Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2017., 20:05   #61
Ok, sve na novo

https://s27.postimg.org/cxm7ozdbn/forum1.jpg
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 16:46   #62
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Hmmm, čuo sam da je enohiana najbolja ako imaš u planu napravit sukubu, po svojoj mjeri?
Dragon Rouge is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 21:27   #63
Nemam namjeru nikad više raditi magijski radove koji imaju za cilj priziv ženskog bića
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 00:26   #64
..ma hajde, zabavno je to full..kako bi se moglo bez toga?
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 23:51   #65
Mislim da ipak neću inzistirati na nabavci svih materijala. PReviše vremena treba za to. Možda jednog dana nabavim sve potrebno al za 10-tak dana radim probnu u vezi jedne stvari koja me muči pa me zanima kako će to proći

"Our method is Science, our aim is Religion"
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 23:51   #66
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
..ma hajde, zabavno je to full..kako bi se moglo bez toga?
Lako
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 22:40   #67
samo jedan lagani update da nisam odustao već proučavam još jednu knjigu

https://www.amazon.com/Enochian-Magi.../dp/1908705140

Prije bilo kakvih radova volim biti što više spreman. Pri kraju sam knjige, saznao sam dosta novih stvari i to je to.

Cilj će biti : društveno prihvaćenje umjetničkog pokušaja
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 15:11   #68
Cilj nije postignut. Što bi značilo da improvizacija sa Enohijanom, bar za mene, ne daje rezultate. Slijedeći pokušaj će biti sa potrebnim alatima

Hm, priznajem da sam bio prilično nadobudan kada sam krenuo sa svim ovim jer sam mislio da nema tu puno materijala i da je slično Goetiji i sličnim srednjevjekovnim prizivima.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 19:46   #69
I da, jučer mi je svašta lupkalo po stanu i sanjao sam obje verzije Enohijanskih Tabela Čuvara (to je moj privremeni prijevod) i onda sam se neprestano budio u znoju jer nisam mogao dokučiti koja je prava

Ne znam jel slučajno ili ne ali nisam imao taj doživljaj sa prijašnjima Tabelama. Na znam kako ih prevesti ali radi se onim koje sam slike postao na drugoj temi.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 00:28   #70
Hm, malo sam prenaglio, danas mogui reći da cilj jest postignut ali ne na način kako sam želio.

Ne želim otkrivati o čemu se radi no recimo da vam je cilj auto a niste specificirali da mora ići na benzin pa ste dobili auto na dizel
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 21:24   #71
Hm, što više proučavam to manje znam.

Čak sam slučajno naletio na neke razlike u raznim knjigama. Naime, postoje 91 anđela koji su nadređeni djelovima planete Zemlje. I tako ja našao jeddnog koji vlada Ilirijom a u sljedećoj knjizi taj isti valda Asirijom..pa ti sad budi pametan

Očito da se mora pristupiti originalnom materijalu jer, isto kao kod I Chinga, svaki prijevod je ujedno i tumačenje. Problem je što je meni taj staro engleski poprilično nejasan
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 08:27   #72
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
samo jedan lagani update da nisam odustao već proučavam još jednu knjigu

https://www.amazon.com/Enochian-Magi.../dp/1908705140
Jesi li ti kupio tu knjigu ili imaš pdf?

Koje sve imaš o enohijani i koje su ''najbolje ''

(molim što više teksta )
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 08:55   #73
Imam par knjiga i par PDF-ova.

Budem napravio listu

Ne mogu puno teksta, Saturn mi je u 3. kući
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 01:08   #74
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post

Ne mogu puno teksta, Saturn mi je u 3. kući
Nije mi jasno gdje ti iz ove niže analize saturna u 3. kući nalaziš skužu da
malo pišeš

Trebao bi ti otvoriti topic: kako naći dobru skužu obzirom na astrološke kuće

===========

Saturn u trećoj kući

Saturn u trećoj kući natalne karte nerijetko ukazuje na istraživačku prirodu ličnosti ove osobe koja ima dobro razvijenu sposobnost uočavanja prave suštine problema. Osim toga, ova osoba ima izražen smisao za organizaciju i strukturu tako da nerijetko ulijeva veliko povjerenje drugim ljudima. Kada je Saturn u trećoj kući aspektovan dobro to ukazuje na urođenu sposobnost i dobar osjećaj za uspostavu reda i dobre komunikacije u međuljudskim odnosima a naročito u obiteljskim odnosima. Dobro aspektovan Saturn u ovom položaju ukazuje na racionalan i objektivan pristup prilikom rješavanja eventualnih obiteljskih problema. Osoba se ističe kao autoritet i nerijetko predstavlja uzor mlađim članovima obitelji. Harmonični aspekti Saturna u trećoj kući pokazatelj su blagonaklonosti i razvijene empatije. Osim toga dobro aspektovan Saturn u trećoj kući ukazuje i na osobu kojoj osjećaj realnosti omogućuje da svoje zamisli usmjeri ka praktičnim ciljevima. Kada je Saturn u trećoj kući loše aspektovan to ukazuje na osobu koja se emotivno povlači i distancira u svoj unutarnji svijet i koja se ne prepušta tako lako svojim osjećajima. Također, može imati usamljeničke sklonosti i biti prilično skeptična kada je u pitanju ulazak u ljubavnu vezu tj ostvarenje snažnije emotivne bliskosti sa voljenom osobom. Teški aspekti Saturna u trećoj kući mogu ukazivati ​​i na to da osoba u nekim oblastima interesovanja može biti prilično fanatična a također, ova osoba može imati i naglašenu tendenciju ka samodestruktivnom ponašanju. Kada je Saturn u ovom položaju loše aspektovan osobi često može predstavljati problem građenje kula u zraku i može je konstantno pratiti osjećaj da joj ništa ne ide od ruke. Kod teških aspekata Saturna u trećoj kući moguće je i javljanje većih nesporazuma i neslaganja u obiteljskim odnosima. Također, osoba u tom slučaju može imati problematične odnose sa braćom i sestrama i između njih se može razviti snažno rivalstvo.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 23:25   #75
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Jesi li ti kupio tu knjigu ili imaš pdf?
Evo me sa listom

Papirnata izdanja :

Enochian Magic in Theory
Enochian Magic in Practice
The Enochian Evocation of Dr. John Dee
Enochian Magic for Beginners
The Magic Seal of Dr. John Dee. The Sigillum Dei Aemeth
Liber Coronzom


..i par PDF :

"Enochian Vision Magick: An Introduction and Practical Guide to the Magick of Dr. John Dee and Edward Kelley" : Lon Milo DuQuette
"The Essential Enochian Grimoire" : Aaron Leitch
"John Dees Five Books of Mystery" : Joseph H.Peterson
John Dee's actions with spirits -
Whitby, Christopher Lionel Ph.D. thesis, University of Birmingham.


Lijepo je čitati priče, novele, romane, popular science itd itd na ebook readeru ali PDF-ovi bilo kojih okultnih /duhovnih/inih tema su mi jako nepraktični. Ne možeš uzeti knjigu na brzinu i prelistati na stranicu koja te zanima

Ne mogu izdvojiti ni jednu da je najbolja ali sada znam da je za početnika najbolje da uzme prvu koju sam naveo.

Još uvijek čitam i proučavam i imam namjeru kupiti bar još jednu knjigu sa originalnim transkriptima. Iako mi taj staroengleski predstavlja problem.

Problem je uvijek isti kao npr. kod I Chinga, svaki prijevod je ujedno i tumačenje a ono je opet ograničeno iskustvom tumača/prevoditelja.

Neki redovi su totalno zanemarili određene aspekte Enohijane, neki su ih prilagodili svojim filozofijama i tako "iskrivili" izvorni materijal, neki su ih samo prepisali i ubacili par "svojih" imena, neki smatraju da postoje greške u izvornom materijalu pa su ih "ispravili".....a da ne krenem sad od "Watchtowersa", naziva koji su preuzeli mnogi vikani i tko zna tko još

Nadalje, napravio sam prsten, jest da je sitan i neugledan ali zlato je skupo

Možda sva ta priprema izgleda sporo ali nije da imam neki rok i volim biti spreman na sve

Sigruno se ponavljam ali šta je tu je

Mislio sam da se radi o jednom sistemu sličnom Goetiji ali ispada da je kompleksniji od toga, pogotovo jer nema puno praktičnih uputa za rad.

No izgleda da "Anđeli"nisu previše patili od ceremonija i odjeće već im je bila bitna samo namjera. Jer, koliko se sjećam, Dee je jednom upitao Anđela da li će njegova soba biti dovoljna za njegov Rad a Anđeo mu je odgovorio da prostor sam po sebi nije svet već ga svetim čini čovjek svojim akcijama
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 20:49   #76
Hm, mogu li si tu jednu misao zapisat

Baš mi je palo na pamet razmišlajući o svačemu

Istina jest da ti svemir nudi ono što ti treba i to nekoliko puta. Problem je što si zatrovan medijima, svijest i podsvijest ti je na nekom drugom putu.....te nakon svega tvoj odabir nije ono što ti treba a što ti svemir nudi već ono što misliš da ti treba a što ti mediji nude


__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 03:33   #77


Samo problemi

Nije lako nađi jedan komad drva od 91*91 cm
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 03:33   #78


Samo problemi

Nije lako nađi jedan komad drva od 91*91 cm
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 23:30   #79
Ipak ću to malo ubrzati i neću tražiti originalne materijale. Napraviti ću nešto približno dobro držeći se istih principa.

Evo još jednog alata maloprije napravljenog (Table of Practice).....to ću improvizirati i staviti na običan stol a na putu je kristalna kula i to bi bilo to što se tiče alata.

Table of Practice
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 23:31   #80
Ipak ću to malo ubrzati i neću tražiti originalne materijale. Napraviti ću nešto približno dobro držeći se istih principa jer se sve previše odužilo

Evo još jednog alata maloprije napravljenog (Table of Practice).....to ću improvizirati i staviti na običan stol a na putu je kristalna kula i to bi bilo to što se tiče alata.

Table of Practice

Naravno, i tu je bilo problema je postoji više verzija. Tko bi rekao. Jedna verzija je ona primljena od samog Deea, nakon toga je druga verzija koja je kopija Dee tabele ali koja ne odgovara opisu u originalnom materijalu. I na kraju, naravno, cijela mirijada magova koji originalni materijal tumače na svoj način.

A da ne govorim o obliku slova, ona centralna sam nacrtao misleći da je enohijanska abeceda uvijek ista da bih kasnije skužio da
to jesu enohijanska slova ali malo promjenjena, verzija Zlatne Zore.

I to nije sve , ulovih jednu grešku u knjizi i to baš kod enohijanske abecede. Dva slova imaju isti znak, pomislih da je to tako ali nije, bila je to tiskarska pogreška.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:54.