Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2017., 13:17   #1
Volvo XC60 d5 Summum 2009 ili Opel Insignia 2014

Bok ljudi,

Naletio sam na dobar oglas za Volvo XC60 D5 Summum 151 kW/ 205KS, 2009 godina 170 k km sa hrpom opreme.
A drugi je Opel Insignia karavan, 2.0 CDTI 120kw/160 ks Cosmo plus, hrpa opreme, samo nema kožu, automatik, i el.pokretaje prtljažnika.
Volvo mi se jako sviđa i zapravo mi je, reklo bi se, dječački san, ali me malo me strah zbog godina i kilometara, u super je stanju, no nisam 100%, mislim znam da nikad nisi, ali malo sam rezerviran.
Opel je isto jako lijep, sviđa mi se ali me srce vuće k Volvu.
Ne znam kaj napraviti. Može savjet, kakva su vaša iskustva sa Volvom i Opelom?
__________________
Parket??? onda www.mopar.hr
Sbenc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 13:42   #2
imam Oplo,isti samo 12/2013

kupljen kao jahreswagen,nedavno na malo ispod 90k km klapalo pri paljenju,pukla gumica koja drži auspuh

i prošle ili pretprošle navi950 znao smrznut na koju sekundu,sve riješeno pod garancijom

potrošnja 6.5-8.5 s tim da može i manje,ali ja ga tako ne vozim

nego...kakav je taj 2014 cosmo? od redizajna te opreme nema,zamjenjen kao innovation

s volvarom nemam iskustva
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 13:52   #3
Quote:
matko_gsi kaže: Pogledaj post
imam Oplo,isti samo 12/2013

kupljen kao jahreswagen,nedavno na malo ispod 90k km klapalo pri paljenju,pukla gumica koja drži auspuh

i prošle ili pretprošle navi950 znao smrznut na koju sekundu,sve riješeno pod garancijom

potrošnja 6.5-8.5 s tim da može i manje,ali ja ga tako ne vozim

nego...kakav je taj 2014 cosmo? od redizajna te opreme nema,zamjenjen kao innovation

s volvarom nemam iskustva
Piše da je Sport Cosmo, napisal sam da ima ful opremu osim par detalja
__________________
Parket??? onda www.mopar.hr
Sbenc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 14:08   #4
ne može to nigdje pisati,osim ako ne kupuješ kod naših šoderaša

daj link da vidim,baci i od volva da vidimo što je tu
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 14:12   #5
Sa XC60 nemam iskustva, sa XC90 i S80 imam. Sve je to isto, više manje. Interijeri se ne razlikuju previše a niti sama tehnologija. Taj motor imam i ja u S80. Još dok su bili pet cilindraši, prije nego je krenulo sve prema četiri cilindra.

Pouzdan, nisam imao nikakvih kvarova. Sa XC90 sam imao dosta problema ali ne sa motorom (isto je D5 ali starija inačica, 136kW). Od ovjesa pa do mjenjača. Na S80 ništa, osim redovnih servisa zasada nisam imao problema, gazim prema 180.000km (XC90 ima preko 270.000).

XC60 je u biti na pola puta, dizajnom ne odudara od ostalih, povišen je, bolja preglednost, puno prostora, dobar motor. Godine ne bi trebale biti problem, kao niti kilometri ako je auto održavan i ako je to stvarno stanje. Summum je ako se ne varam tada bio najjači paket opreme (Momentum srednji a Inscription je bio posebna serija). Danas više Summuma nema, zamijenio ga je Inscription.

S druge strane s Opelom nemam nikakva iskustva nit bi htio išta reći na tu temu. Volvo je premium pa su i dijelovi u rangu premiuma. Ne kvari se, ali ako ti nešto bitno ode, računaj da su originalni dijelovi skuplji. Možeš kombinirati sa nekakvim zamjenama ali Volvo baš ne trpi zamjenske dijelove, barem ja nisam imao dobra iskustva na XC90. Ako ti održavanje nije problem i ako je u dobrom stanju, XC60 ti je super odabir.
Rendolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 21:26   #6
Ne znam kako su ti ova dva auta uopće u konkurenciji za kupnju?
Želiš niski ili poviseni karavan? Želiš premium ili ne? Želiš li žaliti nakon kupnje?
Ako Volvo nije razbijan nemaš se sta misliti....pocasti se pravim autom.
DrAqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 23:28   #7
Sta je 2014 jos bio 160 ks motor?

Inace Sport Cosmo oprema ne postoji. Obicno soderasi misle da ST kratica znaci Sport ... e pa ne znaci jerbo zena ima Sport ST model
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 23:05   #8
Nisi napisao dvije bitne informacije, koliko kilometara ima Insignia i koliko para su jedan i drugi?

Inače ja imam Insigniu 5V, Cosmo oprema i Premium Cosmo doplata i to također iz 2014. dakle redizajn koji je temeljito popeglan. Ja sam autom izuzetno zadovoljan, prednosti su: pouzdanost (auto je na glasu kao pouzdan, a evo iz praksa mogu reći da nisam imao niti jedan kvar), servisi su dosta povoljni za tu klasu auta, vrlo udoban auto čak i na 245/45 R18 gumama, stvoren za autoput i lagano cruisanje na 150 km/h s malom potrošnjom. Mane bi bile možda to što nema baš obilje prostora s obzirom da je auto 483 cm dugačak i to što je možda povelik za gradsku vožnju.

Što se tiče Volva nemam pojma nisam se nikad vozio, Volvo nije baš po mojem guštu, nekako mi je sve osim vanjskoj dizajna prosječno. U toj klasi bi prije birao Mx-5 ili Q5. Naravno. Naravno da je Volvo kao brand plus SUV forma poželjnija od Opela karavana, ali 5 godina stariji za slične pare mislim da se ne isplati.
xtreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 23:12   #9
Razlika je 5 godina u korist Insignije.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 11:03   #10
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Sta je 2014 jos bio 160 ks motor?

Inace Sport Cosmo oprema ne postoji. Obicno soderasi misle da ST kratica znaci Sport ... e pa ne znaci jerbo zena ima Sport ST model
Prema njima A4 1.6 sa socijalnom opremom je S - Line, Golf V bez naslona za ruke, ručnom klimom i sicevima iz Trendline opreme je Sportline, Mazda 3 CD110 je 1.6 TDCi ili HDi ( motor jest isti kao i ovi ali je oznaka CD110 ).

Quote:
xtreme kaže: Pogledaj post
U toj klasi bi prije birao Mx-5 ili Q5.
Birao bi između kabrioleta i SUV - a?

Valjda misliš na CX - 5.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 11:27   #11
ST kod Opela znaci Sport Tourer, to je oznaka za karavan.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:29.