Natrag   Forum.hr > Razno > Četeraj

Četeraj Raj za chatere, bivši Off Topic

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2005., 23:59   #41
Quote:
tiger kaže:
Ne sanjam nikada ali prije mjesec dva mi se dogodilo nesto cudno...

Odjednom sam osjetio u snu kao da me netko dira, bio sam potpuno svjestan svega....
Pitao sam ko je to, prepao se i poceo vristati.....pokusao se pomaknuti ali nisam mogao. I onda se probudio preplasen!

Bio sam uvjeren da su to neki demoni ili nesto slicno i pricao o jednoj priji koja se kuzi u te stvari i ona mi je rekla da je to bio
"lucidni san" izazvan nečim sto mi se nedavno dogodilo u životu i je to u biti dobra stvar koje se ne treba bojati nego ga "proziviti" i probuditi se obogaćem jednim novim iskustvom.
To se i meni jednom dogodilo. Prije desetak godina dok sam se furao na lucidne snove. Bilo je stvarno jezivo iskustvo i stvarno se osjećalo nekakvo prisustvo, kao da mi nevidljivi demon sjedi na grudima.

Kasnije sam pročitao da se to dešava kad se probudiš a mozak ne vrati odmah kontrolu nad tijelom koja je pri snu isključena da ne bismo sanjajući trčali po stanu, skakali i letili. U principu, obična paraliza. Inače, čini se da ona kod mene ne djeluje previše pošto mi cura kaže da u snu puno trčim i skačem



.
justapixel is offline  
Old 05.01.2005., 16:12   #42
ja jednom zgodom sanjao pokvarene instalacije.... slavine bez ventila, nepriključeni odvodi, vešmašina koja curi... really sick
__________________
blonde inside
azuro is offline  
Old 06.01.2005., 23:22   #43
Svi sanjamo svaki put kada spavamo. Samo ako smo se probudili neposredno nakon REM-faze (u toj fazi sanjamo) sjećamo se svojih snova. Ja se osobno sjećam svojih snova, vrlo, vrlo rijetko.

BDW, da li ste kao djeca sanjali da padate i da li vam se taj san ponavljao? Znate li zašto se to događa? (Čula sam da ima neke veze s anđelima, Bogom...)
Inci is offline  
Old 07.01.2005., 18:38   #44
Eh, što se sve može sanjati, koliko vidim...
Inače, mislim da su snovi odraz naše podsvijesti...jesam sad otkrila ameriku, ha? .. ali mislim i da vrlo vjerno odražavaju pojedinčev unutarnji svijet, kreativnost ponajprije...što je netko maštovitiji to je sama tema ili radnja sna «bolesnija», besmislenija ili, joj kako se ono zove, onaj element iz baudelair-ovih pjesama kad boje čuješ, zvukove osjećaš ili vidiš?...ok, nema veze to se meni često zna desiti...a tek «tripozni» snovi...znaju biti predivni
Uglavnom, brijem da prosječan čovjek koji malo više pažnje posvećuje duhovnosti uglavnom može na neki način protumačiti svoj san... to su tako i tako sami simboli, a svakome je nešto drugo simbol odnosno asocijacija na nešto
drugo...
Ali full su mi čudni oni «dugi» snovi, kao da je cijeli film stao u tih nekoliko trenutaka...

Nikad neću zaboraviti jedan san....preprekrasan. i prepredug, zapravo, mogla bi napisati nešto po tom scenariju, neku priču za djecu

Ja sam bila vlasnica zatvora za životinje, te su životinje zaista nešto skrivile, bili su kriminalci, ali sam uspostavila sa svima gotovo prijateljski odnos. Bilo je tu malih životinjica, miševa, puhova,..kao i većih: zebre, konji, srne... moj zatvor je financijski loše stajao, kaveze sam sama popravljala, snalazila se svakako... prilikom čišćenja kaveza, male životinjice su me zafrkavale, bježale, škakljale me po nogama... od velikih je postojala opasnost da me nenamjerno ozlijede... jedan jelen, (prvi kavez odmah do ulaza,) je bio poseban, pazio na mene, upozoravao životinje kad bi pretjerale itd. A i bilo mi je čudno kod njega što se nije družio sa srnama, sa svojom vrstom, već kao da nije pripadao njima.
Jednog dana je stigao tip (kojeg inače znam, ima svoju mesnicu) sa kamionetom i ja sam ga pustila unutar zatvora, on je otvorio stražnja vrata i postavio mamac za neku životinju. Pristala sam na taj posao zbog nedostatka novaca, ali srce mi se kidalo. Nisam mogla gledati, ali jelen je skužio što se događa i vikao je plačnim glasom:»ne ulazite, to je zamka». Neka veća životinja je ipak ušla, jelen i ja smo se rasplakali, on se uspravio preko ograde, ja sam stalaja vani, zagrlili smo se,kad meni sine: »hej! Otkad jeleni mogu plakati?!» pogledala sam ga u oči i shvatila da takve oči ima jedan frend tj poznanik. Tad sam ga pomilovala (to je bilo i doslovno i kao oslobođenje od krivice) po glavi, i on je postao taj frend (prema kojemu ne osjećam ama baš ništa). U snu smo se zaljubili i zajedno vodili taj zatvor i zajedno prebrodili financijske probleme

jesam li normalna????
malalala is offline  
Old 09.01.2005., 08:41   #45
Re: Snovi

Quote:
laroxely19 kaže:
Koliko često sanjate,koliko intenzivni su vaši snovi,sanjate li u bojama,sanjate li nepoznate ljude ili događaje,imate li snove koji se ponavljaju...........
Što sanjate i što vam vaši snovi poručuju.....................?Koliko utječu na vaš život?
Sanjam jako cesto, ponekad se ujutro sjecam i po nekoliko razlicitih snova.
Uglavnom sanjam u boji, a ponekad su mi snovi tako intenzivni da mislim o njima cijeli dan.
Kao, na primjer, san od prije tjedan dana:

Velika osvjetljena prostorija, ljudi za stolovima i ja sama za stolom/krevetom u desnom kraju sobe. U bijeloj prozracnoj mekanoj haljini, sjedim-lezim.
U prostoriju ulazi egzoticna tamnoputa zena, sa velikom zmijom otrovnicom (smrtonosnom) oko vrata. Prilazi ljudima i udaljava se od njih, zezajuci ih. Dolazi do mene i sada je ozbiljna, pruza ruku tako da se zmijina glava spusta prema meni. To me plasi, premda sam svjesna da je zmiji izvaden otrov. Kraj sna.

Ma, svasta sanjam. Stvarno.

Leia
__________________
Looking into my future, I saw death...

upoznajtemojukokos
Leia is offline  
Old 09.01.2005., 08:45   #46
Procitala sam da je netko ovdje napisao da se jednom probudio usred nocne more i nije se mogao pomaknuti, kao od straha. To mi se dogodilo vise puta. Odvratan osjecaj. Prisiljavas se da se probudis, a kao da si negdje izmedu sna i spavanja...
__________________
Looking into my future, I saw death...

upoznajtemojukokos
Leia is offline  
Old 09.01.2005., 13:17   #47
Quote:
Leia kaže:
To mi se dogodilo vise puta. Odvratan osjecaj. Prisiljavas se da se probudis, a kao da si negdje izmedu sna i spavanja...
Moraš napravit brzi trzaj tijelom, ako se polako valjaš niš od buđenja
Mljacko1977 is offline  
Old 09.01.2005., 13:51   #48
Quote:
Mljacko1977 kaže:
Moraš napravit brzi trzaj tijelom, ako se polako valjaš niš od buđenja
Jel ti to mene zezas?
__________________
Looking into my future, I saw death...

upoznajtemojukokos
Leia is offline  
Old 09.01.2005., 15:15   #49
Snovi su potrebni za regeneraciju i obradjivanju/brisanju vaznih od nevaznih stvari koja nam se dogadjaju.

Isto tako su projekcija od nama nesvjesnoga dijela misli/mozga. Kako se to kaze na Hrvatskome?

Nas mozak kao u snu malalala-e prikazuje nam cesto ljude u obliku simbola. U ovome slucaju jelen.

Ljudi koji se koriste lucidnim snovima (snovi gdje smo svjestni da sanjamo) mogu to bolje obraditi. U tome slucaju pitas taj simbol Tko si ti?
Sta oces od mene?
Kako ti mogu pomoci?

To sto je tiger sanjao mislim da nisu bili demoni nego jednostavno nisi bio spreman na tu vrstu snova.

Inace ko ima cesto nocne more i zeli se vise sijecati svojih snova tu pomaze vitamin B6.

Nas organizam treba 50mg dnevno. Sa 300mg se postizu ti rezultati da se bolje sjecamo snova i nocne more imamo manje. SAMO PAZNJA. vitamin B6 ne ostaje u tijelu nego se oped izluciju dokle neki ostali vitamini ostaju u tijelu. Znaci ako zelis uzeti vise vitamina B6 kupi SAMO vitamin B6 preparat bez drugih vitamina. Inace moze doci do problema.
Dovoljno je samo jedno pakovanje upotrijebiti. Znaci dnevno 300mg uzeti dokle se pakovanje ne potrosi. Vise ne!

Sto se tice snova to je jedna vrlo zanimljiva tema. Pogotovo onaj tko umije lucidne snove taj moze dosta toga doziviti. Moguce su i hyperkomunikacije. Znaci prilaz znanju preko snova.

Neznam dali ima ikakva knjiga na hrvatskome o toj temi. Preporucio bi svakome o tome nesto procitati.
MHc is offline  
Old 09.01.2005., 19:27   #50
Sanjam.. sanjam.. Sve
Što god pisalo o vrstama snova - barem jednom sam nešto od toga garant iskusila.

U zadnje vrijeme pojačano sanjam nepoznata lica, i krimi priče, akcije, jurnjavu...
Želim lucidno sanjati, nije mi se to dugo dogodilo.

Čitam Junga i njegove teorije snova i vizija

I tak...

Leia, ne zeza te
Tinchi is offline  
Old 10.01.2005., 01:52   #51
A jel ima tko iskustva s lucidnim sanjanjem. Jer citao sam bio negdje na netu da postoje cak i neki kao tecajevi za to.. kao da je to jako mocna stvar (nesto slicno matrixu)
__________________
Alles ist relativische!
Josh is offline  
Old 10.01.2005., 13:55   #52
Quote:
MHc kaže:



To sto je tiger sanjao mislim da nisu bili demoni nego jednostavno nisi bio spreman na tu vrstu snova..
Sad sam spreman!
Sto napraviti da se to ponovi.........

Ja u biti znam što je izazvalo to i prvi put. Jedan događaj nakon kojeg sam bio malo pod dojmom, u šoku, zbunjen....
__________________
um se drugom umu otkrit' ne da
tiger is offline  
Old 10.01.2005., 19:23   #53
Ima na njemackome uputstvo kako to idje. Samo treba trening. Ne funkcionira odmah.

Bas procito knjigu o spavanju i sanjanju.

Paul Tholey je jedan od vaznih licnosti sto se tice lucidnih snova.
Tako je on u svojim snovima ucio se voziti skateboard. Znaci mozes ako hoces letjeti, sanjkati se, skejtati itd.

Ja sam osobno imo prija par puta takav san pa sam pomislio wow pa ja znam da sanjam i odlucio se ako je ovo san odo ja malo poletiti. To je vise slucajno doslo nakon jednog normalnoga sna gdje sam letio pa sam pomislio da bi to bilo dobro ponoviti.

Tako sam prije spavanja mislio na to da bi zelio letjeti i tako je jednom funkcioniralo.

Inace ima pravih uputstava kako da se dodje do toga.

Isto je zanimljivo da su to prijasnji narodi kelti to dobro poznavali i ucili djecu tome. Tako se moze nesto u snu sakriti i kad oped sanjas pronaci

Autori moje knjige http://www.fosar-bludorf.com/
Procito sam dvi knjige i obje su super.
MHc is offline  
Old 10.01.2005., 19:28   #54
Svaki put kad se nesto neobicno dogadja u snu (kao neki objekt se pretvori u nesto drugo) tada je velika mogucnost da kazes .hej pa to nemoze biti i tako da se napravi "klick" pa ja sanjam.
MHc is offline  
Old 11.01.2005., 08:41   #55
Njemacki mi bas nije jaca strana ali imam imena pa ću pokušati nekim konvencionalnijim metodama.... Thanks!
__________________
um se drugom umu otkrit' ne da
tiger is offline  
Old 19.01.2005., 13:09   #56
Kako protumačiti snove

da li netko mozda zna sta znaci kad sanjas govna?
ja sam ovu noc sanjala skoljku svu zasranu
__________________
Zakon je tu da se krši!
mirka is offline  
Old 19.01.2005., 13:18   #57
Re: protumacit snove

Quote:
mirka kaže:
da li netko mozda zna sta znaci kad sanjas govna?
ja sam ovu noc sanjala skoljku svu zasranu
Moja baka je uvijek govorila da sanjati drek znaci dobi(va)ti novce. Sto vise to bolje
Sanja1 is offline  
Old 19.01.2005., 13:22   #58
a moze bit, bas mi dosla placa
thanks
__________________
Zakon je tu da se krši!
mirka is offline  
Old 19.01.2005., 13:54   #59
Govna je super sanjat, mislim zbog tumačenja jer znače dobitak ali u novcu. Hm, imaš mi za pozajmit?
__________________
kopriva ne prži kad je dobro stisneš
plaza is offline  
Old 19.01.2005., 14:23   #60
evo link za jedan opsiran sanovnik

http://www.inter.co.yu/sanovnik.php

mada je to onaj tipa umrce ti baba il sresces tamnog neznanca

a konkretno to govna=lova znam da ne pije vode

jer snovi nisu PRETSKAZANJA u 99,99999999% slucaja, nego analiza i prezivljavanje dogadjaja i osjecaja iz sadasnjosti/proslosti

mirka, govna znace- odbacivanje proslosti, i negativnosti,
izbacivanje stvari koje nas tiste- mozda si imala neku raspravu sa nekim pa izbacila ioz sebe verbalne fekalije
ili si rascistila sama sa sobom nesto
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:39.