Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2014., 12:32   #101
Ima li negdje kod nas da se može iznajmiti oprema za skijaško trčanje?
V@is is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 17:58   #102
Izvlačim temu iz naftalina... Jako sam se zainteresirala za skijaško trčanje, ali nemam pojima odakle početi, a voljela bih probati već ove zime pa se nadam da će mi netko znati odgovoriti na par pitanja.

Uplatila bih za početak sat-dva školice npr. u Kranjskoj gori. Je li mi to dovoljno ako sam na ti sa rolanjem, klizanjem i aplskim skijanjem? I je li Kranjska ok izbor za prve korake?

Za taj prvi put bih iznajmila skije, cipele i štapove, čisto da skužim malo opremu prije nego se bacim na kupovinu vlastite.

No, glavno pitanje na koje nisam uspjela naći odgovor je - što obući? Ne znam je li baš nužno odmah kupovati specijalizirane hlače i jaknu ili se mogu skrpati sa nečim što već imam za druge sportove? Inače se bavim trčanjem, planinarenjem i alpskim skijanjem pa imam tople tajice, hlače za planinarenje, duge gaće, tehničke majice, buffove, ski rukavice, ski odjelo, fliseve, jaknu za planinarenje, softshell, šuškavac za trčanje... A dragi se uz to jos bavi i biciklizmom pa ima neku jaknu koja mi se čini da bi mu mogla biti dobra (windstopper sprijeda, tanja straga) i rukavice za bajk. Valjda nešto od toga može proći?
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 23:02   #103
ja mislila da se ovdje komentiraju baš utrke i mislim si netko to zbilja prati
ne omalovažavam sport, dapače mislim ga probati ove zime jer za skijanje još ipak nisam, samo što je dosadan za gledat
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 00:24   #104
Probajte pitat po goranskim klubovima za savjete
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 14:03   #105
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
ja mislila da se ovdje komentiraju baš utrke i mislim si netko to zbilja prati
Izgleda da ja počinjem od ove godine! Izbacujem polako nogomet, te ga mijenjam sa što više zimskih sportova. Propustio natjecanje sanjkaša doduše!

Danas je bio sprint, i dosta je zanimljivo bilo.
Kirkpatrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 10:08   #106
Ok, I classic je super. Definitivno postao (ponovo - nakon 20+ godina) fan.
Kirkpatrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 13:28   #107
Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post
...
Imaš skijaški klub Sljeme Zagreb, nađi ih na FB pa pingaj njih.
__________________
kajjaznam
kajjaznam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 10:35   #108
Za nekoga tko zna pravila u Svjetskom kupu...

Ovako je završio jučerašnji sprint (5 km)...

1. Diggins 12:40.3
2. Weng 12:45.1
3. Bjoergen 12:56.1
4. Jacobsen 12:56.7
5. Oestberg 12:57.5
6. Parmakoski 13:07.2

Ali, startna lista danas na dohvatnoj utrci je ovakva...

1, Weng
2. Oestberg +0:20
3. Diggins +0:21
4. Bjoergen +0.26
5. Parmakoski +0:38
6. Jacobsen +0:43

Mislio sam da je kao u biatlonu, ali očito nije. Jel se gleda još nešto?
Kirkpatrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 13:07   #109
Quote:
Kirkpatrick kaže: Pogledaj post
Jel se gleda još nešto?
Je, gleda se ukupno vrijme u Nordic Openingu, znači sve trke prije ove. Zato Weng ima vrijeme od 40 i nešto minuta, a ne dvanaestak koliko je pobjedničko vrijeme na 5 kilometara. Tako je danas Sundby prvi prešao ciljnu liniju u dohvatnoj trci pa je on u stvari ukupni pobjednik Nordic Openinga, a Heikkinen koji se bio treći dobija 0 FIS točki zato što ima najbolje kombinirano vrijeme (sprint+pursuit).
Primož Peterka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 13:20   #110
Hvala! Zanimljivo.
Kirkpatrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 09:27   #111
Ovaj Tour de Ski je odličan. A Ustiugov je mašina, 3 od 3.
Kirkpatrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 11:36   #112
Ustiugov! Nikad nije bilo tri pobjede (ili tri zaredom, nisam skroz siguran) na Tour de Ski-ju, a Ustiuvog upravo s 0.4 sekunde prednosti uzeo i petu zaredom!!

Sutra 15 km classic
Prekosutra 9 km pursuit freestyle

Odličan sport! Zima je zakon.

/edit

Tri zaredom je ono gore. Sundy je dobio prošle godine četiri utrke.
Kirkpatrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 16:29   #113
I samo drugo mjesto danas za sjajnog Rusa. Sundby se odvojio nekih kilometar prije cilja, te došao prvi bez potrebe za sprintom. 2.2 sekunde iza Ustiugov, koje je morao u sprint gdje se odhrvao napadu Heikkinena.

Prilično fascinantan Tour de Ski Ustiugova, (vrlo vjerojatno) šest pobjeda, te jedno drugo mjesto. Poduhvat godine.
Kirkpatrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 12:21   #114
Koji brutalni uspun u ovoj zadnjoj postaji Tour de Ski-a. Od nekih 2 km pred kraj prvo 24% uspon, a onda 28%, sve do samog cilja skoro. Jadna Stina Nilsson, ništa nije mogla protiv Weng.

Ako je Sundby dosta bolji penjač od Ustiugova, može li i pobijediti? 1.10 zaostatka...
Kirkpatrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 12:10   #115
Krešimir Crnković rasturio na kvalifikacijama od 10 km na Svjetskom prvenstvu nordijskih sportova (trčanje, skokovi, kombinacija). Skoro minutu ispred drugoplasiranog!

Naravno, nema najboljih, ali opet lijepo vidjeti.

Mislim da sam ga i na biatlonu jednom vidio, baš na svjetskom kupu, ne onom "manjem".
Kirkpatrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 17:24   #116
http://www.index.hr/sport/clanak/dvi...n-/952404.aspx

Svaka čast što je uspio završiti
__________________
jebem mater 3-5-2 formaciji
" ja sam igracima postavija samo jedno pitanje, dali zelite igrat ka city ili ka liverpool?? Ja mogu i jedno i drugo." D. B.
gelo85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 14:16   #117
Ne pratim taj sport ali danas je norvezanka Marit Björgen osvojila povjesnu 15 zlatnu medalju SP i time dosla na 1. mjesto vjecite ljestvice tog sporta. Prije je djelila 1. mjesto sa rusinjom Jeleno Vjalbe, koja ima 14 zlatnih.
lutnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 14:47   #118
Ja nisam baš obraćao pažnju na sport nekih 20-tak godina, ali, odličan mi je. Danas prvoklasna utrka muških u skiatlonu (15km Classic/15km Freestyle) (nažalost, propustio dame radi zajeba oko local time - CET time), bila bi i epska završnica da Sundby nije pogriješio na zadnjem, kratkom, usponu, te slomio štap. Ustiugov zlato.

Ah, super, baš ide repriza cura na Eurosportu.
Kirkpatrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 13:19   #119
Ajme, koji kraj utrke. Iversen iz Norveške sjebao i sebe i Fince. Oba dvojica pala, a Rusija i Italija prošle ispred i osvojile zlato i srebro.
Kirkpatrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2021., 17:27   #120
Quote:
Kirkpatrick kaže: Pogledaj post
Ajme, koji kraj utrke. Iversen iz Norveške sjebao i sebe i Fince. Oba dvojica pala, a Rusija i Italija prošle ispred i osvojile zlato i srebro.
Očito se dugo nije na ovoj temi pisalo
Pratili se TDS, iako uopće nije zanimljivo pošto Bolshunov se poigrava s slabom konkurencijom, jer nema Norvežana/ki zbog njima samo znani razloga jer nastupaju u svim ostalim zimskim sportovima.
Ko žena dosta zanimljivije iako su Šveđanke podbacile, a i one nisu nastupale do TDS. Diggins pred osvajanjem TDS za koji će dobiti hrpu bodova, pa ne bi čudilo da na kraju sezone imamo prvu amerikanka pobjednicu SK.
Branimir85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:29.