Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2016., 12:02   #41
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
eto vidis, sve razlicito kod nas.

ne da nisam imala nikakvu uputnicu, nego trenutno nemam ni regulirano zdravstveno.
ni ona naravno nije imala uputnicu jer se radilo o hitnoj hospitalizaciji.
za placanje boravka su dvije opcije.
nitko nije pitao jel dojim ili ne.
mogla sam se zamijeniti s muzem kad i na koliko sam htjela.
sluzbeno ne mogu biti dva roditelja uz dijete, ali mm i ja smo i po par sati znali biti zajedno u sobi.

kod volovrec se radi o djetetu sa poteskocama u razvoju, ona ima pravo na besplatan smjestaj, bez obzira na dojenje i dob djeteta.

ti si imala hitan smjestaj, djeteta mladjeg od 5g.
obzirom da je bilo starije od 6mj, nemas pravo na besplatan smjestaj, jer joj cica nije jedina hrana, ali imas pravo na smjestaj

extreme pita sto sa djecom starijom od 5g, treba proguglati zakone, ali zvoni mi negdje da nakon 5g ne mozes uzet apartman osim ako se radi o djetetu sa poteskocama u razvoju ili oboljelom od malignih bolesti
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 13:55   #42
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
kod volovrec se radi o djetetu sa poteskocama u razvoju, ona ima pravo na besplatan smjestaj, bez obzira na dojenje i dob djeteta.

ti si imala hitan smjestaj, djeteta mladjeg od 5g.
obzirom da je bilo starije od 6mj, nemas pravo na besplatan smjestaj, jer joj cica nije jedina hrana, ali imas pravo na smjestaj

extreme pita sto sa djecom starijom od 5g, treba proguglati zakone, ali zvoni mi negdje da nakon 5g ne mozes uzet apartman osim ako se radi o djetetu sa poteskocama u razvoju ili oboljelom od malignih bolesti
ok, ali definitivno postoje razlike i od bolnice do bolnice, od odjela do odjela, bez obzira na starost djeteta.(nije li vlovrec napisala da nije svugdje mogla biti s njim?)
sigurno nije isto jel dijete doslo, ne znam, na promatranje zbog alergija na srebrnjak ili je na intenzivnoj na rebru.

i dijete koje je bilo s nama u sobi je imalo 5 g, mama je bila cijelo vrijeme tamo, nema nikakve poteskoce ni nista slicno, fala bogu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 17:28   #43
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ok, ali definitivno postoje razlike i od bolnice do bolnice, od odjela do odjela, bez obzira na starost djeteta.(nije li vlovrec napisala da nije svugdje mogla biti s njim?)
sigurno nije isto jel dijete doslo, ne znam, na promatranje zbog alergija na srebrnjak ili je na intenzivnoj na rebru.

i dijete koje je bilo s nama u sobi je imalo 5 g, mama je bila cijelo vrijeme tamo, nema nikakve poteskoce ni nista slicno, fala bogu.
pa prvenstveno ovisi o kapacitetima bolnice. mislim da nece pricati da ima neko pravo ako to pravo ne moze iskorisiti jer ga koriste drugi. i od tuda njena razlicita iskustva.
ak je sve bilo zauzeto, nemaju ju kam staviti.

ali sigurno ima pravo na besplatno ako je diejte sa nekom poteskocom.
treba samo uputnica pedijatra

vidim da se puno toga promijenilo u zadnje 4 godini i ide to na bolje
iako je to jos dalje od dobrog
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 17:31   #44
bila je samnom jednu noć mama sa djetetom starije od 6 mjeseci i mislim da ga nije dojila
i onda se isto dogovorila sa pedicom da joj napiše i nju na uputnicu i ona je normalno ostala preko noći s djetetom i imala je sve besplatno
tako da se može
mislim da sve ovisi i odjelima i koliko imaju mjesta i to
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 22:42   #45
Ja sam bila u Klaićevoj s djetetom starijim od 5 godina i s problemima u razvoju. Uredno sam platila 250 kn/danu i kad sam pitala pedijatricu jesam li trebala imati uputnicu, ona je rekla da je to samo kod djece s dijagnozom koju on nema. Pitala sam ju i za ovu granicu od 5 godina, kaže da to nema veze, da svatko tko želi platiti može ostati s djetetom. Vjerojatno je problem u tome što više roditelja želi ostati nego što imaju prostora, pa zato bolnice postavljaju granicu od 5 goidna.
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 20:41   #46
Jedno pitanje-imam li pravo uvida u rezultate svih pretraga koje su radili djetetu?
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 21:21   #47
Quote:
TIT kaže: Pogledaj post
Ja sam bila u Klaićevoj s djetetom starijim od 5 godina i s problemima u razvoju. Uredno sam platila 250 kn/danu i kad sam pitala pedijatricu jesam li trebala imati uputnicu, ona je rekla da je to samo kod djece s dijagnozom koju on nema. Pitala sam ju i za ovu granicu od 5 godina, kaže da to nema veze, da svatko tko želi platiti može ostati s djetetom. Vjerojatno je problem u tome što više roditelja želi ostati nego što imaju prostora, pa zato bolnice postavljaju granicu od 5 goidna.


evo baš došli sa rebra (opet)
bila s nama jedna mama sa djetetom, po mojoj slobodnoj procjeni, starije od 5 godina. dijete je kvalificirano kao "s posebnim potrebama", šta mu je točno, ne znam, i moj je tako kvalificiran pa mu se ništa ne vidi
no, hoću reći da je mama bila tamo 24 sata i nije ništa plaćala, znači spavanje, boravak i 3 obroka, a tata je bio preko dana.
stvarno zavisi o bolnicama valjda

mada si razmišljam da je meni rekla jednom jedna sestra, ne znam više u kojoj bolnici da si mogu ishoditi neku trajnu uputnicu (sad bezveze lupetam, kak sam si zapamtila) jer je kao moje dijete s posebnim potrebama i ja ću uvijek moći biti s njim u bilo kojoj bolnici
nisam se nikad interisirala za to jer uvijek dobijem normalnu uputnicu i nikad nitko ne radi pitanje da li mogu ostati ili ne
ali raspitajte se svakako
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 21:46   #48
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje-imam li pravo uvida u rezultate svih pretraga koje su radili djetetu?
pa trebala bi imati. doktori ne bi smjeli ništa skrivati od pacijenta, odn. roditelja u ovom slučaju.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 15:45   #49
Quote:
TIT kaže: Pogledaj post
Ja sam bila u Klaićevoj s djetetom starijim od 5 godina i s problemima u razvoju. Uredno sam platila 250 kn/danu i kad sam pitala pedijatricu jesam li trebala imati uputnicu, ona je rekla da je to samo kod djece s dijagnozom koju on nema. Pitala sam ju i za ovu granicu od 5 godina, kaže da to nema veze, da svatko tko želi platiti može ostati s djetetom. Vjerojatno je problem u tome što više roditelja želi ostati nego što imaju prostora, pa zato bolnice postavljaju granicu od 5 goidna.
Klaićeva nudi apartmanski smještaj koji se plaća. Inače roditeljima nije dozvoljeno biti s djecom 24h na odjelima. Ne znam je li se politika promijenila, ali tako je bilo prije nekoliko godina...
U Klinici za infektivne bolesti smo barem 1x godišnje završili u dnevnoj bolnici gdje moraš biti s djetetom 24h i sve što dobiješ je jedan neudoban plastični stolac na kojem ćubiš cijelu noć...
Na Srebrnjaku su mi dozvolili da njegujem dijete s pneumonijom, da ga kupam, lupkam po leđima, snižavam temperaturu i sl., ali samo preko dana...i moram priznati da sve to jaaako iscrpljuje i drago mi je da su sada veliki i zdravi.
Najgore iskustvo je sa Šalate, dovezla sam kći od 4 godine s cistitisom usred noći, potpisala pristanak i vratila se doma. Djetetu su radili i cistoskopiju i urografiju i trista čuda bez mog znanja i to si nikada neću oprostiti, a mogla sam ju vidjeti samo pola sata dnevno na hodniku izvan odjela...užas..

Zadnje uređivanje zelazny : 10.03.2016. at 15:56.
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 16:00   #50
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje-imam li pravo uvida u rezultate svih pretraga koje su radili djetetu?
Ako ništa, na otpusnom pismu su navedene sve učinjene pretrage i rezultati istih.
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 16:35   #51
Quote:
zelazny kaže: Pogledaj post
Klaićeva nudi apartmanski smještaj koji se plaća. Inače roditeljima nije dozvoljeno biti s djecom 24h na odjelima.
Za mlađe izgleda je dozvoljeno, ja sam bila na odjelu cijelu noć, na stolici
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 16:42   #52
Quote:
zelazny kaže: Pogledaj post
Ako ništa, na otpusnom pismu su navedene sve učinjene pretrage i rezultati istih.
ne mora biti, ovisi od bolnice do bolnice, neke (recimo draskoviceva) imaju otpusna pisma od dvije recenice

micek-jerry, vjerojatno si se vec snasla za nalaze al evo ipak - prema zakonu o zastiti prava pacijenata imas pravo na kompletnu medicinsku dokumentaciju (svoju, djecju...), kopija je na tvoj trosak
http://www.zakon.hr/z/255/Zakon-o-za...ava-pacijenata, clanak 23

mene su u nekim bolnicama znali zaje... da mi ne mogu dati, onda spomenes zakon, clanak pa sve moze, cak i kopija na njihov racun
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 09:10   #53
Quote:
zelazny kaže: Pogledaj post
Ako ništa, na otpusnom pismu su navedene sve učinjene pretrage i rezultati istih.
ako ikad dobijes otpusno pismo.
mi smo dobili samo otpusnicu s dvije recenice, receno nam je da ce otpusno pismo poslati postom.
nikad ga nismo dobili.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 12:43   #54
Mi smo tjedan dana nakon otpusta iz bolnice imali kontrolu i na kontroli nam je dr dao otpusno pismo na 2 strane, stvarno detaljno sve napisano al ga je zaboravio požigat i još nam je poštom došlo požigano i potpisano
Radi se o Klaićevoj

Meni su super svi u toj Klaićevoj
Evo danas ja došla na kontrolu a nisam tuka uopće pročitala da bi trebala donjet nalaze od mokraće
Nikakav problem, žena napisala internu uputnicu, odnjeli piškicu u lab i čujemo se sutra - ako bude sve ok, ne trebamo više dolazit
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 22:07   #55
rebro je isto super
ali draskoviceva, sveti duh...
otpusna pisma takva da s njima ne mozes nista...recimo tuziti zbog sranja za koja su krivi
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 16:39   #56
Klaićeva je za svaku pohvalu. Mi smo bili na kontroli kod ortopeda (čekali smo 5 min. od upisa) s nalazima MRa i dr. nas je uputila odmah neurokirurgu koji nas je primio u roku od 20min. bez uputnice. I dobili smo termin za kontrolni magnet u rekordnom vremenu(na prvi smo cekali pola godine)..
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 02:28   #57
E ovako drage mame...
Ja sam prije tjedan dana bila s malenom u bolnici radi operacije "škljocavog prsta",što se tiče zakona on kaže da dijete do 7. godine ima pravo na pratnju jednog roditelja u bolnici od 10 do 19 sati(uz uputnicu liječnika opće prakse) i 24 h ako dijete doji ili ima poteškoće u razvoju(mora se priložiti potrebna dokumentacija o dijagnozi)
Ja sam bila u Požeškoj bolnici i imam samo riječi hvale,da nismo bili radi operacije(strah i nervoza ),mislila bi da smo na godišnjem odmoru .
Dobile smo apartman(besplatno) i sestre su rekle da one uvijek švercaju mame i dozvole im da budu 24 h uz dijete,obroke ne mogu upisati,ali s obzirom da je moja curka izbirljiva,ja sam jela njezino,a njoj sam ponijela ono što ona voli jesti ,a često su mi znale donositi i duplo kad bi ostalo od pacijenata koji su trenutno na operaciji,što zaista nije bilo potrebno,jer u jednom obroku se dobije stvarno puno toga
Sestre su stvarno bile ljubazne i maksimalno se trudile da se sprijatelje s I,što naravno nije bilo moguće,jer ona čim vidi kutu,zanijemi
Bila sam s njom i za vrijeme vizite,a kad bi vidjeli da spava,na prstima bi izašli iz sobe da je ne probude:klap: ,tako da stvarno velika pohvala cjelokupnom osoblju s odjela ortopedije i traumatologije,jer su nam stvarno maksimalno olakšali i uljepšali ostanak u bolnici :klap:
Ali zato su sestre na rodilištu i pedijatriji katastrofa,da ne bi mislile da je sve savršeno u Požeškoj bolnici
pletexcity is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 09:34   #58
Kako komentirate prijedloge za uvođenje kamera u dječje bolnice?



Quote:
Najbolje bi bilo da ih izbacimo pa nitko neće skužiti radimo li dobro ili loše, no to nećemo.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/z...ce/945050.aspx
Brusina75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2018., 22:21   #59
Dizem temu, upravo lezimo u "apartmanu" na srebrnjaku.
Docekana sam s nervozom blagom, ali nisam se dala, nema nosenja djeteta igdje bez mene-stavljanje braunile, jako su se zacudile zasto ja idem. Mislim jela bih staklo za svoju djecu a ne bila uz njih kad me trebaju. Ne znam sta da kazem. Nabrijana sam zbog svega sto sam citala o srebrnjaku, pa sam vec imala gard u startu.
Jedino sto sam primjetila da su zvucno izolirali vrata od sobe s djecom, kada ih otvore-uzasni krikovi, kada zatvore tisina. Samo se nadam da cemi sto prije doma.
zrinka18 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:50.