Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > iOS

iOS Apple uređaji pokretani iOS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2017., 15:17   #1
Front kamera ne radi

iphone 6plus

Sve radilo normalno , danas se samo pojavi crno na ekranu il se shifta na back kameru . Kupljen je preko njuskala , garancija istekla .

Jel ima neka caka , il da ga nosim na servis ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Cahla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 15:34   #2
Bilo koji model, bilo koja verzija OS-a, postupak otklanjanja problema je isti :
1) gasi - pali
Ako ne pomogne:
2) restore
Ako ne pomogne:
3) restore bez povlačenja backupa (vraćanje na tvorničke postavke)
Ako ni to ne pomogne, hardveraj je u pitanju i samo servis može pomoći.
Btw drugu godinu garancije daje operater, pa ako je mob slučajno stariji od 1, a mlađi od 2 god, nosi tamo gdje je kupljen.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 08:52   #3
Sto znace broj 2 i 3?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Cahla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 10:17   #4
Google is your friend, imas korak po korak sa slikama sta radis..

Uglavnom resetiranje mobitela pri cemu napravis backup svih podataka preko iTunesa ili iClouda odnosno resetiranje na tvornicke postavke (to imas u postavke - opcenito - resetiranje)


Sent from my iPhone using Tapatalk
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 12:02   #5
osobno uvijek restoram na kompu, preko itunesa. obavezno napravim i itunes i icloud backup prethodno. od viška glava ne boli.

za točku 2 (s povlačenjem backupa) napravi ovako.
za točku 3 (na tvorničke postavke) ovako.

teoretski je svejedno hoćeš li povući backup s iclouda ili iz itunesa, no u praksi se pokazalo da icloud zna biti ubitačno spor, pogotovo ako si na sporijoj vezi.

i obavezno, u bilo kojem slučaju, prije svega napravi backup fotki na komp i/ili neki cloud servis, google photos recimo. također backupiraj podatke u aplikacijama koje imaju individualni backup (whatsapp, viber...)
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 14:15   #6
Hvala !


Sent from my iPhone using Tapatalk
Cahla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 14:45   #7
Ne znam da li će ti pomoći, ali napisati ću svoj problem i rješenje, možda pomogne drugima.
Imam kao drugi mobitel iPhone 5C kojem je prestala raditi prednja i zadnja kamera i bljeskalica. Mobitel se grijao i potrošio bateriju u roku 1-2 sata, čak i na standby.
Servisi su govorili od 300-600 kn popravak ovisi jel matična ili kamera. Otvorio sam mobitel, otpojio zadnju kameru, prednja kamera je proradila, uređaj se prestao grijati, baterija traje normalno. Znači svo to sranje je uzrokovala neispravna stražnja kamera. Naručio novu za 20 kn s ebay (nije mi bitna kvaliteta, ne fotkam uopće) čekam da mi stigne.
-hrco- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 12:41   #8
Quote:
-hrco- kaže: Pogledaj post
Ne znam da li će ti pomoći, ali napisati ću svoj problem i rješenje, možda pomogne drugima.
Imam kao drugi mobitel iPhone 5C kojem je prestala raditi prednja i zadnja kamera i bljeskalica. Mobitel se grijao i potrošio bateriju u roku 1-2 sata, čak i na standby.
Servisi su govorili od 300-600 kn popravak ovisi jel matična ili kamera. Otvorio sam mobitel, otpojio zadnju kameru, prednja kamera je proradila, uređaj se prestao grijati, baterija traje normalno. Znači svo to sranje je uzrokovala neispravna stražnja kamera. Naručio novu za 20 kn s ebay (nije mi bitna kvaliteta, ne fotkam uopće) čekam da mi stigne.


Hm . Budem rekla mužu da pogleda , mozda pomogne ! Hvala !


Sent from my iPhone using Tapatalk
Cahla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 10:09   #9
Nista nije pomoglo niti je kamera proradila . Dal netko zna koja je cijena popravka i di u Zagrebu da ga odnesem ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Cahla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:01.