Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kazalište

Kazalište Daske koje život znače

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2016., 11:05   #1
Mjuzikl Pacijenti

Predstava bi mogla biti puno bolja i nadam se da će se neke stvari promijeniti.

Za početak - Lisinski je puno prevelik za takvu kazališnu predstavu. Na vidiš mimiku lica, glumci "preglumljavaju" da bi došli do izražaja,..
Tonca treba namlatiti ko vola u kupusu - muzika je tako glasna da ponekad uopće ne čuješ vokale, a većinom ne čuješ riječi. Ja sam poželila da imaju titl.
Predstava nije ujednačena, kao da se traži je li komedija ili drama, pa ponekad neke šale (iako jako dobre) prođu ispod radara.
Hana Hegedušić je nekako bljeđušna, ima tanak glas, sve je odradila korektno, ali nije upečatljiva.
Elena Brumini odlična, nakon predstave ona najviše ostane u mislima, i pjevanjem i glumom i plesom.

Kako se radilo o premijeri, i većina karata je bila sponzorski podijeljena, ne znam koliko je mjerodavna reakcija publike. Trebat će vidjeti kako će to ispasti s "pravom" publikom.

Ovako gledano, predstava je za ocjenu 3-4, zabavno ali ništa više.
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 00:16   #2
Nažalost, ovo je jedna velika propuštena prilika.
Ideja je odlična, glumci su jako dobri, ima više kvalitetnog humora (u Crnoj kući bilo je više prizemnog) i dobre balade. Od bržih pjesama samo Psihopat i onaj višeglasni dio Mama/Sin.

Prvi čin počinje mlako i tek se pred kraj predstava zalaufava. Konstatirali smo da bi songovi trebali biti efektniji. Baš ta pjesma psihopat je primjer kako bi to trebalo izgledat. I kad već imaš ludnicu, napravi onda pjesmu u kojoj predstavljaš bolesti glavnih likova na zabavan način, može biti humor, može biti tuga, depresija, drama... Međutim tu priča o tome staje i kreće jedna dosta generička priča o realityjima i ljubavi i šundu i što gledatelji žele. Što bi bilo ok da autori nisu Huljići. Tako da je kritika i satira automatski banalizirana.
Nadalje, sprdaju se oni sami sa sobom. Recimo, kad sam čuo stih o "slobodna ko božja čestica", pomislio sam: evo Vjekoslave.(Istina, u drugom činu se sprdaju s time, ali pitanje je jel to nakdnadno dodana misao ili je ispočetka tako zamišljeno.) Nadalje, u mjuziklu ima plesa, ali glavni glumci nisu mu baš vični i ples je uglavnom mlitav (i opet se kasnije sprdaju s time, ali opet se moraš pitat jesu li to skužili na probama, pa su se odlučili s time našalit).
I ok, prođe prvi čin, misliš, ima potencijala, vidjet ćemo kako će se priča razvijat. I onda kreću propuštene prilike... Ova je u ludnici i umjesto da tamo zapjeva neku baladu s doktorom s druge strane zida, fini duet... Ništa od toga. Ona samo statira u luđačkoj košulji. Onda, ako već imaš veliki ansambl, iskoristi ga. Puno se stvari efektnih može napravit na taj način, ali nema ničega. Velika praznina i dovršavanje priče.

Taj drugi dio nije ni po čemu previše pamtljiv.
Usto, mogli su se igrat glavnom premisom: tko je normalan, tko je lud, pa da pogađaš do kraja šta se zapravo događa. Ovako smo dobili prilično generičan love story.

Vani bi ova faza bili previewsi kad glumci isprobavaju različite fore. Recimo, bio sam na previewsima za Comedy about Bank Robbery negdje poslije nove godine. I onda sam opet pogledao na ljeto. Bar 50-60% predstave bilo je posvedrukčije, što mi je bio šok. S tim da je i ta prva verzija bila odlična.
Isto tako, gledali smo ovo ljeto previewse za mjuzikl Groundhog Day. I u biti je ista priča: mjuzikl jednostavno nije dovoljno pamtljiv. Pogledaš ga i to je to. I sad me zanima: a) hoće li uopće prijeć na West End i b) hoće li ga i koliko mijenjati. Najava još nema, a to je uglavnom loš znak.

Da se vratim Pacijentima, nadam se da netko autorima govori ovakve stvari i da će biti spremni mijenjati neke stvari.
Drugi čin svakako treba više zbornih stvari, stvari s cijelim asamblom, malo nabrijanijih ritmova (recimo, kad se "Ozdravljeni" raspadaju, mogao je to biti odličan nabrijani i efektan song.)

Crna kuća je tu bila mnogo bolja. No to je bila parodija.
Ovo je sad pokušaj originalnog mjuzikla, i ako ne budu radili veće zahvate, posebice u drugom činu, ostat će samo pokušaj. A bila bi šteta jer ima potencijala.

Glumački je super odrađeno, posebice Hegedušićka, Manda, sin, mama.
Treba puno više zbornih stvari, višeglasja, makar u pozadini. Ovako je sve to pusto, skromno, mlitavo, klimavo... Crna kuća bila je tu puno zabavnija, i tako mi je izgledala i postava. Kao da se zabavlja.

Trajnost mjuzikla ovisi o tome koliko će ga ljudi pogledat više puta. Osobno, nemam potrebu više pogledat. Radije bih Crnu kuću (koju i jesam pogledao 3-4 puta).

I pred kraj su im krčali mikrofoni. Dajte, to su osnove. Takve se stvari ne smiju događat.
__________________
Stop jednoumlju.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 19:55   #3
Koja mjesta u Lisinskom su ok. Gledam ove najjeftinije što su skroz lijevo ili desno, kakav je tamo pogled?
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 13:49   #4
Quote:
TIT kaže: Pogledaj post
Predstava bi mogla biti puno bolja i nadam se da će se neke stvari promijeniti.

Za početak - Lisinski je puno prevelik za takvu kazališnu predstavu. Na vidiš mimiku lica, glumci "preglumljavaju" da bi došli do izražaja,..
Tonca treba namlatiti ko vola u kupusu - muzika je tako glasna da ponekad uopće ne čuješ vokale, a većinom ne čuješ riječi. Ja sam poželila da imaju titl.
Predstava nije ujednačena, kao da se traži je li komedija ili drama, pa ponekad neke šale (iako jako dobre) prođu ispod radara.

Ovako gledano, predstava je za ocjenu 3-4, zabavno ali ništa više.
Ta predstava je trebala biti izvedena u Komediji zbog manjeg prostora i boljeg ozvučenja. Ovako u Lisinskom zvuk se raspao jer je prevelika dvorana i nema surround sound kao što ima Cinestar. Predstava traje 2 sata sa pauzom. Glumci i izvođači su bili u redu ali zbog tehničkih uvjeta ocjena pada na 3/10.



Quote:
Anita2507 kaže: Pogledaj post
Koja mjesta u Lisinskom su ok. Gledam ove najjeftinije što su skroz lijevo ili desno, kakav je tamo pogled?
Dobar je pogled. Pitanje je što ćeš čuti.
be3inme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:03.