Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2016., 23:23   #301
To je dugackooo.
Moze auoputom do Okucana, pa skrene za BIH, do Banja Luke je autoput, pa dalje preko Jajca, Bugojna, Kupresa, Livna, Arzana pa kroz tunel sv.Ilija (kroz Biokovo) do Makarske. Jedino dionica izmedju B.Luke i Kupresa ima zavoja, ali uz rijeku i predivan je krajolik, ostalo je laganica.
Moze i autoputom do Sl.Broda, pa preko Sarajeva do Mostara i onda se kod Medjugorja prikopca na autocestu, pa autocestom (autocesta od Medjugorja do Hrc se kod hrv granice dirketno spaja na hrv autocestu) skroz do Zagvozda i tamo na tunel sv.Ilija/Biokovo do Makarske. Ta ruta je najkraca, ali ima vise losijih dionica nego ova preko BLuke
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 11:48   #302
Koristenje tuđeg rezervacijskog sustava

Pomagajte

Pokrecem jednu stranicu vezano za turizam i ponudio bih usput rezervacijski sustav (npr. Booking) da preko moje stranice mogu odma rezervirati smjestaj.
Npr. Pisem blog o nacionalnim parkovima i usput zelim odmah staviti da korisnici mogu iznajmiti apartman na plitvicama.
Zanima me jeli to moguce i dali je moguca zarada od toga (provizija od najma).

Mislim da je preskupo razvijati sustav samostalni a posto to nece biti temeljna svrha stranice.

Ima neko iskustva?
abog13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 14:41   #303
Pa opet se sve svodi na posredovanje u prodaji tj na turisticku agenciju, zasto da ne, ima ih puno,mozes i ti. Ne treba ti ni poslovni prostor za to.
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 21:55   #304
@otvorenomore

hvala na odgovoru, znam i ja da to mogu, ali sam mislio postoji li vec gotovi sustav da se samo stavi na web da se ne mora raditi novo, traziti apartmane koje bi nudio i to. nego doslovno plug and play
abog13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 22:59   #305
Kao si ti to zamislio? da ti neko da svoju bazu podataka ? Sve to kosta. Slikanje apartmana + ispunjavanje obrasca je od 50-100 kn ako ne i vise-nece ti to niko dati badava. Dalje moras imati pristanak iznajmljivaca-valjda sklapate neki ugovor.
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 14:34   #306
Ima li organizirane izlete na otoke iz Omiša? I gdje naci više informacija?
ProPatria is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 09:43   #307
Quote:
ProPatria kaže: Pogledaj post
Ima li organizirane izlete na otoke iz Omiša? I gdje naci više informacija?
svemoguci google

http://mandolina-duce.com/hr/sadrzaji-dalmacija
http://almissa-larus.hr/hr/all-produ...sland-of-brac/
natha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 13:19   #308
Mislim da je on to vise nekako zamislio da stavi linkove od app s bookinga ili aira, a ne da radi svoju bazu podataka. Ispravite me ako grijesim... Samo tu treba racunati na to da treba postaviti stvari da obraduje sve podatke pa odmah izbaci koji su slobodni za navedene datume, no meni se to cini dosta komplicirano, ali nisam informaticar pa ne znam. Ovako da citaju blog i klikaju na tvoje prijedloge je ok, ali vjerujem da netko tko bi citao blog o Plitvicama, vjerojatno znao i sam otici na booking ili air.

Ali to je samo moje skromno misljenje i molim uzeti ga s rezervom.
__________________
~~ "Pusti budalu!" - je prouzročilo više štete čovječanstvu nego potres, poplave i suše. ~~
K20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 19:07   #309
Besplatno reklamirati neku agenciju nema smisla, sve to opet trazi ugovor.
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 14:43   #310
Otvaranje auto kampa

bok,

poceli smo malo razmisljati o auto kampu. procitao uvjete kategorizacije, ali zanimaju me iskustva i ono sto mozda nije u uvjetima kategorizacije, tocnije za samu zamlju i ostale stvari sto se tice samog vodenja kampa i tako.

Koliko sam shvatio zemlja mora bit u turistickoj zoni, pretpostavljam da mora bit i gradevinska parcela jer bi trebalo napravit sanitarni cvor i ostalo. dali ima nekih jos posebnih uvjeta tj. dali se bilo di moze kupit zemlja, samo da je u turistickoj zoni i da je parcela gradevinska ili mora ispunjavat jos neke uvjete da bi se mogao uopce otvorit kamp?
pretpostavljam da je potrebno otvorit obrt ako ima vise od 7 jedinica?

zanimaju nas cisto onako naj bitnije stvari tj. ono sto bi trebao bit najveci problem u startu?
Patrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 16:47   #311
Booking ima neki affiliate program, da se na tvojoj stranici pojavljuju oglasi i dobivaš postotak ako preko nje rezerviraju. Klik.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 19:51   #312
evo opet ponavljam-po novom imate pravo prijaviti ih na 3 mjeseca. vcajda nakonntog roka (ako se ne posvadjaju,ne nadju novi smjestaj ne izbace iz s faxa ztd) opet ih prijavljujete na 3 mjeseca
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 20:38   #313
Quote:
Otvorenomore kaže: Pogledaj post
evo opet ponavljam-po novom imate pravo prijaviti ih na 3 mjeseca. vcajda nakonntog roka (ako se ne posvadjaju,ne nadju novi smjestaj ne izbace iz s faxa ztd) opet ih prijavljujete na 3 mjeseca
Pročitaj današnju Slobodnu Dalmaciju
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 20:51   #314
A sta sad opet? Nisu valjda opet mjenjali? Tako su mi rekli u Tz.
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 21:16   #315
Quote:
Kornija kaže: Pogledaj post
Pročitaj današnju Slobodnu Dalmaciju
Imas link?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 15:50   #316
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Imas link?
Nemam jer svi tekstovi u novini ne idu na internet kako bi barem netko kupio novinu. Imam pdf.
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 01:33   #317
... pa daj u kratko NOVOSTI
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 18:04   #318
Poz
Ima li ko iskustva sa stranicom Atraveo, pri uredjivanju profila traze me da unesem "at least one free day with no price"
Sta bi to znacilo i zbog cega to moram napravit?
BubaMaja89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 08:21   #319
Pozdrav!
15.9. O. G. dobijam rješenje od državne uprave o odobravanju za cjelogodišnje iznajmljivanje.
01.10. sklapam ugovor sa studenticama (3) do 30.06.2017.
One se uredno prijavljuju na MUP a ja ne nosim ništa u poreznu.
Danas dobijam porezno rješenje da moram mjesečno plačati obveze ?????!
Pitam se na koju foru oni to rade? Ako sam paušala i plačam porez kao iznajmljivač,zašto ga moram plačati ponovo? Jesu li to oni od MUP-a dobili podatke? Ako jesu zašto nisu dobili od državne uprave rješenje(ili to moram sam)?
Ima li tko iskustava?
Hvala.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nele26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 15:55   #320
Bio danas u poreznoj. Posebno se plaća paušal a posebno najamnina. Nema veze jedno s drugim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nele26 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:47.