Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2017., 13:10   #141
Mislim da je. To je bilo prije tri godine, ne sjećam se više. Probaj, izgubiš par mrtvih živina. Od tad se dosta toga promijenilo. Auti nisu više na lizing pa se ne peru tolko, mi smo na više lokacija pa auti ponekad ostanu van firme tj. van našeg dohvata, imamo pametnijeg posla od glumljenja autopraone umjesto lijenih kolega.... Kad sam u jednom vozilu više dana, onda ga sam operem. Ili ak stigne naredba sa vrha piramide. Aute držimo ispravnima, kolega i ja smo to srezali zadnjih par godina i sad nema više muljanja na tehničkom, al čistoću nemremo tak lako pohvatat, glavni razlog je dislocoranost.

Poslano sa mog HUAWEI P9 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 18:48   #142
Sredstvo za skidanje musica ima skoro svaka bolja samoposluzna praona. Za felge i prednji dio pospricas, pricekas malo i dalje peres redom
__________________
Ako se osjećate glupo, sjetite se da postoje odrasli ljudi koji vjeruju da su dva pigvina došetala s Južnog pola kako bi se ukrcali na brod te izbjegli poplavu.

Tekućine se NE sipaju!!!
Moonraker is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 20:49   #143
Quote:
Afla kaže: Pogledaj post
Jel skida dobro? Stvarno se lijepe govna, a i vidim po donjem dijelu vrata i praga s ceste kojesta otkad sam stavio 17" slape, malo brze uletis u krivinu sve kupi...
Skida solidno, ali po meni je bolje sa kvalitetnim voskom ili keramikom premazati auto... Musice otpadaju samo tako...

Ovako se "upeku" u lim/plastiku, pa onda stavljas taj Sonax ili neki drugi proizvod za skidanje musica i trljas sa spuzvicom, pa tek onda operes auto... Sizifov posao, barem po meni...
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 17:10   #144
čime je najbolje očistiti mrlje na krovnom tapacirungu, a da se isti poslije čišćenja ne odlijepi? tapacirung je kao na slici
gigacer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 17:59   #145
ja bi probo mješavinom čarlija i toplije vode, pa ak ne ide onda onak W5 multi-degreaser iz Lidla...
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 19:44   #146
Samo ne jako močiti, krovni tapecirung je za*eban...
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 19:45   #147
Gdje Vi trosite vrijeme...
Svicar is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 20:43   #148
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Gdje Vi trosite vrijeme...
OBOŽAVAM ovakve komentare
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 21:33   #149
Quote:
gigacer kaže: Pogledaj post
čime je najbolje očistiti mrlje na krovnom tapacirungu, a da se isti poslije čišćenja ne odlijepi? tapacirung je kao na slici
Imas od Sonax-a sredstvo za skidanje mrlja s tapacirunga i tkanina. Slicno kao i na tvojoj slici imao sam mrlju na suvozacevoj strani(neki tupan nije upotrijebio rukohvat nego je prilikom izlaska uhvatio za tapacirung iznad vrata i ostavio ''otiske'' svojih šapa). Pozdero sam se ziv kad sam primjetio... Rijesio s tim sredstvom od Sonax-a...
Samla1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 15:20   #150
ekipa, ima li tko doma oni foam gun ili kako li ga već nazvati? mislim si to kupiti pa na miniwash priključiti, ali pitanje svih pitanja, jeli to vridno tih para? konkretno za moj perač je cca 65 eurića.
jolekralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 08:51   #151
Koliko često perete motor automobila? Mislim na vanjsko pranje.
jolekralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 08:57   #152
Nikad

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
mukiklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 16:08   #153
Isto nikada.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 16:17   #154
Motor se ne pere.

Mores jedino napravit pizdariju, pametno nista.
Krpom pobrises poklopac motora i okolne plastike i gas
__________________
Ako se osjećate glupo, sjetite se da postoje odrasli ljudi koji vjeruju da su dva pigvina došetala s Južnog pola kako bi se ukrcali na brod te izbjegli poplavu.

Tekućine se NE sipaju!!!
Moonraker is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 16:33   #155
Nikad.
Mada, tehničko, moš oprat motor al ne pod tlakom i pazit kud lijevaš. Ja sam znao oprat 1.9D u Toledu jer je slinio otraga na deklu i kapalo na granu auspuha. I samo taj dio, nigdje drugdje.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 21:00   #156
Neznam kako vi, ja sam na svim svojim autima uglancam motorni prostor barem 2 puta godišnje. poskidam sve plastike, posebnim sredstvom našpricam i vodom pod tlakom isperem. nakon toga poseban dressing i to je to.
Inače imate i poseban lak za premaz motora iz Liqui Moly za zaštitu od hrđe i prljavštine, pa se sve sija ko pasija kesa, ali dobar je i Sonax plastic care.

Mislio sam da to više ljudi radi, ali ovdi čini se uzalud pitam hehe

p.s: nikada nikakav problem nisam imao s autom nakon pranja.
jolekralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 21:03   #157
Ja u pet godina tu i tamo povadim lišće iz kanala kad dignem haubu...
TIR669 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 21:17   #158
ne perem ni izvana a kamoli motor

i lišće bi iz jednog trebai izbacit van,pola litra vode mi zna iscurit na nogu kad stisnem kvačilo

ali sada bi ga na poliranje odvezao,da opet bude like a new
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 21:25   #159
Quote:
jolekralj kaže: Pogledaj post
Neznam kako vi, ja sam na svim svojim autima uglancam motorni prostor barem 2 puta godišnje. poskidam sve plastike, posebnim sredstvom našpricam i vodom pod tlakom isperem. nakon toga poseban dressing i to je to.
Inače imate i poseban lak za premaz motora iz Liqui Moly za zaštitu od hrđe i prljavštine, pa se sve sija ko pasija kesa, ali dobar je i Sonax plastic care.

Mislio sam da to više ljudi radi, ali ovdi čini se uzalud pitam hehe

p.s: nikada nikakav problem nisam imao s autom nakon pranja.
Jole, ti si Kralj
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 16:01   #160
Quote:
jolekralj kaže: Pogledaj post
ekipa, ima li tko doma oni foam gun ili kako li ga već nazvati? mislim si to kupiti pa na miniwash priključiti, ali pitanje svih pitanja, jeli to vridno tih para? konkretno za moj perač je cca 65 eurića.
Imam,isplati se naravno,ali možeš ga naći za puno manje.
ssdi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:08.