolja opcija nego da navlače parizer pol dana po busu i izletu pa jedu
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 18:07   #10
Quote:
seni001 kaže: Pogledaj post
Radim u školi...
McDonalds je trebao biti dogovoren s roditeljima...
Postoji mogućnost da je dijete molilo učiteljicu da posudi...
Mogla je to riješiti s restačom jer se da dogovoriti gratis meni...
Svakako porazgovaraj s učiteljicom...
Svi smo mi ljudi i griješimo...
Sigurno nije imala loše namjere...
I ja mislim
Iako razumijem mamu koja je bijesna sto radi svoje neimastine jos mora nalaziti novac da bi platila nesto sto joj nije bilo u planu...(a svakako ni u obaveznom programu u skolu razredne nastave...Mc)
Mogla je dogovoriti gratis meni ili dati djetetu bez posudbe...
ovako te dovela u nezgodnu situaciju..

Ja mozda ne bih dala taj dan djete u skolu,ako idu a ja nemam
a osjecala bih se isto
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 18:08   #11
A je li McDonalds placa uciteljici za dovođenje nove klijentele.
marinnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 18:08   #12
Priča je dvosjekli mač.S jedne strane nije postupila dobro odmah u startu jer nije s roditeljima razjasnila sve detalje izleta tj.da ima treba novac za megić,dijete je imalo jelo pa je s tim i dala krivu poruku oko toga kako trošiti novce i na što,a opet postoji i mogućnost da je jednostavno htjela poštedjeti dijete zadirkivanja jer djeca su u toj dobi jako okrutna...a hoćeš li vratiti novac ili ne odvagni sama.
Lea3107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 18:09   #13
Quote:
marinnn kaže: Pogledaj post
A je li McDonalds placa uciteljici za dovođenje nove klijentele.
ne
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 18:10   #14
Ja sam učiteljica i dogodilo se par puta da sam djeci platila sladoled ili nešto slično dok roditelji nisu poslali novce, čisto jer nisam osoba koja može gledati dijete da gleda drugu djecu dok jedu sladoled, žao mi djeteta. Roditelji mi to nikad nisu vratili (ali nisam ni očekivala jer znam kakvi su) no ja dijete nisam nikad ni tražila da mi vrati, to što sam ja dala je moja dobra volja.

Po meni nije u redu što si ti to doznala dan prije, ja svoje roditelje o svemu uvijek informiram par dana ranije, vjerojatno je ona u planu imala McDonalds dok je planirala izlet. Sad ne znam jel to tvoje dijete znalo pa ti nije prije reklo ili je krivnja u učiteljici koja je prekasno rekla.

Quote:
LongoMai kaže: Pogledaj post
Otiđi u školu i lijepo joj objasni da se nisi tako s djetetom dogovorila.
S ovime učiteljica nema nikakve veze. Ovo je bilo između djeteta i majke, a učiteljica to možda nije znala. Autorica je mogla nazvati učiteljicu i reći joj da je ona spakirala hranu i da on neće jesti u McDonaldsu. Možda dijete nije učiteljici ni reklo da ono ima sendvič pa je učiteljica djetetu platila taj happy meal. E sad to što je tražila novac nazad , ja osobno nebi, ali nismo svi isti.
__________________
ono sve što znaš o meni
to je stvarno tako malo
*chiara* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 18:14   #15
Quote:
Lea3107 kaže: Pogledaj post
Priča je dvosjekli mač.S jedne strane nije postupila dobro odmah u startu jer nije s roditeljima razjasnila sve detalje izleta tj.da ima treba novac za megić,dijete je imalo jelo pa je s tim i dala krivu poruku oko toga kako trošiti novce i na što,a opet postoji i mogućnost da je jednostavno htjela poštedjeti dijete zadirkivanja jer djeca su u toj dobi jako okrutna...a hoćeš li vratiti novac ili ne odvagni sama.

Bas je dvosjekli mac.
Treba se dogovoriti sa djetetom,a bome i s uciteljicom.To stoji.
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 18:27   #16
Hvala svima na savjetima i potpori!

Papirić za potpis donio je u petak kući, na njemu je pisalo da se potpišemo ako se slažemo da nam djete ide na izlet u ZG, idu u muzej= 15kn, bus= 25kn i uspinjača=5kn.
O MC. ni traga ni glasa.
Tek jučer donio majušnu naljepnicu, da naljepnicu na kojoj je dopisan i Mcd. I to mi tek navečer pokazao dok se vratila iz dućana. Kupila mu 3 žemljice i spakirala mu(2 donio natrag),i vrećicu pereca (neotvoreno vratio) i flašicu vode. Pošto krenuli u 9 i vratili se iza 15, sasvim dovoljno, pošto znam koliko jede (ko miš) a i dobili klipić u busu dok krenuli.

Quote:
seni001 kaže: Pogledaj post
...

Postoji mogućnost da je dijete molilo učiteljicu da posudi...
...
Nije prosio, sad ga pitala, ona ga pitala zašto si ne naruči, on rekao da nema novce, i odvela ga nekuda sa strane i dala mu lovu. I tamo mu je i rekla da mi kaže kako trebam da vratim te novce. A znala je da ima jesti.
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 18:34   #17
odi u školu i objasni učiteljici da si mu spakirala žemljice jer nisi znala da idu u mcdonalds na vrijeme, i da mu nisi dala pare jer nisi imala para. i da ih nemaš još uvijek, i vjerojatno nećeš imati još neko vrijeme.

ako je normalna osoba shvatit će, jebemu mater ako je već imala dobru namjeru onda neće tražiti natrag 30kn od nekoga tko nema i tko tih 30kn je nije ni tražio. ako ne, reci joj da nema druge nego da se strpi dok ne budeš imala, jer ionako nema druge.
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 18:37   #18
Quote:
Laura74 kaže: Pogledaj post

Nije prosio, sad ga pitala, ona ga pitala zašto si ne naruči, on rekao da nema novce, i odvela ga nekuda sa strane i dala mu lovu. I tamo mu je i rekla da mi kaže kako trebam da vratim te novce. A znala je da ima jesti.
Najbolje da odeš do učiteljice i porazgovaraš s njom. Dal' da vratiš novce ili ne, to ne znam kaj da ti kažem.
Možda su njezine namjere bile dobre, a izvedba je ispala loša.
__________________
ono sve što znaš o meni
to je stvarno tako malo
*chiara* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 19:09   #19
I otit ću. Rekla djetetu neka joj kaže da ću doći jedan dan.

Znam da je i ona mama troje školaraca, ali sam i ja. I da sam ja na njenom mjestu, već ako bi mi se netko "smilio" i dala bi mu, garant mu ne bi rekla, -reći mami da mi vrati!
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 19:19   #20
Quote:
Laura74 kaže: Pogledaj post
I otit ću. Rekla djetetu neka joj kaže da ću doći jedan dan.

Znam da je i ona mama troje školaraca, ali sam i ja. I da sam ja na njenom mjestu, već ako bi mi se netko "smilio" i dala bi mu, garant mu ne bi rekla, -reći mami da mi vrati!
Samo neznam zasto se islo u McDonalds?
I jesu morali bas svi i to u skolu nastave?
Meni bi bilo neugodno da uciteljica placa mom djetetu sendwich...ne bi islo i slus.
I to sto ne bi isao ne bi mu nista bilo..kao da je nesto izgubio i kao da tamo ima nesto zdravo..a sa vrsnjacima se moze podruziti i na drugom mjestu...ko da mora patiti za Mc Donaldsom..di to pise
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:04.