Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2012., 19:32   #1
The League of Gentlemen / Muška družba (1999-2002)

Ne, serija se ne prikazuje kod nas, barem ne više.
Sjećam se da su ju neko vrijeme prikazivali na Novoj TV (koja se onda tek oformila i krenula s radom) i onda stop, kraj, fertig. A žao mi je jer je serija zaista bila legendarna.

Postoji li neki ljubitelj iste?


Muška družba (eng. The League of Gentlemen) je britanska humoristična serija, emitirana na BBC od 1999. do 2002. godine; u Hrvatskoj ju je emitirala Nova TV. Naziv serije je ujedno i naziv komičarskog kvarteta koji ju je napravio.
Većinu uloga igraju Mark Gatiss, Steve Pemberton i Reece Shearsmith, koji su, uz Jeremyja Dysona glavni autori serije; igraju čak i ženske likove, u stilu Montyja Pythona.
Mjesto radnje je Royston Vasey, selo negdje na sjeveru Engleske, naizgled mirno mjesto naseljeno grotesknim luđacima i ksenofobima kao što su paranoični par koji vodi lokalnu trgovinu, njihov monstruozni sin, transvestitski taksist, lokalni mesar upleten u sumnjive poslove i dr. U Royston Vasey nailazi mladi Benjamin te biva prisiljen ostati duže nego je planirao kod ujaka i ujne, poremećenog para koji ga počinje držati kao zatočenika.
Serija ima tri sezone od 18 polusatnih epizoda i jednu posebnu, božićnu epizodu u trajanju od 60 minuta. Glavna tema prve sezone je pokušaj izgradnje nove ceste koja bi dovela mnoge strance među paranoično i ksenofobno lokalno stanovništvo. U drugoj sezoni stanovništvo pogađa smrtonosna epidemija krvarenja iz nosa koja je na neki način povezana s lokalnim mesarom i njegovom specijalnom robom. Božićna epizoda i treća sezona se bave pojedinim likovima.
Mračni humor i atmosfera serije inspirirani su filmovima strave iz '70-ih godina. 2005. po seriji je snimljen je film, The League of Gentlemen's Apocalypse, koji je dobio nešto lošije kritike od originalne serije.

Ovo sam skinula s Wikipedije jer je meni sve u mutnom sjećanju, pa da ne lupetam bezveze.

Ako temi nije mjesto ovdje, obrišite ju.

Zadnje uređivanje Enter Sandwoman : 23.03.2012. at 19:38.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 11:50   #2
Obožavam tu seriju

Nedavno sam ju pogledala cijelu bila opet
__________________
You've got to promise not to stop when I say when
scorp is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 15:21   #3
odlična serija, iako mislim da me nestručnost lokalnog veterinara doživotno oštetila kad sam ju kao dijete gledala na novoj. to i obredna parenja sina tubbs i edwarda. this is a local shop for local people, there's nothing for you here! se koristi praktički za svaku trgovinu koja nije supermarket. i, naravno, are you local?

isto sam ju nedavno pogledala u cjelosti i nije skroz ispunila očekivanja kako i sa stvarima s kojima se prvi put sretneš u djetinjstvu i biva.
flakey foont is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 11:06   #4
Iskreno do sada nisam čula za ovu seriju. Gledala sam film, meni je super. Obožavam engleski crni humor, ironiju. Ovo moram pogledati.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 11:53   #5
Nedavno sam poceo da gledam ovu seriju i odlicna je. Engleski crni humor. Preporuke svima za pogledati.
Brkchey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 07:04   #6
Serija je genijalna...
__________________
Fjaka , psihofizičko stanje težnje ni za čime.
Uzvišeno stanje uma i tijela kojem teži cijelo čovječanstvo.
lipkoslika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2021., 11:04   #7
Ima li smisla gledat dalje ako mi je prva sezona loša? Stvarno volim ovu dvojicu, uglavnom mi je odlična Inside no 9, a i Psychoville mi je jako draga serija iako totalno blesava. Al zabavnija mi je bila od ovog.
Ovdje mi je nekak svega previše, baš onako, morbidno do razine da nije ni smiješno nego je samo meh, repetitivno, još i taj laughing track...
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2021., 11:54   #8
Joj, sjećam se ovog.
Bizarna serija. Monty Python meets Twilight Zone.
Sjećam se nekih random scena dok su prikazivali na Novoj, ali mislim da nisu stavljali epizode pravim redoslijedom. Petak, subota predvečer i onda nedjelja ujutro ili tako nešto. Nešto je bilo oko rasporeda uvijek neobično.
Vjerojatno bi ju više ljudi pamtilo da je bila prikazivana na HRTu. Ovako su valjda tražili nešto trendy britansko samo da popune program.
FuzzBall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:57.