Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2017., 18:58   #3621
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Ali i tomože biti velika razlika. Ja se gušim već na 24, a neki griju standardno i na 27. Velika razlika. Nisu svi gosti isti, Nisu sve žene iste. Nije svačiji pojam zimogroznosti isti. jedino temperatura od 22 je svugdje 22
je,ali je razlika kod izoliranih i neizoliranih zidova u kući , ja sam izolirao tri vanjska zida sa 6 cm stiropora i u stanu je puno ugodnije na istoj temperaturi po zimi
perogulikoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 08:33   #3622
Upravo tako sam i ja svugdje čitao. Uzrok je radijacija. Donekle slična stvar je i sa troslojnim staklima. Nisam računao financijsku isplativost (iako na prvu mi se čini da je "samo" ~100n/m2 razlika), ali unutarnja stijenka je nekoliko stupnjeva viša kod troslojnog, pa samim time ako se osoba nalazi u blizini stakla, smanjen je osjećaj hladnoće, jer manje topline zrači iz tijela prema prozoru.

Mislim da općenito ljudi kod nas premalo pažnje (i novaca) daju izolaciji, a previše kemijaju sa sistemima grijanja.

Baš neki dan sam pričao, hoće ljudi praviti svoje pelete. Od slame, kartona i nesjećam se čega sve već ne. Pa gledaju kako složiti te kompresore, sječkalice i što sve ne. Zanimljivo zvuči. Na selu smo, materijala ima, vremena ima, volje ima. Ali kuće im neizolirane, a kad budu stavljali, uvjereni su da preko 5 se ne isplati ići. Ne jebe ih činjenica da je cijena samog stiropora manja stavka u fasadi, niti da će više ulupati novaca u te sječkalice i điđe nego što bi koštalo da umjesto 5 stave npr 15 cm striropora, i na pasivan način, bez da mrdne prstom, uštedi i više novaca.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 15:37   #3623
Posto radim podno u kuhinji na koje ce ici estrih i keramika, a povrat radijatora bih pustio u podno, ne dovode mi se nove cijevi od kotla, moze li to tako funkcionirati, hoce li pod biti prevruc obzirom da je u radijatorima 65?
alibeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 17:23   #3624
Hoće.
__________________
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav
zmajdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 17:23   #3625
Hoće.
__________________
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav
zmajdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 00:39   #3626
Cime regulisati temperaturu u podu, kakav ventil?
alibeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 10:16   #3627
Trokraki termostatski mešni ventil.
__________________
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav
zmajdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 10:17   #3628
Trokraki termostatski mešni ventil.
__________________
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav
zmajdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 11:50   #3629
Ugrađeno upravo ovo

http://heating.danfoss.com/pcmpdf/fh...0_vduic502.pdf

Nadam se da ce funkcionisati.
alibeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 21:13   #3630
Question

Pozdrav društvo!
Moj prvi post na ovoj temi, budući se mislim upustiti u izvedbu nekakvog sistema grijanja na viksi koju preuređujem.
Mogu birati između grijanja na drva ili pelete, no nekak me više privlače peleti.
Volio bih imati sistem centralnog grijanja, radijatori + podno ili samo podno, no brine me temperatura medija koja izlazi iz kotla. Za podno nebi trebala prelaziti 37°-40°, a strah me da radijatori neće uspjeti predati toliku temperaturu u prostor da bi izlaz spojio na podno. Znam da mogu staviti onaj Danfossov ventil koji regulira temperaturu prolaza, no kad temperatura naraste, on se zatvori i podno više nema nikakvu funkciju.

Radi se o samostojećoj kući, stambene površine cca. 70m², fasada obična vulgaris (zidano betonskom ciglom), no iznutra bi kuću izolirao staklenom vunom + dupli knauf. Bitno mi je da se prostor brzo zagrije jer nemam vremena čekati cijeli vikend da se zidovi stemperiraju, a onda moram nazad za ZG.
Gledao sam one slovenske kotlove Biodom H20 (normalne veličine i ugodan oku budući da bi bio smješten u dnevnom boravku), ali je cijena paprena.
Imate li neki sličan kotao za preporučiti, koji bi mogao zadovoljiti moje potrebe za grijanjem? Neki na kojem se može ograničiti temperatura do 40° te je li ovo što sam si zamislio uopće izvedivo?

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima i prijedlozima!
__________________
U životu je bitno samo jedno, a to su dvije stvari: red, rad i disciplina!
icebug is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 21:32   #3631
Grijanje na pelet - vol. 2

Uradis kombinaciju radijatori + podno, ako ne budes vodio posebne instalacije od kotla za podno i radijatore, od kotla mjesnim pustis 50-65 ili koliko vec trebas u radijatorima, a temperaturu u podu regulises na povratu sa danfoss ventilom koji sam i ja upravo danas ugradio (dva posta iznad).

U ovom slucaju ti radijatori i podno imaju svako svoju regulaciju (podno je spojeno kao zaseban radijator), kad danfos zatvori cirkulaciju u podu na cca 30 stepeni, radijatori mogu i i dalje cirkulisati normalno na njihovoj radnoj temperaturi cije zatvaranje regulisu npr termoglave na 23 ili koliko podesis temperaturu sobe.
alibeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 06:50   #3632
Zašto uopće stavljati podno, ako je vikendica, i imat ćeš i radijatore i bitno ti je da se brzo zagrije?
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 09:22   #3633
Podno nema svrhe ako se ne grije konstantno,velika površina a mala temperatura polaza treba vremena za grijanje-zagrijavanje,radijatorsko ili podno grijanje su dva sasvim različita principa grijanja što iziskuje i pripremu kotlovnice za to,povremeni boravak kao vikendica ako nemaš viška novaca neisplativi luksuz ,radijatorsko eventualno malo predimenzioniranih radijatora prema kubikaži prostorija=brzo zagrijavanje prostora i sa nižim temperaturama
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 15:40   #3634
Hvala na savjetima.
Koji od radijatora izabrati?
Gledao sam ventilske Vogel & Noot, ima li tko iskustva s njima?
Također pitanje iz mog prethodnog posta, koji kotao bi mi preporučili?
Napominjem da će biti smješten u dnevnom boravku, znači mora biti manjih dimenzija i na "nešto" ličiti.

Unaprijed hvala!
__________________
U životu je bitno samo jedno, a to su dvije stvari: red, rad i disciplina!
icebug is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 17:46   #3635
Quote:
bmwmilos kaže: Pogledaj post
Možda je i bolja izvedba direktno van pa izolirani dimnjak. Ako je izolacija dobra.
A ovi "filteri" na vodu,to su pokušavali istrijani certificirati ali im nije uspjelo nikako. Čak su i u peć montirali i Ups i svejedno im nisu odobrili certifikat. Vjerojatno ta voda unutra sakupi veći dio prljavštine iz dima,ali ostaju druga dva problema - udar vjetra na tu stranu fasade i ono najvažnije nedostatak podtlaka u slučaju nestanka struje.
Pun ti je inbox. Das me e-mail ?!
MengRen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 16:44   #3636
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
Podno nema svrhe ako se ne grije konstantno,velika površina a mala temperatura polaza treba vremena za grijanje-zagrijavanje,radijatorsko ili podno grijanje su dva sasvim različita principa grijanja što iziskuje i pripremu kotlovnice za to,povremeni boravak kao vikendica ako nemaš viška novaca neisplativi luksuz ,radijatorsko eventualno malo predimenzioniranih radijatora prema kubikaži prostorija=brzo zagrijavanje prostora i sa nižim temperaturama
U potpunosti se slažem s ovim. Predimenzionirani radijatori i ožeži, tebi je zapravo najveći problem u par sati ugrijati vikendicu kako treba.

E sad, ovisno o navikama, ali kad je prava zima trebat će vremena, ipak je to sve hladno. Podno dok bi zgrijo bila bi nedjelja ujutro.
renato2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 17:41   #3637
U cemu je problem kod kombinacije podno - radijatori, nece covjek ugasiti radijator, a grijati samo podnim.
alibeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 18:01   #3638
Prvo u parama. Prvo to je blesavo i u kući, pogotovo da je oboje u istoj prostoriji, a drugo u vikendici je cilj grijanje što jeftinije, i da što prije ugrije prostor...a podno e zadovoljava ni jedno od toga.
renato2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 22:23   #3639
Hvala svima na savjetima!
Podno ću izvesti onda samo u kupaoni, iz razloga da bar pločice dolje budu tople dok izađem iz tuša.

Koje bi mi radijatore preporučili?
Peć s kotlom na drva ili pelete?

Unaprijed hvala!
__________________
U životu je bitno samo jedno, a to su dvije stvari: red, rad i disciplina!
icebug is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 22:33   #3640
Moralo bi da bude nešto čime upravlja neka elektronika, a to kotao na drva nije. Dakle pelet.
__________________
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav
zmajdin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:43.