Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2017., 12:41   #2701
Quote:
LOST01 kaže: Pogledaj post
Razmišljam da ponovno odem u smeđe ( ), stoga koje boje da izbjegavam da ne ispadnem zelena?

Prirodna boja mi je sedmica i to bih htjela nekako postići, stoga da li da se bojim peticom možda?

Sada sam ovakva otprilike

Izbjegavaj hladne i pepeljaste nijanse. Znači, iza prvog glavnog broja ne smije biti broj 1 ili 2. To su, na većini boja, hladne nijanse. Biraj tople nijanse. Ako si blajhana plavuša, bilo bi najbolje raditi predpigmentaciju. Jer ce boja naklon dva, tri pranja skliznuti s blajhane kose.
Madison girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 19:52   #2702


Je li itko isprobao? ?
čokolada22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 09:42   #2703
Ne znam dje da postavim pitanje pa cu kod mojih voljenih plavusica. Plava sam, ali voljela bih da probam tokom ljeta da ofarbam u plavo i moje obrvu koje su dosta dosta tamne. Sta da koristim? Da li da to radim kod kozmeticarke ili frizerke ili mogu i sama?

thanks in advance my blondies <3
papavero is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 11:15   #2704
Pitanje - puštam kosu iz pixie cuta koji je prošao sve dugine boje. Izrast mi je nekih 10 - 12 cm tamne pepeljasto plave boje (jako pepeljasta sedmica), ostatak kose je izblijeđena svijetlo smeđa koja je sad plava al ono zlaćano-žuto plava (neka zlatna osmica ka devetki na par mjesta), a ja mrzim zlatne tonove u svojoj kosi koja je pepeljasta. Sad je već na duljini taman da mi dodiruje ramena, i iskreno ne znam što bih s njom.

Želim svoju prirodnu boju, al mi se strašno sviđa onako surferski balayage. Ne samo da ne znam jel bolje to napraviti u salonu ili sama, nego me zanima zahtjeva li balayage održavanje i kakvo? Plan mi je ne radit ništa kosi do 10.mjeseca , pustit je da raste. Al bi opet se malo osvježila.

Vidjela sam i da Guy Tang to radi sa blajhom na bazi gline, pretpostavljam da toga niti nema kod nas.

I da, žensko sam, samo mi se sviđa što je napravio s kosom frajera, ja bi to

Zadnje uređivanje ElsaStarfire : 28.05.2017. at 11:26.
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 17:12   #2705
Quote:
ElsaStarfire kaže: Pogledaj post
Pitanje - puštam kosu iz pixie cuta koji je prošao sve dugine boje. Izrast mi je nekih 10 - 12 cm tamne pepeljasto plave boje (jako pepeljasta sedmica), ostatak kose je izblijeđena svijetlo smeđa koja je sad plava al ono zlaćano-žuto plava (neka zlatna osmica ka devetki na par mjesta), a ja mrzim zlatne tonove u svojoj kosi koja je pepeljasta. Sad je već na duljini taman da mi dodiruje ramena, i iskreno ne znam što bih s njom.

Želim svoju prirodnu boju, al mi se strašno sviđa onako surferski balayage. Ne samo da ne znam jel bolje to napraviti u salonu ili sama, nego me zanima zahtjeva li balayage održavanje i kakvo? Plan mi je ne radit ništa kosi do 10.mjeseca , pustit je da raste. Al bi opet se malo osvježila.

Vidjela sam i da Guy Tang to radi sa blajhom na bazi gline, pretpostavljam da toga niti nema kod nas.

I da, žensko sam, samo mi se sviđa što je napravio s kosom frajera, ja bi to
Ako si vješta, sama si nabaci svijetle balayage pramenove i neki hladni preljev (wella t18 ili t14 ili kombinacija) preko. Odrzavanje balayaga je zeznuto... ako si zadovoljna bojom na izrastu onda samo duzinu osvjezavat preljevom (na balayage pramenovima), a ako ne onda izrast bojati (reverse balayage) tamnijom i osvjezavat duzinu preljevom.
Ili posjećivati frizera koji je super vješt u balayagu... svako mjesec, dva ili češće (ovisno o boji/ispiranju/pigmentu...)
Madison girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 17:29   #2706
Quote:
Madison girl kaže: Pogledaj post
Ako si vješta, sama si nabaci svijetle balayage pramenove i neki hladni preljev (wella t18 ili t14 ili kombinacija) preko. Odrzavanje balayaga je zeznuto... ako si zadovoljna bojom na izrastu onda samo duzinu osvjezavat preljevom (na balayage pramenovima), a ako ne onda izrast bojati (reverse balayage) tamnijom i osvjezavat duzinu preljevom.
Ili posjećivati frizera koji je super vješt u balayagu... svako mjesec, dva ili češće (ovisno o boji/ispiranju/pigmentu...)
Gdje kupiti uopće Wella tonere, samo na eBayju ili?
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 17:41   #2707
Quote:
ElsaStarfire kaže: Pogledaj post
Gdje kupiti uopće Wella tonere, samo na eBayju ili?
Da
Madison girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 18:07   #2708
Quote:
Madison girl kaže: Pogledaj post
Da
Hvala!

Moram priznati da mi se ne da tonirati kosu i još to održavati, mislim da ću samo puštat svoju da raste i onda kad naraste ošišat sve od prije bojano
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 00:55   #2709
Quote:
Madison girl kaže: Pogledaj post
Odrzavanje balayaga je zeznuto... ako si zadovoljna bojom na izrastu onda samo duzinu osvjezavat preljevom (na balayage pramenovima), a ako ne onda izrast bojati (reverse balayage) tamnijom i osvjezavat duzinu preljevom.
Ili posjećivati frizera koji je super vješt u balayagu... svako mjesec, dva ili češće (ovisno o boji/ispiranju/pigmentu...)
ovaj... ne?? Balayage i ombre ako su dobro napravljeni miran si minimalno 6-12 mjeseci s posjetama frizeru
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 09:02   #2710
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
ovaj... ne?? Balayage i ombre ako su dobro napravljeni miran si minimalno 6-12 mjeseci s posjetama frizeru
ne kontam ovaj dio...
onda nisi miran ako posjećuješ frizera ili sam ja nešto krivo skužila ironiju
Madison girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 09:11   #2711
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
ovaj... ne?? Balayage i ombre ako su dobro napravljeni miran si minimalno 6-12 mjeseci s posjetama frizeru
Ja bi se pretplatila na tog frizera nakon kojeg si mirna 6-12 mjeseci... bilo da je riječ o balayagu ili bilo kojoj drugoj boji/tehnici. Mislim pritom da je boja barem slična kao netom nakon izlaska iz salona... znači da nije izblijedila, požutila, izgubila sjaj, promijenila pigment...anything
Madison girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 10:32   #2712
Baš to kaj sam napisala. Jednom godišnje si kod frizera, a žutilo možeš doma solo s preljevima korigirat
Ja sam svog osvježila u 1. mjesecu i sad me nema minimalno do jeseni u frizerskom Boja je još uvijek super, a izrast nemam, tj. ne vidi se jer je dobro napravljen prijelaz.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 11:59   #2713
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Baš to kaj sam napisala. Jednom godišnje si kod frizera, a žutilo možeš doma solo s preljevima korigirat
Ja sam svog osvježila u 1. mjesecu i sad me nema minimalno do jeseni u frizerskom Boja je još uvijek super, a izrast nemam, tj. ne vidi se jer je dobro napravljen prijelaz.
To je već ok... ako doma preljevom osvježavaš :klap:
Koji preljev koristiš? Ako koristiš?
Madison girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 12:03   #2714
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
ovaj... ne?? Balayage i ombre ako su dobro napravljeni miran si minimalno 6-12 mjeseci s posjetama frizeru


Ja sam ovo skužila, kao miran si 6-12 mjeseci s posjetama frizeru (znači u tom periodu posjećivat frizera) zato mi nije bilo jasno..
A ustvari ti si mislila da u tih 6-12 mjeseci uopće ne moraš posjećivat frizera
okeeej
Madison girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 12:16   #2715
Zdravo cure, moja boja kose je trenutno ovakva:
https://ibb.co/hgLm8F
https://ibb.co/iCOjvv

Prirodno sam tamno smedja kao sto mozete vidjeti i ovakav mi je izrast. Čula sam da je Syoss Los Angeles https://ibb.co/i5W9TF
odlična , pa me zanima da li bi se mogla usuditi tj. d ali bi mi ona uspjela prekriti ovaj izrast i uklopiti se s mojom bojom trenutnom ako bih se ofarbala cijela ?
Šta vi mislite o ovoj boji i kakva su vam iskustva.
__________________
Big dreams, Good music and Expensive taste
telenovelas queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 15:04   #2716
bok cure, treba mi savjet
nedavno sam bila na pramenovima i frizerka je skroz falila boju koju sam joj pokazala.. htjela sam pepeljasto plavu (kao loreal preference 8.1), a dobila sam izblajhano bijelo/žutu i na korijenu narančastu
planiram sama to popravit, a ne znam kako. bojim se da će mi kosa bit zelena ako se ofarbam lorealom 8.1 ili nekom drugom pepeljastom bojom.
erbium is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 14:15   #2717
Kako od hidrogena 9% dobit hidrogen 6%? koliko vode dodati?
Madison girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 14:37   #2718
Quote:
Madison girl kaže: Pogledaj post
Kako od hidrogena 9% dobit hidrogen 6%? koliko vode dodati?
dodaj vodu, trecinu kolicine hidrogena
__________________
...A girl should be two things, classy and fabulous....
nika37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 16:07   #2719
Quote:
nika37 kaže: Pogledaj post
dodaj vodu, trecinu kolicine hidrogena
Hvala 😊
Madison girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 19:26   #2720
Prirodno sam tamnosmeđa i već godinama se farbam u plavo...prvo pramenovi i farbanje kod frizerke pa malo kućnog kemijanja
Nisam se farbala dva mjeseca i izrast bio ogroman...uzela 2 palette c10 i 12% hidrogen i iz tople plave dobila konačno hladno plavu ali izrast mi vuče na narančasto...kako sad popraviti stvar,po mogućnosti bez blajha?
veronika_87 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:29.