Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2017., 16:32   #2821
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Nek me netko ispravi ako nisam u pravu,ali mislim da mora ići i na školski i na župni vjeronauk ako želi primiti Prvu pričest i Potvrdu.Naravno govorim o tome ako želi ići u isto vrijeme kad i druga djeca (vršnjaci iz razreda). Koliko sam ja upućena, jedno bez drugog ne ide (tak su meni objasnili).
Znaci i jedan i drugi,ne npr.samo u skolski?
Imamo svecenika iz nase zupe boze sacuvaj cudak teski,neki mladji nadobudan filozof teski
samo kad se sjetim kakve probleme sve mi je stvarao za moje vjencanje i malog krstitke
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 18:43   #2822
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Nisi pazljivo citala, on je htio pricestiti djecu ali ne da stoje gore na oltaru sa ostalima jer valjda ne izgledaju lijepo ili sto
Da, moram reć da nisam, vidjela sam naslove po novinama, i ja sam prešla u tu kategoriju.. Ja sam mislila da je priča da mu neće dati sakrament jer ima posebne potrebe, nisam znala da mu želi dati sakrament, al samo negdje sa strane, to baš je loše.

Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ako svecenik ovak dozivljava sakrament kak ti pises, onda taj mali uopce nije trebao ici na sv.pricest, a mozda niti na vjeronauk, ak ne shvaca kaj se tamo uci. pitanje je zasto ga je do sada pustao? zasto mu je dao da primi sakrement, ako ga ne razumije?
Pa iskreno, ovako generalno, ne za taj specifični slušaj (pišem gore, očito sam ga kompletno promašila), ne kontam dijeljenje sakramanata ispovijedi-pričesti-krizme onima koji ne razumiju grijeh, oprost, duh sveti i ostalo.

Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Ovaj, i krstenje se isto prima sa razumijevanjem.
Nije isto. Za ove naredne sakramente se baš traži određena dob i sposobnost shvaćanja.
Nebitno sad, uletila sam i ja u temu ne shvaćajući, ako je ovaj htio pričestiti dijete, ali da je negdje sa strane, to je baš užas.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 07:08   #2823
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Znaci i jedan i drugi,ne npr.samo u skolski?
Imamo svecenika iz nase zupe boze sacuvaj cudak teski,neki mladji nadobudan filozof teski
samo kad se sjetim kakve probleme sve mi je stvarao za moje vjencanje i malog krstitke
Ne može na pričest ako ne ide na župni vjeronauk. To su mi objasnili time da se ovaj školski i župni nadopunjuju. Ja sam se raspitivala jer mi je suludo da se nešto što se temelji na vjeri ocjenjuje pa nisam malu mislila upisivati. Na kraju je prevagnulo to što nisamo htjeli da se izdvaja od drugih pa smo je upisali na školski.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 10:10   #2824
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Ne može na pričest ako ne ide na župni vjeronauk. To su mi objasnili time da se ovaj školski i župni nadopunjuju. Ja sam se raspitivala jer mi je suludo da se nešto što se temelji na vjeri ocjenjuje pa nisam malu mislila upisivati. Na kraju je prevagnulo to što nisamo htjeli da se izdvaja od drugih pa smo je upisali na školski.
Znaci mora i taj zupni.a moze npr samo zupni a skolski ne da se moze pricestit?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 10:15   #2825
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Znaci mora i taj zupni.a moze npr samo zupni a skolski ne da se moze pricestit?
Ne znam baš, moja mora i na jedan i na drugi da bi išla na pričest (ZG). Ne znam ovisi li to o mjestu/gradu/župi ili je to tak za sve.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 10:43   #2826
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Ne znam baš, moja mora i na jedan i na drugi da bi išla na pričest (ZG). Ne znam ovisi li to o mjestu/gradu/župi ili je to tak za sve.
Aha ok .vidjet cemo kad dodje vrijeme za to.cisto me interesiralo
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 11:51   #2827
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Ne znam baš, moja mora i na jedan i na drugi da bi išla na pričest (ZG). Ne znam ovisi li to o mjestu/gradu/župi ili je to tak za sve.
Lakomoguce da je to stvar odluke zupnika. Isto ko odbijanje krstenja djeteta ako roditelji nisu vjencani (uopce ili u crkvi). Ko kumovi u nekim zupama smiju biti nevjencani dok u nekim zupama pop trazi pogodnije. U "mojoj"zupi frendovi htjeli za kumu razvedenu obiteljsku prijateljicu i ovaj nije htio, da nek nadju drugu kumu. Ovi poludili... na kraju zupnik popustio.


Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 12:09   #2828
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Ne znam baš, moja mora i na jedan i na drugi da bi išla na pričest (ZG). Ne znam ovisi li to o mjestu/gradu/župi ili je to tak za sve.
Vjerojatno ovisi i o situaciji i o zupniku, znam katolicku obitelj u kojoj klinci idu u zidovsku OS, mali je isao samo na zupni vjeronauk i pricestio se.

Ali on u svojoj skoli nema katolicki vjeronauk...
Rea Reana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 12:12   #2829
Kod nas se mora na oba, ako želite pričest ili krizmu.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 12:36   #2830
Moj se neće pričestiti vjerojatno, iako smo o tome razgovarali, jer ne želi i jer ja nemam volje ići raspravljati sa župnikom o tome zašto on ne ide na školski vjeronauk.

Čak sam imala volje i mislila da ću se ići boriti za ono što mislim da je u redu, ali njegova nevoljkost mi je presudna i mislim da dijete ne treba ići na nešto što ne razumije još u potpunosti i iz obveze i reda.

Čak mislim da on ide prema ateizmu, što je po meni sasvim ok i njegov izbor, svakako ima priliku vidjeti prakticiranje vjere i čuti o njoj pa neka odluči kad bude imao iskrenu želju.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 13:03   #2831
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Kod nas se mora na oba, ako želite pričest ili krizmu.
Zato klinci nakon krizme svečano odjebu iz crkve, jer im je dosta vjerskog bullyinga.
A i da ne iskaču iz okvira. Iz istog razloga zašto idu na školski vjeronauk.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 09:23   #2832
Inace djeca stravicno razumiju molitve i ispovjedi i sve sto ide uz taj cirkus...aha kako da ne!!!
Ja sam krstena...nisam ni pricescena ni krizmana,vjencala sam se u crkvi bez problema jer je muz insistirao...meni je bilo svedno al otvoreno sam rekla da nemislim se ni krizmat ni pricestit...poslije smo krstili djecu isto normalno...da sad idem sve ponovo nema sanse da bi se tamo vjencala vise ikad jer mi se gade....
u biti,uopce se nebi udavala....zivjela bi u divljem braku....

i sta djeca od 8-9 god imaju ispovjedit? gadljivo
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 09:26   #2833
Quote:
fasinain kaže: Pogledaj post
Hi!

mafri, i ja sam zaokruzila ne - pa ako se nisi preselila (otkad si rodila )nece ici ni moja
Nisam,tu sam....

Onda ce nas biti dosta...mozda ima jos ko...super!!!
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 11:00   #2834
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
i sta djeca od 8-9 god imaju ispovjedit? gadljivo
Pa ti možda i nemaju zanimljivih priča za razliku od teenagera koje mori pubertetsko ludilo.

Eto, mojoj majci se u 13. godini dogodilo da ju na ispovijedi onaj s druge strane pita je li spolno općila sa životinjama.

Nakon toga je moja baba (žena koja se molila bar jednom dnevno) posljednji put u životu kročila u crkvu ali sa mesarskom nožinom (srećom, nije našla ispovjednika). Dakle, nije se za čudit zašto sam ja nekršteni ateist.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 16:10   #2835
ja znam zensku koja bi se uredno isla ispovjedit i nakon tog izadje iz crkve i kaze "ahahaahahah jesam zajebala popa,sve sam mu slagala!!"
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 16:13   #2836

tema je vjeronauk u školi, ne ispovijed.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 16:56   #2837
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
i sta djeca od 8-9 god imaju ispovjedit? gadljivo
Moj je prestao ići na vjeronauk kada je shvatio da bi prije pričesti trebao na ispovijed.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 15:33   #2838
samo da objavim da su još dvije duše ispisane iz ovog sektaškog input mehanizma
endjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 10:48   #2839
Quote:
sendjo kaže: Pogledaj post
samo da objavim da su još dvije duše ispisane iz ovog sektaškog input mehanizma


Ljudi generalno podcjenjuju moć "ignore" opcije.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 19:17   #2840
Ja kad kazem da mi mladja nece ic na vjeronaukgledaju me sa sazaljenjem...kao da sam zakinuta mentalno i mala i ja...kao pa kako ce se pricestit i krizmat...reko nikako... a onda samo usutevaljda sapucu u sebi zdravo Mariju i oce nas
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:17.