Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2017., 12:47   #81
Quote:
pero_OS kaže: Pogledaj post
To je na cin pregovora preprodavaca...ali ovo sto ste vi rekli je blaza varijanta.
Mene je jedan pokusavao uvjeriti da mi km nisu orivinal unatoc racunima od svih servisa i prilozenoj mapi sa ovjerenim radnim nalozima unatrag 15 godina slozenoj kronoloski...
Nevidjeno!!!
Saljivi kucni video je nula za te likove. Kad skuze da ti je svejedno hoce li auto otici sada ili za sest mjeseci, izraz lica je neprocjenjiv ��
Onda dodje covjek koji kupuje auto za sebe, uopce ne rusi cijenu nego bubne pare na haubu nakon pregleda od strane tri majstora i testne voznje i stvar rijesena.


Sent from 'The Beast' using Tapatalk
Kod mene je bio privatni kupac u pitanju, pa su me zato iznenadile takve gluposti od njegovog mehaničara. Kao i ti imam sve račune od početka do kraja poredane i kad sam mu to priložio kad je gledao motor, mahnuo je rukom i izjavio da mu to ništa ne znači. Malo je falilo da pred njim ne zalupnem haubom i odem, zašto bih uopće trošio vrijeme na takve genijalce radi koji sam vozio 11km i izgubio dobrih sat vremena na njihove fantazije.

Ma bolje da se uopće ne prisjećam tog dana kao ni tjedna kad se to zbilo.

Quote:
Felix 3575 kaže: Pogledaj post
Mene jedan htio na prepad kao platit ću mu trošak što je došo po auto zato jer mu neću snizit cijenu auta, samo sam mu reko da može svirat borbene i da auto ne ide s tog mjesta ispod te cifre ...
Takav sličan je namrdao jednog 72 - godišnjaka da mu proda Passata iz '91. kojem je bio 1. vlasnik skoro pa badava. Kad mu je deda rekao da ne ide, ovaj mu počeo s pričom da se nisu tako dogovorili i ovaj nažalost popustio. A prije kad su mu neki nudili više, odbijao ih je tvrdnjom da još malo dodaju i onda je tek njihov mada nije baš bio u bajnom stanju.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 14:14   #82
A je ima stvarno svakakvih ljudi.. ne treba se zato živcirati, imajte na umu da hrpa idiita zuvi medu nama i nema zivciranja.. i slobodno recite tim kupcima sta ih ide "sta si dolazio gledat auto s plinom ako ti smeta plin!?"
Ako pretjeraju u nekim stvarima slobodno ih stjerajte nek se gone, naravno sve u mirnom tonu bez frustracija...
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 18:13   #83
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Po mom iskustvu (upravo pokušavam prodati auto kojem sam prvi vlasnik, redovno servisiran, u dobrom stanju ali s 300 000 km ), kod nas topl lista ide: Cijena, kilometri, da je dizel i onda sve ostalo ako dođete do toga. Nikad mi neće biti jasna rkipa koja vidi oglas u kojem piše i kilometraža i da je benzinac s plinom i sve, i krene kukati da bi oni radje da je dizel, da ima puno km ili da je bar bez plina. Pa koji ke zoveš ako ti to smeta a nije nešto što možeš promjeniti. Šta me želiš obavjestiti da sam pogriješio kad sam ga kupovao sebi u izboru pa ga ti sad ne želiš? Zbilja ne kužim.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
aha, počela je ekipa sa fix idejama...
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2021., 16:58   #84
je netko odgovorio na pitanje teme?? ja tražim stranicu di bi se mogla provjerit kilometraža online. Sa stranice auto-km dobih mail da cu nakon uplate dobiti odgovor u roku od 72h a na vinagent stranici žele naplatit 20e.
samo_broj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2021., 17:01   #85
A ti bi džabe?

Poslano sa mog koristeći Tapatalk
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2021., 17:05   #86
Quote:
samo_broj kaže: Pogledaj post
je netko odgovorio na pitanje teme?? ja tražim stranicu di bi se mogla provjerit kilometraža online. Sa stranice auto-km dobih mail da cu nakon uplate dobiti odgovor u roku od 72h a na vinagent stranici žele naplatit 20e.
Jedini nacin da zbilja provjeris kilometre na autu je da se spojis s kompom na auto i provjeris sva mjesta di se km zapisuju a i to nije bas pouzdano.
Tak da ovo placanje prek weba je ok al ak neko skida km prije upisa opet te zezne
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2021., 17:37   #87
ne đabe nego odmah ali za ipak manje od 20 eura.

bit ce da ce se ipak morati ici osobno provjeriti.
samo_broj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2021., 18:48   #88
Nema 100 postotne garancije na kilometre,ali očite primjere iz malo sreće lako skineš

Poslano sa mog M2101K7AG koristeći Tapatalk
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2021., 21:31   #89
Carvertical iako sve je to frula...

Imaš rentacar u RH koji uredno polovi kilometre pi ta auta idu u rumunjsku na prodaju.

Alati za vračanje km se isplate na jednom autu.
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2021., 22:33   #90
Negdje na švapskim stranicama sam čitao kako neki saloni testne aute,ili one iz kraćeg najma,leasinga do 15k-20k km lijepo dobro operu,usisaju,uglancaju i vrate na 0km (karikiram možda 15-20) i jednostavno prodaju pod novo i cijenom novog

Tako da vjerujem da te prakse ima i u HR

Poslano sa mog M2101K7AG koristeći Tapatalk
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2021., 22:48   #91
Kad sam u 2.mj. prije tehničkog bio na dijagnostici, ispred mog auta bio aktualni Clio 5, otvorena vrata te ispred volana izvađena plastika, možda priprema za vađenje km sata i korekcija na novo.

Imao je ak se ne varam oko 20tkm.

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk
BanRey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2021., 22:02   #92
Quote:
matko_gsi kaže: Pogledaj post
Negdje na švapskim stranicama sam čitao kako neki saloni testne aute,ili one iz kraćeg najma,leasinga do 15k-20k km lijepo dobro operu,usisaju,uglancaju i vrate na 0km (karikiram možda 15-20) i jednostavno prodaju pod novo i cijenom novog
A kako ce mu ponistit registraciju?

Ne vjeruj bas svemu sto procitas ili cujes od "znalaca".

Bas u Njemackoj je 2003-2004 na svakom cosku bilo hrpetina oglasa za prodaju alata za skidanje kilometara (to nije bilo kaznjivo ako to napravis na svom autu za svoje potrebe, ali je bilo kaznjivo ako auto prodas sa skinutim kilometrima), a ajde sad nađi ijedan takav oglas.

Drzava je uvela reda, pooštrila zakone i uvela velike kazne, naravno da se to nije 100% iskorijenilo, ali nije ni priblizno zastupljeno u tolikom obujmu kao tada.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2021., 14:52   #93
Danas se to odrađuje profesionalo i vodi se računa da se to ništa ne može provjerit ili usporedit tj. neš skidat km ako imaš evidenciju negdje (nađe se par budala al to su iznimke), neki auti imaju prvi servisni interval nakon 2 godine ili x km, znači auto vani ne mora u ovlašteni ići 2 godine, pređe preko 100 iljada i vrati prije servisa, dotle fušari okolo (ako i to)... tako da jako je teško to skužit... a dileri samo takve aute traže.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2021., 15:13   #94
Quote:
Gvuzd kaže: Pogledaj post
Nitko pametan tko kupuje auto za sebe ne kupuje auto iz uvoza.
Primjerci s malo km i u odličnom stanju su skuplji nego li u Hrvatskoj tj. neisplativi su za uvoz.
Uvoze se samo karambolirani ( nakčešće lakše ) i skida im se kilometraža.
Auta u RH su u pravilu u lošije stanju od uvoza iz njemačke jer mi nemamo kulturu održavanja vozila.

Naravno postoje izuzci u RH i imigranti u njemačkoj pa ovo ne mora biti sveto pismo ali generalno je tako.
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2021., 17:21   #95
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
Danas se to odrađuje profesionalo i vodi se računa da se to ništa ne može provjerit ili usporedit tj. neš skidat km ako imaš evidenciju negdje (nađe se par budala al to su iznimke), neki auti imaju prvi servisni interval nakon 2 godine ili x km, znači auto vani ne mora u ovlašteni ići 2 godine, pređe preko 100 iljada i vrati prije servisa, dotle fušari okolo (ako i to)... tako da jako je teško to skužit... a dileri samo takve aute traže.
Pa i ne baš, šoderaši uglavnom kupuju malo oštećena auta, sa kvarom motora koji se isplati kod nas popraviti, N1 krbulje itd.
Ovlašteni servis koji nakon 2 godine ne može vidjeti da autu nema 30000 km nego puno više je servis za qurac. Oni jedva čekaju da ti skinu jamstvo, pa ti stavi čajna diskove i pločice, neoriginal filter ulja ili bilo koji dio što se pokvari u 100 tkm, pa da vidiš
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2021., 07:21   #96
Provjeravao sam jedan auto na carVertical za koji u oglasu piše u tvorničkom stanju sa 89000 km. U stvari je udaren, na slikama je kao da su svinje unutra vozili i zadnji podatak je da ima 188000 km, a procjena do danas oko 200000.
Pustila me volja za kupovinom.

Poslano sa mog M2010J19CG koristeći Tapatalk
žoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2021., 08:41   #97
Quote:
žoss kaže: Pogledaj post
Provjeravao sam jedan auto na carVertical za koji u oglasu piše u tvorničkom stanju sa 89000 km. U stvari je udaren, na slikama je kao da su svinje unutra vozili i zadnji podatak je da ima 188000 km, a procjena do danas oko 200000.
Pustila me volja za kupovinom.

Poslano sa mog M2010J19CG koristeći Tapatalk
ma nemoj da te to obeshrabri...ima još auta...
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2021., 08:42   #98
Quote:
žoss kaže: Pogledaj post
Provjeravao sam jedan auto na carVertical za koji u oglasu piše u tvorničkom stanju sa 89000 km. U stvari je udaren, na slikama je kao da su svinje unutra vozili i zadnji podatak je da ima 188000 km, a procjena do danas oko 200000.
Pustila me volja za kupovinom.

Poslano sa mog M2010J19CG koristeći Tapatalk
Može link od tog oglasa tako da i mi znamo , a ne bi bilo loše ni sliku izvješća od Car Verticala
trgovac24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2021., 10:43   #99
Quote:
žoss kaže: Pogledaj post
Provjeravao sam jedan auto na carVertical za koji u oglasu piše u tvorničkom stanju sa 89000 km. U stvari je udaren, na slikama je kao da su svinje unutra vozili i zadnji podatak je da ima 188000 km, a procjena do danas oko 200000.
Pustila me volja za kupovinom.

Poslano sa mog M2010J19CG koristeći Tapatalk
Dobro je, nisi nasjeo, traži dalje
bojanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2021., 12:11   #100
Quote:
trgovac24 kaže: Pogledaj post
Može link od tog oglasa tako da i mi znamo , a ne bi bilo loše ni sliku izvješća od Car Verticala
Mislim da to neću napraviti. Lik mi je osobno dao VIN, a meni se neda biti u gipsu.

Poslano sa mog M2010J19CG koristeći Tapatalk
žoss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:41.