Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2017., 12:35   #1921
Pocetnica: Mislis u istoj klinici? Nikako. Moja doktorica je sefica. Šteta da ne mogu dobiti bar lijekove besplatno za stimulaciju kad vec dragi ja imamo ukupno 30god radnog staza i doprinosa. Ponekad ova drzava je stvarno maceha
Zp: znam da je tesko, ali odustani od ovog ciklusa. Samo ces se razocarati. Nije da ti granicno, nego nije ok i da tijelo moze tako nepovoljnu situaciju popraviti, mi bi sve vec imale dvoje djece. Odmori i napuni tijelo energijom za slijedeci ciklus
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 14:26   #1922
Quote:
Frixie kaže: Pogledaj post
pocetnice kad si ti na slijedećoj fm?
Bila sam, 11mm je sada. Čekamo tebe sutra sa izvješćem!
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 14:30   #1923
Quote:
tomorrow2 kaže: Pogledaj post
Pocetnica: Mislis u istoj klinici? Nikako. Moja doktorica je sefica. Šteta da ne mogu dobiti bar lijekove besplatno za stimulaciju kad vec dragi ja imamo ukupno 30god radnog staza i doprinosa. Ponekad ova drzava je stvarno maceha
Da, u istoj klinici i sigurna sam da možeš, nek je ona šefica ali svatko može birati tko će ga liječiti. Ako ti je to opcija, zovi ih sutra i reci da bi kod drugog dr., vjerujem da bi odmah upala i na fm u prirodnom kod novog dr.
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 15:38   #1924
Ne,ne mogu tamo ponovo. Tamo je tri lijecnika i medusobno si uskacu. Dosla bi opet kad tad do nje. Ovo moje je ociti primjer lijecenja, ako prodje prodje. Sto je najgore za stimulaciju mi je potrošeno brdo novaca, pa onda skrtarenje. S tim da zbog godina, ja sam imala pravo na jacu dozu elonve. tako da nisam samo ja kriva da smo dobili malo js. Rijeka je super ako je prisutan muski faktor jer biolozi sigurno daju sve od sebe, a za ostalo nisam sigurna. Ja se nadam da drugdje ce biti bolje i da cu im moci javiti lijepu vijest. To je ono sto zelim još imati posla sa njima.
Ne mogu ni slijedeci mjesec nista jer mi je menzis dosao prerano pa nisam ponovila briseve. Još sam i pod djelovanjem antibiotika tako nisam mogla ih pozuriti.
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 16:41   #1925
tomorrow ejebajga ...

Koji ti je bio protokol u IVF-u?
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 18:43   #1926
Elonva 100, i dalje puregon i orgalutran, ali nisam zapisala nigdje koje su bile doze, a nigdje mi ni ne pisu na nalazu. I brevactid.
Mislim da je elonva bila preslaba za moje godine. Bila je na bazi kila dodijeljena.
Zatrazila sam termin u repromedu.
Tocno si opisala situaciju, bas jeb.ji ga.
Od sutra u nove borbe za uputnice i nadati se da ce slijedeci doktor otkriti uzrok problemu.
Hvala svima na brizi. Sve ste mi divne
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 19:47   #1927
Quote:
tomorrow2 kaže: Pogledaj post
Elonva 100, i dalje puregon i orgalutran, ali nisam zapisala nigdje koje su bile doze, a nigdje mi ni ne pisu na nalazu. I brevactid.
Mislim da je elonva bila preslaba za moje godine. Bila je na bazi kila dodijeljena.
Zatrazila sam termin u repromedu.
Tocno si opisala situaciju, bas jeb.ji ga.
Od sutra u nove borbe za uputnice i nadati se da ce slijedeci doktor otkriti uzrok problemu.
Hvala svima na brizi. Sve ste mi divne
Svojevremeno sam gledala i nisu imali svoj web, imaju li sada?
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 20:01   #1928
Quote:
početnica kaže: Pogledaj post
Svojevremeno sam gledala i nisu imali svoj web, imaju li sada?
nemaju. on line objavljen imaju samo telefon

tu desno piše:
https://www.google.hr/?gfe_rd=cr&ei=...n%C4%8Di%C4%87

ja sam dobila mail od jedne dobre duše, ali nije sigurna da je pravi, pa dok ne bojijem odgovor, ne znam ni ja
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 21:33   #1929
Quote:
tomorrow2 kaže: Pogledaj post
nemaju. on line objavljen imaju samo telefon

tu desno piše:
https://www.google.hr/?gfe_rd=cr&ei=...n%C4%8Di%C4%87

ja sam dobila mail od jedne dobre duše, ali nije sigurna da je pravi, pa dok ne bojijem odgovor, ne znam ni ja
E da, to sam i ja pronasla
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 22:08   #1930
MPO - druženje i chat, Vol. 3

Čudno da si dobila samo 100.
Ja sam dobila sva tri puta 150, obzirom na godine, AMH i FSH doktor je procijenio da je bolje dati jaču.

Imam 52kg sad, a startala sam s 47
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 08:37   #1931
Quote:
Frixie kaže: Pogledaj post
Čudno da si dobila samo 100.
Ja sam dobila sva tri puta 150, obzirom na godine, AMH i FSH doktor je procijenio da je bolje dati jaču.

Imam 52kg sad, a startala sam s 47
a sto rec... nisam doktorica da procijenim dozu. taj dan je bilo prvi put da sam cula za taj lijek. a i da sam znala da trebam vecu dozu zbog godina, ne bi je bila dobila.
dobila sam uputnicu za hormone. sutra idem ih vaditi. bas me zanima situacija
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 08:48   #1932
Pozdrav cure nakon dugo vremena!

Jucer sam dosla iz bolnice nakon 9 dana.
Dr. me pregledala i vide se otkucaji jednog srceka, a drugo se ocito malo sporije razvija, i dr. je rekla da je moguce da otuda to krvarenje. Uglavnom, jos 2 puta sam u bolnici oskudno prokrvarila, poslije nista. Doma mi sada ide smeđkasto, tu i tamo rozo. Rekla je dr. da ne brinem, da se sve razvija kako treba. No, i dalje sam sva u grcu, ne razumijem zakaj mi se to dogada, ali eto nekako se mora dalje.
U bolnici sam 2 kg smrsavila, ona njihova hrana je ocaj, a uz to su mi i mucnine pocele tako da se drzim za sada. A i moram.
Samo da sve bude ok i da mi mrvice budu dobro. Danas sam 6+1.

Iduci tjedan imam kontrolu.
hottie_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 09:20   #1933
hottie ista situacija kao kod mene, svakih par dana roskasto, smećkasto, crveno...

Ja jučer bila na hitnoj. Popodne me boljela leđa, i odjednom na wc krv. Iako je to izašlo, poslije bilo čisto, usrala sam se i otišli smo. Još je neka dr bila ono, vi ste mi danas 4.taka
Isto se ne vidi razlog krvarenja, tad je bilo čisto. Bebica ok, vidjela sam već i male rukice i nogice gdje se razvijaju. Danas sam 8+4

Isto sam dobila odgovor "događa se, ako nemate jakih bolova sve je ok". I tako, čekati i bojati se odlaska na wc je očito moja budućnost...
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 09:27   #1934
Prestrasno. Ni kod mene nema nikakvog razloga pa se dogada. Ne znam vise kaj da mislim. Jedva cekam iduci pregled.
hottie_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 09:54   #1935
nakon transfera do mene je lezala trudnica koja mora mirovati (stavili je do mene dok ceka pregled) i rekla da je da je pola trudnoce krvarila. toliko da nije ni test radila dok joj prijateljica nije nagovorila da ipak vidi je li trudna jer taj lazni menzis nikako da zavrsi.
uglavnom, njoj je to bilo od posteljice koja je nisko i koja pritisce žilice ispod nje, pa one pucaju i krvare. termin joj je za 3mj i sve je ok
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 10:19   #1936
tomorrow2 pa zar na konzulatacijama kad su bili svi nalazi gotovi, netom prije kretanja u postupak niste prošli što će okvirno i zašto biti od stimulacije?
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 10:22   #1937
Cure, kaj se tiše krvarenja, ne znam kaj bi vam rekla ... čisti horor za psihu.

Nadam se da će te brige uskoro biti iza vas
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 11:11   #1938
Quote:
Frixie kaže: Pogledaj post
tomorrow2 pa zar na konzulatacijama kad su bili svi nalazi gotovi, netom prije kretanja u postupak niste prošli što će okvirno i zašto biti od stimulacije?

ne. samo da ce biti stimulacija.
ja sam kao dijete sela, pojma nisam imala da mi moraju nesto objasniti, osim kako se uzimaju injekcije
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 16:15   #1939
Sad znaš nažalost za ubuduće...
Jesi se dogovorila s dr. R za konzultacije?

pocetnica kakvo je stanje danas?
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 19:27   #1940
ni meni ništa nije bilo objašnjeno u vezi stimulacije. kaj da pitam? ja sam si mislila da sam dobro reagirala na stimulaciju. imala sam 8 folikula, podjednako su rasle, aspirirano 6js, 3 zrelo, 3 ne. s time da imam 37 godina, i lagano smanjen amh. tu sam nekako polovila i naučila da bi možda trebala jaču štopericu radi zrelosti js, ali kaj sa stimulacijom? ima ko kakvu opametnu ideju kaj da pitam? ja se u to baš ne razumijem.

hottie, snow, mislim na vas i nadam se da se bude sve uskoro stabiliziralo da možete uživati u toliko željenoj trudnoći, a ne samo strahovati.
panika i ja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:17.