Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2017., 11:29   #2241
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
apsolutno se varas.
u zivotu nisam stavila ni roditeljski ni informacije u 19:00, nisam luda da se druzim s roditeljima do dugo u noc.
obicno stavljam informacije u popodnevnom terminu oko 17:00 / 17:30, a jutarnjem oko 9:30 / 10:00, no termini su ionako nebitni jer rijetko tko dolazi.
i guess what, nikad se nitko nije pozalio na termine informacija niti itko vise trazi neki drugi termin (prije desetak godina je bilo sporadicno takvih slucajeva kojima sam u pravilu izlazila u susret).
pamtim ja, pamti forum hr
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=879


Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
mda.

I onda se meni dogodi da onaj tjedan kad radim popodne nemam nijednu pauzu iza 14:45 - 15:35, a svaki dan radim do 19 ili 19:50 I stavim informacije jedan dan u 19:00 I roditelji polude da je to prekasno I da im je to ni vrit ni mimo jer im je prekasno cekati taj termin nakon posla, a kad jednom dodju doma oko 17-18, ne da im se vise izlaziti van iz kuce.

I kaj da im ja radim?
jel da idem po kucama s imenikom?

ne moram ni govoriti da su te informacije bile ludo posjecene cijelu godinu.

inace, duzni ste se pojaviti dvaput u polugodistu I informirati se o ocjenama.
postoje 2 roditeljska sastanka u polugodistu.
ergo, informacije vam nisu neophodne ako bas nikako ne mozete doci.

ja nemam problem ni s tim da izdvojim za roditelja par minuta pod odmorom, da baci pogled na ocjene ako bas bane van termina informacija.
mozda da ipak ponudis u 08:00 ujutro
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 11:49   #2242
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
pamtim ja, pamti forum hr
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=879


mozda da ipak ponudis u 08:00 ujutro
hvala ti takvoj revnoj na podsjetniku. vidim, svaki moj post ti je pod mikroskopom.:klap:

jedva se toga sjecam, bilo je to na pocetku moje "karijere", dok sam jos bila totalno glupa i naivna.
puno je godina proslo od tada i mogu reci da sam se dobrano opametila pa mi nikad vise tako nesto ne bi palo na pamet.

a sa 8 ujutro bih bas i mogla probati. kad vec nikad ne dolaze, nece ni tad, ali cisto da vidim izraze lica i hoce li itko ista reci.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 01:53   #2243
E da li se jos uvijek u 1.rz ne smije koristiti tehnicka odnosno se forsira grafitna olovka?
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 08:26   #2244
Mi imamo informacije u 8:00 ili u 17:15 - tako da idem na ove od 8:00 jer radim 9-17.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 08:27   #2245
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
E da li se jos uvijek u 1.rz ne smije koristiti tehnicka odnosno se forsira grafitna olovka?
Kod nas se ne smije tehnickom pisati...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 08:31   #2246
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
E da li se jos uvijek u 1.rz ne smije koristiti tehnicka odnosno se forsira grafitna olovka?
Preporuka je obična olovka. Barem za prvi razred. KOji bi bili argumenti za tehničku u prvom razredu?
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 08:32   #2247
Koji je razlog? Misim olovke su tako mrljave i neprakticne sa tim siljenjem, a nase pismo ne zahtijeva kombinaciju deblje i tanje linije ko kaligrafija pa da je to bitno...

Nema mi gore nego kad se olovka malo otupi pa je u pocetku linija savrsena a onda postaje sve deblja i rub linije nije sharp. Tehnicka rulz.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 08:43   #2248
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Koji je razlog? Misim olovke su tako mrljave i neprakticne sa tim siljenjem, a nase pismo ne zahtijeva kombinaciju deblje i tanje linije ko kaligrafija pa da je to bitno...

Nema mi gore nego kad se olovka malo otupi pa je u pocetku linija savrsena a onda postaje sve deblja i rub linije nije sharp. Tehnicka rulz.
I mislila sam da je razlog samo oštrina pisanja. Jesi probala svoj maloj dati tehničku pa da njome crta?Onak, dulje vrijeme? Nek lijepo i uredno povuče crte jedan redak ili nacrta više od par poteza.

Mine pucaju. Pogotovo one 0.5. Dijete koje tek uči pisati i koliko pritisnuti olovku na papir, u kojem smjeru raditi poteze (hrpa djece gura olovku odozdo prema gore, bar u početku pisanja, dosta njih to radi i na kraju prvog razreda), dijete koje nije sposobno samo promijeniti minu u tehničkoj, blokiranje tehničke (pa je usput dijete rastavi i to potrajeeeee)...nije to još za njih.
Bit će vremena za tehničku, ja se ne uzrujavam ako olovka nije savršeno našiljena (moja je sad drugi razred i tek sad sam joj dala tehničku za pisanje, a znala je pisati tako tupim olovkama da je to bilo strašno).
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 14:48   #2249
potpis na nightfall jos bih samo dodala da je klincima uzasno fora siljit, da vole nove olovke, da ih gube/ostavljaju, posudjuju/ pa mi se nekak cini obicna olovka jeftinija.
osim ak nemas tehnickih u izobilju.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 15:35   #2250
Moj od drugog polugodišta ..prvi je razred piše tehničkom.
Sam ju je tražio da mu kupim jer je vidio od drugih u razredu.
Pisanje mu je puno ljepše i urednije.

Sent from my LG-K350 using Tapatalk
Duga111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 16:57   #2251
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
E da li se jos uvijek u 1.rz ne smije koristiti tehnicka odnosno se forsira grafitna olovka?
i dalje se "forsira" obična olovka. s tehničkom je problem što pucaju puntice, pa to usporava rad, dekoncentrira.. pa dok mijenjaju te puntice to traaaaaje..
a oni su svi nabrijani na te tehničke, čim stupe u drugi, treći razred već žicaju kad ju mogu koristiti. ja osobno preferiram običnu, za sebe. puno ljepše mi piše i nema nerviranja oko puntica
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 18:32   #2252
Quote:
Duga111 kaže: Pogledaj post
Moj od drugog polugodišta ..prvi je razred piše tehničkom.
Sam ju je tražio da mu kupim jer je vidio od drugih u razredu.
Pisanje mu je puno ljepše i urednije.

Sent from my LG-K350 using Tapatalk
I kod mene isto ovako.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 12:59   #2253
Zna li netko kako ide s tim zadnjim danom škole? Navodno je 14.06. zadnji dan, koja je šema? Još nije bio zadnji roditeljski pa ništa ne znam. Jel netko zna jel isti dan dodjela...čega jesu to svjedodžbe neke, ili učeničke knjižice (jel to postoji još?) ili se to dijeli kasnije - kada kasnije i to sve?
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 16:20   #2254
Dobivaju se svjedodžbe ali tek otprilike krajem 6og početkom 7og mj. Nastavnici imaju prvo sjednice...

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 09:38   #2255
nego dragi roditelji kako durate ove zadnje tjedne škole, brojite li dane do kraja više nego vaši klinci?
kod nas je napokon ove godine klincima manji presing, završni testovi su napisani, vecina klinaca ispitana
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 10:50   #2256
Nasi su jos prosli tjedan pozavrsavali testove, sad samo ponavljaju.

Ja sam jako zadovoljna i uciteljicom i stavom moje male prema skoli. Nadam se da smo uspjeli skrenuti pozornost s ocjena na samo znanje i nadam se da ce njena znatizelja i zadovoljstvo kaj je nesto novo naucila potrajati sto je duze moguce.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 11:52   #2257
Moja ima zadnji test - 13.06
Da'b riječ rekla...
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 13:47   #2258
kod nas još 6 testova u ovih 8 dana do kraja...
od toga 2 idući tjedan, isto zadnji 13.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 13:49   #2259
blazena nasa ucka nasi sve laganini, do kraja samo ponavljanje i igra
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 20:32   #2260
Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
kod nas još 6 testova u ovih 8 dana do kraja...
od toga 2 idući tjedan, isto zadnji 13.
ja sada pogledala.
vise nema testova, zadnji je bio u petak.

na temu onih ocjena i naknadnog upisa, vidim da ima nekih novih iz travnja, a ima i ocjene na dane kada nije bila u skoli
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:48.