Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2017., 06:49   #10501
Najgori dani u skoli su ljetni dani papirologije . Bolje mi predavati 7 sati dnevno nego upola od toga pisati e maticu,maticnu knjigu,pa ici na razne sjednice. Kada vam je zadnji dan dolaska u skolu,a kada prvi dolaska nakon ljeta?
__________________
verba volant, scripta manent
Richeilleu is offline  
Old 23.05.2017., 18:08   #10502
Imam pitanje u vezi 2 stvari, pa ako netko zna...

1.Postoji li neka odredba o obvezi sudjelovanja na skolskim vijecima, ukoliko se taj dan radilo u suprotnoj smjeni?
Npr.ujutro imam nastavu, a u suprotnoj smjeni popodne je nastavnicko, a ja pop.nemam nastavu.


2. Mozemo li zakljuciti ocjene malo ranije, ako smo odradili sve sate?
Nas ravnatelj inzistira da se to radi iskljucivo zadnji tjedan nastave.

Eto, ako netko ima savjet, falain
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Old 23.05.2017., 20:59   #10503
na sjednice si obavezna doći. isprike su bolovanje i rad u drugoj školi tim danom. i ne računa ti se kao dvokratni rad to što je nastava bila ujutro, čak ni na duple putne nemaš pravo.
a ocjene ako zaključiš ranije a netko se žali pada ti ocjena istog trena jer pravilnik kaže da se zaključuju zadnji sat u godini. znači, ti možeš usmeno priopćiti prijedlog zaključne ocjene prije, ali službeno zaokružiti/uklikati ocjenu ne.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 24.05.2017., 00:25   #10504
Tako je.

U konačnici, naš broj sati je planirani, a uvijek može biti i više odrađeno
celesta is offline  
Old 24.05.2017., 21:58   #10505
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
na sjednice si obavezna doći. isprike su bolovanje i rad u drugoj školi tim danom. i ne računa ti se kao dvokratni rad to što je nastava bila ujutro, čak ni na duple putne nemaš pravo.
a ocjene ako zaključiš ranije a netko se žali pada ti ocjena istog trena jer pravilnik kaže da se zaključuju zadnji sat u godini. znači, ti možeš usmeno priopćiti prijedlog zaključne ocjene prije, ali službeno zaokružiti/uklikati ocjenu ne.
Puno hvala na odgovoru.
Putne troskove i tako nemam, pa mi je svejedno sto se toga tice, zanimalo me samo postoji li nekakvo zakonsko opravdanje u slucaju izostanka.

Sto se sati tice, s nekima sam vec u "višku", odradjene su provjere, jos samo fali zakljucit, al dobro, izdrzat cu jos malo


Quote:
celesta kaže: Pogledaj post
Tako je.

U konačnici, naš broj sati je planirani, a uvijek može biti i više odrađeno


Nekidan je bila frka jer je kolega zakljucio 3 tj.ranije, stalno je upadao na zamjene pa je ispunio sve planirane sate...i covjek zakljucio da moze zakljuciti
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Old 24.05.2017., 22:30   #10506
ako imaš viška sati, uvijek ih možeš ponuditi kolegama koji imaju manjka, da nadoknade što im nedostaje. i svi sretni
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 25.05.2017., 22:32   #10507
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Puno hvala na odgovoru.
Putne troskove i tako nemam, pa mi je svejedno sto se toga tice, zanimalo me samo postoji li nekakvo zakonsko opravdanje u slucaju izostanka.

Sto se sati tice, s nekima sam vec u "višku", odradjene su provjere, jos samo fali zakljucit, al dobro, izdrzat cu jos malo
Pa kolegice po treningu i poslu, kud prije? Ajme koji mene još posao čeka, ni sa onima s kojima sam u najboljoj situaciji, nisam odradio provjeru a kamoli s ostalima. Al, ajd ove godine prvi finish u e-dnevniku pa će valjda biti brže...
castor8 is offline  
Old 26.05.2017., 14:01   #10508
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
ako imaš viška sati, uvijek ih možeš ponuditi kolegama koji imaju manjka, da nadoknade što im nedostaje. i svi sretni
Tako i mi radimo. Izašao sam ovaj tjedan u trima razredima, prošli tjedan u dvama, sad nastavu drže oni koji su u manjku.
perinjo is offline  
Old 27.05.2017., 13:37   #10509
Quote:
castor8 kaže: Pogledaj post
Pa kolegice po treningu i poslu, kud prije? Ajme koji mene još posao čeka, ni sa onima s kojima sam u najboljoj situaciji, nisam odradio provjeru a kamoli s ostalima. Al, ajd ove godine prvi finish u e-dnevniku pa će valjda biti brže...

Inace sam skoro uvijek na knap, ali eto, potrefilo se tako. Valjda zato sto sam imala prve sate, pa sam, za razliku od onih s kojima imam sedme (i shodno tome gubila sate zbog predstava, maturanata, i sl.), u prednosti.
Al dobro je sve to, sve dok mi nadredjeni ne pusu za vratom da nadoknadjujem predsatom

Sto se testova tice, odradjujem zadnje, a za odgovarat i popravljat dojam su imali cijelo polugodiste, pa kad je trebalo, nisu htjeli, a sad bi popravljali i podizali.
E, ne moze
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Old 29.05.2017., 18:16   #10510
Već sam postavila slično pitanje, ali nije bilo odgovora. Ako sam radila u jednoj školi od 9.mjeseca prošle godine i prešla u drugu školu u 3.mjesecu, bez prekida, imam li pravo na puni godišnji? Hvala
Nabokova3 is offline  
Old 29.05.2017., 18:19   #10511
Već sam postavila slično pitanje, ali nije bilo odgovora. Ako sam radila u jednoj školi od 9.mjeseca prošle godine i prešla u drugu školu u 3.mjesecu, bez prekida, imam li pravo na puni godišnji? Hvala
Nabokova3 is offline  
Old 29.05.2017., 22:30   #10512
Da.
perinjo is offline  
Old 02.06.2017., 07:11   #10513
Kako je moguce saznati sve skole koje traze nekoga za odredeno radno mjesto?
Ne vjerujem da svi objavljuju na stranicama HZZa.
__________________
verba volant, scripta manent
Richeilleu is offline  
Old 02.06.2017., 08:32   #10514
Ako imaš vezu u gradskom poglavarstvu, odjel za prosvijetu....tada ćeš lako saznati.
Inače nikako....
Ne trudi se uopće...

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
pincica is offline  
Old 02.06.2017., 11:09   #10515
Quote:
Nabokova3 kaže: Pogledaj post
Već sam postavila slično pitanje, ali nije bilo odgovora. Ako sam radila u jednoj školi od 9.mjeseca prošle godine i prešla u drugu školu u 3.mjesecu, bez prekida, imam li pravo na puni godišnji? Hvala
ako si na neodređeno, onda svakako da.
a ako si na određeno, mora ti i 1.07 biti radni dan da bi imala pravo na puni godišnji.
Gremblina is offline  
Old 02.06.2017., 11:29   #10516
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
Ako imaš vezu u gradskom poglavarstvu, odjel za prosvijetu....tada ćeš lako saznati.
Inače nikako....
Ne trudi se uopće...

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
Nemam vezu u gradskom poglavarstvu. Postoji li neki drugi nacin da saznam gdje se trazi netko za odredeni predmet
__________________
verba volant, scripta manent
Richeilleu is offline  
Old 02.06.2017., 18:04   #10517
Kucaj i otvorit ce ti se. Od vrata jedne skole do druge. Ustrajno i strpljivo.

Kalkuliranje obicno ne upali. Precice ispadnu obilaznice.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Old 04.06.2017., 11:52   #10518
Quote:
perinjo kaže: Pogledaj post
Da.


Quote:
Gremblina kaže: Pogledaj post
ako si na neodređeno, onda svakako da.
a ako si na određeno, mora ti i 1.07 biti radni dan da bi imala pravo na puni godišnji.
Na neodređeno sam. Odlično, puno hvala
Nabokova3 is offline  
Old 05.06.2017., 20:46   #10519
Kada će se birati novi članovi školskog odbora i postoje li prijave na ta mjesta ili jedinice lokalne samouprave same biraju članove iz svoje kvote?
wawrinka1 is offline  
Old 07.06.2017., 10:23   #10520
Članovi Školskog odbora biraju se neposredno pred istek mandata trenutačnom sazivu Školskog odbora.

Osnivač (grad, županija) samostalno određuje 3 člana, 1 član je u ime roditelja, a iz škole idu 3 člana - jedan u ime radnika i 2 u ime nastavnika. Za ova tri člana prvo radnici/nastavnici predlažu kandidate, a onda se za njih glasa u pravilu tajnim glasovanjem zaokruživanjem imena na listiću

Statut škole bi trebao imati navedeno kako se biraju članovi Školskog odbora, a trebao bi biti objavljen na web stranici škole (uz to što bi trebao biti u tajništvu/administraciji) pa si možeš još tamo pogledati
celesta is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:28.