Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2016., 21:38   #321
I mene to zanima
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 12:16   #322
Cool Otvaranje hostela - iskustva

Pozdrav svima,
zanima me ovaj vid turizma, ali htjela bih čuti iskustva vas koji ste radili ili radite takvo nešto. Nemam vlastite jedinice ali bih uzela u najam njih nekoliko, ili manju kuću uz obalu s tim da ne treba raditi veća ulaganja. Dakle, podrazumijevalo bi se da je prostor sređen, a namještaj bi uglavnom bio moj.

Je li tko od vas već bio ili jest u takvom poslu, što bi ste naveli kao prednosti/nedostatke i koliko je isplativo?

Trenutno možda nemam kapacitet za popratne sadržaje, ali vjerujem da bi s vremenom došli i do toga.
Angeleyes7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 12:29   #323
Pogledaj si prije uvjete, moraš poslovati preko obrta/tvrtke, imati recepciju...u usporedbi sa klasičnim iznajmljivanjem ima puno više troškova.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 15:49   #324
Momačka kampiranje na rijeci?

Pozdrav,
trebam savjete za organizaciju momačke zabave na obali neke rijeke.
Gdje bi se moglo i kampirati u šatorima.

Ne bi baš na divlje, jer su navodno visoke kazne,
a i ne znam bas dobra mjesta.


Idealno bi bilo negdje na Mrežnici.
Gledao sam mjesto tipa kamp Slapić, ali on ima kucni red i ne dozvoljava partijanje.

Da li možda netko zna da netko iznajmljuje prostor uz rijeku za kampiranje feste?

Tnx.
Purple Apple is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 08:54   #325
evo jedan prijedlog
http://www.kamp-leskar.hr/hr/
a imaš još par uzvodno, sve do robinzon kampa u Primišlju
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 09:50   #326
Quote:
mack1 kaže: Pogledaj post
evo jedan prijedlog
http://www.kamp-leskar.hr/hr/
a imaš još par uzvodno, sve do robinzon kampa u Primišlju
Njih sam gledao, ali nisam zvao jer im na webu pise
"Mjesto za mir i opuštanje".
Budem nazvao svejedno.
Tnx.
Purple Apple is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 17:17   #327
Probaj na livadi ispod restorana Puškarić.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 19:52   #328
Tu budu u 23 sata dobili policija na vrata.
Pitaj onda bolje u Primišlju.
Evo, pridružite im se
http://www.jutarnji.hr/kultura/glazb...itela/6186021/
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 14:18   #329
Quote:
mack1 kaže: Pogledaj post
Tu budu u 23 sata dobili policija na vrata.
Pitaj onda bolje u Primišlju.
Evo, pridružite im se
http://www.jutarnji.hr/kultura/glazb...itela/6186021/
Ovo je ovaj vikend.
Momačka je 1.7.
Purple Apple is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 23:01   #330
Što si izbirljiv, malo treninga neće škodit
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 19:08   #331
A ima li možda netko iskustva sa kampiranjem na Šoderici pored koprivnice?
Purple Apple is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 19:40   #332
Nigdje toliko komaraca kao tamo.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 09:16   #333
Ne znam gdje da postavim pitanje, pa mozda ovdje moze neko pomoci. Zna li mozda neko koliko cesto vozi bus iz makarske/tucepa za capljinu i sarajevo ?

Poslano sa mog HM NOTE 1LTE koristeći Tapatalk
anelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 10:12   #334
Quote:
BubaMaja89 kaže: Pogledaj post
Poz
Ima li ko iskustva sa stranicom Atraveo, pri uredjivanju profila traze me da unesem "at least one free day with no price"
Sta bi to znacilo i zbog cega to moram napravit?
Ovo pitanje postavi na stranicama gdje se baš priča o internet oglašavanju (ovdje na turizmu).

https://www.forum.hr/showthread.php?t=999263

ne znam jesam li dobro kopirala poveznicu tj.link
dalmatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 14:26   #335
Pitanjce,

dečko i ja nismo blagoslovljeni godišnjim odmorom ovog ljeta pa smo mislili svaki vikend otići negdje. Zaletavat ćemo se na jednodnevna kupanja do Kvarnera, ali nas više interesira unutrašnjost oko Zagreba i malo šire. Znači neka izletnička mjesta, jezera, rijeke i sl. Prošli smo 100x naše nacionalne parkove, parkove prirode, bio parkove i takve stvari pa bi sad malo istraživali neke manje brušene dijamante Prijedlozi?
msimba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 03:06   #336
Pitanje za solo putnike koji ljetuju na Jadranu, na koji način tražite smještaj, tj. kako naći sobu ili neki low cost smještaj za jednu osobu?

U nekim većim mjestima još se i nađe pokoji hostel, međutim što se tiče privatnih iznajmljivača od njih online gotovo da ni nema nikakvih oglasa niti u većim a pogotovo u manjim mjestima, a i ako ima kakvih takvih oglasa, cijene su nabijene tj. dosta slične ili par posto manje u odnosu na cijene soba za dvije osobe. 99,99% soba je oglašeno kao soba za 2 ili više osoba...

Ima li još onoga da iznajmljivači u lukama ili na autobusnim kolodvorima dočekuju turiste i nude smještaj?

Koliko je preporučljivo tražiti smještaj na licu mjesta na otoku na kojem ukupno (u sezoni) živi npr. 100 ljudi?


Da li mi netko može preciznije definirati pojam "sobe"? Da li je češće da ima zajednički ili odvojeni ulaz, zajednička ili odvojena kupaona, je li uobičajeno da bude sa klimom ili bez? Je li uobičajeno u sobi imati kakav frižider, kuhalo, te mogućnost upotrebe neke zajedničke kuhinje?
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 08:55   #337
Na booking.com imaš opciju u tražilici da ti izbaci smještaj za 1 osobu. Ja sam simulirala potragu za Susku (malo mjesto s malo smještaja) u srpnju iduće godine i dobila jedno 5,6 opcija...nažalost te opcije nisu jeftine - low cost budući da je uglavnom riječ o apartmanima za 3, 4 ili 6 osoba...
Vjerujem da možeš dobiti to i na airbnb -u (također tražilica za smještaj)

Ljudi su imali dobra iskustva preko oglašavanja smještaja na Njuškalu te Apartmaniji. Samo tu moraš biti uporan i nazivati jednog po jednog oglašivaća. Sigurna sam da neće imati ništa protiv da ugoste 1 osobu. Smještaj na licu mjesta ne preporučam, ali ako nemaš drugog izbora bolje je to potražiti u većim mjestima nego u tim malim koja se u sezoni brzo napune.
VK Girl is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 21:58   #338
Da, događa se i meni da mi uglavnom i izbacuje ponudu smještaja za 2 ili 3 osobe kad stavim u tražilicu smještaj za 1 osobu.

A za neke od naših egzotičnijih manje naseljenjih otoka (veličine cca stotinjak stanovnika i sl.) recimo na airbnbu nema čak niti jednog iznajmljivača koji iznajmljuje bilo kakav smještaj neovisno o broju osoba koji stavim u tražilicu. Zato me i zanima ima li ljudi koji npr. čekaju u luci kad uplovi brod i onda nude smještaj, pogotovo kad brod ide samo jednom dnevno i treba čekati do sutra ako se ne nađe ništa na licu mjesta, znači noć se more provesti na otoku Ili je takav način iznajmljivanja zamro u doba interneta?

Ovo što spominješ za njuškalo i apartmaniju, koga da zovem kad gotovo ni ne bude oglašenih jednokrevetnih soba?
Da li da zovem one koji oglašavaju dvokrevetne sobe? Je li uobičajeno da iznajmljivači u tom slučaju smanje cijenu i koliko, ili ne treba ni pomišljati pitati ih tako nešto?
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 22:39   #339
Quote:
Nikad spreman kaže: Pogledaj post
Je li uobičajeno da iznajmljivači u tom slučaju smanje cijenu i koliko, ili ne treba ni pomišljati pitati ih tako nešto?
jedino pravilo je da nema pravila...netko će ti spustiti netko neće, ali nitko ti neće odgristi jezik ako pitaš

još uvijek ima jako puno iznajmljivača koji ne koriste nikakve portale i vjerujem da se za na licu mjesta za jednu osobu uvijek nađe smještaj ako baš ne krećeš na put 1.08.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 20:28   #340
Da li je potvrdjeno da je Ultra festival 6,7 i 9 srpnja 2018 g?
__________________
Dunav Sava Radio Drava
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:20.