Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2017., 22:11   #1
Bmw 118 prvo paljenje

Pozdrav,
Imam BMW118 2011 godina
Kod prvog paljenja ćujem neko "cvilkanje" koje prestane nakon što stisnen gas par puta....

O čem bi se mogli radit...remen? Lanac?
roko0402 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 23:47   #2
Zaprlja se remen pa skripi. Pogledaj jesu li ti cijele sve zastite ispod motora, jer kad se slome lakse se prljaju remen i remenica.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 01:15   #3
Rebrasti remen proklizava ili zbog starosti gume remena ili je napinjač remena slab.
Ako cvili i za vrijeme vožnje onda može biti opet ovo prvo, a može biti i da je neka remenica aksijalno klimava ili neka remenica oscilira u osmicu ili je ležaj neke remenice suh pa pruža otpor remenu pa škripi.

Zadnje uređivanje PREDSJEDNIK : 27.05.2017. at 01:25.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 08:16   #4
Quote:
roko0402 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Imam BMW118 2011 godina
Kod prvog paljenja ćujem neko "cvilkanje" koje prestane nakon što stisnen gas par puta....

O čem bi se mogli radit...remen? Lanac?
ako je remen mijenjan nedavno, možda nije zategnut kak treba.
treba provjeriti da ne curi neka tekućina po njemu, antifriz ili servo ulje.

u svakom slučaju, servis na pregled.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 08:17   #5
Quote:
Guater kaže: Pogledaj post
Zaprlja se remen pa skripi. Pogledaj jesu li ti cijele sve zastite ispod motora, jer kad se slome lakse se prljaju remen i remenica.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk
Cijele su plastike...ok znači ništa kritično?nepoznat mi je zvuk kad lanac lupa ...valjda onda nije...hvala
roko0402 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 08:19   #6
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Rebrasti remen proklizava ili zbog starosti gume remena ili je napinjač remena slab.
Ako cvili i za vrijeme vožnje onda može biti opet ovo prvo, a može biti i da je neka remenica aksijalno klimava ili neka remenica oscilira u osmicu ili je ležaj neke remenice suh pa pruža otpor remenu pa škripi.
Ne cvili za vrijene vožnje ....samo prvo paljenje stinem dva puta gas i prestane
roko0402 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 08:22   #7
Ne curi ništa i ne cvili za vrijeme vožnje samo to prvo paljenje dva puta stisnem gas i prestane...servis pa vudit...
roko0402 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 08:23   #8
Ne curi ništa i ne cvili za vrijeme vožnje samo to prvo paljenje dva puta stisnem gas i prestane...servis pa vidit...
roko0402 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 08:57   #9
Quote:
roko0402 kaže: Pogledaj post
Ne curi ništa i ne cvili za vrijeme vožnje samo to prvo paljenje dva puta stisnem gas i prestane...servis pa vudit...
ni ne mora curiti toliko da vidiš.
slini na nekom dihtungu ili ulje na semeringu pa prestane kad se motor zgrije.

ako curne par kapi na remen, dovoljno da cvili kod paljenja i poslije prestane kad se zgrije.
jedna od mogućnosti. druga je nezategnuti remen a sve ostalo da remenice ne valjaju ne bi dugo trajalo. za par dana ode taj remen u paramparčad da ne sjeda na remenice kak treba.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 12:52   #10
cvililo i meni, natezao, otpuštao, sprejao..., sve s malo učinka. Kupio novi remen 60 kn, brake cleanerom oprao remenice, više ne cvili
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 14:00   #11
samo da mi je znat kako to lanac cvili?
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 16:27   #12
Quote:
roko0402 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Imam BMW118 2011 godina
Kod prvog paljenja ćujem neko "cvilkanje" koje prestane nakon što stisnen gas par puta....

O čem bi se mogli radit...remen? Lanac?
Mogu biti dvije stvari: remen proklizava ili je remenica radilice pri kraju. Ta remenica ima gumu koja se raspadne, vrlo čest problem na svim BMW-ima. Što prije na detaljan pregled jer bi se moglo desiti da ostaneš na cesti. Treba pregledati remenicu, skinuti remen i provjeriti sve rolice, pumpu vode i španer. Što je sumnjivo treba promijeniti. Najskuplji dio je remenica, Corteco dođe mislim oko 1000 kuna.
Lanac zna zvrčati isto, no na tim motorima najčešće puca bez upozorenja, ukoliko auto ima više od 150kkm, treba mijenjati cijeli set, sa rukama izađe oko soma Eura.
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 16:38   #13
Quote:
matko_gsi kaže: Pogledaj post
samo da mi je znat kako to lanac cvili?
Škripi đeram...

Ajfon 10 via Tapatalk
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 11:48   #14
Nađi nekog da ti upali auto a ti prije toga digni haubu , nasloni uho otvoti oči i probaj locirati mjesto odakle dolazi zvuk .......
max-mikro123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:40.