Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2015., 20:22   #1
Kako da testiram kvalitetu telefonskog/internet kabla u kući?

Zadnjih dana imam značajnih problema sa internet vezom koja jako često puca. Tehničar iz T-coma je došao, uštekao neku pizdariju u kabel koji ulazi u ADSL modem i nakon dvije minute utvrdio da je veza dobra, a nakon toga je napomenuo da može doći do pucanja veze zato jer na tom kablu imam nekoliko spojeva viška. Nakon toga sam otklonio te spojeve, osim jednoga koji jedini mora biti tamo, ali veza i dalje puca.
Postoji li ikakva metoda testiranja kvalitete kabla unutar kuće, jer sa T-comom neću ništa postići ukoliko ne potvrdim da mi je instalacija kvalitetna?
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 23:36   #2
Testiranje brzine na parici i onda u kući, tako sam ja radio detekciju uz suradnju tcom tehničara.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.