Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2017., 22:13   #1
"Tanka je granica izmedju ljubavi i mrznje"

Vjerujem da je barem vecina (ako ne i svi ) cula za ovaj izraz.

Koji je vas stav/iskustvo s time?

Nisam tip osobe koji mrzi ljude i ono malo istih koje u nekom periodu jesam mrzila su ustvari bili oni koji su me povrijedili toliko da sam ljubav naprosto "prebacila" u mrznju.
Kad mi netko prestane biti bitan, radilo se o partneru, prijatelju ili clanu obitelji - onda sam ravnodusna.

Ne zelim zlo, ne zelim dobro, naprosto sam u nekom svom filmu.

No znam da odredjen broj ljudi uz mrznju takodjer planira i osvetu, pa ne vidim kako bi se onda tu moglo raditi o prikrivenoj ljubavi jer mi je pomisao na to da povrijedim nekog (a pogotovo nekog koga volim) uzasavajuca.

Nesto mi se ovo cesto vrti po glavi zadnjih tjedana, tako da me bas zanima dali izreka iz naslova ima tezinu ili je bulsit .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 22:55   #2
To je mozda i zavist prema onome drugome koji nas je povrijedio, prema kome smo ranije imali pozitivne osjecaje. Moguce da se pitamo je li njemu sada bolje, pa nam se to vrti po glavi.
Inace kod raskida braka nisam osjetio nikakvu mrznju prema partnerici, vec vise neko ogorcenje i gadljivost. I nikad joj nisam zelio nesto lose, zapravo mi je s vremenom postalo potpuno svejedno sve u vezi nje.

Ne sjecam se da sam u zivotu ikoga mrzio. Razmisljao sam malo o tome i jedini nacin da bi nekog mozda mrzio je da mi namjerno nanese neku fizicku ozljedu ili mojoj obitelji, namjerno unisti neke moje drage stvari.

Zapravo sjecam se jos iz skolskih dana antipatije, sta je kao jedan oblik mrznje, par osoba koje mi se nisu svidjale i od kojih sam se htio maknuti jer mi nikad nije bilo ugodno u njihovom okruzenju. E sad da li je to bila bas mrznja ili nesto drugo tesko je za reci. Uglavnom bolje sam se osjecao kad ih nije bilo u blizini.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 22:56   #3
Ovisi od osobe. Netko će se jednostavno ohladiti prema nekome, a netko će kako si rekla prebaciti ljubav u mržnju.
Ja mogu reći da sam neke osobe mrzio (koje su me jako povrijedile) do te mjere da sam se u snovima obračunavao s njima Ali, te osobe nikad nisam niti volio. Tako da osobno nemam 'slučaj' da sam nekoga volio pa poslije mrzio. Možda bio bijesan nakratko zbog nečega, ali vrlo brzo to prijeđe u ravnodušnost.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 23:27   #4
Mene je sečam se brzo prebacilo i jedno par sati je fakat bila neka vrsta mržnje u pitanju.Pretpostavljam zbog povrijeđenosti ega. No već nakon par sati od šoka mislim da to nije bila prava mržnja.Kasnije se taj intenzivan osjećaj više nekak pretvaral u razočarenje i želju da mi ta osoba nije blizu. No eto ni sada nakon kaj je ipak već prošlo neko vrijeme ja ne želim njoj nikakvo zlo. Samo jednostavno da živi život negdje daleko od mene. ALi jako je teško kada nekoga voliš i taj netko te šokira razlučit o čemu se tu radi i kakvi su to sad osjećaji. Jedan dan ljubav,a drugi totalno razočaranje i šok.Jedna od interesantnijih i čudnijih situacija u kojoj su se moje emocije našle. No mislim da je mržnja kada toj osobi želiš napakostit. Nažalost to onda završi često u crnim kronikama o čemu često možemo čitat.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 01:38   #5
tko trazi isprike, naci ce ih .. ako ne stvorit/izmslit ce ih

tko trazi mrznju naci ce mrznju .. stvorit ce je/ stvara je

tko trazi ljubav naci ce ljubav ... volit ce

tko trazi novac naci ce novac ... aaaa tu ljudi ne biraju nacine ..

pitanje je dali znas sto trazis a ako znas kako i gdje to trazis?
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 01:40   #6
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
tko trazi isprike, naci ce ih

tko trazi mrznju naci ce mrznju

tko trazi ljubav naci ce ljubav

tko trazi novac naci ce novac .. i td.. i td.

pitanje je dali znas sto trazis a ako znas kako i gdje to trazis?
Tko ne cita uvodni post fula temu
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 01:43   #7
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Tko ne cita uvodni post fula temu
isto mogu ja reci

p.s. granice nema .. ili volis ili mrzis .. ako je ista jednostavno onda su to osjecaji!

p.s.s. jel ti je tanka granica izmedju hladne i tople vode (osjetilna)?

Zadnje uređivanje F.A.Q : 14.05.2017. at 02:38.
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 13:10   #8
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
isto mogu ja reci
Ne mozes bas.
Veoma dobro znam o cemu je tema koju sam postavila + ostali su shvatili poantu .

Quote:
p.s. granice nema .. ili volis ili mrzis .. ako je ista jednostavno onda su to osjecaji!

Ama bas nista na svijetu nije crno-bijelo, a kad se radi o ljudima, interakcijama i osjecajima... Postoji toliko nijansi sive izmedju da je tebi to ocito nezamislivo

Quote:
p.s.s. jel ti je tanka granica izmedju hladne i tople vode (osjetilna)?
Kako kome, ali u jednom trenutku da.
Voda ti moze biti previse hladna, a ako dodas jos tople onda vruca.
Tako da je tanka granica izmedju idealne temperature vode za tusiranje.

Usporedba ti je ipak blesava.
Osjetila i osjecaji su daleko od slicnog, makar su rijeci mozda slicne (kuzim zakaj brkas micek )
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 20:36   #9
Takvu izreku mogu izreći samo oni kojima je spektar emocija, a također i spektar shvaćanja, totalno nerazvijen. Za njih je zaista - evo sad mi je dobro s tobom jednako "volim te", a pet minuta kasnije kad mi nije sve po volji to je onda "mrzim te". Kad čujete takvu izreku, produžite.
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 01:11   #10
Quote:
Frogger kaže: Pogledaj post
Takvu izreku mogu izreći samo oni kojima je spektar emocija, a također i spektar shvaćanja, totalno nerazvijen. Za njih je zaista - evo sad mi je dobro s tobom jednako "volim te", a pet minuta kasnije kad mi nije sve po volji to je onda "mrzim te". Kad čujete takvu izreku, produžite.
pokusao sam takvim osobama indirektno predloziti da se malo zamisle .. da ima nesto i u njima a ne samo van njih .. da iskoriste mozak za nesto drugo osim djetinjastog prepotentnog preseravanja i to nicim drugim nego vlastitim nezadovoljstvom i neiskustvom

nejde .. maltene nose parole kako su nezreli i jos ponosni sto ne zele nikad sazrijeti .. naravno za sve nevolje koje dolaze u takvim okolnostima su im drugi krivi aaah .. prekrasnih li nadimaka .. koje projekcije ..

ali "svi" shvacaju osim mene .. a kad se sa godinama .. svi ti rasprse .. ostaju zombiji sa "svojim" problemima

autorice ako sam ja tako jadan a ti tako dobra i kvalitetna osoba nije li ljudski pomoci covjeku odnosno meni a ne se ko copor derista bacati na oznacenu zrtvu u coporu i ismijavati odnosno sprdati se sa ljudskim bicem? .. mislim koliko dudlas tu po forumu .. kako si napredovala u zivotu .. sto si postigla .. jel ti tvoj zivot nista ne govori .. nije te tvoje iskustvo nicemu naucilo?
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 09:59   #11
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post

autorice ako sam ja tako jadan a ti tako dobra i kvalitetna osoba nije li ljudski pomoci covjeku odnosno meni a ne se ko copor derista bacati na oznacenu zrtvu u coporu i ismijavati odnosno sprdati se sa ljudskim bicem? .. mislim koliko dudlas tu po forumu .. kako si napredovala u zivotu .. sto si postigla .. jel ti tvoj zivot nista ne govori .. nije te tvoje iskustvo nicemu naucilo?
Besmislen si.
Ono, tvoji postovi fakat nemaju smisla.

Fulao si poantu teme odnosno zacrtao si da pitam nesto sto ustvari uopce nisam pitala, a iza toga si stvorio pricu o meni i mojoj situaciji makar je tema opca i nema nikakve pozadinske situacije.

Shvacam ja da si ti malo stariji stricek, ali ako vec ne zeli pricat sa balavurdijom, onda produzi.
Ja ti necu sutit i kimat glavom ukoliko smatram da pises gluposti. Ti se pak nemoj rogusit jer ja ne radim gotr navedeno i jer ti ukazujem da krivo shvacas.

Ovaj coporativni dio samo govori o tvojoj iskrivljenoj percepciji svega ikad jer sam ti odgovorila - samo ja.
Svasta jesam, copor nisam.

Slobodno produzis kad vidis moju temu, stavljam te na ignor.

Bokic
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:43.