Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2017., 14:37   #1021
Mi smo sve kuhinje radili. Izadje skuplje, ali meni one mini nikako ne smekaju.
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 17:16   #1022
Mi imamo Ikeinu kuhinju, ne mini, nego kuhinjske elemente, složiš sebi koliko imaš prostora
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 12:11   #1023
evelina i jagoda1711 hvala na odgovoru, takvi odgovori mi i trebaju.

Poslano sa mog SM-T535 koristeći Tapatalk
__________________
Under the motteld shell of the old tortoise beats the heart of a young dancer. She dreams of twirlin on the table-tops,turning cartwheels,kickin up her heels at the Carnival Ball. "Oh,who will kiss my cold and wrinkled lips,and set my dreaming spirit free?"
bambi05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 10:35   #1024
Malo glede opreme. Roditelji će mi ovo ljeto početi iznajmljivati studio, dvije osobe i može dijete.
Kako sam ja u potpunoj drugoj priči s kućom za odmor i minimalno 7 dana boravkom, kako vi koji imate boravke od 1,2, 3 dana radite s zamjena ručnika?
Mislimo u app držati četiri veća i četiri manja ručnika. Ima će perlicu na raspolaganju. Da li uopće išta davati van toga, ako je boravak manji od 7 dana?
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 23:06   #1025
Quote:
jagoda1711 kaže: Pogledaj post
Mi imamo Ikeinu kuhinju, ne mini, nego kuhinjske elemente, složiš sebi koliko imaš prostora
Tako sam i ja složio kuhinju u Studiu. Biraj elemente da stanu u prostor i to je to.

Doduše, moja je 2,8 metara plus frižider kraj toga, nisam bio u stisci s prostorom.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 17:23   #1026
Tele2 ima internet tarife kreirane za iznajmljivace
https://www.tele2.hr/privatni-korisn...jmljivace/v80/
Dobra stvar je sto ne trebaju nikakve zice, ni telekom, ali treba biti u dometu tele2 signala.

Nesto slicno nudi i VIP, isto bezzicni internet, u tarifi homebox TURBO, cijena 150kn mjesecno za 100 GB, nocna tarifa neogranicena, nakon sto se potrosi spusta se brzina. Također je nuzno biti u dometu Vip signala.

Pa ako netko jos nema sredjen internet
__________________
Reklame usporavaju učitavanje stranica,troše resurse računala koje se ubrzano zagrijava i usporava,troše internet promet,cijede bateriju mobitela/laptopa,ometaju korisnika u pregledavanju korisnog sadržaja,serviraju na računalo poruke koje ne želite ili su neprimjerne...Najgori su oglasi sa prikrivenim zlonamjernim programima! Vrlo jednostavno blokiraj reklame! - Chrome - Firefox
texans is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 13:14   #1027
pozdrav svim budućim i sadašnjim iznajmljivačima. Trenutno skupljam papire kako bi predao zahtjev za kategorizaciju apartmana 3*. Da li netko zna, u NOVIMobjektima je potrebno u npr 2S+dnevni imati 2 klime u svakoj spavaćoj sobi ili je dovoljno imati jednu klimu u cijelom apartmanu (npr. u dnevnom). hvala
bisanu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 12:57   #1028
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Malo glede opreme. Roditelji će mi ovo ljeto početi iznajmljivati studio, dvije osobe i može dijete.
Kako sam ja u potpunoj drugoj priči s kućom za odmor i minimalno 7 dana boravkom, kako vi koji imate boravke od 1,2, 3 dana radite s zamjena ručnika?
Mislimo u app držati četiri veća i četiri manja ručnika. Ima će perlicu na raspolaganju. Da li uopće išta davati van toga, ako je boravak manji od 7 dana?
Mi imamo čišćenje na dnevnoj bazi (po želji gosta) i mijenjaju se oni ručnici koji su ostavljeni na podu za mijenjanje.

Ukoliko ne planirate imati takvu uslugu, moje je osobno mišljenje da za 1-2 dana nema potrebe za tolikom količinom ručnika, ukoliko se radi o 2 osobe, jer iz iskustva, koliko ih se ostavi toliko ih se upotrijebi (nebitno na koji način); a računaj da su to onda umjesto 1 mašine ručnika dnevno - 2 mašine + sve ostalo što dolazi s kraćim boravcima - nije problem kad se radi o par tako kratkih boravaka mjesečno, ali svakodnevo iscrpi čovjeka, a i ručnici se kao i posteljina troše i uništavaju puno brže
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 15:18   #1029
Ima li netko jacuzzi, saunu u apartmanu? Ako da , moze koji link da vidim kako to izgleda, koliko se digla cijena apartmana sa tom investicijom ili se samo produzila sezona? Kako se održava sve to? Preporuka sta gledat\kupit?
lenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 12:10   #1030
Pozdrav

ima li netko od vas valjak za peglanje i koji? Kako ste zadovoljni?
Winnor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 17:39   #1031
https://www.slobodnadalmacija.hr/nov...tisuca-kreveta

Quote:
U pripremi je zakon koji će tjerati iznajmljivače da ruše apartmane! Osim strahovitih troškova preuređenja, dogodit će se i nezamisliv gubitak prihoda, nestat će 200 tisuća kreveta!
Ljudi, spremaju nam armagedon, treba dići halabuku za ovo sasjeći u korijenu.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 18:05   #1032
baš čitam i htjedoh ovdje okačiti link

a gle, nije baš da je armagedon, a nije ni dio iznajmljivača kamilica

pa mene je sramota što vidim na bookingu da neki u zagrebu iznajmljuju, a i od gostiju čujem svakakve priče... treba dosta reda napraviti, ali sumnjam da će im to uspijeti sa par kvadrata viška u pravilniku
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 18:10   #1033
Nije potreban nikakav red uvoditi, mrzim tu frazu. Neka gosti odluče kakav smještaj žele unajmiti.
Po ovome bi se ljude bacilo u trošak ili im se onemogućilo iznajmljivanje iako imaju sasvim pristojne sobe.
Ovo hotelski lobi gura, iznajmljivači su im trn u oku.

Ne vidim uopće kakvu bi korist imala država od smanjenih kapaciteta.

Ovo nema nikakvog smisla.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 18:22   #1034
Kategorizacija u ovom obliku, kako je kod nas, nema nikakvog smisla.

Slažem se da je potrebno zadovoljiti i propisati neke minimalne uvjete; i to više zbog zdravlja i sigurnosti svih uključenih; a za ostatak se tržište već samo pobrinulo.

Ma tko još uopće gleda na zvjezdice?!
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 18:37   #1035
Nije problem ni da budu zvjezdice ako to veseli birokrate, ali nema nikakvog smisla da birokracija traži od tisuća iznajmljivača da sruše zidove ili nema iznajmljivanja. Pa tu će biti tisuće ljudi koji vrlo uspješno iznajmljuju i imaju odlične recenzije, ali državu za te recenzije nije briga, birokrat će reći ne možeš više iznajmljivati jer nemaš tu i tu veličinu sobe/banje, a to tražimo od 1.1.2019.

Tisuće apartmana bi otpalo i to mnogi koji imaju zadovoljne goste.

Čemu to sve?

Ako se netko dokazao na tržištu znači da su gosti zadovoljni onim što nudi.
I onda država uleti, e to ti više ne valja, baš nas briga što si vrlo uspješan, za tebe je gotovo.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 18:45   #1036
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
ali nema nikakvog smisla da birokracija traži od tisuća iznajmljivača da sruše zidove ili nema iznajmljivanja.
ovo neće nitko od nikoga tražiti, ali će biti ili ruši ili imaš pravo na manji broj kreveta

s jedne strane je u redu da se povisi kvaliteta nekih smještaja, ali dok imamo goste koji tvrde da njima ne smeta spavanje na vlastitim luftmadracima ne vidim smisao da svi moraju imati visoku kvalitetu

još mi je donekle jasno da tu i tamo neki pregradni zid može srušiti ili pomaknuti, ali mi nije jasno kako zamišljaju preinake u zgradama u kojima je najveći broj apartmana po gradovima
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 18:53   #1037
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
ovo neće nitko od nikoga tražiti, ali će biti ili ruši ili imaš pravo na manji broj kreveta

s jedne strane je u redu da se povisi kvaliteta nekih smještaja, ali dok imamo goste koji tvrde da njima ne smeta spavanje na vlastitim luftmadracima ne vidim smisao da svi moraju imati visoku kvalitetu

još mi je donekle jasno da tu i tamo neki pregradni zid može srušiti ili pomaknuti, ali mi nije jasno kako zamišljaju preinake u zgradama u kojima je najveći broj apartmana po gradovima
Kako neće, ako će tražiti da je soba 16m2 a banja 4m2, tisuće ljudi se u to ne uklapa, iako jako dobro rade. Ne uklapam se ni ja, iako imam 180 dana popunjenost i ocjene 4,7-4,8.

Nije to jedan pregradni zid, nego tisuće njih.
Kako će netko smanjiti broj kreveta ako ima dva kreveta u sobi od 12m2?


Mogao bih jedino shvatiti da se za 5 zvjezdica traže viši kriteriji, ali ne bih mogao shvatiti da bi se birokratskom mjerom nekoga uspješnog maknulo sa tržišta. Većina gostiju ne traži 5 zvjezdica. Svoje zadovoljstvo iskažu recenzijom i to je najbolji pokazatelj opravdanosti nečijeg nastupa na tržištu.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 18:57   #1038
Ono što bi bilo razumno je da postoji nekakav minimum za registraciju iznajmljivanja, liberalniji nego je sad. Ispunjenjem njega nemaš zvjezdice, samo si registrirani iznajmljivač. Ako hoćeš zvjezdice daju ti kriterije za određen broj zvjezdica.

Gosti traže različite stvari, u nas su apartmani zapravo jako dobri, posebno ono što se pojavilo zadnjih par godina, ako nemaju sobu 16m2 nego 12m2 nisu zato loši i neprihvatljivi tržištu.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 19:06   #1039
slažem se da je sumanuto rušiti kompletnu kategorizaciju, a još sumanutije je to raditi u državi čija birokracija to nije u stanju odraditi niti za godinu dana

treba čekati da objave prijedlog zakona pa onda udariti sa prigovorima
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 19:09   #1040
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Nije potreban nikakav red uvoditi, mrzim tu frazu. Neka gosti odluče kakav smještaj žele unajmiti.
Tako je! Neka tržište odluči.
Gosti samo odliučuju gdje će odsjesti. Danas, kad na internetu možeš vidit cijeli apartman/sobu preko slika kako izgleda, sama kategorizacija nije ni potrebna.

Pa koji će đava meni država odlučivat kako će izgledat apartman koji iznajmljivam??? Pa moji gosti odlučuju kako će izgledat i šta ću u njemu nuditi.

Ako imam slab booking, loše komentare, pa jebemu mater onda ću nešto i prominit.

Ako meni država, birokrati koji nemaju veze s vezom, odlučuju hoću li ja iznajmljivat ili ne, onda mi je zagarantirana propast! Sve šta Hrvatska vlast takne, propadne!

Ponavljam, gosti neka odlučuju a ne Capelli i co.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.