Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2017., 07:46   #1
Preporucene vinarije na Peljescu

Ove godine ponovo idem na Korculu pa bi voleo posetit koje vinarije na Peljescu. Bio sam lani do Vinarije Milos, Matusko, Kiridizija, interesujeme koje manje vinarije gde se moze nabaviti dobar postup ili Dingac po dobroj ceni.

Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
pred02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 12:43   #2
hm rekli su mi da brat od Matuška radi najbolji dingač ali i da još više košta
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 19:27   #3
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
hm rekli su mi da brat od Matuška radi najbolji dingač ali i da još više košta


Nema problema treba onda probati koja je vinarija u pitanju?


Sent from my iPhone using Tapatalk
pred02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 22:43   #4
Google kaze da se taj zove Boris Violic Matusko... opcenito su mi rekli da treba traziti manje proizvodjace
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 01:24   #5
Šâ je sa vinatijom Dingač, šta su imali tovara na etiketi? Meni je to bio skroz solidni Dingač još od 80-etih.
Inače, male vinarije Madirazza i Skaramuča şu me gadno razočarale. Kako znatu koje se male vinarije ufât?
josko021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 01:45   #6
Skaramuča mi je konstantno dobar a Madirazzin postup mi je bolji od njegovog dingača
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 18:24   #7
Madirazza ima odličnu seriju s boforima.
Stvarno jako dobra vina.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 00:29   #8
trebalo bi probati nešto novije od Madirazze, ono što viđam je sve iz 2012. a navodno su mu čepovi loši pa zato gubi na kvaliteti
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 13:46   #9
Vinarija Dingac je otisla u stecaj bili zimus nema je vise nazalost, slazem se kvalitetan Dingac za ne tako visoku cjenu. Milos, Grgric, Bura su sve izvanredni Dingaci elem skupi za cuvat ili special occasion, ako ima nesto sto je oko 100-120 hrk tipa Antunovic da probam od manje poznate vinarije sa Peljesca.


Sent from my iPhone using Tapatalk
pred02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 13:56   #10
Vinarija Dingac je otisla u stecaj bili zimus nema je vise nazalost, slazem se kvalitetan Dingac za ne tako visoku cjenu. Milos, Grgric, Bura su sve izvanredni Dingaci elem skupi za cuvat ili special occasion, ako ima nesto sto je oko 100-120 hrk tipa Antunovic da probam od manje poznate vinarije sa Peljesca.


Sent from my iPhone using Tapatalk
pred02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 19:09   #11
Evo preporuke od furesta: Grk od Cebala-Popovica na Korculi i crna vina od Frane Milosa na Peljescu
__________________
My love is stronger than your
Hate will ever be
Ivan Grozny is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 14:03   #12
Miloš mi nije legao, istinizavolju probao sam jedino Stagnum a za Grk se slažem, treba otići direktno do Cebala, usput vidjeti vinograde i popričati s njim, vrlo zanimljiv čovjek
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 19:18   #13
Nije ni meni Milos nesto posebno, a odusevija san se vinima vinarije St Hills. Skuplja su, ali su


Kiridija i Skaramuca su na dobrom glasu, al nisan stiga kod njih.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 16:10   #14
Ne kazem da je nesto posebno. Stovise, za stagnume potrebno je dekantiranje, dok se njegov Plavac Mali odlicno pije bez dekantiranja.
PS Samo sad primjetih da na svom sajtu nudi i rose. Je li itko probao?
__________________
My love is stronger than your
Hate will ever be
Ivan Grozny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 16:18   #15
Boris Violic Plavac Barrique je fantastican za 55 kuna a od Dingaca Skaramuca za 90 kuna je fantastican deal. Marica Bura takodje nije lose vino.


Sent from my iPhone using Tapatalk
pred02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 01:17   #16
Skaramucin Dingac sam znao kupovati u Konzumu, odlican je pogotovo ako imas kupon za 20% popusta pa te izadje kojih 65 kuna po butelji... a s jednim kuponom mozes kupiti 6 istih artikala
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2018., 11:06   #17
Zanima me ako netko imao priliku posjetiti one podrume na Pelješcu ( na cesti od Orebića prema kontinentu ) koji su negdje oko 2010. krčili kršovita brda i postavljali čokote...
Koja je cijena vina i ima li razlike od onog što dobijemo u trgovinama ?
Appalachia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2018., 18:56   #18
Mislis na vinarije u Potomju ili na neku odredjenu?

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2019., 14:19   #19
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Miloš mi nije legao, istinizavolju probao sam jedino Stagnum a za Grk se slažem, treba otići direktno do Cebala, usput vidjeti vinograde i popričati s njim, vrlo zanimljiv čovjek
Ima vise Cebala u Lumbardi koji rade Grk - Branimir i Zoran. Od Zorana sam uzeo bocu, nisam mogao uhvatiti Branimira.

Quote:
Zanima me ako netko imao priliku posjetiti one podrume na Pelješcu ( na cesti od Orebića prema kontinentu ) koji su negdje oko 2010. krčili kršovita brda i postavljali čokote...
Koja je cijena vina i ima li razlike od onog što dobijemo u trgovinama ?
Ovaj put sam se zauzavio u Vinariji Kriz - ima fantasticna vina pogotovo roze i stvarno je vinarije home stlye radi organic. Kiridizija isto ima super Dingac old school, naravno u Potomlju kod Borisa Mrgudica ima dosta dobrih vina sve je isto home style aranzman.
pred02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2019., 14:32   #20
prva vijest da više Cebala rade grk ja sam pio onaj koji se inače može naći u Vrutku, izgleda da je to Branimir... u svakom slučaju najbolje bijelo vino koje sam ikad pio
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:20.