Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2016., 12:12   #181
Pozdrav, ne znam da li je tema mrtva ili ne, ali uglavnom. Završio sam za kuhara, ali radim več 3 godine kao CNC Operater u tatinoj firmi. I naravno volim taj posao i kužim se i sve šta ide s tim, ali volio bi napravit prekvalifikaciju da mi i u radnoj knjižici piše to zanimanje, jer ako se i odlučim odvojit od starog, sumnjam da će me netko htjet sa kuharskom diplomom haha, nebitno koliko je moje znanje.
Pa me zanima da li u Rijeci postoji mogućnost prekvalifikacije za to zanimanje, znam da ima u Varaždinu i košta 5k kuna, što mi čak i nije toliko skupo koliko mi je ajmo reć daleko. Hvala
Robi12344 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 00:21   #182
Ja sam se prijavio na hzz za pizza majstora besplatno je i trebalo bi pocet ove godine htjeo sam neko ugostiteljsko zanimanje a nudilo mi se
samo dva zanimanja pomocni konobar i pizza majstor da sam imo u ponudi prekvalifikaciju za kuhara sigurno bi izabro to.
josip2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 16:41   #183
[QUOTE=josip2000;59390283]Ja sam se prijavio na hzz za pizza majstora besplatno je i trebalo bi pocet ove godine htjeo sam neko ugostiteljsko zanimanje a nudilo mi se
samo dva zanimanja pomocni konobar i pizza majstor da sam imo u ponudi prekvalifikaciju za kuhara sigurno bi izabro to.[/QUOTE


koja lokacija daje kvalifikaciju za pizza maistora? ja sam bio trazio godinama pa nikad nisam mogao to napraviti preko hzz-a.
MihaOfficial is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 15:58   #184
U Osijeku ima ove godine za ostale gradove ne znam
josip2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 16:13   #185
Quote:
josip2000 kaže: Pogledaj post
U Osijeku ima ove godine za ostale gradove ne znam
kad to pocinje ?
MihaOfficial is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 22:27   #186
Ne zna se jos tocan datum ali su mi rekli da bi trebalo pocet ove godine negdje u jesen
josip2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 16:06   #187
Quote:
josip2000 kaže: Pogledaj post
Ne zna se jos tocan datum ali su mi rekli da bi trebalo pocet ove godine negdje u jesen
Ako saznas, javi tenks
MihaOfficial is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 06:50   #188
ima netko ovdje sa iskustvom ili savjetom sta bi bio najmudriji potez za mene...

trgovacka skola.
Imam posao za stalno vec vise godina...
no... zelim napraviti prekvalifikaciju...
povecati opseg onoga sto mogu raditi za zlu ne trebealo...
koje bi to zanimanje bilo ono koje ce se najvise isplatiti...
a sa nije konobar...

Prvo mi je bilo najlogicnije postati komercijalist...
bila sam sve vec sredila ali onda mi je sjevnulo da se nisam makla i da cu vjerovatno i dalje biti trgovac sa samo malo boljom skolom .. a dosta mi je toga posla...


imam jednu sansu sada...
ili poloziti vozacki ili prekvalifikaciju...
obje zvuce dobro...
no nekako mi je logicnije osigurati se da cu moci raditi pa jos i vozacki poloziti kasnije...
ne znam ..
Ne znam sta je pametnije..
svi kazu vozacka...
a meni nema logike.. ako sam do sada prezivjela bez auta pa mogu jos i malo pricekat s tim...
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 20:51   #189
Thumbs down

Quote:
MihaOfficial kaže: Pogledaj post
Ako saznas, javi tenks
Gotovo izabrali su samo 6 osoba od 1000
josip2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 21:39   #190
Quote:
josip2000 kaže: Pogledaj post
Gotovo izabrali su samo 6 osoba od 1000
koja smo mi drzava
MihaOfficial is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 20:36   #191
Quote:
zagrebelo kaže: Pogledaj post
Mozda glupo i banalno pitanje ali nadam se pokojem odgovoru ovdje...
Isplati li se prekvalifikacija za medijskog tehnicara nakon zavrsene opce gimnazije?
Ili opcenitije skroz, isplati li se prekvalifikacija uopce?
Nakon zavrsene opce gimnazije, koju sam upisao jer eto sa 14, 15 godina nisam imao sliku u glavi s cime bih se zelio bavit a realno ona mi je u takvoj situaciji pruzala najvecu mogucnost za dalje... Zavrsio sam ju bez ikakvih problema ali onda sam upisao faks koji jednostavno nije ono sto zelim studirati.
Za oko mi je sad zapela ta prekvalifikacija za medijskog tehnicara jer opis posla koji spada u to me zanima. Naravno da bi idealno bilo upisati graficki fakultet, ali velik je to zalogaj cini mi se, tako da to iskljucujem...
Ovo i mene zanima iako je star post. Ja sam bila u jezicnoj... i zanima me jel se mogu prijavit za strucno osposobljavanje nakon prekvalifikacije? Jel zna tko?
Lady Isadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 16:15   #192
Jel ima tko kakve informacije o ucilistu Studium? Imaju ucilista u Osijeku, Vukovaru i Vinkovcima..prekvalificirao bih se za farmaceutskog tehnicara jer sam bio blesav i upisao opcu gimnaziju a fakultet me ne zanima. Jel to uopce izvedivo, s opce gimnazije na farmaceuta?
__________________
Secrets don’t sleep till they’re took to the grave.
Johnny0160 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 15:26   #193
da li postoji prekvalifikacija za medicinske sestre ?
mik-mik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 16:51   #194
ovak
završio sam srednju ekonomsku i preddiplomski na EFRI-u, malo više od dvije godine formalnog radnog iskustva
nažalost od veljače nezaposlen i iako sam bio na razgovorima/testiranjima od Osijeka, Čakovca, Varaždina, Koprivnice S. Broda, Zagreba, Rijeke... za sada još ništa na vidiku. inače sam iz bj i ovdje čak ne tražim posao iz struke (slao zamolbe/zvao/išao tražiti posao za skladištara, konobara i sl)

pošto je situacija takva kakva je prije malo više od mj dana, kada sam se mailom javljao u HZZ, pitao sam savjetodavku da li ima kakva mogućnost da preko zavoda napravim prekvalifikaciju za vozača; na što sam dobio odgovor da oni to rade, ali da mi ne zna reći kada će taj program ići
ubrzo nakon toga sam otišao osobno u zavod da se detaljnije raspitam i vidim jel ima šta novo, da bi mi potvrdila da preko zavoda mogu ići na prekvalifikaciju za vozača CE kategorije i da se u tom programu dobiva KOD 95, ali i da prethodno moram imati položeno za C kategoriju
kažem okej, platit ću iz svog džepa, ali jel ima kakve zapreke da ne budem mogao ići na prekvalifikaciju jer sam skroz druga struka (ekonomist)...kaže mi da nema, ali da mi ne može reći kada će ići sa programom za prekvalifikaciju
raspitam se kod AŠ za cijenu, uvjete, upišem, položim ispit (znakove), počnem voziti...
prije dva tjedna se ponovo javljam mailom (rednovno javljanje) i kažem da sam položio ispit, ostalo mi par sati vožnje, zanima me ima li kakvih novih informacija, kada bi program za prekvalifikaciju trebao početi itd
odgovara mi da još ništa ne znaju, da to sve ovisi i o tome koliko sam dugo prijavljen na burzu (to mi tek sada govori), ali da joj se javim kada položim
prošli tjedan položim, sve super sve pet... odem u HZZ da javim i vidim kakva je situacija i onda moja savjetodavka nakon konzultacija sa dvoje kolega i telefonskog razgovora sa trećim koegom kaže da za program za dobivanje KOD-a 95 ne mogu ići jer na taj program mogu samo oni koji imaju položenu C kategoriju prije 2008 g. (SAD JE 2016. GODINA!!!), a da su od programa prekvalifikacije za CE kategoriju odustali jer nije bilo AŠ koja se zadovoljila uvjete da se preko njih radi cijeli postupak
naravno da sam puko i opsovao njoj i svima u zavodu sve po spisku

e sada ono bitno što me zanima:
samo sa C kategorijom i bez iskustva kao vozač teretnog vozila teško da budem išta našao jer 95% oglasa je uvjet CE, dosta ih traži i da imaš KOD 95, a ako kojim slučajem i netko traži samo C kategoriju uvjet je barem 3 godine iskustva (gledam ponudu poslova za vozača u zadnjih 3 tjedna)
zanima me postoji li kakva zapreka (zakon, uredba, prometni pravilnik) da ja sada položim i CE i tražim posao (gdje radno iskustvo nije uvjet) te počnem raditi, voziti i steći radno iskustvo??
ili svakako moram imati neku prekvalifikaciju za KV vozača da bi me netko od poslodavaca razmotrio zaposliti
engleski mi je perfektan, njemački solidan, sa nekim radnim iskustvom u vožnji mislim da bi mogao tražiti posao u međunarodnom transportu koji je okej plaćen
brinem se da bez prometne srednje ili neke prekvalifikacije za vozača ne mogu raditi taj posao i da sam bacio novce za C kat. u vjetar
još sam ljut i živčan zbog ekipe na zavodu i njihovog, svaki puta neka druga priča, ali to sam si sam kriv
savjeti, info... tnx
d-fens is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 12:52   #195
Evo teme od pred nekoliko dana

https://www.forum.hr/showthread.php?t=969743
Krlesius is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 11:50   #196
Da li netko zna više o prekvalifikaciji za zubnog tehničara?
Interesira me da li tržište ima interesa za prekvalificirane zubne tehničare ili prolaze samo oni što su išli u srednju?
Također vidim po netu da ima dosta tih škola koje nude prekvalifikaciju samo se bitno razlikuju cijenom. Npr onaj Marušić košta nevjerovatnih 7,500€! S druge strane neki nude za 2500kn? Kako može biti tolika razlika u cijeni?
dostaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 13:32   #197
Prekvalifikacija

Ovako dobio sam ponudu od Burze za prekvalifikacija. Izabro sam Pekara i savjetnica mi je poslala kao da se informiranje za osposobljavanje za Pekara održava 12.4 u Cisoku, Kneza Višeslava 7 i da se moram odazvat.

Mene sad zanima jel tko prošao prekvalifikaciju, jer ne znam jel treba kakve papire uzet ili šta.
Spellforge is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 11:07   #198
Quote:
Spellforge kaže: Pogledaj post
Ovako dobio sam ponudu od Burze za prekvalifikacija. Izabro sam Pekara i savjetnica mi je poslala kao da se informiranje za osposobljavanje za Pekara održava 12.4 u Cisoku, Kneza Višeslava 7 i da se moram odazvat.

Mene sad zanima jel tko prošao prekvalifikaciju, jer ne znam jel treba kakve papire uzet ili šta.
Ja sam bio u CISOKU ali za sistem i mrežnog admina,prvo je bilo samo informiranje pa par dana poslije nekakav psiho test pa onda opet par dana poslije razgovor sa pshilogom.Rekli su da u najgorem slučaju prekvalifikacija počinje na jesen.
Datatiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 13:37   #199
fizioteraputski tehičar

zanima me da li je netko završio prekvalifikaiju (imam ekonsomsku školu) za fiziteraputskog tehničara, na nekom od otvorenih učilišta. Cijena je cca 20 000 kn, ne znam da li se to isplati upisivati, kakva je situacija sa poslom, i da li je netko stariji upisivao?
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 16:11   #200
Nije bas prekvalifikacija, ali zanimaju me programi usavršavanja i osposobljavanja. Nedavno sam magistrirala ekonomiju, nemam iskustva u struci. Ovo je ponuda u mom gradiću. Sto bi mi bilo najbolje od toga i najisplativije u smislu da ce mi biti korisno u daljnem poslu? Nije bas ni jeftino, ali ako ce mi pomoci, rado bih odvojila ušteđevinu za to. 😁

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
-Littlecat- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:08.