Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2017., 14:13   #1601
Angry ključ Dierre vrata

Imam problem, ugrađivala sam protuprovalna vrata Dierre asso 5, no usput se renovirao i cijeli stan. Dogovor s majstorima je bio da se vrata postavljaju na kraju, međutim oni su vrata postavili, podijelili si ključeve (meni dali samo karticu) i sada se bojim jesu li mogli kopirati ključeve bez kartice???

Da mijenjam cilindar?
white sugar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 07:19   #1602
Pozdrav,

Ugradio sam Gardesa protuprovalna vrata i kada zaključavam vrata izvana događa mi se čudna stvar... Kad krenem okretati ključ da zaključam vrata ponekad se cilindar se vrti u prazno (napravim jedan do dva okreta ključa) i tek onda ulovi i počne se zaključavati ... Ne znam da li da reklamiram s obzirom da su vrata pod granacijom ili ovo nije ništa ozbiljno ...
tomtom12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 08:41   #1603
Quote:
white sugar kaže: Pogledaj post
Imam problem, ugrađivala sam protuprovalna vrata Dierre asso 5, no usput se renovirao i cijeli stan. Dogovor s majstorima je bio da se vrata postavljaju na kraju, međutim oni su vrata postavili, podijelili si ključeve (meni dali samo karticu) i sada se bojim jesu li mogli kopirati ključeve bez kartice???

Da mijenjam cilindar?
Da. Otkazati majstorima, prijaviti policiji.
Malo radikalno, ali nema tome dugo je bilo u medijima da su pohapsili tako neke "majstore"
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 21:42   #1604
Quote:
white sugar kaže: Pogledaj post
Imam problem, ugrađivala sam protuprovalna vrata Dierre asso 5, no usput se renovirao i cijeli stan. Dogovor s majstorima je bio da se vrata postavljaju na kraju, međutim oni su vrata postavili, podijelili si ključeve (meni dali samo karticu) i sada se bojim jesu li mogli kopirati ključeve bez kartice???

Da mijenjam cilindar?
Ne razumijem to "podijelili si ključeve"? Kak si to uopće dozvolio? Meni majstor ulazi kad JA otključam i kad odlazi JA zaključam...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
_ivo_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 07:38   #1605
Quote:
white sugar kaže: Pogledaj post
Imam problem, ugrađivala sam protuprovalna vrata Dierre asso 5, no usput se renovirao i cijeli stan. Dogovor s majstorima je bio da se vrata postavljaju na kraju, međutim oni su vrata postavili, podijelili si ključeve (meni dali samo karticu) i sada se bojim jesu li mogli kopirati ključeve bez kartice???



Da mijenjam cilindar?


Pa promjeni cilindar. To svi rade.
vikend is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 07:41   #1606
Quote:
_ivo_ kaže: Pogledaj post
Ne razumijem to "podijelili si ključeve"? Kak si to uopće dozvolio? Meni majstor ulazi kad JA otključam i kad odlazi JA zaključam...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Sorry, "dozvolila"
_ivo_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 03:28   #1607
Quote:
tomtom12 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Ugradio sam Gardesa protuprovalna vrata i kada zaključavam vrata izvana događa mi se čudna stvar... Kad krenem okretati ključ da zaključam vrata ponekad se cilindar se vrti u prazno (napravim jedan do dva okreta ključa) i tek onda ulovi i počne se zaključavati ... Ne znam da li da reklamiram s obzirom da su vrata pod granacijom ili ovo nije ništa ozbiljno ...

Meni se ista stvar dešava ponekad (cilindar se vrti u prazno krug / dva). Kupio sam dom cilindar, nakon ugradnje vrata. Nisam obraćao pozornost, ali bas cu ih nazvat da ih pitam jer to normalno.
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 18:47   #1608
Pozdrav, i ja sam u potrazi za protuprovalnim vratima, zasad mi najpovoljniji protectum (konradsat), za cca tisucu kn. Nisam jos bio u salonu da vidim uzivo. Da li je neko nedavno uzeo kod njih?
mar12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 09:28   #1609
HLM protuprovalna vrata

Javljam se s iskustvom s tvrtkom HLM. Ugradili smo vrata prije nekih godinu dana - imali su neki popust i nismo puno razmišljali je li to to. Evo feedbacka na cijeli proces:
- vrata škripe od prvog dana. Zvali smo ih da nam to poprave, nešto su napravili oko zgloba i prestalo, ali nije dugo trajalo... Podmazivanje ne pomaže
- imali smo jako negativno iskustvo s radnikom. Kao prvo pitao nas je da li da odnese stara vrata (odvoz otpada je bio u cijeni) ili da ih ponudi susjedima. Mi rekli da ih odmah nosi. Nakon nekoliko mjeseci pita nas naš susjed da kad ćemo maknuti stara vrata iz podruma!!! Mi mislili da je susjed nešto zabrijao, kad ono odemo u podrum, i vidi iznenađenja, to su naša vrata. Zvali ih ljuto da ih maknu - maknuli su ih, ali trajalo je..
- kad su nam instalirali vrata nisu izradili dobre ulazne pragove. Rekli da će doći ponovno, i došli tek nakon što smo ih jako puno puta zivkali
- okviri s vrata su nam otpali. I opet smo ih puno zivkali da nam to poprave. S obzirom da nam se naš dodijeljeni radnik nije javljao (odnosno stalno je govorio da će doći, ali nije!!) smo tražili drugog radnika. Taj drugi radnik nam je rekao je da je posao obavljen traljavo i bio razočaran koliko je to kolega loše obavio (npr. krivo izrezani okviri koji su zbog toga bili u koso i sl.). Nije sve mogao obaviti u jednom danu pa smo onda opet morali čekati dugo da nam netko dođe i dovršiti posao.
- dodatno, vrata je teško otključati. Ne znam je li to slučaj i kod ostalih protuprovalnih (nismo ih do sada imali), ali potrebne su dvije ruke da se vrata otvore što s djetetom ili vrećicama u drugoj ruci zna biti dosta teško

Sve u svemu, ne bi više uzimali od HLM-a. Jedino pozitivno je da su vrata estetski lijepa i da su nam, kada smo zbog krađe ključeva morali mijenjati bravu, došli isto prijepodne kada se provala desila. Osim toga, očito je da im nisu svi radnici na razini i da cijela organizacija posla šteka. Posao koji je trebao biti gotov u jedan ili max dva dana nam je na kraju trajao mjesecima.

Nadam se da smo nekom pomogli oko odluke, pozz
kalurim is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 17:07   #1610
Hey hey! Imam pitanje u vezi protuprovalnih vrata. Dakle, marku neznamo jer su vrata već bila tu kad smo se uselili u stan, prije nekih 20-ak godina. Veoma kvalitetna izrada, ali mislim da ih je starost već malo dotukla.

Dakle, naš ključ mora napraviti dva i pol kruga (pola prazan, i onda dva) u bravi (svih šest cilindara moraju potpuno ući u svoja mjesta na drugoj strani), tek nakon ta dva i pol kruga ga se može izvuć, isto tako i kad otključavamo. Problem je sljedeći, jutros pri otključavanju vrata, ključ napravi dva potrebna kruga ali na na onoj zadnjoj polovici zašteka. Jednostavno ne želi doć do kraja. A da stvar bude gora, nemože se niti zaključati. Jedan od mogućih razloga je mama koja je išla zaključavat jučer navečer pri jakom propuhu, koji je možda malo odškrinuo vrata, ali ih nije otvorio.

Morat cu zvat bravara probably, al jel ima netko nekakvu još ideju da probam?
PsychoEagle is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 13:03   #1611
Quote:
tomtom12 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Ugradio sam Gardesa protuprovalna vrata i kada zaključavam vrata izvana događa mi se čudna stvar... Kad krenem okretati ključ da zaključam vrata ponekad se cilindar se vrti u prazno (napravim jedan do dva okreta ključa) i tek onda ulovi i počne se zaključavati ... Ne znam da li da reklamiram s obzirom da su vrata pod granacijom ili ovo nije ništa ozbiljno ...
Evo, pošto imam iste simptome, zvalo sam ih i kažu da je to normalno na cilindru koji se moze zaključavati sa obje strane (takav ja imam). Znaci ključ ide unutra sa obje strane. Da li vi imate isto takvu opciju?
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 13:42   #1612
Quote:
atoni kaže: Pogledaj post
Evo, pošto imam iste simptome, zvalo sam ih i kažu da je to normalno na cilindru koji se moze zaključavati sa obje strane (takav ja imam). Znaci ključ ide unutra sa obje strane. Da li vi imate isto takvu opciju?
Kod mene je zaključavanje samo s vanjske strane, a s unutarnje imam malu kuglu koju okrećem ... Iskreno me to ne smeta, jedino me strah da jednom neću moći otključati vrata pa ću ostati zaglavljen ispred kuće ...
tomtom12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 13:48   #1613
Quote:
tomtom12 kaže: Pogledaj post
Kod mene je zaključavanje samo s vanjske strane, a s unutarnje imam malu kuglu koju okrećem ... Iskreno me to ne smeta, jedino me strah da jednom neću moći otključati vrata pa ću ostati zaglavljen ispred kuće ...
Da, tako je i meni, vrata se normalno zaključavaju, ali mi je postalo čudno zasto se ključ ponekad malo okrece u prazno.

Ne znam da li je isti slučaj kod vas, ali ako mislite kontaktirati servisere za misljenje, molim da javite rezultat.
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 16:01   #1614
pozdrav trebam pomoć,kupili smo u Pevecu protuprovalna vrata (recimo )nisu skupa,vjerojatno ona kineska,ali nema veze ,trebam majstora da bi mi postavio.
delfin21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 13:59   #1615
protuprovalna brava

Pozdrav,

Dobio sam ponudu od jedne firme za zamjenu protuprovalne brave (kvaka, cilindar, cijeli komplet), cijena je 2000 kn. Jeli to realna cijena, i moze li se gdje povoljnije nabavit, ako da, molio bih da preporučite..

Hvala
Visoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 19:11   #1616
Pozdrav svima!
Nakon podosta pročitanih stranica još uvijek ne znam koja pp vrata uzeti.Dajte koji konkretni primjer,link,proizvođača-spreman sam s ugradnjom i svime platiti 7500 kn...mislim da bi to bilo ok...
unaprijed hvala na odgovorima!
dlukace is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 20:56   #1617
Quote:
dlukace kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Nakon podosta pročitanih stranica još uvijek ne znam koja pp vrata uzeti.Dajte koji konkretni primjer,link,proizvođača-spreman sam s ugradnjom i svime platiti 7500 kn...mislim da bi to bilo ok...
unaprijed hvala na odgovorima!
Prije dvije i pol godine za cca tu cijenu sam ja ugradio Rock G C seriju od Mitre....iznimno zadovoljan s vratima i ekipom koja je demontirala stara i montirala nova vrata. Svaka preporuka.
tomaklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 07:59   #1618
Quote:
dlukace kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Nakon podosta pročitanih stranica još uvijek ne znam koja pp vrata uzeti.Dajte koji konkretni primjer,link,proizvođača-spreman sam s ugradnjom i svime platiti 7500 kn...mislim da bi to bilo ok...
unaprijed hvala na odgovorima!
Prije podosta godine meni su radili iz Osor-prometa. Tada sam bio super zadovoljan ekipom, a vrata i brava i dan danas funkcioniraju besprijekorno. U to doba su jedini imali odgovor na sve moje "muzičke želje" . Ne znam kakvi su danas, možda netko ima svježija iskustva.
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 20:48   #1619
Imam protuprovalna vrata i cilindar Multlock 7x7 koji hoću zamijenit. Ovak to izgleda ko na slici s unutarnje strane i zanima me kako izvaditi cilindar jer kad odvrnem ova dva imbusa on i dalje stoji čvrsto

Ako netko ima iskustva s tim bravama pa da mi pomogne

180power is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 11:14   #1620
Quote:
dlukace kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Nakon podosta pročitanih stranica još uvijek ne znam koja pp vrata uzeti.Dajte koji konkretni primjer,link,proizvođača-spreman sam s ugradnjom i svime platiti 7500 kn...mislim da bi to bilo ok...
unaprijed hvala na odgovorima!
meni su radili dečki iz Max doora.. http://www.maxdoor.hr/
vrata se radi po naruđbi i za te pare možeš dobiti čuda..
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:32.