Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kazalište

Kazalište Daske koje život znače

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2013., 23:01   #1
Kako analizirati dječju kazališnu predstavu?

Pozdrav svima i odmah isprika ako sam pitanje postavila na pogrešnom mjestu!

Trebam pomoć...za ispit imamo zadatak analizirati kazališnu predstavu (simbole, svjetlo, znakovi, Na koji se način (kojim postupcima) postiže karakterizacija likova? , Koliko ima prostora u kojima se radnja događa, puno ili malo? Što se time postiže ili gubi? ,Koliki raspon vremena priče obuhvaća predstava? Je li vrijeme priče jako ili malo 'zgusnuto'? Kakav se efekt time postiže?....)...uglavnom, ima tih pitanja još pa da ne nabrajam

Može li me itko uputiti na neke stranice(knjigu) gdje postoje analize dječjih kazališnih predstava pa da uopće steknem dojam kako se to piše i kako bi to trebalo izgledati, bila bi mu jako zahvalna!
Najviše me muče pitanja tipa...."I šta se time postiže?" pojima nemam što bi se trebalo postići ako je npr. vrijeme radnje jako ili malo "zgusnuto"?!

Unaprijed hvala!
__________________
Don’t argue with Idiots. They will bring you down to their level and beat you with experience.
tipfeler is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 22:59   #2
Postavi pitanje na "Pitajte knjižničare", ima nekoliko knjiga i članaka koji bi ti odgovarali, ne znam napamet
domenika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 11:14   #3
Hvala na savjetu al, otišla sam direkt u knjižnicu i tamo zagnjavila tete knjižničarke
__________________
Don’t argue with Idiots. They will bring you down to their level and beat you with experience.
tipfeler is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 00:46   #4
Ispit iz kojeg predmeta?
grožđe2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 08:36   #5
Quote:
tipfeler kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima i odmah isprika ako sam pitanje postavila na pogrešnom mjestu!

Trebam pomoć...za ispit imamo zadatak analizirati kazališnu predstavu (simbole, svjetlo, znakovi, Na koji se način (kojim postupcima) postiže karakterizacija likova? , Koliko ima prostora u kojima se radnja događa, puno ili malo? Što se time postiže ili gubi? ,Koliki raspon vremena priče obuhvaća predstava? Je li vrijeme priče jako ili malo 'zgusnuto'? Kakav se efekt time postiže?....)...uglavnom, ima tih pitanja još pa da ne nabrajam

Može li me itko uputiti na neke stranice(knjigu) gdje postoje analize dječjih kazališnih predstava pa da uopće steknem dojam kako se to piše i kako bi to trebalo izgledati, bila bi mu jako zahvalna!
Najviše me muče pitanja tipa...."I šta se time postiže?" pojima nemam što bi se trebalo postići ako je npr. vrijeme radnje jako ili malo "zgusnuto"?!

Unaprijed hvala!
Analiza kazališne predstave je prilično složen posao i nema baš nikakve veze je li u pitanju dječja ili koja druga predstava.
Pokušaj s ovim:
Pojmovnik teatra, prevela s francuskoga Jelena Rajak, Zagreb, 2004.

Karel Čapek, Kako nastaje kazališni komad,

Nikola Batušić, Teatrološka čitanka, Zagreb, 2004
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:46.