Natrag   Forum.hr > Društvo > Seniori

Seniori O ljubavi i seksu, životu i smrti. Ne preporučuje se mlađima od 50. Ali su dobrodošli.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2010., 18:14   #61
Quote:
Sephray kaže: Pogledaj post
Tolić u Ježdovečkoj - po mom iskustvu jedini pristojni privatni dom za stare i nemoćne. Cijenu ne znam, al pogledaj ovdje. Drugi dobar privatni drže Franjevci u Odri, al ne znam da li je taj samo za svećenike i časne ili za širu javnost. Ja obiđem većinu domova u Zg u sklopu posla
Puno hvala! dosta sam domova zvala, ali svakom nešto fali...
martina89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 18:27   #62
Moja baka je u privatnom domu u Gajnicama i jako smo zadovoljni, od osoblja, smjestaja, hrane,... Dom se zove Meri-don i cijene je oko 4000 kn.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 09:46   #63
NIKAKO ALI NIKAKO TOLIĆ u Jezdovcu....needucirano osoblje koje nije zvalo hitnu kada je moja baka zahtjevala v, tek kad sam ja dosla na kartonu je pisalo hitna pozvana na zahtjev obitelji i 3 dana nakon toga mi je baka umrla. Tvrdili su da ih svaki tj. posjecuje lijecnik , da joj krv vade redovito , u bolnici su rekli da je baka bila tesko anemicna , sto znaci da joj krv uopce nisu vadili.....uglavnom prof. Reiner je rekao da je moja baka bila zapustena i da se o njoj nije vodila apsolutno nikava briga...to sam ti vec poslala na pp. Tolić zaboravi , osim ako se ne zelis rijesiti dede. Ako ikome zelim zlo , to je vlasniku tog doma jer mi je baku ubio samo sto u ovoj drzavi ne mozes apsolutno nista napraviti......to je bilo prije cetiri godine....i dan danas imam njezine kartone doma....btw pricati ce ti kako je radio kao njegovatelj u svicarskoj , mislim da jdalje od cistaca nije dospio
njubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 12:50   #64
Ima netko iskustva sa Fidelitas na Bukovačkoj?
Svekar je teško pokretan i ima ugrađenu stomu pa mu MM i njegova sestra traže dobar dom u koji bi ga mogli smjestiti što prije jer se sad i svekrva razboljela...
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 12:53   #65
[


Mnogi stariji ljudi se najrađe odluče za starački dom u ZG,naravno mislim na one koji su iz Zg,ali gle ovo.U zg su domovi privatni skupi,pogotovo za današnju recesiju. Ja ti znam za mjesto Dubrava kod Vrbovca,tamo je par domova i puno ljudi iz ZG.pogledaj si na internetu malo.lijepo mjesto,a do zagreba si brzo.samo nemoj se odlučit za ustanovu SV:margareta;tam su vlasnici uredili lijepo izvana i sad na temelju okoliša drže visoku cijenu.A unutra smrad katastrofa,znam jer sam čul od osobe koja je tam delala. Vlasnik Žunić je bahat i vođen sam zaradom,ai žena isto tak : ljubazni na silu.a najviše imaju nepokretne u malim sobičkama,tak da se za taj dom može reć ZVANA JUJ,Znutra fuj,maltene.A ima ti i dom u toj dubravi kod sablićaIvana.isto su prenapuhane cijene a usluga ništ bolja nek drugde.IMA još par novootvorenih domova u toj DUBRAVI,čujem da je usluga ok, a cijene prihvatljive.Raspitaj se,netrebaju starci ostat sam u Zg,nije sve u Zg.
simpatija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 10:08   #66
Moja baka je korisnik gerontoloških usluga u Domu Sv.Ana u Novom Zagrebu. Nevoljko je krenula nakon puno hoću/neću dana, a sada ne može prestati pričati kako joj je dobro da se sama prijavila za puni smještaj.
Gerontološki odjel ti je nešto kao vrtić od 8 do 5, a popodne dođe tata po nju pa ide doma (mislim da postoji opcija i da ju iz doma voze i odvoze ali tati je usput pa nije htio). I svaki dan ima novu priču koga je upoznala i što su radili.
Oni tamo imaju dvije tete koje se brinu o njima i koje im osmisle dan, imaju i ručak. Tako da joj je po njenim pričama fakat super.

Što se tiče liste čekanja, kao što je netko već napisao, pitala sam i ja koja je po redu pa su mi rekli da oni imaju nekoliko vrsta smještaja ovisno jel osoba pokretna/nepokretna i zahtjeva li jednokrevetnu sobu, ili višekrevetnu te imaju muške i ženske sobe. Postoje i nepokretni koje skoro uopće ne primaju jer ovi njihovi pokretni ne postaju mlađi tako da se uglavnom stacionar popunjava s domaćima. Kad se mjesto isprazni oni uzimaju prvog s liste kojem ovisi o njegovim zahtjevima soba odgovara. Ne mislim da svi uzimaju nekakve kuverte, ali kako mi je rekla prosjek starih u domu je 84 godine, te da imaju njih par koji su u domu od njegova otvaranja a to je preko 30 godina, tako da se meni čini da i nije čudno da se dugo čeka.

E da i cijena ovisi u kakvoj je sobi, zahtjeva li posebnu hranu (dijabetes i sl.) ali ako se dobro sjećam od 2200 do 2800 su bile cijene.

Nadam se da sam pomogla, pozdrav
domingo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 00:12   #67
Moja mama boluje od senilne demencije Alzheimerov tip, po preporuci mamine psihijatrice, kad je bolest uznapredovala smjestili smo je u "specijalizirani dom" Tolić- Bradašević. Nakon sedam dana mamu smo doveli kući...

Brat i ja kad smo krenuli u razgledavanje domova, znali smo što želimo. Domovi koji su imali u malim sobama, nagurana po tri kreveta (nažalost) odmah smo prekrižili ... u jednom domu bilo je dozvoljeno pušenje u dnevnom boravku. Kad smo došli, doduše kiša je padala, sve je bilo zadimljeno, nije bilo lifta, nego prilično usko stepenište.
Kako je naša mama teško pokretna, taj dom nije došao u obzir, mama je nepušač i nije dolazilo u obzir da je sad netko dimi ...
I tako smo došli do Doma u Gornjoj Bistr, svidio nam se na prvi pogled,
nova zgrada, prostrane sobe sa kupaonicom, dvorište.
Sad znam da su obećavali ...nemoguće...
Došli smo još jedanput uvjeriti se da je to to... pogledali sobu u koju će biti smještena mama, oduševio me što je kupaonica prilagođena teško pokretnim osobama, čak je na školjci bio onaj nastavak, povišenje ...
Mamu smo smjestili, brat ju je posjetio sutradan, činilo se da je sve u redu, ja sam došla dan poslije. Kako su bile vrućine, došla sam u 8h ujutro, mama je bila u istim hlačama u kojima sam je dovela... presvukla sam je uredila. Na povratku kući polako je u meni počeo zvoniti alarm, nešto nije bilo u redu. Pitala sam brata u kojoj odjeći je bila jučer, ispostavilo se u istoj.
Kad sam došla nakon dva dana oko 10h ujutro, mamu sam zatekla mokru, ispod nje je bila mokra plahta. Mama je bila uznemirena (to sam pripisala bolesti) uredila sam je, na guzi sam primjetila početak dekubitusa...
Glavnu sestru, sam upozorila da je mama bila mokra, upozorila sam je da mi se čini da mama ima početak dekubisa, rekla je da će pogledati i da će pojačati njegu....
kinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 00:49   #68
Ali to popodne, moj alarm je i dalje zvonio i nisam imala mira.
Odlučili smo da ćemo ići razgovarati sa socijalnom radnicom. Došli smo u 10h, brat je rekao da idemo prvo kod mame. Stanje u kojem smo ju zatekli, bilo je prestrašno. Mama nas je nakon dugo vremena prepoznala, rekli smo joj da je vodimo kući. Otišli smo do socijalne radnice, rekla nam je između ostalog da je mama mogla pozvoniti sestri.
Shvatila sam da oni nemaju pojma što je Alzheimer. Izjavila je da još nije obavljena jutarnja higijena, na što smo joj rekli da je prošlo deset sati i o čemu priča.... brat je inzistirao da mu kaže koliko medicinskog osoblja imaju po pacijentu, jer su se hvalili da na dva pacijenta dolazi jedna medicinska sestra.
Tražili smo da sa nama ode u sobu, kad je vidjela stanje u sobi ispričavala se, od tih isprika ni mama ni ja nismo imale ništa. Mamu smo doveli kući u gorem stanju. Vratili su nam novce i organizirali prijevoz mame kućo.
Kad sam vraćala film unatrag, primijetila sam da je mamina hodalica bila sklopljena (onemogućavali su joj kretanje). Mama je znala cijeli dan i doma hodati, ali mi nikada nije palo na pamet da joj sklopim hodalicu. U tri puta što sam amu posjetila u kupaonici nije bilo ni specijalne stolice za tuširanje ni nastavka za školjku.
Ovo je nažalost naše iskustvo... nakon dva mjeseca mamu smo smjestili u jedan privatni dom u Zagrebu i zadovoljni smo
kinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 12:38   #69
Starački dom

Tražim starački dom u ZG i okolici.

Podforum penzija još nije stvoren, tako da ovo spada ili ovdje ili na zdravlju.


U stvari tražim dom gdje se čeka što manje.
Vrtićka mjesta su nula u usporedbi sa čekanjem mjesta tamo.


Ajd ako znate pišite.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 12:42   #70
moja baka je nedavno dobila mjesto u Odri, Kuća Svetog Franje
mjesto je čekala cca 2 tjedna
super je uređen, prilagođen za invalide, dvoje ih je u sobi, čisto je, njegovateljice super. lijepi park za šetnju, održavaju se i predstave....
imaju kapelicu, svaki dan misu, mojoj baki je to dosta važno.
veliki boravak sa foteljama
imaju i terapije, gimnastiku, izlete za pokretne i sl.

ali je jako skup 6500 kn na mjesec.

http://www.kuca-sv-franje.hr/index.htm
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 12:46   #71
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Tražim starački dom u ZG i okolici.

Podforum penzija još nije stvoren, tako da ovo spada ili ovdje ili na zdravlju.


U stvari tražim dom gdje se čeka što manje.
Vrtićka mjesta su nula u usporedbi sa čekanjem mjesta tamo.


Ajd ako znate pišite.
samo ne u tolić
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 12:48   #72
baka je prije ovog doma bila u domu Čorluka u Gajnicama
isto je ok. cijena 5500 kn, ali nema crkve, pa joj je ovaj bolji.
http://www.domovi-za-starije.com/hr/...uka/index.html
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 13:28   #73
Iz moje okoline 3-e ljudi završilo u domovima...2 u Bjelovaru, 1 u Belovaru (iza Sesveta, prema Kašini)...oko 2000 je cijena

http://www.domovi-za-starije.com/hr/...ina/index.html
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 13:31   #74
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Iz moje okoline 3-e ljudi završilo u domovima...2 u Bjelovaru, 1 u Belovaru (iza Sesveta, prema Kašini)...oko 2000 je cijena

http://www.domovi-za-starije.com/hr/...ina/index.html
THNX

Upisah u tražilicu, ali mi nije dalo temu.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 13:00   #75
Smile obiteljski dom

Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Tražim starački dom u ZG i okolici.

Podforum penzija još nije stvoren, tako da ovo spada ili ovdje ili na zdravlju.


U stvari tražim dom gdje se čeka što manje.
Vrtićka mjesta su nula u usporedbi sa čekanjem mjesta tamo.


Ajd ako znate pišite.



Pozdrav!
Znam za jedan dom u Draganiću, između Jastrebarskog i Karlovca, pokraj benzinske pumpe, ne znam točno kako se zove.
Od moje prijateljice baka je tamo, jako je zadovoljna smještajnom, osoblje je jako ljubazno, cijena nije velika. Uvijek kada dođe kod bake, uredno je i čisto, a baka je zbrinuta. mogu saznati broj ako je potrebno???
lp
vale-tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 23:04   #76
Imam pitanje: koji je postupak da bi se stariju osobu smjestilo u dom. S obzirom da za to treba pristanak, a moja baka je sada već jako dementna i ne može baš shvatiti značenje apsolutno ničega...
__________________
ćemo malo na grancigule a e !
Galijun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 08:08   #77
ako imate zakonskog skrbnika za nju onda nece biti problema.
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 13:10   #78
Quote:
Galijun kaže: Pogledaj post
Imam pitanje: koji je postupak da bi se stariju osobu smjestilo u dom. S obzirom da za to treba pristanak, a moja baka je sada već jako dementna i ne može baš shvatiti značenje apsolutno ničega...
U nadležnom CZSS (prema bakinom prebivalištu) pokrenuti postupak za oduzimanje poslovne sposobnosti. Naravno da morate imati neki nalaz neurologa ili psihijatra iz kojeg je vidljiva dg, da se ne očekuje poboljšanje i da joj je potrebna 24-satna skrb i nadzor.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 10:18   #79
koliko to u pravilu traje, taj postupak u praksi ??
__________________
ćemo malo na grancigule a e !
Galijun is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 14:12   #80
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
U nadležnom CZSS (prema bakinom prebivalištu) pokrenuti postupak za oduzimanje poslovne sposobnosti. Naravno da morate imati neki nalaz neurologa ili psihijatra iz kojeg je vidljiva dg, da se ne očekuje poboljšanje i da joj je potrebna 24-satna skrb i nadzor.
i također ako imate sklopljen ugovor sa njom o doživotnom uzdržavanju, gore navedeni postupak je nepotreban, jer temeljen tog ugovora i nalaza psihijatra imate pravo smjestiti taku osobu u dom bez problema, domovi to prihvaćaju.
__________________
...If You love somebody, set them free. ...
AnnieW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:01.