Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2015., 14:11   #41
Fleksibilno crijevo za vodu

Vjerujem da ste većina vidjeli TV prodaju fleksibilnog crijeva za vodu što se produžuje i skuplja kad otvoriš/zatvoriš vodu. Ebay ih je pun, pa sam si mislio kupit jedno za zalijevanje vrta. Da li itko od vas ima to crijevo? Jel to stvarno kako reklamiraju ili je to samo još jedna u nizu navlakuša? Da li stvarno tako radi, jel donekle čvrsto i trajno ili jeftino kinesko smeće koje se raspadne u roku odmah?
fawlty82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 11:09   #42
ja sam uzeo prošle godine iz kine (sa dealextreme-a) i još dan danas služi. pazim samo da ga ne ostavim napunjenog i da nije na direktnom suncu (kada se ne koristi). s obzirom na cijenu koju sam tamo platio i ovih kod nas, da izdrži jednu sezonu zaljevanja, nemam što žaliti.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 15:26   #43
Mi imamo spiralno crijevo dužine 30 m, a kad se složi, stane u kutiju za cipele. Ima onaj završetak da se može kliknuti na slavinu ili na drugo crijevo pa kombiniramo: obično + spiralno. Obično ostavljam vani, a to spirano se mora čuvati od sunca.
Ove smo godine prvi put zastrli vrt slamom: zalijevala sam poslije sjetve dva-tri puta, za ostalo tijekom proljeća pobrinuli su se Božji vrtlari, i jedanput prošli tjedan kad je bilo +36 (a vrt nije bio nikad bolji) tako da me to s crijevima za zalijevanje više i ne zanima, osim za pranje auta. Nekoliko puta godišnje mogu vrt zaliti i na kante, što je bolje jer voda malo odstoji.
Zapravo, spremamo se iduće godine nabaviti spremik za vodu, bačvu ili nešto slično i staviti na vrh vrta da kad treba, imamo kamo ćemo natočiti vodu i pustiti je da odstoji da ishlapi klor i da se zgrije. Da ne bi postalo leglo komaraca, bit će ispust tik uz dno, bočno. Razmišljali smo i o navodnjavanju cijevima s rupicama, no sad kad vidim kako je to sa slamom, odustala sam jer nije potrebno.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 07:39   #44
Kako bi bilo najbolje vodu od kuće dovesti do vrta?
Vrt je od kuće udaljen ~40m.

Da li bih mogao neku PVC cijev provesti, pa kroz nju crijevo za vodu?
Na koju dubinu bi trebalo ići, ispod granice smrzavanja?

Htio bih putem toga napraviti izlaz i za zalijevanje travnjaka i cvijeća u dvorištu.
Trenutno imamo crijevo na namatanje, i super je, fleksibilno, ne smeta mu sunce, preko zime ga unusem, ali ne da mi se stalno razvlačiti i namatati.

Ako bih mogao to za neku razumnu cijenu izvesti, to bi bilo super
Jedino me brine to smrzavanje preko zime. Mogu ja osterati vodu iz tog sistema, ali da li će to biti dovoljno?
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 10:58   #45
JA sam u području gdje se voda ukopava na više od metar dubine. Ako se voda ne koristi svakodnevno već lovi led i na toj dubini. To nam se desilo ovu zimu u roku od 12 sati je zablokiralo vodu u šahti. Led se uvlači i radi svoje, zemlja je pjeskovita.

Možeš to crijevo ukopati na bilo koju dubinu, ne moraš preduboko. Bitno je da se crijevo isprazni od vode pred zimu, ako se može i ispuše ostatak vode. Ne bi trebala prazna instalacija popucati. Kopaj na dubinu koja ti paše. Kod mene se praznoj nije ništa desilo. Mi smo navukli zaštitnu navlaku protiv smrzavanja u onaj dio koji je pod zemljom, ali mislim da to nije potrebno.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2020., 11:20   #46
Trebali bi kupiti cisternu za navodnjavanje, koliko vidim malo po netu cijene su raznolike, ima rabljenih ali nisam siguran ako je za vjerovati kad ljudi napišu da je bila samo voda u tome, da ne bi ispalo da je bila neka kemikalija ili nešto...

Trenutno ne bi išli na to da bude kap po kap, već samo da bude cisterna na povišenom pa da se crijevom može zalijevati. To ne bude nikakav problem, zbog tlaka, pretpostavljam da voda ima snagu da izlazi isto kao i kod pipe?

Trebalo bi biti na povišenom toliko da se ispod može staviti kanticu za zalijevanje da se napuni, ako zatreba. Najbolje je staviti 2-3 drvene palete, ili se preporuča nešto drugo? Koja je težina prazne cisterne od 1000 l?
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2020., 10:56   #47
Pozdrav

Da li je itko radio mini vodovod od 1000L tanka za kišnicu? Nemam opciju staviti tank visoko da slobodni pad radi svoje, a treba bi dovesti vodu na par mjesta. Osnovni problem je izvor energije(solarno) koje ne trpi uređaje preko 300W. Trebam pojačati pritisak da mi se malo brže napuni vodokotlić i da na slavinu curi voda za pranje ruku. Plan je da postavim prekidač za paljenje pored slavine, tako da pumpa radi samo po potrebi. Nisam pametan što staviti... pumpu za fontanu u tank... ili potopnu pumpu za čistu vodu (problem je ugurati pumpe kroz otvor tanka koji je cca 12cm promjera..). Najradije bi na izlaz tanka stavio nekakvu pumpu koja ima usis/ izlaz i to zatvorio negdje da ne nestane.. i to je to.. Samo što, i kako??Pumpu za centralno?
chalida is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2020., 10:58   #48
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
Trebali bi kupiti cisternu za navodnjavanje, koliko vidim malo po netu cijene su raznolike, ima rabljenih ali nisam siguran ako je za vjerovati kad ljudi napišu da je bila samo voda u tome, da ne bi ispalo da je bila neka kemikalija ili nešto...

Trenutno ne bi išli na to da bude kap po kap, već samo da bude cisterna na povišenom pa da se crijevom može zalijevati. To ne bude nikakav problem, zbog tlaka, pretpostavljam da voda ima snagu da izlazi isto kao i kod pipe?

Trebalo bi biti na povišenom toliko da se ispod može staviti kanticu za zalijevanje da se napuni, ako zatreba. Najbolje je staviti 2-3 drvene palete, ili se preporuča nešto drugo? Koja je težina prazne cisterne od 1000 l?
moja je u odnosu na vrt na cca 1M visine. Prazna ima oko 30-40 kg..Pritisak vode je onak.. ko da ima tank upalu prostate.. teće...ali zaboravi nekakve lude mlazeve....
chalida is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2022., 22:28   #49
Ja sam do sada promijenio već 2 fleksibilna crijeva u 2 godine. Stalno mi pucaju. Duljine se 30m i svaki košta oko 400kn. Dođe mi da se prebacim na obična kruta crijeva.
Koja su vaša iskustva s pucanjem fleksibilnih crijeva i kako to sprječavate? Moje je stalno na vanjskoj slavini, čitao sam da ne smije biti na direktnom Suncu, ali Sunce na toj strani nije tako jako. Što mislite, da li ga Sunce može toliko uništiti da je crijevo prekjučer bilo OK, a danas full curi?
Uplaseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2022., 06:41   #50
Ja imam gardena classic 13mm. Stoji namotano na zapadnoj stani cijelu godinu, na suncu i smrzavici, 2x18m, često se razvlači cijelo jer zalijevamo vrt sa njim. Već 5-u godinu bez ikakvih problema. Nisam primjetio nigdje da je guma ukrutila ni ništa.
Sheshirdzhija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2022., 07:47   #51
Quote:
Sheshirdzhija kaže: Pogledaj post
Ja imam gardena classic 13mm. Stoji namotano na zapadnoj stani cijelu godinu, na suncu i smrzavici, 2x18m, često se razvlači cijelo jer zalijevamo vrt sa njim. Već 5-u godinu bez ikakvih problema. Nisam primjetio nigdje da je guma ukrutila ni ništa.
Pa zato i ja razmišljam kupiti klasično crijevo jer ova fleksibilna samorastezajuća su osjetljiva, skupa i pucaju sama od sebe. Ali su zato vrlo praktična.

Poslano s mog Samsung S21 Ultra koristeći Tapatalk
Uplaseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2022., 00:42   #52
pa ta rastezajuca su prakticki jednokratna, cim ga primis u ruke vidis da je to kineska igracka.
inace preporuka za ovo crijevo, https://www.svijet-medija.hr/art/vrt...2645-139/88536
chavez ding is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2022., 07:21   #53
Quote:
chavez ding kaže: Pogledaj post
pa ta rastezajuca su prakticki jednokratna, cim ga primis u ruke vidis da je to kineska igracka.
inace preporuka za ovo crijevo, https://www.svijet-medija.hr/art/vrt...2645-139/88536
Istina, ali su praktična glede upotrebe, lagana, ne zauzimaju mjesto i mogu se fino složiti i spremiti.
Ova nefleksibilna su katastrofa. Ne možeš ih lijepo smotati, leže na zemlji i zauzimaju pola dvorišta, tvrda i kruta, teška, nepraktična.
Ne znam, nisam pametan.

Poslano s mog Samsung S21 Ultra koristeći Tapatalk
Uplaseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2022., 13:27   #54
Quote:
Uplaseni kaže: Pogledaj post
Istina, ali su praktična glede upotrebe, lagana, ne zauzimaju mjesto i mogu se fino složiti i spremiti.
Ova nefleksibilna su katastrofa. Ne možeš ih lijepo smotati, leže na zemlji i zauzimaju pola dvorišta, tvrda i kruta, teška, nepraktična.
Ne znam, nisam pametan.
Možda misliš na ona industrijska ili deblja 3/4. To je stvarno katastrofa. Imaju moji jer je stari tvrdoglav, godinama stoji vječito razvučeno preko dvorišta jer je nemoguće smotati. Industrijsko crno.

Ova 1/2 gardena i karcher su, pogotovo u proljeće/ljeto kad je toplije, jako fleksibilna i vrlo lagano se motaju. Jedino na što treba paziti je da se isključi sa pipe da nije pod tlakom i da se za ~1/2 kruga zavrne svaki namotaj. Nakon 2-3 puta to postane prirodna radnja.
Sheshirdzhija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2022., 20:32   #55
Posadio sam na proljece par vocki pa me zanima koliko cesto ih moram zaljevati? Sad su paklene vrucine, pa ne znam koliko vode im treba
__________________
https://blog.dnevnik.hr/nero81
nero81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2022., 21:24   #56
Ovisi kako su bujne voćke i kakva je zemlja. Minimalno 50 litara po voćki svaki drugi-treći dan.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2022., 12:11   #57
meni se to čini overkill.. ja zalijem svaki drugi tjedan s dve kante vode (~20 litara) u koje stavim malo onog tekućeg gnojiva od raspadnutih livadnih biljaka. mores im stavit neki malč oko njih
pic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:40.