Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kazalište

Kazalište Daske koje život znače

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2012., 19:03   #1
Kako protiv treme?

Dakle, čeka me moj prvi nastup u kazalištu i moram priznati da me je malo trema i strah. Općenito kada me je trema uspjevam nekako "zataškati je" i odraditi to ali ovo mi je ipak prvi put i strah me da ne zakažem. Što predlažete da uklonim strah? Hvala.
Poncho23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 21:03   #2
Ispričat ću ti kako sam ja "riješio" svoj prvi nastup u kazalištu pa se nadam da će ti "pomoć"(*kasnije objasnim navodnike )

Dakle, u pitanju je bila osnovna škola, županijsko natjecanje u lidranu, kategorija - recitacije.
Poslije x sudionika dođe na mene red. Srce lupa, u grudima se stislo, knedla u grlu. Što sad?
I tako dođem na ideju(da, na pozornici) da gledam u reflektore. Uživim se ja, gledam malo u jedan reflektor, malo u drugi. Istini za volju nakon recitacije trebalo mi je 20ak sekundi da dođem k sebi(od reflektora jelte), ali je vrijedilo
Uglavnom, recitacija je prošla jako dobro, tj. uspio sam se plasirat na državno i usput zaradio posebnu pohvalu žirija za odličan scenski nastup.

*objašnjenje zagrada
E sad, to je bilo prije 10ak godina i to bih opisao kao Level: Beginner pristup.
Sa dosadašnjim iskustvom javnih nastupa općenito, mislim da je trema nešto jako dobro i osobno smatram da puno, ali fkt puno bolje nastupam kad imam tremu nego kad sam oslobođen iste.
Druga stvar - uz potrebnu dozu treme potrebno je i osjetit atmosferu tj. publiku koja te okružuje. Prilagodi nastup publici i atmosferi i nipošto nemoj slijepo slijedit šablonu.

Dakle, moj rezime na kraju je taj da je trema nešto dobro i što bi trebao prihvatit, a ne odbacit.
Ovo je samo moje mišljenje i volio bih mišljenje ostalih na ovu zanimljivu temu.
__________________
https://t.me/pump_upp
Sargeras is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 19:23   #3
Quote:
Sargeras kaže: Pogledaj post
..
Hvala ti. Vrlo zanimljiv način, moram priznati Ali, bit je što je u mom slučaju to predstava, ne recitiranje. Još se moramo sve dogovoriti oko toga što i kako će to biti i izgledati. Dakle, nije još određena sto posto tema i sve ali da ćemo nastupati - hoćemo. Da, kad bolje pogledam, može biti i to da bolje nastupamo dok smo pod tremom, samo se bojim da ne zakažem. Ma neću, valjda će sve proći dobro
Ima li još netko neki prijedlog za opuštanje na pozornici?
Poncho23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 23:07   #4
Quote:
PONCHO_23 kaže: Pogledaj post
Hvala ti. Vrlo zanimljiv način, moram priznati Ali, bit je što je u mom slučaju to predstava, ne recitiranje. Još se moramo sve dogovoriti oko toga što i kako će to biti i izgledati. Dakle, nije još određena sto posto tema i sve ali da ćemo nastupati - hoćemo. Da, kad bolje pogledam, može biti i to da bolje nastupamo dok smo pod tremom, samo se bojim da ne zakažem. Ma neću, valjda će sve proći dobro
Ima li još netko neki prijedlog za opuštanje na pozornici?
Nema opuđtanja na pozornici, ima opuštanja prije odlaska na pozornicu =) ako se opustiš na pozornici sigurno ces zblokati xd..samo jako dobro sve uvjezbaj ali pazi da ne prijede u automatizam, pa da recenice idu same bez razmisljanja. S obzirom da je predstava, trbat ce ti vjerojatno 5 minuta da se skockas i vidjet ces da ce onda trema prestati i nadam se da ces uzivati! AKo dobro sve naucis i navjezbas onda neces imati strah samo pozitivnu tremu. Prije izlaska na scenu, samo duboko udagni par puta, ,malo se razgibaj i ne razbijaj glavu =)
Operabag is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 03:13   #5
Trema je gadna stvar, kad se samo sjetim sebe u kazalištu...
__________________
-
Κλεοπάτρα Φιλοπάτωρ
Kleopatra T is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 15:22   #6
Rakijom protiv treme
Filip is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 03:27   #7
persen
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 17:40   #8
Mrzi ih.Mržnjom protiv treme.
Ne Hun kao Tarr is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 00:45   #9
evo kak to ove rješavaju

https://www.youtube.com/watch?v=X4KfIgNIrAY
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:37.