Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2016., 16:46   #41
Unutarnje iščekivanje je mistični čin i nije ga lako postići.
Ono je na neki način zaziv Duha.
Od njega zastaje dah.
Svijet u tom stanju nije "obično mjesto", a iskustva koja se javljaju -sve- samo ne "uobičajena".
Takvo je moje iskustvo.

Tim više mi je zapeo za oko tekst kojeg sam atačirala par postova ranije, u kojem autor progovora o vl.duhovnom iskustvu/doživljaju/viđenju hodočašća -kojeg sam u hipu prepoznala kao dio vlastistog- kad govori o hodočasničkom odredištu kao značenjskom prostoru, kao kretanju i procesu, odnosno, kao motivu i učinku duhovnog traganja, u isto vrijeme.
__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 17:57   #42
Smile

ja bio, hodao i častio hodajući
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 09:46   #43
Od Podstrane do Santiaga De Compostele pjesacio 2800 kilometara. Necete vjerovati sto je sve dozivio na hodocascu života

Jurica Popović 36-godišnji je ugostitelj iz Podstrane pokraj Splita koji se na prvi dan ove godine pješice uputio prema španjolskom svetištu Santiago de Compostela. Trebalo mu je točno 135 dana i gotovo 3000 kilometara. Jurica je sa sobom ponio sam jedan veći ruksak, a kad ne bi našao prenočište znao je spavati po šumama, livadama, mostovima.

__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 11:01   #44
Lik je avanturista a ne hodočasnik.
Za sljedeću rutu može uzeti putanju Pazin - Dakar.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 19:17   #45
Jurica Popović, Quote:

...tu sam zapalio komadić svoje majice i u ocean bacio kamen koji sam ponio iz Hrvatske. Čak ni na tom mjestu nisam imao osjećaj ushita. Zapravo, nemam ga ni sad, niti imam osjećaj da sam gotov. Lebdim, kao da sam u nekom bestežinskom stanju i išao bih dalje. Čeka me Sveta Zemlja...


Tek se počeo "buditi" kao hodočasnik...
Ovih je prvih 2800km tek inicijalna etapa puta koji mu se "otvara".
Duhovni se uvid/iskustvo ne stiče "samo tako".
Dvije-tri takove epizode i "doživljaj" svijeta / način na koji priča o vl.iskustvima, promijenit će se iz korjena.
Držim mu palčeve!

__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 11:07   #46
...nisam imao osjećaj ushita. Zapravo, nemam ga ni sad, niti imam osjećaj da sam gotov. Lebdim, kao da sam u nekom bestežinskom stanju i išao bih dalje. Čeka me Sveta Zemlja...

Nekom Sveta Zemlja - nekom šumska katedrala!

Lebdjet možemo svagdje jer to je stanje duha a ne mjesta.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 15:12   #47
Quote:
Della17 kaže: Pogledaj post
Unutarnje iščekivanje je mistični čin i nije ga lako postići.
Ono je na neki način zaziv Duha.
Od njega zastaje dah.
Svijet u tom stanju nije "obično mjesto", a iskustva koja se javljaju -sve- samo ne "uobičajena".
Takvo je moje iskustvo.

Tim više mi je zapeo za oko tekst kojeg sam atačirala par postova ranije, u kojem autor progovora o vl.duhovnom iskustvu/doživljaju/viđenju hodočašća -kojeg sam u hipu prepoznala kao dio vlastistog- kad govori o hodočasničkom odredištu kao značenjskom prostoru, kao kretanju i procesu, odnosno, kao motivu i učinku duhovnog traganja, u isto vrijeme.
Uvijek sam se pitao koliko su takva iskustva stvarna, a koliko proizvod neuroze stvorene vlastitim očekivanjima. Ako bismo nekoga mogli uvjeriti da je Detroit zapravo Santiago de Compostela, da li bi doživio isto kao da putuje tamo? Je li zapravo i bitno, ako je to doživio?
Fjodor SM is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 23:24   #48
Quote:
Fjodor SM;60026813]Uvijek sam se pitao koliko su takva iskustva stvarna, a koliko proizvod neuroze stvorene vlastitim očekivanjima....
Da li te je ikada, išta u životu nadahnulo?
Bez zajebancije....
Istinsko je nadahnuće u stanju čovjeka iz korijena promijeniti.
I am fucking you not!
Nadahnuti su ljudi predivne stvari činili/stvarali; pisali knjige, "jahali na fotonima" i shvaćali prirodu prostora-vremena, skladali, propovijedali...da ne nabrajam.
To se nadahnuće, u velikoj mjeri, da osjetiti u njihovim "zapisima".
Onaj "klik" koji se javi u nama kada čitamo jedno takvo nadahnuto djelo ili pak slušamo neku skladbu.
Doslovno budemo u stanju naslutiti "to nešto" što je pokrenulo autora na stvaranje...čitajući ili slušajući, ugrabiti malo od tog izvornog "naboja" za sebe.
Jesi li ikada tako nešto doživio?

E sad,
koliko je to nadahnuće (koje je inspiriralo nekog npr., poznatog kompozitora/znanstvenika/duhovnog velikana), stvarno...a koliko produkt vl.neuroze - sam procijeni.
Na isti način procijeni i zalazak sunca.
Jel to samo privid pukog mehaničkog kretanje nakupine goruće vodika na nebu ili nešto što u tebi inducira "neurozu"; ostavalja te bez daha...u stanju kojeg nisi u stanju riječima opisati.
Puno je stvari s kojima možeš experimentirati.
Probaj, pa vidi što će se desiti.
Pogledaj npr.vl.dijete u kolijevci ili pak majku/voljenu osobu i procijeni; jesu li to nakupine organiziranih stanica koje su s tobom u interakciji (induciranoj endokrinim procesima i neuro-sinaptičkim šusevima)...ili su nešto više od toga; npr.tvoja "neuroza" od koje ti zaigra srce i koja te spontano ispunjava osjećajem smisla..i sl.

Istina.
Dobar je broj iskustva koja nas "lupaju po tintari", auto-induciran.
Ništa čudno.
To se jednako odnosi i na hodočašća i na bilo koji aspekt života, ili pak bilo koji (zamislivi, znani ili neznani) oblik duhovne prakse.

No isto je tako istina, da se nekome zalomi i ono što ga/nas je u hipu, u stanju iz korijen -duboko, duboka unutra- mijenjati.
Puno je takovih svjedočanstava.
Užitak je biti u blizini takovih ljudi, kada te trenutke pokušavaju podijeliti.
Te stvari/stanja/trenutke nije moguće "isforsirati", odglumiti ili pak "očekivati".
Um jednostavno nema obrasca/matrice prema kojoj bi ih mogao iskonstruirati/izmaštati.
Svak onaj koji je, makar na trenutak, imao takovih iskustava, zna o čemu pričam.
__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!

Zadnje uređivanje Della17 : 25.08.2016. at 00:03.
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 00:36   #49
Quote:
Della17 kaže: Pogledaj post
Da li te je ikada, išta u životu nadahnulo?
Bez zajebancije....
Istinsko je nadahnuće u stanju čovjeka iz korijena promijeniti.
I am fucking you not!
Nadahnuti su ljudi predivne stvari činili/stvarali; pisali knjige, "jahali na fotonima" i shvaćali prirodu prostora-vremena, skladali, propovijedali...da ne nabrajam.
To se nadahnuće, u velikoj mjeri, da osjetiti u njihovim "zapisima".
Onaj "klik" koji se javi u nama kada čitamo jedno takvo nadahnuto djelo ili pak slušamo neku skladbu.
Doslovno budemo u stanju naslutiti "to nešto" što je pokrenulo autora na stvaranje...čitajući ili slušajući, ugrabiti malo od tog izvornog "naboja" za sebe.
Jesi li ikada tako nešto doživio?

E sad,
koliko je to nadahnuće (koje je inspiriralo nekog npr., poznatog kompozitora/znanstvenika/duhovnog velikana), stvarno...a koliko produkt vl.neuroze - sam procijeni.
Na isti način procijeni i zalazak sunca.
Jel to samo privid pukog mehaničkog kretanje nakupine goruće vodika na nebu ili nešto što u tebi inducira "neurozu"; ostavalja te bez daha...u stanju kojeg nisi u stanju riječima opisati.
Puno je stvari s kojima možeš experimentirati.
Probaj, pa vidi što će se desiti.
Pogledaj npr.vl.dijete u kolijevci ili pak majku/voljenu osobu i procijeni; jesu li to nakupine organiziranih stanica koje su s tobom u interakciji (induciranoj endokrinim procesima i neuro-sinaptičkim šusevima)...ili su nešto više od toga; npr.tvoja "neuroza" od koje ti zaigra srce i koja te spontano ispunjava osjećajem smisla..i sl.

Istina.
Dobar je broj iskustva koja nas "lupaju po tintari", auto-induciran.
Ništa čudno.
To se jednako odnosi i na hodočašća i na bilo koji aspekt života, ili pak bilo koji (zamislivi, znani ili neznani) oblik duhovne prakse.

No isto je tako istina, da se nekome zalomi i ono što ga/nas je u hipu, u stanju iz korijen -duboko, duboka unutra- mijenjati.
Puno je takovih svjedočanstava.
Užitak je biti u blizini takovih ljudi, kada te trenutke pokušavaju podijeliti.
Te stvari/stanja/trenutke nije moguće "isforsirati", odglumiti ili pak "očekivati".
Um jednostavno nema obrasca/matrice prema kojoj bi ih mogao iskonstruirati/izmaštati.
Svak onaj koji je, makar na trenutak, imao takovih iskustava, zna o čemu pričam.
Ok, razumijem. Ovaj oblik zahtijeva minimalno 1000 eura, možda i do 2000 eura. Ako bi me nešto nadahnulo da ih dobijem, sigurno bih otišao. Da imam više još bih nekoga poveo sa sobom. Dakle, ako Boga ima, on je sad to čuo...
Fjodor SM is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 10:10   #50
Quote:
Fjodor SM kaže: Pogledaj post
Ok, razumijem. Ovaj oblik zahtijeva minimalno 1000 eura, možda i do 2000 eura. Ako bi me nešto nadahnulo da ih dobijem, sigurno bih otišao. Da imam više još bih nekoga poveo sa sobom. Dakle, ako Boga ima, on je sad to čuo...
Dodir Duha Svetog se ne može uvjetovati.
S Njim se ne trguje.
Čim više; "što si veća kamila, teže ćeš kroz ušicu igle proći..."
Ne može ga se "zaslužiti", nekakvom tamo tehnikom / praksom / naporom / znanstveno-spritualnom metodom (koncetracijom, kontemplacijom, meditacijom, neumovanjem, praznovanjem i sl.) isforsirati.

On nije posljedica/rezultat sustavnog napora ili ne-napora...nekakvo tamo "univerzalno polje sila" s kojim povremeno dolazimo u rezonanciju/i u čiji se "tok" ukapčamo.
Sve to su samo i jedino, naše baje/konceptualizacija...

On bira, ti bivaš biran...da se na glavu postaviš.

Jedino što možeš, je vapiti za Njegovim dodirom.
Što si iskreniji i skrušeniji/čišći u srcu, tim veće šanse imaš.
That's it...

Btw;
da te kojim slučajem nešto "nadahne" da dobiješ 2000 eura ili pak budeš u stanju činit ovo ili ono (impresionirat ljude u vl.okruženju svojim sposobnostima, sticati moć i utjecaj, imati mogućnost uvida u stvari koji nadilaze obične ljudske sposobnosti - što nije nemoguće), to zasigurno nije od Duha Svetog.
Takove ti je eure/sposobnosti/"darove" nabolje odbaciti.
Znam da zvuči tulavo...no na koncu će te skupo koštati.
Nitko se tome ne može oduprijeti.
Takvih ljudi na kugli zemaljskoj nema...nit ih je ikada, igdje (od kad je svijeta i vijeka) bilo.
Ta spika; "ja kontriliram svoje baje/moć koju sam stekao i koristim ih kako ja hoću"/"I am the only operator of my pocket calculator",
je ta "neuroza"...to "šaputanje u uho onog što želimo čuti"/autoinducirana banana/ - koju spominješ.

Ona spika;
"You are mindfucking yourself!"
__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!

Zadnje uređivanje Della17 : 25.08.2016. at 11:11.
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 10:36   #51
Quote:
Della17 kaže: Pogledaj post
Dodir Duha Svetog se ne može uvjetovati.
Ne može ga se "zaslužiti", nekakvom tamo tehnikom / praksom / naporom / znanstveno-spritualnom metodom (koncetracijom, kontemplacijom, meditacijom, neumovanjem, praznikovanjem i sl.bajama) isforsirati.

On nije posljedica/rezultat sustavnog napora ili ne-napora...nekakvo tamo "univerzalno polje sila" s kojim povremeno dolazimo u rezonanciju/i u čiji se "tok" ukapčamo.
Sve to su samo i jedino, naše baje...

On bira, ti bivaš biran...da se na glavu postaviš.

Jedino što možeš, je vapiti za Njegovim dodirom.
Što si iskreniji i skrušeniji, tim veće šanse imaš.
That's it...

Btw;
da te kojim slučajem nešto "nadhne" da dobiješ 2000 eura ili pak budeš u stanju činit ovo ili ono (impresionirat ljude u vl.okruženju svojim sposobnostima, sticati moć i utjeca, imati mogućnost uvida u stvari koji nadilaze obične ljudske sposobnosti - što nije nemoguće), to zasigurno nije od Duha Svetog.
Takove ti je eure/sposobnosti/"darove" nabolje odbaciti.
Znam da zvuči tulavo...no na koncu će te skupo koštati.
Nitko se tome ne može oduprijeti.
Takvih ljudi na kugli zemaljskoj nema...nit ih je ikada, igdje (od kad je svijeta i vijeka) bilo.
Ta spika; "ja kontriliram svoje baje/moć koju sam stekao i koristim ih kako ja hoću"/"I am the operator of my pocket calculator", je upravo ta neuroza/autoinducirana banana koju spominješ.
Ona spika; "You are mindfucking yourself!"
Zezam se. Toliko se uvijek može skupiti, samo ljudi nisu štedljivi. A drugo, može se otići kao pravi hodočasnik, bez para. Sigurno me ne bi nitko uhapsio jer nemam para, a idem na hodočašće. A za pojesti se već nešto nađe.
Fjodor SM is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 11:53   #52
Nikakvi dodiri duhova, niti mistična iskustva se ne mogu uvjetovati ipak mogu se provocirati a opet ne možemo ih kontrolirati, jer su neovisni o našoj volji.

Provociramo ako se urokamo peyotlom i drugim sredstvima ...ili običnom domaćom daturom

Kod dugotrajnih napora, posta ili drugih deprivacija a uz veliku pomoć naše psihe tj. ogromne želje mogu se odškrinuti naša unutrašnja vrata.

Problem je zatvoriti ista, da nas ludilo ne načme...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 20:58   #53
Nikola Horvat prvi je Hrvat koji je svladao fascinantnu američku rutu Pacific Crest Trail



Pješačenje u ekstremno teškim uvjetima: od velikih hladnoća do tropskih vrućina. Tako bi se ukratko mogla opisati američka avantura 37-godišnjeg teologa Nikole Horvata dugačka nevjerojatnih 4300 kilometara. Na put se uputio u travnju ove godine, a svaki je dan hodao i do 12 sati.

Bilo je trenutaka kad sam bio u životnoj opasnosti. Jednom sam se našao u roju tisuća pčela, puma je bila ozbiljna situacija. Najozbiljnija je bila situacija kad sam po oluji hodao potpuno mokar. Puhao je vjetar 70 do 80 kilometara na sat. Nisam imao osjećaj kako da se zagrijem, priča Nikola.


Nikola je pješačio ukupno 162 dana i prošao 1000 jezera, 24 nacionalne šume, 7 nacionalnih parkova i tri države. Mnogi su odustali - ali ne i on. Zahvaljujući snazi vjere znao je kako će sve biti mnogo lakše.

Nikola sve više razmišlja o novoj pustolovini. Želja mu je sa sinom proći znamenitu španjolsku rutu Camino de Santiago. A dok se ne otisne prema posljednjem počivalištu svetog Jakova, na svom blogu redovito piše o svemu što mu se događalo na putovanju na kojem je pobijedio - samoga sebe.


Na neizvjesnom putu punom unutarnjeg isčekivanja, potpuno predan u Božje ruke...mmmm!


__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!

Zadnje uređivanje Della17 : 26.10.2016. at 22:03.
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 14:31   #54
Ma bzvz, nema nista misticno i carobno, ne dobiju se nikakve moci ili se postane svetac, ja bi radije isao istrazivati novu gvineju kad bi odlucio toliko hodati.
Hod sa Bogom mora biti svakodnevna stvar, a od ovakvog trajbanja i naslikavanja po fb i blogovima nista, pametnije poci otkrivati prostore gdje ljudi nisu bili.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 20:07   #55
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Hod s Bogom mora biti svakodnevna stvar...
Vrhunski!
__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 19:33   #56
Osnovana bratovština sv. Jakova

http://putsvjakova.com/
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 22:44   #57
[QUOTE=Della17;60015275]Jurica Popović, Quote:

[COLOR="Blue"][I]...tu sam zapalio komadić svoje majice i u ocean bacio kamen koji sam ponio iz Hrvatske. Čak ni[/QUOTE/]
Ovo je neka jaca magija
_seo_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:04.