Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Pogledaj rezultate ankete: isplati li se danas studirati i diplomirati pravo?
da 3 25.00%
ne 9 75.00%
Glasovatelji: 12. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2017., 13:42   #1
Isplati li se danas studirati i diplomirati Pravo?

Zanima me isplati li se danas studirati i diplomirati pravo?
milanović is offline  
Old 17.05.2017., 14:01   #2
Quote:
milanović kaže: Pogledaj post
Zanima me isplati li se danas studirati i diplomirati pravo?
Pitanje je ŠTO se uopće isplati studirati? (izuzev informatike, strojarstva i "te skupine " fakulteta,takodjer i medicine..).
__________________
Imam ništa, idem na sve.
Maclbeth is offline  
Old 17.05.2017., 14:30   #3
Isplati se, itekako.

istina da se teško dolazi do posla, ali tako je svugdje... drugim strukama (čast iznimkama) je još puno puta gore.

Pravnik treba i u gradu i u županiji i u kojekakvim Zavodima i u školi kao tajnik i u bolnici i baš svaka institucija treba pravnika.
Za druge struke, tj.većinu njih, to se ne može reći....
ChillOut Lounge is offline  
Old 17.05.2017., 17:33   #4
Kao pravnik koji je godinu i pol nezaposlen reći ću da se ne isplati. Razne institucije i firme trebaju pravnike, no isto tako jako je puno pravnika na burzi i užasno je teško doći do posla. Onima sa više godina iskustva je nešto lakše nego onima koji imaju samo stručno osposobljavanje. Opet veliku ulogu igraju veze i poznanstva. Da sad biram faks ne bih upisala pravo nikako.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!

Zadnje uređivanje Lady_Tila : 17.05.2017. at 18:02.
Lady_Tila is offline  
Old 17.05.2017., 17:36   #5
ako nemaš nekoga da te zaposli, nikako nemoj to upisivati.
ladybug24 is offline  
Old 17.05.2017., 18:16   #6
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Kao pravnik koji je godinu i pol nezaposlen reći ću da se ne isplati. Razne institucije i firme trebaju pravnike, no isto tako jako je puno pravnika na burzi i užasno je teško doći do posla. Onima sa više godina iskustva je nešto lakše nego onima koji imaju samo stručno osposobljavanje. Opet veliku ulogu igraju veze i poznanstva. Da sad biram faks ne bih upisala pravo nikako.

Via Tapatalk
U potpunosti se slažem s tobom. Još bih samo nadodala da se taj faks isplati jedino onima kojima su mama/tata/ujak ili nešto treće odvjetnici, javni bilježnici i sl. i imaju svoje urede ili firme te znaju da ih nakon faxa čeka posao, kao i onima koji imaju jako dobre politčke veze i uspiju se pomoću tih veza uhljebiti u državne ili javne službe. Svim ostalima nikako ne bih preporučila taj fakultet.
ivana nyc is offline  
Old 17.05.2017., 21:06   #7
Quote:
ivana nyc kaže: Pogledaj post
U potpunosti se slažem s tobom. Još bih samo nadodala da se taj faks isplati jedino onima kojima su mama/tata/ujak ili nešto treće odvjetnici, javni bilježnici i sl. i imaju svoje urede ili firme te znaju da ih nakon faxa čeka posao, kao i onima koji imaju jako dobre politčke veze i uspiju se pomoću tih veza uhljebiti u državne ili javne službe. Svim ostalima nikako ne bih preporučila taj fakultet.
Potpisujem ovo. I moj buraz je završio, i sad se morao prekvalificirati... nitko ovo ne traži, a ponuda je užasno velika... ako nemaš nekog s vlastitim uredom, ili debele štrige nemoj nikako ići na to. Moj buraz užasno žali.

To je jako težak faks, i nakon svega, još trebaš i 2g staža za ispit... znam ne jednog, nego priču bar 10, 20 pravnika. Svi koma. Zadnji je susjed, koji ponoći radi u tiskari i rekao je da će spaliti svoju diplomu.

Dosta je otišlo na knauf u njemačku... ovaj faks ti se nigdje ne priznaje, i zaglavio si s tim.
fiksi is offline  
Old 17.05.2017., 21:34   #8
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Kao pravnik koji je godinu i pol nezaposlen reći ću da se ne isplati. Razne institucije i firme trebaju pravnike, no isto tako jako je puno pravnika na burzi i užasno je teško doći do posla. Onima sa više godina iskustva je nešto lakše nego onima koji imaju samo stručno osposobljavanje. Opet veliku ulogu igraju veze i poznanstva. Da sad biram faks ne bih upisala pravo nikako.

Via Tapatalk
Ni mom burazu ni mnogima nije nikad rečena istina o ovome... ubili se za taj faks a na kraju ništa.

Ako i dobiješ posao s ovime, plaće su jako male za takav faks. Ali ja bi prije igrao lutriju nego se nadao. Ako neznaš što bi dalje u životu, odi van i fizikala ako ništa. Nikako pravo.

Poslušaj cure, dobro ti govore.
fiksi is offline  
Old 17.05.2017., 21:52   #9
Quote:
Maclbeth kaže: Pogledaj post
Pitanje je ŠTO se uopće isplati studirati? (izuzev informatike, strojarstva i "te skupine " fakulteta,takodjer i medicine..).

Medicina, poslovna informatika, neke vrste ekonomije, logopedija i rehabilitacija....

A kao specijalist javne uprave u dubokom očaju - j.upravu ili pravo NE!
Bilijuner is offline  
Old 17.05.2017., 22:01   #10
Prirodne znanosti se isto isplati, pogotovo farmacija, biokemija i sl. Društvenjacima i humanistima je užasno teško danas. Za pravo pišaš krv i potrošiš gomilu novaca da možeš reći da si pravnik i onda ti ta diploma samo smeta da nađeš niže rangirani posao. Tako da što se tiče prava run far, run fast, run deep.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Old 17.05.2017., 22:17   #11
Ne isplati se niš studirat tu kod nas, krenuvši od mene ko ekonomista kaj radi žnj poslove, cure arhitektice koja radi za 3500, nezaposlenih pravnika od 33 godine s godinu dana iskustva, nekolko frendica učiteljica il nezaposlenih il part-time pa do nekih ferovaca kaj već godinama rade za 5000.
Al se zato isplati informatika i programiranje za koje nije potreban faks. Trojicu frendova takvih imam, svi sss i svaki tuče 10 - 15 tis. mjesečno.
zoomzoom888 is offline  
Old 18.05.2017., 10:07   #12
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
do nekih ferovaca kaj već godinama rade za 5000.
Al se zato isplati informatika i programiranje za koje nije potreban faks. Trojicu frendova takvih imam, svi sss i svaki tuče 10 - 15 tis. mjesečno.
Bajke su na drugom podforumu

@ontopic
Mislim da je pravo pretezak faks za ono sto poslije nudi. (Naravno uz pretpostavku da se nema veza )
Ubiti se od ucenja da bi sljakao kod nekog u odvjetnickom uredu za 4500kn. (Ako imas srece).
Pero_Kanister is offline  
Old 19.05.2017., 13:24   #13
Nije mi žao što sam završila pravo, valjda imam sreće pa sam našla dobro plaćen posao. Ali da opet biram faks, izabrala bi neki koji nije vezan uz jednu državu, sa kojim mogu ostvariti karijeru i preko granica. Pretežak je to faks, a ne daje puno mogućnosti. Jedino je činjenica da u RH nikad nisam imala problema sa pronalaskom posla, promijenila sam ga par puta bez problema, uvijek na bolju poziciju.
Blakey is offline  
Old 20.05.2017., 01:09   #14
Kao netko tko u kući ima 2 pravnika i jako puno frendova s prava-isplati, ali isključivo ako osoba je sigurna da želi biti pravnik i raditi u najzagađenijem dijelu čitave zemlje.

Dakle osoba baš mora voliti taj posao i imati iskrenu želju raditi tako nešto jer u svakom drugom slučaju puno je bolje studirati ekonomiju s kojom se može raditi i van granica zemlje, za puno manje stresa i nerviranja za vrijeme samog studija.
Isto tak za osobe koje su više karijeristi, kakvog i sebe doživljavam (koliko god zvučala ružno riječ, stvarno nije), ekonomija je također bolji izbor u odnosu na pravo. Pravo samom činjenicom da se karijera svodi na teritorij lijepe naše govori da tu strašno puno prostora za napredak stvarno nema.
Ali opet, rekao bi i to da prosječna osoba s prava, koja uspješno položi pravosudni može lakše napravit vlastiti biznis nego netko iz ekonomije. Imati odvjetničko društvo je dosta lakše za stvoriti nego prvo uopće izmisliti proizvod ili uslugu koju ćeš prodavati, a onda tek stvoriti iz toga biznis.

Čisto uspoređujem ekonomiju i pravo jer mi je cijela familija u tome i iskreno nikome nije loše. Nitko nikad nije dobio posao preko veze (znam da zvuči kao bajka), jedan (ja ) je i već emigrirao i radi u struci vani.
Dakle uglavnom, opet ću napisati-isplati se uz čelične živce.
Inžinjer ekonom is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:52.