Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kazalište

Kazalište Daske koje život znače

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2010., 09:06   #41
Quote:
Megi Pegi kaže: Pogledaj post
Jest, tako je. isabel ima pravo. Drže satove i u Teslinoj. sad sam se sjetila, ja sam išla i u Preradovićevu i u Teslinu, često smo se znali selit i to sa istom grupom. A neko vrijeme pred premijeru probe smo imali i u prostoru na vrhu zgrade, zatim na pozornici...Bilo mi je divno što sam već tada sa 15-16 godina upoznala tajne zakutke kazališta. Nadam se da će Krešimir upisat dramsku i zaljubit se u teatar kao i svi koji smo išli u dramski studio.
rekao je da ne voli kazalište tj da ga to ne zanima i da želi samo u filmovima glumit
glumac1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 12:20   #42
Quote:
glumac1991 kaže: Pogledaj post
rekao je da ne voli kazalište tj da ga to ne zanima i da želi samo u filmovima glumit
Dečko je mlad, promijenit će mišljenje čim stupi na daske koje život znače-to je neminovno
Megi Pegi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 17:41   #43
Quote:
Megi Pegi kaže: Pogledaj post
Dečko je mlad, promijenit će mišljenje čim stupi na daske koje život znače-to je neminovno
Tako je,kad cu vidjet kak sve to izgleda, mozda cu zavolit kazaliste e da,i jos nes,zaboravil sam pitat,,kolko ih otprilike ima u jednoj grupi i kolko ima grupa(za pocetnike),,i dal stave sve pocetnike zajedno u neku grupu(bez obzira na godine,npr.neko 17,drugi 16.treci 15...) ili svi u istoj grupi moraju imat isti broj godina?

Zadnje uređivanje kresimir1234567 : 21.09.2010. at 18:56.
kresimir1234567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 15:10   #44
Quote:
kresimir1234567 kaže: Pogledaj post
Tako je,kad cu vidjet kak sve to izgleda, mozda cu zavolit kazaliste e da,i jos nes,zaboravil sam pitat,,kolko ih otprilike ima u jednoj grupi i kolko ima grupa(za pocetnike),,i dal stave sve pocetnike zajedno u neku grupu(bez obzira na godine,npr.neko 17,drugi 16.treci 15...) ili svi u istoj grupi moraju imat isti broj godina?

Oko 10-12 vas je u grupi, za godine ne znam točno (pretpostavljam da su srednjoškolci u istoj grupi). Ima sigurno više grupa za određeni uzrast, pa vjerujem da ima grupa u kojima su većina početnici.
Voditelji također imaju više svojih grupa.
Nemoj toliko komplicirati, jer ponavljam ti -to nije nikakva stroga škola već druženje. Uklopit ćeš se u grupu svojih vršnjaka bez problema, bili oni početnici ili ne. Oni što ide par godina u ZKM nisu nikakvi ministri ni doktori znanosti.
Sve vježbe, improvizacije, zezancije iste su za svih.
Samo naprijed
Megi Pegi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 21:44   #45
da tako nekako uglavnom oko 10-12. stave te u grupu tvojih vršnjaka. recimo ja sam ti grupi gdje su mi 3 cre vršnjakinje, a ostali su godinu, dvije mlađi od nas. al ne kužiti se uopće razlika tak da glavu gore i na upse u ZKM.
isabell-tralala is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 21:34   #46
Quote:
kresimir1234567 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,,Ja sam se oduvijek zelio baviti glumom,al nisam imao hrabrosti da se pocnem baviti,,ali sada pocinjem sakupljat hrabrost i namjeravam pocet.Da kazem,imam 16 godina,i nemam nikakvog iskustva u glumi,niti sam igdje glumio ni nista(a nisam imao ni prilike jer skola nije organizirala nikakve predstave),,ali sada namjeravam pocet.Kada bi napunio 18 godina,mislim onda probat pronaci neke privatne satove za glumu. Zapravo bi htio otici u SAD i tamo upisat neku skolu za glumu (eng mi je onak solidan,jos nisam majstor u njemu,al mislim upisat tecajeve izvan skole).Ne mislim glumit u predstavama,nego bi htio glumit u nekim serijama,filmovima,i sl.Ne sad neke velike uloge naravno,jer znam da ce bit puno odbijanja i neuspjeha ,al ja nisam tip koji odustaje,,nego mislim onak,neke malene uloge,a poslije tko zna.Zato pitam dal bi bila neka dobra skola u SAD-u za glumu ili neki privatni instruktori kaj bi mogli poducavati i uvesti te u svijet glume,prvo bi mislio ic za one statiste da malo vidim kak sve to izgleda na setu(jer istina da netreba imati nikakvog iskustva za to?).
Sve ovo vrijedi isto i za mene, kao da sam ja pisao ovaj post haha xD
Nažalost ovo je Hrvatska gdje je filmska scena (bar po meni) ništa naspram one u Americi. U Americi za filmove uvijek rade audicije što je predobro, tamo na licu mjesta možeš pokazat možeš li glumit ili ne. Da bi se u HR postalo dobrim glumcem, ili još bolje da bi glumio u Americi, moraš imat puno sreće, biti na pravom mjestu u pravo vrijeme. Primjer je Antonia Dora Pleško koja ide uskoro u Ameriku glumit u nekoj seriji ili što već. Ali ugl. sve se može, uz puno truda.
xxSvenxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 20:00   #47
kresimiru iz ove tvoje price shvatio sam da si zapravo razmazeno deriste a takvi ne uspijevaju u glumi nikad .gluma ti nije samo glumiti u filmovima i samo voljeti onaj svijet kakav filmovi prikazuju trebas voljeti pozoriste i sve ono sto nudi gluma ti imas nekakvu volju al to mi je sve providno nekako imam osjecaj da se zelis provuci kroz glumu imas dosta i pravopisnih gresaka sto ti je veliki minus u tim vodama savjetujem ti da se zatvoris u sobu i da vjezbas sam a tek onda da izadjes pred neke ljude s iskustvom jer ako nema osjecaja za glumu ako ti je to samo trenutacna zanimacija zaboravi na sve p.s za glumu nije potreban novac potrebno je znanje volja razumijevanje i talent.i zanima me koji su monolozi preporucljivi za 1.god upisa
rusty is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 20:49   #48
rusty, potpis na tvoj post! a što se tiče monologa nema ograničenja, bitno je da se ti nalaziš u njemu i da na najbolji način izneseš taj monolog, odnosno da se uneseš u lik što bolje možeš kroz emocije
__________________
Volim biti zaljubljena...
hoty is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 21:24   #49
pa mogu li ja napisati svoj monolog il stvarno moram od šekspira i ostalih pisaca uzimati jer inace lakse mi je naucit moj monolog nego sekspirovo filozofiranje imam 18 god previse je da citiram jednog takvog vrsnog pisca kao sto je on btw damir
rusty is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 23:35   #50
je li kasno za upis na akademiju s 24-25.godina?

Zadnje uređivanje seljo bear : 18.01.2011. at 23:39. Reason: ispravak
seljo bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 00:15   #51
ma kakvi, Ćiritović je upao s 25, mislim da je granica 28/29 godina
__________________
Volim biti zaljubljena...
hoty is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 00:36   #52
Quote:
hoty kaže: Pogledaj post
ma kakvi, Ćiritović je upao s 25, mislim da je granica 28/29 godina
Mislim da nema granice. Čitao sam da se Knjaz upisao prošle godine, a on ima 39.godina.
Htio sam ići na prijemni nakon srednje, ali nisam, jer sa čuo da je teško upasti, da primaju svega 12 ljudi na godinu itd. Zanima me još... da li se ocjenjuju pjevačke i sviračke sposobnosti?
seljo bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 00:43   #53
Quote:
seljo bear kaže: Pogledaj post
Mda li se ocjenjuju pjevačke i sviračke sposobnosti?
pa, provjeravaju ritam, bilo bi dobro da kandidat ima koliki toliki sluh, ne mora baš zvučati kao Pvarotti

P.S. mislim da smo u offu, odi na temu "upisi na Adu"!
__________________
Volim biti zaljubljena...
hoty is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 16:57   #54
https://webknjizara.hr/index.php?pag...mart&Itemid=28
Hakal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 17:16   #55
Zna li netko neki studio ili dramsku grupu u Zadru?
Poncho23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 18:31   #56
Quote:
rusty kaže: Pogledaj post
pa mogu li ja napisati svoj monolog il stvarno moram od šekspira i ostalih pisaca uzimati jer inace lakse mi je naucit moj monolog nego sekspirovo filozofiranje imam 18 god previse je da citiram jednog takvog vrsnog pisca kao sto je on btw damir
Ma možeš ti njima doći sa svojim monologom, samo što će te ismijati ko zadnju budalu.
Jednostavno nemoj uzeti "Shakespeareovo filozofiranje" ako ga ne razumiješ, ima još hrpa dramatičara.

A za kresimira - ako si talentiran i usto imaš malo sreće, nije problem upisati, a kamoli završiti akademiju. Problem je što posla ima malo, a glumaca puno. Ameriku neću ni spominjati!
Seagull92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 23:35   #57
Pozdrav ljudi ..
Evo vidim da neki od forumasa imaju '' problema '' sa roditeljima, tj sa njihovom podrskom.

Imam istu situaciju. Ovako.. moj otac je zavrsio RGN ali prva zelja i ja mislim jedina zelja bila mu je da upise ADU . Ali nije. Zasto?
Zato sto je moj pokojni djed, inace scenograf u HNK Zagreb bio toliko protiv toga da je moj tata odustao. Njegova najveca pogreska u zivotu, rekla bih. Moj djed je jako dobro znao sto to znaci kazaliste i sto znaci biti glumac. Vidao je to svaki dan. Gluma je tezak posao. Glumci moraju biti spremni na odricanje, izazove. Ako zaista volis glumu i kazaliste onda je to jedini nacin da postanes kvalitetan i dobar glumac, izdrzljiv.

Inace, treci sam razred srednje i zelim upisati ADU, no sada se tata protivi. Mozda ga i shvacam, ali ne prihvacam to.
Zanima me da li mozda netko poznaje ili je cuo za nekog glumca i/ili dramskog pedagoga koji priprema buduce studente za prijemni ispit na ADU?
Molim vas ako netko ima broj ili bilo sta drugo da mi javi na PM.
__________________
After a storm comes a calm.
-Matthew Henry
Lotaringija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 20:13   #58
Hej,zanima me postoji li možda kazalište koje ima i satove glume? Imam 14 godina i jednostavno ne znam kako pronaći ono što mi treba..
Countess01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 18:17   #59
hejj ljudi jel neko možda zna nekog glumca koji daje prpreme za akademiju ??
megyha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 18:18   #60
pripreme* XD
megyha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:38.